3 . Garančka 1,4 benzin (45 000 km)

Garanční prohlídky, servisy, ceny náhradních dílů

Moderátoři: Martun, Moderátoři

Uživatelský avatar
ricci
*
Příspěvky: 73
Registrován: 01 bře 2010, 00:44
Bydliště: Sobrance (SK)

Re: 3 . Garančka 1,4 benzin (45 000 km)

Příspěvek od ricci »

jurmich píše:takze 3 rok je tu a potrochu zacinam kupovat veci na garancku. sviecky mam, olej vybraty shell helix ultra 5w40, mozte mi poradit aky olejovy filter k tomu? podla coho mam objednavat dalsie filtre (myslim vzduchovy, filter klimatizacie??) (ake cislo, tip), nemrznucu moze napr. TATO ? kolko mi tej kvapaliny treba? najradsej by som bral vsetko z http://www.olejcentrum.sk kedze tam chcem objednat olej, ale tam nemrznucu g48 nevidim. ja tymto veciam nerozumiem. vdaka.
na aftermarket sa spýtaj rovno :hyu: michalovce. mne porovnali ceny origo a afteru resp. unifit alebo ako sa to volá a bral som to čo bolo lacnejšie. palivový som objednal z inadiaľ a nepasoval, tak mi ho v tej istej cene zohnala prijímacia technička a všetko pasovalo. budem sa opakovať ale bola veľmi ochotná. pri ďalšej garančke mám dopredu dať vedieť a všetko zoženie - bude ma to čakať keď prídem ...
Hyundai Accent 1,5 CRDi VGT
Elegance, 03/2008
Reklama
 

jurmich
**
Příspěvky: 146
Registrován: 21 bře 2009, 09:30
Bydliště: SVK - Trebišov

Re: 3 . Garančka 1,4 benzin (45 000 km)

Příspěvek od jurmich »

no ja neviem co je aftermarket... :oops:
Hyundai Accent 1,4i Dynamic; 05/2009, šedá metalíza (JP), 14" Enzo H, fólie Skyfol
Uživatelský avatar
cert
****
Příspěvky: 1414
Registrován: 29 zář 2008, 09:39
Bydliště: Pelhřimov
Kontaktovat uživatele:

Re: 3 . Garančka 1,4 benzin (45 000 km)

Příspěvek od cert »

Aftermarket je druhovýroba případně i originál díl, ale neprodávaný pod značkou automobilky, nýbrž pod značkou výrobce (třeba tlumič výfuku ne pod značkou Škoda, ale Tyll).
Hyundai Accent 1,6i CVVT Elegance, Velvet Red (TZ), BORBET CA, audio MAGNAT, MAD Classic Collection, 10/2008
jurmich
**
Příspěvky: 146
Registrován: 21 bře 2009, 09:30
Bydliště: SVK - Trebišov

Re: 3 . Garančka 1,4 benzin (45 000 km)

Příspěvek od jurmich »

vdaka za vysvetlenie. a ako sa k tomu dostanem? len napr. cez prijimaceho technika v servise?
Hyundai Accent 1,4i Dynamic; 05/2009, šedá metalíza (JP), 14" Enzo H, fólie Skyfol
Uživatelský avatar
cert
****
Příspěvky: 1414
Registrován: 29 zář 2008, 09:39
Bydliště: Pelhřimov
Kontaktovat uživatele:

Re: 3 . Garančka 1,4 benzin (45 000 km)

Příspěvek od cert »

Myslím, že v autorizovaném servisu se s aftermarketem nesetkáš - leda by Ti ho nabídli pokud bys měl nějaké staré auto. Aftermarket koupíš třeba v AutoKelly, Intercars, APM, Elit, ... a další a další.
Hyundai Accent 1,6i CVVT Elegance, Velvet Red (TZ), BORBET CA, audio MAGNAT, MAD Classic Collection, 10/2008
Uživatelský avatar
enjoy
****
Příspěvky: 1272
Registrován: 19 srp 2011, 20:23
Bydliště: Praha 3

