3 . Garančka 1,4 benzin (45 000 km)

Garanční prohlídky, servisy, ceny náhradních dílů

Moderátoři: Martun, Moderátoři

Uživatelský avatar
Vilda
******
Příspěvky: 3712
Registrován: 15 kvě 2008, 21:26
Bydliště: Praha 5

Re: 3 . Garančka 1,4 benzin (45 000 km)

Příspěvek od Vilda »

Gandalf píše:Vilda: Teď je otázka jestli je to plus nebo mínus -
Těžko říct ... beru to tak, že jsem v životě přišel o víc, než o 3 500 kč za čtvrtou garanci a když narazíš na slušný servis, což si myslím, že Nubo car je, tak by se to čistě teoreticky mohlo vyplatit. Rok je dost dlouhá doba na to, aby se s autem mohlo něco stát a pak by jsem si třeba nadával, že jsem předčasně záruku ukončil ...
Ssangyong Korando 1.5 GDI 2024

Fiat Tipo 1.4 T-Jet 2018 Red Amore - prodaný

Yamaha Midnight Star 1300 De luxe

New Accent 1.6i CVVT celadon blue - prodaný
Reklama
 

Uživatelský avatar
Martun
Moderátor
Příspěvky: 4475
Registrován: 28 pro 2008, 22:53
Bydliště: Teplice

Re: 3 . Garančka 1,4 benzin (45 000 km)

Příspěvek od Martun »

Taky jsem otom přemýšlel, že po skončení 3leté záruky, si pojedu na vlastní triko. A bude to uplně o jinejch penězích...
Jenže druhá pravda je ta, že auto s vyplňovanou servisní knížkou od autorizáku se rozhodně líp prodá, než s knížkou kde končím 60tis km a auto prodávam ve 120tis. To trochu budí nedůvěru.. I když vím, že i to razítko se dá pořídit jinak... Servisní knížka je normální příslušenství k autu, kterou koupíš za 200 a pak se tam nabušej razítka... :roll:
HYUNDAI IX55 3.0crdi V6 176KW

prodáno
NISSAN X-TRAIL 1.6 DCI 96KW
KIA SORENTO XM FL 2.2 145KW
NISSAN MURANO 3.5 V6 188KW
HYUNDAI GRANDEUR 3.3 V6 173KW
HYUNDAI ACCENT 1.5 crdi
Koupeno: 03.08 ukradeno 02.14
Uživatelský avatar
Gandalf
*****
Příspěvky: 2059
Registrován: 07 říj 2008, 19:22
Bydliště: Brno-venkov

Re: 3 . Garančka 1,4 benzin (45 000 km)

Příspěvek od Gandalf »

Já jezdím s Nissánkem do autorizáku už pár let po záruce, sice jen jednou za 2 roky, ale je to o tom, že po nich chci jen omezený počet úkonů, díly si dodávám sám a platím tak cca. 1000-1500 Kč a to mi za dobrý pocit a provoz dosud bez problémů stojí... :)
Sám časem uvidím, jestli se takhle rozumně dokážu domluvit i se servisem Hyundai.
Accent 1.4i Active - Continental Silver (10/2008-4/2015) prodáno
Uživatelský avatar
dzigit
*
Příspěvky: 62
Registrován: 20 úno 2009, 01:08
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: 3 . Garančka 1,4 benzin (45 000 km)

Příspěvek od dzigit »

Zdravim za 3000 km to caka aj mna
kedze som si dal namontovat LPG tak to je bez prehliadky motora kedze na ten mi zrusili zaruku ale dam si vymenit vlastny olej
chcem si priniest aj vlastne sviecky chcem si kupit NGK ale je ich tolko ze neviem ktore mam kupit ake cislo
mozete mi poradit
dakujem

na garancku idem hlavne pre peciatku aby sa to potom lahsie predavalo a na zarucnu opravu nehreje mi jeden pasik na okne zaroven sa mi zda ze zadne tlmice su uz tiez na hranici zivotnosti pri tej prilezistosti sa chcem opytat ci na ne zaruka nahodou nieje len do 45000 km ??? ak ano asi by som si to dal pre istotu skontrolovat aj nekde inde aby ma nahodou v hyunadi neodubali a potom by som si to musel uz dat vymenit za vlastne

za pomoc a rady dakujem
Hyundai Accent 02/09 black Elegance 1.4 benzin kupovane v CR - Hodonin
Slovakia Bratislava
www.nefajci.eu
SlavoRK
**
Příspěvky: 138
Registrován: 28 led 2008, 11:12
Bydliště: RK, Česká republika

