2. Garančka na 1,4i

Garanční prohlídky, servisy, ceny náhradních dílů

Moderátoři: Martun, Moderátoři

jurmich
**
Příspěvky: 146
Registrován: 21 bře 2009, 09:30
Bydliště: SVK - Trebišov

Re: 2. Garančka na 1,4i

Příspěvek od jurmich »

vcera som sa objednal na 2 garancku v Rades Michalovce na 20.5.2011. predbezna cena 120€ len teraz nepamatam ci so zbiehavostou kolies, alebo bez nej (na druhej garancke sa nerobi a ja si ju chcem dat skontrolovat). olej si mam doniest vlastny, ale musi byt 5w40.

ak mozem opytam sa:

rozmyslam na prvom mieste nad total quartz 9000 5w40 4l. trocha zvazujem aj shell helix ultra a castrol magnatec 5w40 c3. mam najazdene nieco cez 11 000 km za 2 roky a jazdim prevazne mesto. oplati sa priplacat za drahsi olej? urobim chybu s niektorym z nich? vdaka.
Hyundai Accent 1,4i Dynamic; 05/2009, šedá metalíza (JP), 14" Enzo H, fólie Skyfol
Reklama
 

Uživatelský avatar
cert
****
Příspěvky: 1414
Registrován: 29 zář 2008, 09:39
Bydliště: Pelhřimov
Kontaktovat uživatele:

Re: 2. Garančka na 1,4i

Příspěvek od cert »

jurmich:

co se oleje týká, tak Total Quartz 5W-40 je fajn volba. Shell bude cenově výš. Na Magnatec zapomeň, specifikace C3 je určena pro diesely s filtrem pevných částic a tomu jsou uzpůsobeny aditiva přestože má i benzinovou specifikaci A3). Osobně bych šel do toho Totalu resp. Sunoco, Q8 pokud kladeš důraz na cenu. Jinak s největší pravděpodobností budou všechny tyto oleje vyrobeny HC syntézou - tj. nejsou plně syntetické (plně syntetických (PAO, esterových) je opravdu málo a cenově se pohybují podstytně výše).
Hyundai Accent 1,6i CVVT Elegance, Velvet Red (TZ), BORBET CA, audio MAGNAT, MAD Classic Collection, 10/2008
jurmich
**
Příspěvky: 146
Registrován: 21 bře 2009, 09:30
Bydliště: SVK - Trebišov

Re: 2. Garančka na 1,4i

Příspěvek od jurmich »

bol som sa dnes pozriet v jednom kamenom obchode na oleje a pozriet ceny. predajcom mi bol doporuceny SHELL, ze po nom ostava motor cisty, udajne obsahuje nejake castice... neviem nerozumiem tomu. CASTROL mi bol skor nedoporuceny, ze cosi ostava na motore a TOTAL ze vraj nepozna.

ak napr kupim shell a dam im ho v servise. nemoze sa stat napr ze mi tam naleju nieco ine a shell si nechaju? nemate take skusenosti?
Hyundai Accent 1,4i Dynamic; 05/2009, šedá metalíza (JP), 14" Enzo H, fólie Skyfol
Uživatelský avatar
Gandalf
*****
Příspěvky: 2059
Registrován: 07 říj 2008, 19:22
Bydliště: Brno-venkov

Re: 2. Garančka na 1,4i

Příspěvek od Gandalf »

Jurmich: Mám stejný motor jako Ty a leju tam už třetí rok Q8
http://www.moto-oleje.cz/q8-formula-exc ... odukt-333/
Jsem s ním spokojený a v servisu neřekli ani slovo. Dá se koupit i o něco levněji, ale já to mám s dopravou do domu zdarma, jinde bych musel cestovat nebo připlácet poštovné :)

Co se týká servisu, buď mu věříš nebo ne. Nový olej v motoru určitě poznáš a měli by Ti vrátit kanystr se zbytkem Tvého, který tam už nevešel. Ale vždy je to s otazníkem, to bys musel mít v servisu dobrý kontakt nebo tam pracovat sám... :-k :)
Accent 1.4i Active - Continental Silver (10/2008-4/2015) prodáno
jurmich
**
Příspěvky: 146
Registrován: 21 bře 2009, 09:30
Bydliště: SVK - Trebišov

