dálkové ovládání rádia na volantu

Audio, klimatizace, exteriérové osvětlení, DRL

Moderátoři: Martun, Moderátoři

Uživatelský avatar
Martun
Moderátor
Příspěvky: 4475
Registrován: 28 pro 2008, 22:53
Bydliště: Teplice

Re: dálkové ovládání rádia na volantu

Příspěvek od Martun »

Pánové, vy co toto ovládání máte a měli jste s ním problémy ohledně špatného ukostření či co, tak po opravě je již vše ok?? Přemejšlim taky o tom že si ho nechám namontovat...
HYUNDAI IX55 3.0crdi V6 176KW

prodáno
NISSAN X-TRAIL 1.6 DCI 96KW
KIA SORENTO XM FL 2.2 145KW
NISSAN MURANO 3.5 V6 188KW
HYUNDAI GRANDEUR 3.3 V6 173KW
HYUNDAI ACCENT 1.5 crdi
Koupeno: 03.08 ukradeno 02.14
Reklama
 

kamasutra
**
Příspěvky: 112
Registrován: 14 kvě 2009, 17:25
Bydliště: Fragopolis
Kontaktovat uživatele:

Re: dálkové ovládání rádia na volantu

Příspěvek od kamasutra »

netreba vam dialkove. ja mam elektro ovladanie na volante a ide to vsetko ako ma. sice clovek zakesuje dost ale ma to na istotu.
cakali sme od 16.3.2009 do 26.8.2009
(Hyundai Accent 1.4 Active /Ebony Black/ r.v. 2009/)
Uživatelský avatar
Martun
Moderátor
Příspěvky: 4475
Registrován: 28 pro 2008, 22:53
Bydliště: Teplice

Re: dálkové ovládání rádia na volantu

Příspěvek od Martun »

kamasutra píše:netreba vam dialkove. ja mam elektro ovladanie na volante a ide to vsetko ako ma. sice clovek zakesuje dost ale ma to na istotu.
Tak ted tomu nerozumím.. :-D tím dalkovým ovl, samozřejmě myslim to na volantě na pravé straně. Viz již zde uveřejněné fotky.. Ty máš něco jiného?..
HYUNDAI IX55 3.0crdi V6 176KW

prodáno
NISSAN X-TRAIL 1.6 DCI 96KW
KIA SORENTO XM FL 2.2 145KW
NISSAN MURANO 3.5 V6 188KW
HYUNDAI GRANDEUR 3.3 V6 173KW
HYUNDAI ACCENT 1.5 crdi
Koupeno: 03.08 ukradeno 02.14
Uživatelský avatar
_miv_
**
Příspěvky: 318
Registrován: 03 kvě 2008, 13:02
Bydliště: BB - SK

Re: dálkové ovládání rádia na volantu

Příspěvek od _miv_ »

super... vdaka za foto. aj ked predstavoval som si to troska inac - mensie tlacitka a hlavne nie CIERNE... lebo to krici ako päsť na oko - a potom nechapem preco to je na pravej strane. mne osobne by sa to viac pacilo na lavu ruku ... ale som pravak... ale mozno preto je to na pravej aby clovek nesahal pravou na radio ale len palcom mackal do volantu... :D
Hyundai i30 Fastback - 1,4 T-GDi 7DCT - Style - Polar white - MY2019
Hyundai Accent - 1,5 CRDi VGT - Elegance - Gold Beige
Uživatelský avatar
DEXTER
**
Příspěvky: 391
Registrován: 27 kvě 2008, 19:45
Bydliště: Blava

Re: dálkové ovládání rádia na volantu

Příspěvek od DEXTER »

ja som chcel ovladanie na volante tiez no ked som im povedal ze to chcem na lavej strane tak kukali a povedali ze to nejde je to vyrobene len na pravu stranu a tam je mi to na nic ked volant drzim lavou rukou a ci tu pravu zdvihnem na volant alebo na radio je mi uz jedno :)
ACCENT r.v. 2/2008 1.5 16V CRDi VGT -GOLD
kamasutra
**
Příspěvky: 112
Registrován: 14 kvě 2009, 17:25
Bydliště: Fragopolis
Kontaktovat uživatele:

