Výškové repro

Audio, klimatizace, exteriérové osvětlení, DRL

Moderátoři: Martun, Moderátoři

Uživatelský avatar
Martun
Moderátor
Příspěvky: 4475
Registrován: 28 pro 2008, 22:53
Bydliště: Teplice

Re: Výškové repro

Příspěvek od Martun »

cert
děkuju! :)

Drahos
pleteš dvě věci . Výhybka je soustava součástek. Ta se skládá z kondenzátorů, tlumivek čili cívek, a rezistorů čili odporů!
Máme pasivní a aktivní výhybky. Tohle je pasivní. V našem případě je celá slavná vyhybka udělaná jen z kondenzátoru. Viz foto ROKOLO !
Pokud bych to vzal opravdu od podlahy, tak při výrobě výhybek potřebuješ znat impedanci jednotlivých reproduktorů a jejich kmitočtový rozsah. Podle tohoto rozsahu se určuje dělící frekvence, čili jednotlivá pásma na výhybce.
Čili kondenzátor má sice kapacitu ,jako veličinu, ale neznamená to výkon jak píšeš... Ale slouži ZDE k odfiltrování signálů. Jako primitivní výhybka se právě používa jen kondenzátor... Líp to vysvětlit neumím :wink:
HYUNDAI IX55 3.0crdi V6 176KW

prodáno
NISSAN X-TRAIL 1.6 DCI 96KW
KIA SORENTO XM FL 2.2 145KW
NISSAN MURANO 3.5 V6 188KW
HYUNDAI GRANDEUR 3.3 V6 173KW
HYUNDAI ACCENT 1.5 crdi
Koupeno: 03.08 ukradeno 02.14
Reklama
 

Uživatelský avatar
benny
**
Příspěvky: 301
Registrován: 31 kvě 2011, 17:57
Bydliště: Plzeň

Re: Výškové repro

Příspěvek od benny »

pánové děkuji za objasnění něčeho čemu já osobně vůbec nerozumím ale nikdo jste mi neodpověděl na to jestli nevíte zda to jde namontovat do té 1,4i a jestli jsou tam vytažené kablíky jen k namontování a připojení......... Údajně mi říkal jeden kluk že tam prý jsou ale neví to určitě. A taky bych chtěl vědět jestli tomu tak je kde by se nechaly popř. sehnat. U Hyundai za ně chtějí nekřesťanské prachy a jinde nevim kam se obrátit. Máte dobrý přehled o všem a tak bych čekal radu pro laika chlapy , anebo myslíte se nato vyprdnout a mám to nechat jak to je ?? Ještě bych chtěl říct že mám origo rádio Hyundai.
New Accent - 1,4i , elegance , gold biege , 10/2008
Uživatelský avatar
Vilda
******
Příspěvky: 3712
Registrován: 15 kvě 2008, 21:26
Bydliště: Praha 5

Re: Výškové repro

Příspěvek od Vilda »

benny : mám taky benzín a nemám výškáče .... udělal kompletní výměnu repráků ( orig.papírový ) za kvalitní třípásmový a mám teď muziku jedna báseň i bez výškových repro. Základ je vyhodit ty nekvalitní repráky, kterýma je náš Accent osazen z výroby a nahradit je kvalitou ....
Ssangyong Korando 1.5 GDI 2024

Fiat Tipo 1.4 T-Jet 2018 Red Amore - prodaný

Yamaha Midnight Star 1300 De luxe

New Accent 1.6i CVVT celadon blue - prodaný
Uživatelský avatar
Martun
Moderátor
Příspěvky: 4475
Registrován: 28 pro 2008, 22:53
Bydliště: Teplice

Re: Výškové repro

Příspěvek od Martun »

benny
tady bych věřil VILDOVI. Nehledě nato, že by ti na vrakáči prodali stejne celej tapec... S plastem pro repracek se ti nikdo cizí dloubat nebude.. Není přišroubovanej ani nacvaklej, ale hezky jsou jeho packy zatavený.. Takže je to na odvrtání.. A asi to budeš mí i levnější když koupíš nový repro...
HYUNDAI IX55 3.0crdi V6 176KW

prodáno
NISSAN X-TRAIL 1.6 DCI 96KW
KIA SORENTO XM FL 2.2 145KW
NISSAN MURANO 3.5 V6 188KW
HYUNDAI GRANDEUR 3.3 V6 173KW
HYUNDAI ACCENT 1.5 crdi
Koupeno: 03.08 ukradeno 02.14
Uživatelský avatar
Vilda
******
Příspěvky: 3712
Registrován: 15 kvě 2008, 21:26
Bydliště: Praha 5

Re: Výškové repro

Příspěvek od Vilda »

Jediný, co mám ještě v plánu je, že vytlumím přední dveře ..... aby se zlepšil výkon předních repráků.
Ssangyong Korando 1.5 GDI 2024

Fiat Tipo 1.4 T-Jet 2018 Red Amore - prodaný

Yamaha Midnight Star 1300 De luxe

New Accent 1.6i CVVT celadon blue - prodaný
Odpovědět

Zpět na „New Accent - Elektroinstalace“