Re: 3 . Garančka 1,4 benzin (45 000 km)

Příspěvek od SlavoRK »

Ahoj, ja mám 44 000 km, aj mne povedali na II.garančke že tlmiče treba vyriešiť do 45 tis. km. Nechal som si urobiť test a dozvedel som sa, že sú úplne v norme :oops:
Na tretiu som chcel ísť do Pyramida Průhonice- Praha, píšu že každé auto v servise prejde linkou kde sa skontroluje geometria, tlmiče.. Napísal som im mail ale chlapci týždeň neodpovedajú- asi majú hodne práce. Takže uvažujem nad Butovicami..
Hyundai Accent 2007
1,4 Elegance Natural Gray
Dlhodobá spotreba 5,8 l / 100 km
Uživatelský avatar
dzigit
*
Příspěvky: 62
Registrován: 20 úno 2009, 01:08
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: 3 . Garančka 1,4 benzin (45 000 km)

Příspěvek od dzigit »

SlavoRK píše:Ahoj, ja mám 44 000 km, aj mne povedali na II.garančke že tlmiče treba vyriešiť do 45 tis. km. Nechal som si urobiť test a dozvedel som sa, že sú úplne v norme :oops:
Na tretiu som chcel ísť do Pyramida Průhonice- Praha, píšu že každé auto v servise prejde linkou kde sa skontroluje geometria, tlmiče.. Napísal som im mail ale chlapci týždeň neodpovedajú- asi majú hodne práce. Takže uvažujem nad Butovicami..
nazdar
ja skusim zase hodonin
kde si si dal robit tie tlmice a co ta to stalo ?
mne sa uz dost citelne hupe auto jed jazdim ale nic nevrzga tak rozmyslam ci to mam dat spravit keby to bolo za nejaky slusny peniz tak by som asi dal
v prahe su asi tak isto ochotny ako v bratislave :) ja som rozmyslal ze skusim aj rakusakov len nam jazykovu barieru :))
s tymi svieckami mi nevies poradit ?
Hyundai Accent 02/09 black Elegance 1.4 benzin kupovane v CR - Hodonin
Slovakia Bratislava
www.nefajci.eu
SlavoRK
**
Příspěvky: 138
Registrován: 28 led 2008, 11:12
Bydliště: RK, Česká republika

Re: 3 . Garančka 1,4 benzin (45 000 km)

Příspěvek od SlavoRK »

Dal som za to 400 Kč a nič z toho, vraj sú dobré. Takže nič vrámci záruky. S tými sviečkami bohužiaľ neviem :(
Hyundai Accent 2007
1,4 Elegance Natural Gray
Dlhodobá spotreba 5,8 l / 100 km
Uživatelský avatar
palčo
**
Příspěvky: 306
Registrován: 15 lis 2007, 17:41
Bydliště: RK

Re: 3 . Garančka 1,4 benzin (45 000 km)

Příspěvek od palčo »

Tak ma napadlo, kde je vlastne palivový filter? Mám niečo vyše 56000km a uvažujem, že by som ho aj vymenil.
HYUNDAI Accent, 1,4 Dynamic-Gold beige
jurmich
**
Příspěvky: 146
Registrován: 21 bře 2009, 09:30
Bydliště: SVK - Trebišov

Re: 3 . Garančka 1,4 benzin (45 000 km)

Příspěvek od jurmich »

pri 3 garancke sa meni aj chladiaca kvapalina. sice je to este rok do prehliadky, ale chcem vediet. aku kvapalinu si mam zadovazit?
Hyundai Accent 1,4i Dynamic; 05/2009, šedá metalíza (JP), 14" Enzo H, fólie Skyfol
Uživatelský avatar
ZdeněkSvoboda
*****
Příspěvky: 1879
Registrován: 29 pro 2007, 13:51
Bydliště: Jihlava (Stará Říše)

Re: 3 . Garančka 1,4 benzin (45 000 km)

Příspěvek od ZdeněkSvoboda »