Re: dálkové ovládání rádia na volantu

Příspěvek od kamasutra »

mam to iste ako na fotke, tiez na pravej strane. zatial nerobi problem. len to dialkove ono ten pojem ''dialkove'' = bezdrotove. tu pri nasom je to elektricke diakove ovladanie radia. ted nic na baze wifi ci blutut ale cisty kabel, kdesi som cital, ze vraj sa vyraba a produkuje nieco na baze blutut, infrared ...
cakali sme od 16.3.2009 do 26.8.2009
(Hyundai Accent 1.4 Active /Ebony Black/ r.v. 2009/)
Uživatelský avatar
adam221
****
Příspěvky: 1449
Registrován: 12 pro 2007, 23:24
Bydliště: Bratislava

Re: dálkové ovládání rádia na volantu

Příspěvek od adam221 »

Martun píše:Pánové, vy co toto ovládání máte a měli jste s ním problémy ohledně špatného ukostření či co, tak po opravě je již vše ok?? Přemejšlim taky o tom že si ho nechám namontovat...


Montovali mi to v Senici, za 20 minut hotove, maximalna spokojnost, od novoty to funguje tak ako ma, a zatial nebol ziadny problem :hyu:
Opel Astra H 1,6
Renault Clio RS
Hyundai I30 1.4CVVT 2011 - 2012 - predane
Accent MC CRDi 2007 - 2011 - predane
Accent MC CRDi 2009 - 2021 - ekologika likvidacia
Ak si myslíte že poznáte Hyundai, zamyslite sa znova!
Uživatelský avatar
xwing
**
Příspěvky: 163
Registrován: 06 dub 2009, 20:21

Re: dálkové ovládání rádia na volantu

Příspěvek od xwing »

kamasutra píše:mam to iste ako na fotke, tiez na pravej strane. zatial nerobi problem. len to dialkove ono ten pojem ''dialkove'' = bezdrotove. tu pri nasom je to elektricke diakove ovladanie radia. ted nic na baze wifi ci blutut ale cisty kabel, kdesi som cital, ze vraj sa vyraba a produkuje nieco na baze blutut, infrared ...
Bluetooth alebo nebodaj infrared na volant je hovadina, kábel je kábel. Infrák si veru neviem predstaviť (vyžaduje priamu viditeľnosť vysielač-prijímač) a bluetooth či dokonca wifi je zbytočnosť keď stačí poťahať káblik, nehovoriac o prípadnom rušení atď. Navyše, keď si už toľko pýtajú v servise za pár gombíkov a káblik v hodnote pár €, ktovie koľko by pýtali za "pokrokovú" technológiu bluetooth, nehovoriac o tom že aj tak treba natiahnuť káblik pre napájanie :mrgreen:
Inak diaľkové nerovná sa bezdrôtové, napr. niektoré slúchadlá majú ovládanie hlasitosti na kábli k slúchadlám = diaľkové, podobne repráky (repráky vyložíš na policu, subwoofer pod stôl a na stole je len na kábliku vedúcemu k subwooferu ovládanie hlasitosti, výšok a basov) :wink:
Hyundai Accent 1.4i Dynamic - Wine Red (05/2009)
Obrázek
Martin Korpel
**
Příspěvky: 213
Registrován: 19 kvě 2009, 13:58
Bydliště: Slovakia / Zvolen

Re: dálkové ovládání rádia na volantu

Příspěvek od Martin Korpel »

adam221
Mno tak dneska som bol v servise ohladom toho radia. Bez akych kolvek problemov , bez priplatkov a vsetkoho mozneho mi oznamili ze radio obiednaju pretoze sa to zevraj obiednava az z ANGLICKA tie 2DIN radia. A ze ked tu bude donesiem auto na 20 minut a en ho vmontuju. Vsetko vramci zaruky bez platenia. :) tak sa celkom tesim ze si cca o 2 tyzdne vypocujem oblubene skladby bez sekania
Hyundai Elantra 2017 - 2020 Black Phantom - Premium
kamasutra
**
Příspěvky: 112
Registrován: 14 kvě 2009, 17:25
Bydliště: Fragopolis
Kontaktovat uživatele:

Re: dálkové ovládání rádia na volantu

Příspěvek od kamasutra »

v ramci zaruky ? hmm... ja som daly taky kes, ze aj mozem povedat istym sposobom ''lutujem'' co vsak nie, lebo je to taky mensi luxus a jednorazova financna investicia. je to taka drahsia frajerina.
radio som musel mat dopasovane samozrejme, lebo nie vsetky Pioneer dokazu komunikovat.
cakali sme od 16.3.2009 do 26.8.2009
(Hyundai Accent 1.4 Active /Ebony Black/ r.v. 2009/)
Martin Korpel
**
Příspěvky: 213
Registrován: 19 kvě 2009, 13:58
Bydliště: Slovakia / Zvolen

Re: dálkové ovládání rádia na volantu

Příspěvek od Martin Korpel »

kamasutra píše:v ramci zaruky ? hmm... ja som daly taky kes, ze aj mozem povedat istym sposobom ''lutujem'' co vsak nie, lebo je to taky mensi luxus a jednorazova financna investicia. je to taka drahsia frajerina.
radio som musel mat dopasovane samozrejme, lebo nie vsetky Pioneer dokazu komunikovat.
No ano dobre beriem, ale ty si kupoval radio externe teda..ako by som topovedal dokupoval si radio lenze ja mam vstavane 2DIN a tie sa robia len v anglicku zevraj a dalej si myslim ze velmi dobre vychadzame stym servisakom a celym servisom PORTAS vo Zvolene cize nemyslim si no ak daco vypytaju tak bude sranda lebo ja si tam peniaze neberiem.
Hyundai Elantra 2017 - 2020 Black Phantom - Premium
fairo
Příspěvky: 5
Registrován: 08 srp 2009, 10:15

radio s ovladaním na volante

Příspěvek od fairo »

Ahojte Accentaci,moje auticko ma 4 roky a chcel by som si kupit nove radio s ovladaním na volante.Doteraz mám Pioneera.Neviem,ci okrem originalneho rádia mozem pouzit aj inu znacku,aby som mohol vyuzivat ovladanie na volante. :-k Dík
Uživatelský avatar
tombas
**
Příspěvky: 334
Registrován: 23 pro 2010, 09:14
Bydliště: Ostrava

Re: radio s ovladaním na volante

Příspěvek od tombas »

Jiné rádio určitě použít můžeš, většina známých značek propojení na originální ovládání nabízí, ALE je tady nebezpečí, že vzhledem k mnoha typům originálního továrního ovládání nemusí propojení fungovat spolehlivě a navíc sehnat správnou redukci není vždy nejjednodušší.
Cena takové redukce se pohybuje kolem 1500,- Kč.
Accent 1,4 Dynamic, 2007, Celadon Blue
fairo
Příspěvky: 5
Registrován: 08 srp 2009, 10:15

Re: radio s ovladaním na volante

Příspěvek od fairo »

dík tombas,takze pokial mam investovat cez 60€ za redukciu a este to nemusi fungovat,tak asi je lepsie kupit original,ale tam sa nazory na original radio dost lísia.Nezacal Hyundai dávat nieco novsie?
Uživatelský avatar
adam221
****
Příspěvky: 1449
Registrován: 12 pro 2007, 23:24
Bydliště: Bratislava

Re: radio s ovladaním na volante

Příspěvek od adam221 »

Ja mam radio origo H 2 din a som spokojny.. Hra dobre, nerobi blbosti, nepise chyby. K tomu radiu som si nechal dorobit ovladanie na volante asi 2 roky dozadu a maximalna spokojnost.
Opel Astra H 1,6
Renault Clio RS
Hyundai I30 1.4CVVT 2011 - 2012 - predane
Accent MC CRDi 2007 - 2011 - predane
Accent MC CRDi 2009 - 2021 - ekologika likvidacia
Ak si myslíte že poznáte Hyundai, zamyslite sa znova!
Odpovědět

Zpět na „New Accent - Elektroinstalace“