Porucha el. zatvárania okien

Audio, klimatizace, exteriérové osvětlení, DRL

Moderátoři: Martun, Moderátoři

Uživatelský avatar
Kedaros
*
Příspěvky: 35
Registrován: 23 zář 2013, 20:02
Bydliště: Haná

Re: Porucha el. zatvárania okien

Příspěvek od Kedaros »

To je docela možné že to bude oprava jen na chvíli, to ukáže čas. Znovu ho rozebrat a vyčistit je poměrně snadné. Teď jde o to , o kolik víc vydrží přepínač když koupím nový a jestli se to tím pádem vůbec vyplatí ho kupovat. Škoda že kontakty nejsou pozlacené, to by zase bylo o něčem jiném.
Hyundai Accent 1,4i Dynamic r.v.2007
Reklama
 

Uživatelský avatar
benny
**
Příspěvky: 301
Registrován: 31 kvě 2011, 17:57
Bydliště: Plzeň

Re: Porucha el. zatvárania okien

Příspěvek od benny »

Čau kluci , mám problém s otevíráním okna , je to na 100% přepínačem ve združeném panelu u řidiče , můžete popsat jak šel rozebrat ten přepínač ?
New Accent - 1,4i , elegance , gold biege , 10/2008
Uživatelský avatar
rokolo
****
Příspěvky: 1010
Registrován: 20 bře 2008, 13:52

Re: Porucha el. zatvárania okien

Příspěvek od rokolo »

Na předcházející stránce je pár fotek z rozebrání přepínače.... Já jsem přepínač jenom vystříkal a vyfoukal a také to pomohlo, ovšem taktéž jen dočasně :?
Accent 1.5 CRDi ELEGANCE - Black Ebony
Uživatelský avatar
benny
**
Příspěvky: 301
Registrován: 31 kvě 2011, 17:57
Bydliště: Plzeň

Re: Porucha el. zatvárania okien

Příspěvek od benny »

Tak sem se nakonec do toho pustil . Věděl sem na 100% že je to přepínač v panelu u řidiče. Takže tapec dolů , 4 šrouby ( dole , z boku , v klice a ve žlábku na zavírání ), pak lehce trhnout ( bacha na kabeláž ) , rozpojit kabeláž. Celá ta krabička s těma přepínačema je pak přidělaná 4 šroubama z boku tapecu , pak to jde vyndat dobře a zůstane vám v ruce jen celý panel ( bez ovládání zrcátek ). Mimo jiné sem se ptal v :hyu: na to kolik to stojí - takže cena je 2800 bez DPH a ještě to nemají ani na centrále , takže mi řekli dodání cca 3 neděle bez záruky !!! Musí se vyndat vršek tlačítka na vypínání ostatních dveří a pak vycvaknout zespodu černý kryt , poté se dá vyndat celý ten tištěný spoj. Pak už sem věděl který mam vadný přepínač a tak sem vykoumal , že není třeba ho ani odpájet ven - teda pokud to není na stahování okna řidiče , ten je jiný než ostatní tři ). Stačí opět malým šroubovákem vycvaknout černou krytku přepínače a vidíte krásně kontakty . Já je měl opálený viditelně. Koupil sem normálně jemný smirkový papír S 3000 , nastříhal slabé proužky a prostrčil mezi kontakty a lehce osmirkoval . Spodní kontakty se vyčistí tak že se musí prstem trochu zatlačit na kolébku , lepší se to dělá ve dvou lidech. Tak sem hned očistil kontakty na všech třech přepínačích. Přepínač na okno řidiče je jiný a ten sem jenom prostříkal kontaktolem , pokud bych chtěl vyčistit i kontakty u něj tak bych ho musel odpájet a to se mi nechtělo protože ten mi funguje v pohodě , přesto, že je nejvíc používaný. Kontaktolem sem potom prostříkal všechny kontakty na vypínačích. Poté všechno složil zpět a funguje to v pohodě :D . Nevěděl sem jak se to dělá tak mi to trvalo skoro celé odpoledne , nyní už bych to zvládnul za 2 hodiny. Takže se toho nebojte kdo s tim máte problém , není to tak náročný jak to vypadá .
New Accent - 1,4i , elegance , gold biege , 10/2008
Uživatelský avatar
rokolo
****
Příspěvky: 1010
Registrován: 20 bře 2008, 13:52