Re: 2. Garančka na 1,4i

Příspěvek od jurmich »

na olejcentrum.sk teraz som nasiel toto Total vs Shell vs Q8 pri cenovom rozdiele 2-5 € je asi najlepsou volbou asi ten shell. ze? ma niekto skusenosti s http://www.olejcentrum.sk? dik
Hyundai Accent 1,4i Dynamic; 05/2009, šedá metalíza (JP), 14" Enzo H, fólie Skyfol
Uživatelský avatar
Mexican
*******
Příspěvky: 7901
Registrován: 05 srp 2007, 14:39
Bydliště: Střelice (JmK)
Kontaktovat uživatele:

Re: 2. Garančka na 1,4i

Příspěvek od Mexican »

jurmich píše:bol som sa dnes pozriet v jednom kamenom obchode na oleje a pozriet ceny. predajcom mi bol doporuceny SHELL, ze po nom ostava motor cisty, udajne obsahuje nejake castice... neviem nerozumiem tomu. CASTROL mi bol skor nedoporuceny, ze cosi ostava na motore a TOTAL ze vraj nepozna.

ak napr kupim shell a dam im ho v servise. nemoze sa stat napr ze mi tam naleju nieco ine a shell si nechaju? nemate take skusenosti?
tiez mam v krvi "nejake castice" :-D no ale sranda nabok - vsetky oleje su aditivovane, niektore viac dalsie menej. Oleje Shell su kvalitne, pouziva ich vela kolegov a znamych. Ja pouziva Total. A nemozem posudit Shell lebo tu porciu vymien som so Shellom neurobil. Faktom vsak ostava to ze Total Quartz 9000 je asi o 20% lacnejsi ako Shell Helix Ultra. A to je pre mna jasne rozhodnutie :-) Auto jazdi dobre (113 000km), nezerie olej, spotreba paliva je konstantna. Vyber co uznas za vhodne, ale predajcom by som sa rozhodne neriadil. ten tie oleje predava. radsej sa treba poradit s mechanikom alebo citat forum
2023 TUCSON NX4 HEV 2WD Style/Premium - hybridny mladoch od 04/2023
2007 Accent 1,5 CRDi VGT, Nemesis in Elegance & True Blue - legenda s 404 000km, ktora vzdy bude mat miesto v mojom srdci - 08/2007 do 04/2023

http://pancuha.wordpress.com/
Uživatelský avatar
tombas
**
Příspěvky: 334
Registrován: 23 pro 2010, 09:14
Bydliště: Ostrava

Re: 2. Garančka na 1,4i

Příspěvek od tombas »

Olej Total Q9000 5W40 používám už 6 let ve své xantii a nikdy nebyl nejmenší problém. Motor má najeto přes 190 tis. km a šlape jak hodinky. V accentovi to nemůže být jiné. Nehledě na to, že o citroenech je známo, že jsou na kvalitu oleje velmi citlivé a jen tak něco se do nich nalít nedá (nebo dá, ale asi by motor protestoval).
Vzhledem k poměru cena/kvalita bych volil total - mimochodem, už ho mám koupený na květnovou výměnu v ácovi.
Accent 1,4 Dynamic, 2007, Celadon Blue
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: 2. Garančka na 1,4i

Příspěvek od Hardcam »

Tak Citroen a dalsi FR znacky) maji Total predepsany, ne? 9000 Energy urcite nic nezkazis, ale Shell se da sehnat i za totozne penize, i o korunu levneji :)
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
Mexican
*******
Příspěvky: 7901
Registrován: 05 srp 2007, 14:39
Bydliště: Střelice (JmK)
Kontaktovat uživatele:

Re: 2. Garančka na 1,4i

Příspěvek od Mexican »

jezkove voci, naco pchat do takeho motora Energy. To si moze dat z rozdielu ceny radsej vobjed :lol: na tie nase cingrlatka co pouzivame na jazdenie do Albertu a za zenckymi to bohate staci. Racing-spesl olej len pre tych co maju milenku a potrebuju striast ziarliveho Turka (ROFL)

citroen skutocne doporucuje znacku total. renault myslim Elf (mobil). Co tam leju ako prvonapln nevie asi nik. Pocitam nejaku Lukanu zrejme. Teda minimalne turci do Accentov liali nieco, co sa snad ani neda nazvat olejom. Nech tam kolega kupi hocico, bude to lepsie ako origo
2023 TUCSON NX4 HEV 2WD Style/Premium - hybridny mladoch od 04/2023
2007 Accent 1,5 CRDi VGT, Nemesis in Elegance & True Blue - legenda s 404 000km, ktora vzdy bude mat miesto v mojom srdci - 08/2007 do 04/2023

http://pancuha.wordpress.com/
Uživatelský avatar
tombas
**
Příspěvky: 334
Registrován: 23 pro 2010, 09:14
Bydliště: Ostrava