Re: 3 . Garančka 1,4 benzin (45 000 km)

Příspěvek od enjoy »

Ty myslíš?
Já myslím,že se s ním setkáš hodně rychle..
Jak tu jmenuješ ty druhovýrobce..všichni vozí do autorizáků.Co mě upřímě děsí,jelikož Kelly vozí do Auto Palace,jestli jim tam vozí i Starline,tak to hodně štěstí...
Hyundai Matrix 1.5 CRDi VGT 81kw
jurmich
**
Příspěvky: 146
Registrován: 21 bře 2009, 09:30
Bydliště: SVK - Trebišov

Re: 3 . Garančka 1,4 benzin (45 000 km)

Příspěvek od jurmich »

cize su lepsi a horsi. ako vsade. ten starline asi patri k horsim? na koho este davat pozor?
Hyundai Accent 1,4i Dynamic; 05/2009, šedá metalíza (JP), 14" Enzo H, fólie Skyfol
Uživatelský avatar
Mexican
*******
Příspěvky: 7901
Registrován: 05 srp 2007, 14:39
Bydliště: Střelice (JmK)
Kontaktovat uživatele:

Re: 3 . Garančka 1,4 benzin (45 000 km)

Příspěvek od Mexican »

su lepsi, horsi, otrasni a nakoniec Starline. Tomu by som sa vyhol. Velmi kvalitne diely na :hyu: robi Nipparts. Vyssia cena, ale oproti origo stale velmi slusna. pri tych 45 000 ale IMHP moc dielov menit nemusis, nejake tie filtre, stierace a pod... to su celkom rozumne polozky
2023 TUCSON NX4 HEV 2WD Style/Premium - hybridny mladoch od 04/2023
2007 Accent 1,5 CRDi VGT, Nemesis in Elegance & True Blue - legenda s 404 000km, ktora vzdy bude mat miesto v mojom srdci - 08/2007 do 04/2023

http://pancuha.wordpress.com/
Uživatelský avatar
enjoy
****
Příspěvky: 1272
Registrován: 19 srp 2011, 20:23
Bydliště: Praha 3

Re: 3 . Garančka 1,4 benzin (45 000 km)

Příspěvek od enjoy »

Jak už tu bylo řěčeno,filtr,svíčky bych koupil originál a s vzduchovým a pilovým filtrem bych si hlavu vůbec nelámal,vzal bych skoro cokoliv,co bude cenově přijatelný.existuje i druhovýroba drahá jako originál(MANN) například,jinak do korejců dělá filtry Nipparts,ale určitě i další.
Hyundai Matrix 1.5 CRDi VGT 81kw
jurmich
**
Příspěvky: 146
Registrován: 21 bře 2009, 09:30
Bydliště: SVK - Trebišov

Re: 3 . Garančka 1,4 benzin (45 000 km)

Příspěvek od jurmich »

sviecky uz mam kupene ngk. problem mi robia filtre a ta nemrznuca. neviem ani kolko jej mam kupit?
Hyundai Accent 1,4i Dynamic; 05/2009, šedá metalíza (JP), 14" Enzo H, fólie Skyfol
Uživatelský avatar
cert
****
Příspěvky: 1414
Registrován: 29 zář 2008, 09:39
Bydliště: Pelhřimov
Kontaktovat uživatele:

Re: 3 . Garančka 1,4 benzin (45 000 km)

Příspěvek od cert »