Re: Porucha el. zatvárania okien

Příspěvek od rokolo »

To je prima, že se zadařilo. Když tak potom napiš, jestli je to trvalý stav a nebo to opět začne po čase zlobit.... Jinak ta cena za novou spínací skříňku je přímo "lidová" :-k
Accent 1.5 CRDi ELEGANCE - Black Ebony
Uživatelský avatar
Martun
Moderátor
Příspěvky: 4475
Registrován: 28 pro 2008, 22:53
Bydliště: Teplice

Re: Porucha el. zatvárania okien

Příspěvek od Martun »

No vidíš jaký jsi šikovný! =D>
Takhle nějak jsem se v tom vrtal když jsem měnil podsvícení! :wink:
HYUNDAI IX55 3.0crdi V6 176KW

prodáno
NISSAN X-TRAIL 1.6 DCI 96KW
KIA SORENTO XM FL 2.2 145KW
NISSAN MURANO 3.5 V6 188KW
HYUNDAI GRANDEUR 3.3 V6 173KW
HYUNDAI ACCENT 1.5 crdi
Koupeno: 03.08 ukradeno 02.14
Uživatelský avatar
Kedaros
*
Příspěvky: 35
Registrován: 23 zář 2013, 20:02
Bydliště: Haná

Re: Porucha el. zatvárania okien

Příspěvek od Kedaros »

Už je to 8 měsíců co jsem takto čistil přepínač a pořád funguje jako nový :mrgreen:
Hyundai Accent 1,4i Dynamic r.v.2007
Uživatelský avatar
benny
**
Příspěvky: 301
Registrován: 31 kvě 2011, 17:57
Bydliště: Plzeň

Re: Porucha el. zatvárania okien

Příspěvek od benny »

Tak mám týden od opravy přepínače na stahování okna a zkoušel sem ho několikrát a funguje bez problémů a vždycky na první zmačknutí okno jde dolů. Tak si myslim , že to bude dobrý. Ještě bych napsal jeden poznatek , po sundání tapecu sem byl mile překvapen , jak má áca pěkně polepený vnitřek proti rezonancím , okolo repro výplň a pak pruhy molitanu uprostřed. Docela sem byl překvapen jak to mají vymakaný .
New Accent - 1,4i , elegance , gold biege , 10/2008
Uživatelský avatar
Mikro
***
Příspěvky: 532
Registrován: 26 lis 2006, 10:23
Bydliště: Bratislava (SK)
Kontaktovat uživatele:

Panel ovladania okien na vodicovej strane

Příspěvek od Mikro »

Vie mi niekto poradit kde by sa dal zohnat novy kus lacnejsie ako to ponuka Hyundai?
Na tom paneli nefunguje poriadne ovladanie okien okrem okna vodica, dole idu dat vsetky ale hore ide len vodicove.

Elektrikar ked to pozrel povedal ze treba vymenit, nie je to mozne opravit.

Hyundai servis povedal ze oprava + robota cca 150 eciek... ](*,)
Hyundai i30cw 1.6 CRDi Automat 2014 Style, Creamy White

Predchádzajúce:
Hyundai Accent 1.5 CRDi 2007 Elegance, Ebony Black + black plastic foils
Hyundai SantaFe CRDi 2.0 VGT 4x4 2005, Black
Uživatelský avatar
Gandalf
*****
Příspěvky: 2059
Registrován: 07 říj 2008, 19:22
Bydliště: Brno-venkov

Re: Panel ovladania okien na vodicovej strane

Příspěvek od Gandalf »