Re: 2. Garančka na 1,4i

Příspěvek od tombas »

Objednával jsem Total Q9000 za cca 620 Kč/5l a přišel mi Q9000 Energy za stejnou cenu. No co, nezlobil jsem se, asi prodejce ten NEenergy neměl :)
Accent 1,4 Dynamic, 2007, Celadon Blue
jurmich
**
Příspěvky: 146
Registrován: 21 bře 2009, 09:30
Bydliště: SVK - Trebišov

Re: 2. Garančka na 1,4i

Příspěvek od jurmich »

cenovy rozdiel medzi Shellom a Totalom je 4.6 € co je zanedbana suma. z vasich prispevkov usudzujem, ze nespravim chybu ani s jednym s nich. no pri takom malom cenovom rozdiele by ste zobrali ktory? ja sa skor priklanam k tomu shellu.
Hyundai Accent 1,4i Dynamic; 05/2009, šedá metalíza (JP), 14" Enzo H, fólie Skyfol
Uživatelský avatar
tombas
**
Příspěvky: 334
Registrován: 23 pro 2010, 09:14
Bydliště: Ostrava

Re: 2. Garančka na 1,4i

Příspěvek od tombas »

Osobně si myslím, že je to úplně jedno. Důležité je, pokud se pro některou značku rozhodneš, používat pak stejnou značku i nadále. Každý výrobce totiž používá jiná aditiva a vzájemným mísením se pak jejich účinnost může snižovat.
Nikdy totiž olej nevypustíš úplně a zhruba 0,2-0,5l zůstává v motoru, kanálcích apod.
Rovněž se doporučuje po první výměně oleje za jinou značku zkrátit interval pro příští výměnu na cca 10-15 tis. km.
Nemyslím si, že by se něco stalo, kdybys ten interval nedodržel, ale vzhledem k ceně oleje tím nic nepokazíš.
Navíc Accent 1.4 má interval 15tis, takže stejně musíš měnit.
Accent 1,4 Dynamic, 2007, Celadon Blue
Uživatelský avatar
cert
****
Příspěvky: 1414
Registrován: 29 zář 2008, 09:39
Bydliště: Pelhřimov
Kontaktovat uživatele:

Re: 2. Garančka na 1,4i

Příspěvek od cert »

jurmich:
já jsem za ten TOTAL. Jediná škoda je, že ten TOTAL je jen v litrovkách nebo 5L kanystru. Do Accenta je třeba 3,3L (1,6CVVT) a při nulové spotřebě oleje nemá zbytek využití. Dlouhodobě načatý olej degraduje a pro příští výměnu (za rok) už není "nic extra" - moc se nedoporučuje ho používat.
Hyundai Accent 1,6i CVVT Elegance, Velvet Red (TZ), BORBET CA, audio MAGNAT, MAD Classic Collection, 10/2008
Uživatelský avatar
tombas
**
Příspěvky: 334
Registrován: 23 pro 2010, 09:14
Bydliště: Ostrava

Re: 2. Garančka na 1,4i

Příspěvek od tombas »

Zbytek můžeš nalít třeba do sekačky, ta si bude chrochtat blahem, že má total Q9000 :D/ .

EDIT: mimochodem dobře uskladněnému a nepřemrzlému oleji se za rok nic nestane, pokud je v originál uzavřeném obalu. Otevřený pětilitrový kanistr je na tom hůře díky oxidaci ze vzduchu a vlhkosti.
Accent 1,4 Dynamic, 2007, Celadon Blue
jurmich
**
Příspěvky: 146
Registrován: 21 bře 2009, 09:30
Bydliště: SVK - Trebišov

Re: 2. Garančka na 1,4i

Příspěvek od jurmich »

ten odkaz na total co som tu dal je na 4L balenie. a kosacku nemam ;) byvam v panelaku
Hyundai Accent 1,4i Dynamic; 05/2009, šedá metalíza (JP), 14" Enzo H, fólie Skyfol
Odpovědět

Zpět na „New Accent - Servis a údržba“