Vzduchovy filtr palivove nadrze

Garanční prohlídky, servisy, ceny náhradních dílů

Moderátoři: Martun, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
69pavel
*****
Příspěvky: 1711
Registrován: 30 srp 2009, 20:29

Vzduchovy filtr palivove nadrze

Příspěvek od 69pavel »

hledal jsem to tady a nejak jsem to nenasel, proto se ptam kdo byl na byl na 3 garancce,zda mel na fakture tuto polozku,tema 3 garancka jsem prosel cele a nikde nebylo nic takove uvedeno. mozna je tim mysleno vymenit uzaver nadrze co ja vim?
Hodte sve rozumy,v tech jejich sikmookych se cert vyzna.
Hyu ACCENT MCT 1.5CRDi VGT rok: 10/2008 barva: 2X INDIGO BLUEMICA oil: TOTALQUARTZ9000 5W/40
Reklama
 

Uživatelský avatar
Mexican
*******
Příspěvky: 7901
Registrován: 05 srp 2007, 14:39
Bydliště: Střelice (JmK)
Kontaktovat uživatele:

Re: Vzduchovy filtr palivove nadrze

Příspěvek od Mexican »

mne to nemenili
2023 TUCSON NX4 HEV 2WD Style/Premium - hybridny mladoch od 04/2023
2007 Accent 1,5 CRDi VGT, Nemesis in Elegance & True Blue - legenda s 404 000km, ktora vzdy bude mat miesto v mojom srdci - 08/2007 do 04/2023

http://pancuha.wordpress.com/
Uživatelský avatar
cert
****
Příspěvky: 1414
Registrován: 29 zář 2008, 09:39
Bydliště: Pelhřimov
Kontaktovat uživatele:

Re: Vzduchovy filtr palivove nadrze

Příspěvek od cert »

Dneska 3. garančka - ten filtr je, aspoň co mi řekli, nádobka s aktivním uhlím (umístěná prý v LZ podběhu)...
Hyundai Accent 1,6i CVVT Elegance, Velvet Red (TZ), BORBET CA, audio MAGNAT, MAD Classic Collection, 10/2008
Uživatelský avatar
benny
**
Příspěvky: 301
Registrován: 31 kvě 2011, 17:57
Bydliště: Plzeň

Re: Vzduchovy filtr palivove nadrze

Příspěvek od benny »

Na 3. garančce jsem byl 13.10. a žádný filtr palivové nádrže mi neměnili.
Podrobně jsem průběh servisu popsal v téma - 3. garančka - 1,4 benzin -
Já ani osobně jsem nepátral po tom kde ten filtr je a co má za funkci v palivové soustavě.
Ale předpokládám , že to má něco společného s odvětráním nádrže.
Kde se to přesně nachází a jak to vypadá nemám ani tušení.
New Accent - 1,4i , elegance , gold biege , 10/2008
Uživatelský avatar
benny
**
Příspěvky: 301
Registrován: 31 kvě 2011, 17:57
Bydliště: Plzeň

Re: Vzduchovy filtr palivove nadrze

Příspěvek od benny »

nazdárek acenťáci v benzinu , je tu někdo komu měnili v :hyu: při 3 garančce vzduchový filtr palivové nádrže jak je to předepsané v manuálu ? Zajímalo by to asi víc lidí , hlavně kde se nachází a kolik ta sranda stojí . Taky tu asi zajímá mnoho lidí výměna palivového filtru , která taky není podle informací nic jednoduchého , je totiž údajně součástí čerpadla v nádrži. Pokud to někomu měnili , tak písněte poznatky , třeba jestli to jde zvládnout svépomocí a podobně.
New Accent - 1,4i , elegance , gold biege , 10/2008
Uživatelský avatar
benny
**
Příspěvky: 301
Registrován: 31 kvě 2011, 17:57
Bydliště: Plzeň

Re: Vzduchovy filtr palivove nadrze

Příspěvek od benny »

Nazdárek kluci. Tak ještě nikomu neměnili při 3. garančce ten filtr palivové nádrže ? V manuálu je to ale uvedené měnit každé 3 roky. Měl jsem ácu zvednutého na zvedáku u kamaráda a pátrali jsme co a kde by to mohlo být , ale nic nás nenapadlo a nic jsme neobjevili. Tak jestli někdo třeba víte , tak dejte vědět. Docela by mě to zajímalo co to je , a asi nejen mě.
New Accent - 1,4i , elegance , gold biege , 10/2008
Uživatelský avatar
benny
**
Příspěvky: 301
Registrován: 31 kvě 2011, 17:57
Bydliště: Plzeň