enjoy píše:Ty myslíš?
Já myslím,že se s ním setkáš hodně rychle..
Jak tu jmenuješ ty druhovýrobce..všichni vozí do autorizáků.Co mě upřímě děsí,jelikož Kelly vozí do Auto Palace,jestli jim tam vozí i Starline,tak to hodně štěstí...
Hele ber to asi takhle... myslím to tak, že Accent MC moc dílů jako aftermarket nemá (srovnávám s koncernem a ostatní evropskou produkcí) - tudíž v autorizáku moc velká pravděpodobnost v tomhle případě není. Kdykoliv mi něco :hyu: autorizák měnil, tak jsem měl origo díl a i pak když jsem opravu doma kontroloval (silentbloky, čepy), tak byly s logem KIA/Hyundai.
Když jsem měl ještě starší VW Golf, tak mi v servisu nabídli obojí (origo i repliku) a ke všemu jsem pak měl v kufru obal s vymontovaným dílem - takže jsem věděl co tam mám (samozřejmě jsem co šlo kontroloval taky). Kamarád dělá v autorizáku Škoda přijímacího technika a také vždycky nabízí buď originál nebo aftermarket. Sami od sebe si tam jiný díl nedovolí namontovat - docela často je kontrolují a následný průšvih by za to tutově nestál...
Hyundai Accent 1,6i CVVT Elegance, Velvet Red (TZ), BORBET CA, audio MAGNAT, MAD Classic Collection, 10/2008
Uživatelský avatar
enjoy
****
Příspěvky: 1272
Registrován: 19 srp 2011, 20:23
Bydliště: Praha 3

Re: 3 . Garančka 1,4 benzin (45 000 km)

Příspěvek od enjoy »

Rucim ti za to,ze vsechny nahradni dily,co se pri garanckach obvykle meni jsou dostupny jak na VW,tak na Hyundai,uplne stejne... Samozrejme na koncern je druhovyroby vic,o tom nic.Ale ze by bylo na Hyundai problem sehnat druhovyrobu,o tom nevim... A to pracuju v autodilech,ktere se na vychodni produkci zameruje prevazne.
Nechci se s tebou v zadnem pripade dohadovat,reaguju pouze proto,aby nekdo nedostal pocit,ze musi kupovat original dily,za trojnasobny penize.
Hyundai Matrix 1.5 CRDi VGT 81kw
Uživatelský avatar
cert
****
Příspěvky: 1414
Registrován: 29 zář 2008, 09:39
Bydliště: Pelhřimov
Kontaktovat uživatele:

Re: 3 . Garančka 1,4 benzin (45 000 km)

Příspěvek od cert »

Žádné dohady, v pohodě, ale nějak nejsem moc přesvědčený o tom, že na :hyu: a kor ty novější jsou dostupné v pohodě aftermarket díly. Tlumiče na Accent MC se objevily v r. 2009, možná o rok později. Horní uložení př. tlumičů kromě origo nikdo neměl. Problematické el. posilované řízení také jako repliku nekoupíš. Plechařina na Accenta MC je jen tak symbolicky. Třeba takový výfuk (od předu dozadu) jsem na benzinový Accent MC 1,6i nikde nenašel (na CRDi ano, alespoň na e-shopu psali, že to je na MC). Kamarád dělá v autodílech a potvrdil mi to samé.
Situace v servisech možná bude tím, že na malém městě se takový přístup rozkřikne, v Praze je to třeba jinak.
Hyundai Accent 1,6i CVVT Elegance, Velvet Red (TZ), BORBET CA, audio MAGNAT, MAD Classic Collection, 10/2008
bobku
Příspěvky: 6
Registrován: 18 dub 2012, 10:37

Re: 3. Garančka CRDI

Příspěvek od bobku »

Páni kde sa nechádza ten palivový filter ACCENT na zážihovom motore?
Uživatelský avatar
cert
****
Příspěvky: 1414
Registrován: 29 zář 2008, 09:39
Bydliště: Pelhřimov
Kontaktovat uživatele:

Re: 3. Garančka CRDI

Příspěvek od cert »

bobku:
na benziňáku je palivový filtr přímo u čerpadla v nádrži.
Mrkni sem, je to takový online manuál na některé :hyu: :
http://144.162.92.233/faculty/shop/hyun ... anuals.swf

hledej stránku FL-588
Hyundai Accent 1,6i CVVT Elegance, Velvet Red (TZ), BORBET CA, audio MAGNAT, MAD Classic Collection, 10/2008
Odpovědět

Zpět na „New Accent - Servis a údržba“