Palubní PC

Audio, klimatizace, exteriérové osvětlení, DRL

Moderátoři: Martun, Moderátoři

Odpovědět
7Stano7
Příspěvky: 1
Registrován: 19 úno 2012, 11:58

Re: Palubní PC

Příspěvek od 7Stano7 »

ahojte počujte ja mam tak isto hyunday accent a palubny PC mi ukazuje len priemernu spotrebu, dojazd, a denne kilometre(trip) mam pocit že by tam mala byť aj vonk. teplota nemam pravdu mne totiž neukazuje ako to je ?
Reklama
 

Uživatelský avatar
Engineer
Moderátor
Příspěvky: 3306
Registrován: 22 lis 2006, 22:15
Bydliště: Bratislava

Re: Palubní PC

Příspěvek od Engineer »

Nájdi si temu teplomer v sekcii new accent a hladaj!!! Nemáš napísaný ani aký rok výroby máš, motorizácia atď...
Momentaly: VW Polo 1,4TDi 55kW RV2002 100 000km
Passed: WrAccent MC 1,4 71kw RV2007 60 000km
WrAccent LC 1,3 61kW RV2001 150 000km
Posledný príspevok sa necituje! používaj tlačidlo ODPOVEDAŤ.
Uživatelský avatar
patriot93
**
Příspěvky: 118
Registrován: 29 pro 2011, 17:06
Bydliště: SLOVAKIA

Re: Palubní PC

Příspěvek od patriot93 »

no ked ti to neukazuje tam asi na isto ten teplomer ani v aute nemas
Uživatelský avatar
rokolo
****
Příspěvky: 1010
Registrován: 20 bře 2008, 13:52

Re: Palubní PC

Příspěvek od rokolo »

Přišel jsem teď na věc, která mi vrtá hlavou. Dříve, když jsem vynuloval palubní počítač (myslím ukazetel spotřeby), tak začal počítat spotřebu od spoda...3.5l...4l...4.8l... No a teď když ho vynuluji, tak začne počítat od shora. Začně někde na 11l a moc se mu dolu nechce. Sotva se dostane pod 6l. To semi nějak nezdá. Auto jede "normálně", nic zásadního nepozoruji :-k #-o :?
Accent 1.5 CRDi ELEGANCE - Black Ebony
Uživatelský avatar
69pavel
*****
Příspěvky: 1711
Registrován: 30 srp 2009, 20:29

Re: Palubní PC

Příspěvek od 69pavel »

rokolo,to je v poradku,pocita to prumer, vynulujes nastartujes ,automaticky RJ dava vice paliva aby motor melpravidelny chod, kdyz to vynulujes uz za tepleho motoru a pojedes po rovince,neli z mirneho kopecka tak zacne to pocitat od spodu,jak to mu pak budes pridavat poroste to nahoru
Hyu ACCENT MCT 1.5CRDi VGT rok: 10/2008 barva: 2X INDIGO BLUEMICA oil: TOTALQUARTZ9000 5W/40
Uživatelský avatar
rokolo
****
Příspěvky: 1010
Registrován: 20 bře 2008, 13:52

Re: Palubní PC

Příspěvek od rokolo »

No jo, jenže já jsem to vynuloval při jízdě po rovině (teplý motor) a ono to začalo počítat od shora. Dnes jsem to zkoušel znovu za stejných podmínek a už to počítalo od spodu, ale stejně to počítá tak nějak jinak než dříve. Ukazuje to mnohem větší výkyvy, hlavně směrem vzhůru a dolu to moc nechce jít. I spotřeba je nepatrně vyšší....
Accent 1.5 CRDi ELEGANCE - Black Ebony
Uživatelský avatar
69pavel
*****
Příspěvky: 1711
Registrován: 30 srp 2009, 20:29

Re: Palubní PC

Příspěvek od 69pavel »

rokolo zeptam se ,kdy jsi naposled mel odpojenou baterii na reset RJ aby se vymazaly adaptacni data, nekdy i toto staci a zas to jede jak ma. ja toto delam preventivne 2x do roka, vzdy jak to udelam tak pote mam pocit ze auto je zivejsi a lip jede.
Hyu ACCENT MCT 1.5CRDi VGT rok: 10/2008 barva: 2X INDIGO BLUEMICA oil: TOTALQUARTZ9000 5W/40
Uživatelský avatar
ZdeněkSvoboda
*****
Příspěvky: 1879
Registrován: 29 pro 2007, 13:51
Bydliště: Jihlava (Stará Říše)

Re: Palubní PC

Příspěvek od ZdeněkSvoboda »

Tohle mi dělá počítač taky, ale při studeném motoru, nebo když není ještě 100% zahřátý. Vyskočí na mě nejdřív (třeba) 6 litrů a nakonec to spadne na 4,8 :D :D/
Současnost: Škoda Octavia combi 1.6 TDI 77kW (chip na 96kW), Elegance (2012)
Minulost: Hyundai Accent 1.5 CRDi 81kW, Elegance (5/2008 - 8/2015)
Otcovo: Hyundai i20 1.2i 57kW, Inclusive Plus Comfort (9/2011)
Uživatelský avatar
rokolo
****
Příspěvky: 1010
Registrován: 20 bře 2008, 13:52

Re: Palubní PC

Příspěvek od rokolo »

Zdeněk: 6 litrů je paráda, na mne vyskočilo přes 11 litrů [-o<

69pavel: reset jsem za 4roky nedělal ani jednou. Zkusím to a uvidíme. Jak dlouho to má být odpojené? 30 minut :?:
Accent 1.5 CRDi ELEGANCE - Black Ebony
Uživatelský avatar
Vilda
******
Příspěvky: 3712
Registrován: 15 kvě 2008, 21:26
Bydliště: Praha 5

Re: Palubní PC

Příspěvek od Vilda »

Mám to stejný jako kluci ... počítadlo vyletí nahoru a pak odečítá dolu.