Re: Vzduchovy filtr palivove nadrze

Příspěvek od benny »

Tak už jsem taky zjistil v servisu :hyu: kde se nachází ten vzduchový filtr palivové nádrže , u new accent je v levém nadkolí a vedou k němu dvě hadičky , je to nějaká černá krabička s aktivním uhlím ( cena u :hyu: okolo 600 Kč ) , ale zároveň mi řekli , že ho ještě na žádném ácovi neměnili a prý to není ani potřeba .......tak nevim , v manuálu servisních prohlídek je doporučeno měnit každé 3 roky......
New Accent - 1,4i , elegance , gold biege , 10/2008
Uživatelský avatar
kyrmon
*****
Příspěvky: 1605
Registrován: 29 bře 2017, 10:54
Bydliště: okolí Kolína

Re: Vzduchovy filtr palivove nadrze

Příspěvek od kyrmon »

Dnes jsem si u Hyundai vyzvedl tento vzduchový filtr, už jste ho někdo někdy měnil, nebo bude můj áca první, který ho nebude mít původní? :wink: Když bude zájem, tak pak dodám fotky z výměny, ale nic složitého by to být nemělo :-k
Hyundai Accent 1,4 71kW 08 Bronze Gray Metallic
Uživatelský avatar
rokolo
****
Příspěvky: 1010
Registrován: 20 bře 2008, 13:52

Re: Vzduchovy filtr palivove nadrze

Příspěvek od rokolo »

Nepamatuji si, že by někdo použil jiný filtr... Zkoušeli zde akorát prohodit filtr určený pro benzín na naftu a naopak.
Accent 1.5 CRDi ELEGANCE - Black Ebony
karesino
*
Příspěvky: 92
Registrován: 15 úno 2009, 18:00

Re: Vzduchovy filtr palivove nadrze

Příspěvek od karesino »

kyrmon na poslednej STK v novembri 2022 trebalo otvorit nadrz a technik tam dal dajaky pristroj(doteraz to nikdy nerobili)vraj im po novom treba merat odvetravanie palivoveho nadrze alebo co.Auto preslo celkovo bez problemov takze urcite to menit nebudem(a nikdy to nebolo menene),podla technika tam ma byt dajaky ventil a nie filter...ja co riesim teraz je prasknute tesnenie medzi tlmicom vyfuku a potrubim(po 14 rokoch to je malickost)len asi budem musiet rezat a nasledne vyvrtat skrutky lebo ten spoj je straaaasne hrdzavy
Uživatelský avatar
kyrmon
*****
Příspěvky: 1605
Registrován: 29 bře 2017, 10:54
Bydliště: okolí Kolína

Re: Vzduchovy filtr palivove nadrze

Příspěvek od kyrmon »

rokolo: přimo palivový filtr budu taky měnit na jaře, už mi půl roku leží doma a ani nevím, jestli mám správný a jak ho vyměnit, nikde nemůžu najít návod, zde na foru je návod na naftu už bohužel bez fotek a o benzínu nikde nic, jen že by měl být součástí čerpadla a ani tam ho nemůžu na žádným videu najít ... #-o :-k

karesino: To máte nějak přísnou STK, já na ni byl v srpnu a nevšiml jsem si, že by šaškoval u nádrže :-k ale je fakt, že jsem u auta nemohl být a jen to sledoval z čekárny a ne vše jsem viděl... Ventil, ventil.. možná položka č13 viz foto ze servisního manuálu k 1,6 cvvt? Já jsem zvědavý, jestli nějak poznám rozdíl po výměně 6
Přílohy
fuel tank.png
fuel tank.png (195.69 KiB) Zobrazeno 402 x
Hyundai Accent 1,4 71kW 08 Bronze Gray Metallic
karesino
*
Příspěvky: 92
Registrován: 15 úno 2009, 18:00

Re: Vzduchovy filtr palivove nadrze

Příspěvek od karesino »

Kyrmon netuším ci je to č.13,ani neriešim,podla mňa žiadny rozdiel po výmene nebude...palivový filter som menil svojpomocne pred rokmi na benzíne, mal som aj fotky,bohužiaľ počítač na ktorom som ich mal harpoval.Nie je to nič zložité keď to rozoberes tak intuitívne budeš vedieť co treba odpojiť a co kam zapojiť...skôr by som povedal,že čerpadlo je súčasťou filtra a nie naopak :lol: ,totizto filter je vytvorený tak,že do stredu ide cerpadlo
Odpovědět

Zpět na „New Accent - Servis a údržba“