Tady na to máš VLÁKNO, kde se vše řešilo, jak rozdělat a jak to řešit. Třeba Ti pomůže :)
Accent 1.4i Active - Continental Silver (10/2008-4/2015) prodáno
Uživatelský avatar
rokolo
****
Příspěvky: 1010
Registrován: 20 bře 2008, 13:52

Re: Porucha el. zatvárania okien

Příspěvek od rokolo »

Taková malá zkušenost pro ty, co mají problém s otevíráním oken z důvodu opálení kontaktů apod. Spínače stačí řádně vystříkat přípravkem kontaktol od firmy Druchema, lehce osušit hadrem a to je vše :wink: Spínače tak není potřeba rozebírat a čistit. Takto ošetřené spínače pracují už rok a půl bez problémů. Podmínkou je přípravek od Druchemy, protože jsem to před tím zkoušel se zahraničním výrobkem a nevydrželo to ani měsíc.....
Accent 1.5 CRDi ELEGANCE - Black Ebony
Uživatelský avatar
benny
**
Příspěvky: 301
Registrován: 31 kvě 2011, 17:57
Bydliště: Plzeň

Re: Porucha el. zatvárania okien

Příspěvek od benny »

Zdravim , tak se mi opět po několika měsících objevil problém se stahováním oken. panel stahování oken u řidiče a spolujezdce , někdy to nešlo stáhnout a někdy zase vytáhnout. Rozebíral a čistil jsem to už asi 4x a problém se vždy za pár měsíců vyskytl znova. Takže jsem objednal z ali expressu nové díly a za dobrou cenu. Originální v :hyu: stojí pěknou raketu. Objednal jsem panel u řidiče a přepínač u spolujezdce. Jinak po zimě se začalo ozývat klepání někde od přední nápravy , klepe to pouze při jízdě po zvlněné silnici , není to velké klepání ale je to slyšet. Odhadoval bych to tyčku stabilizátoru , až se udělá hezky tak to prohlídnu. Jinak autíčko šlape jako hodinky a jsem pořád max. spokojený.
Přílohy
UT8hxWAXW4bXXagOFbXI.jpg
UT8hxWAXW4bXXagOFbXI.jpg (50.52 KiB) Zobrazeno 3621 x
HTB1fOsnKpXXXXbRXVXXq6xXFXXXx.jpg
HTB1fOsnKpXXXXbRXVXXq6xXFXXXx.jpg (39.55 KiB) Zobrazeno 3621 x
New Accent - 1,4i , elegance , gold biege , 10/2008
mikodim
****
Příspěvky: 1350
Registrován: 02 lis 2013, 11:37

Re: Porucha el. zatvárania okien

Příspěvek od mikodim »

cena? Mohol by si sem dat aj link, odkial si to objednaval. Uvazujem aj ja o vymene, kedze u zpolujazca mi tiez niekedy blbne vypinac.. Dole ide okno, hore uz nie..
Accent 1.5CRDi,81kW ,2007
Fabia sedan 1.4
Megane classic 1.9dTi
Ibiza 1.9TDi,Xsara break 1.9HDi
Punto 1.1,Passat 1.8,Uno 1.3D
Prisma 1.6B,1.9D,Skoda 125GLS,Olcit
Uživatelský avatar
benny
**
Příspěvky: 301
Registrován: 31 kvě 2011, 17:57
Bydliště: Plzeň

Re: Porucha el. zatvárania okien

Příspěvek od benny »

New Accent - 1,4i , elegance , gold biege , 10/2008
mikodim
****
Příspěvky: 1350
Registrován: 02 lis 2013, 11:37

Re: Porucha el. zatvárania okien

Příspěvek od mikodim »

Vďaka za info.Ked ti to dorucia napis ci si spokojný.
Accent 1.5CRDi,81kW ,2007
Fabia sedan 1.4
Megane classic 1.9dTi
Ibiza 1.9TDi,Xsara break 1.9HDi
Punto 1.1,Passat 1.8,Uno 1.3D
Prisma 1.6B,1.9D,Skoda 125GLS,Olcit
Odpovědět

Zpět na „New Accent - Elektroinstalace“