Rokolo: U mého Accenta na vyresetování stačilo několik minut ....
Ssangyong Korando 1.5 GDI 2024

Fiat Tipo 1.4 T-Jet 2018 Red Amore - prodaný

Yamaha Midnight Star 1300 De luxe

New Accent 1.6i CVVT celadon blue - prodaný
Uživatelský avatar
69pavel
*****
Příspěvky: 1711
Registrován: 30 srp 2009, 20:29

Re: Palubní PC

Příspěvek od 69pavel »

ja to vzdycky spúojim kdym nabijim preventivne baterii,takze to mam odpojene celou noc,jinak rika se ze min. 3minut, to je priblizne doba po kterou se vybiji samovolne kondenzator,nekdy ale muze stacit treba i 10 minut, tohle nelze presne urcit.
Hyu ACCENT MCT 1.5CRDi VGT rok: 10/2008 barva: 2X INDIGO BLUEMICA oil: TOTALQUARTZ9000 5W/40
Uživatelský avatar
rokolo
****
Příspěvky: 1010
Registrován: 20 bře 2008, 13:52

Re: Palubní PC

Příspěvek od rokolo »

Tak reset nepomohl, ba naopak. Zase to počítá odshora. Začalo to na 12.3 litrech a neochotně to klesalo k 6 litrům a tam to "zůstává", což je minimálně o litr více, než dříve. Dřív jsem po vynulování začínal na 3 litrech a pomalu jsem se dostal k 5 litrům. Když sešlápnu pořádně, tak spotřeba leze okamžitě nahoru, že to až vypadá, jako by to ukazavalo okamžitou spotřebu.
Asi se budu muset objednat na diagnostiku. Že se mi tam tak chce :roll: Ještě zajímavější to bude, když diagnostika nic neukáže..... :|
Accent 1.5 CRDi ELEGANCE - Black Ebony
Uživatelský avatar
69pavel
*****
Příspěvky: 1711
Registrován: 30 srp 2009, 20:29

Re: Palubní PC

Příspěvek od 69pavel »

tak jsem to po dlouhe dobe vynuloval PP a jel jsem takovou no ne zrovna ostrou jizdu ale ve sviznejsim tempu,zaclo to nekde na 12.5 a pote dlouho(cca60km) trvalo nez jsem se dostal na 5.5l
rokolo pokud mas pocit ze se ti zvedla dlouhodoba prumerna spotreba tak se podivej na vzduchovy filtr zda neni zanesen,mne se taky stalo ze v zime mi najednou sla rapidne spotreba nahoru oproti normalu co jsem byl zvykly a vzduch.filtr byl tak zanesen ze jsem dal novy a spotreba sla do normalu.a to mel najeto nejakych cca 7000km
Hyu ACCENT MCT 1.5CRDi VGT rok: 10/2008 barva: 2X INDIGO BLUEMICA oil: TOTALQUARTZ9000 5W/40
Uživatelský avatar
rokolo
****
Příspěvky: 1010
Registrován: 20 bře 2008, 13:52

Re: Palubní PC

Příspěvek od rokolo »

Hm, takže by to neměla být chyba, když to někdy počítá odshora..... Já jsem vždy ujel tak 10km, takže to vždy zůstalo viset mezi 6-7 litry. Dnes se to ale zlepšilo, ale i přesto jsem si s tím trochu pohrál. Vzpomněl jsem si, jak Miro263 před časem psal, že rusové a ukrajinci jsou spokojeni s chodem motoru, pokud se vyčistí oba vzduchové senzory...https://www.hyundaiclub.net/viewtopic.p ... &start=150 Tak jsem si to našel, pročetl, rozebral a vyčistil oba senzory. Při poklidné jízdě spotřeba 4,4l na pneumatikách šíře 205. To docela jde. Pokud jsem jel svižněji, tak jsem se dostal na původní spotřebu 5.2-5.4l. Uvidím, co to bude dělat dál. Snad to byla jen nějaká anomálie [-o<
Co se týče filtrů, tak před měsícem byla provedena garančka vlastními silami a vyměněn nebyl pouze palivový filtr, takže tím by to snad nemělo být...
Accent 1.5 CRDi ELEGANCE - Black Ebony
Uživatelský avatar
rokolo
****
Příspěvky: 1010
Registrován: 20 bře 2008, 13:52

Re: Palubní PC

Příspěvek od rokolo »

Tak palubní PC ukazuje už zase standardně [-o< Nevím přesně co se dělo, ale při mém klasickém jízdním stylu do práce mi teď spotřeba po vyčištění senzorů klesla o 0.3l. Je pravda, že jsem ještě trochu "přefouknul" kola, ale zase je vrátím na původní hodnotu a pak se uvidí. Jinak auto je pocitově svižnější, hlavně od nižších otáček 8)
Accent 1.5 CRDi ELEGANCE - Black Ebony
Odpovědět

Zpět na „New Accent - Elektroinstalace“