Já jsem si do accenta dával chladicí směs G48. (modrou vodu za modrou) :lol:
Současnost: Škoda Octavia combi 1.6 TDI 77kW (chip na 96kW), Elegance (2012)
Minulost: Hyundai Accent 1.5 CRDi 81kW, Elegance (5/2008 - 8/2015)
Otcovo: Hyundai i20 1.2i 57kW, Inclusive Plus Comfort (9/2011)
Uživatelský avatar
benny
**
Příspěvky: 301
Registrován: 31 kvě 2011, 17:57
Bydliště: Plzeň

Re: 3 . Garančka 1,4 benzin (45 000 km)

Příspěvek od benny »

zdar chlapi , píšete tady že si sami měníte třeba chladící kapalinu , můžete mi říct kde se vypouští ? koukal jsem pod chladič a je tam taková zelená zátka na křížovej šroubovák , to je vypouštěcí ? Pak to normálně lejete do té vyrovnávací nádržky ? tipnul bych si že pak se natočí motor a ani se nic neodvzdušňuje, nebo jo ?
Výměna brzdovky si myslím že není nic náročného , stačí k tomu dva lidé , jeden aby šlapal a druhý byl u kola , tak nějak si to představuji já, jestli je to jinak tak mi to když tak můžete objasnit
New Accent - 1,4i , elegance , gold biege , 10/2008
Garcia007
**
Příspěvky: 215
Registrován: 15 čer 2009, 08:25
Bydliště: Poprad

Re: 3 . Garančka 1,4 benzin (45 000 km)

Příspěvek od Garcia007 »

benny píše:zdar chlapi , píšete tady že si sami měníte třeba chladící kapalinu , můžete mi říct kde se vypouští ? koukal jsem pod chladič a je tam taková zelená zátka na křížovej šroubovák , to je vypouštěcí ? Pak to normálně lejete do té vyrovnávací nádržky ? tipnul bych si že pak se natočí motor a ani se nic neodvzdušňuje, nebo jo ?
Výměna brzdovky si myslím že není nic náročného , stačí k tomu dva lidé , jeden aby šlapal a druhý byl u kola , tak nějak si to představuji já, jestli je to jinak tak mi to když tak můžete objasnit

... ano ten zeleny srub je vypustaci ... potom len chladiacu kvapalinu 1:1 najlepsie podla toho aku kupis ... namiesas s destilkou zeby to malo po zriedeny do -35 C ... a vlejes priamo do chladica odkrutis termostat a lejes priamo ... cca 5 L ... po prejazdeny cca 10 km sa ti to odvzdusni same ... potom uz len doliewas do vyrovnavacej nadrzky medzi rysky ... brzdovku ako pises 2 ludia jeden slape druhy nalieva a odvzdusnuje ... toto wse ...
Uživatelský avatar
benny
**
Příspěvky: 301
Registrován: 31 kvě 2011, 17:57
Bydliště: Plzeň

Re: 3 . Garančka 1,4 benzin (45 000 km)

Příspěvek od benny »

Garcia007 píše:
benny píše:zdar chlapi , píšete tady že si sami měníte třeba chladící kapalinu , můžete mi říct kde se vypouští ? koukal jsem pod chladič a je tam taková zelená zátka na křížovej šroubovák , to je vypouštěcí ? Pak to normálně lejete do té vyrovnávací nádržky ? tipnul bych si že pak se natočí motor a ani se nic neodvzdušňuje, nebo jo ?
Výměna brzdovky si myslím že není nic náročného , stačí k tomu dva lidé , jeden aby šlapal a druhý byl u kola , tak nějak si to představuji já, jestli je to jinak tak mi to když tak můžete objasnit

... ano ten zeleny srub je vypustaci ... potom len chladiacu kvapalinu 1:1 najlepsie podla toho aku kupis ... namiesas s destilkou zeby to malo po zriedeny do -35 C ... a vlejes priamo do chladica odkrutis termostat a lejes priamo ... cca 5 L ... po prejazdeny cca 10 km sa ti to odvzdusni same ... potom uz len doliewas do vyrovnavacej nadrzky medzi rysky ... brzdovku ako pises 2 ludia jeden slape druhy nalieva a odvzdusnuje ... toto wse ...

....... moooockrát ti děkuji ......... teď už nemám obavu to vyměnit sám , není na tom nic těžkého , měnil jsem to sám na Opelu Astra - G a tam to bylo podobné , jenom jsem chtěl objasnit jestli u áci není nějaký chyták..........
...........ještě jednou dík........
New Accent - 1,4i , elegance , gold biege , 10/2008
Jack84
Příspěvky: 3
Registrován: 08 črc 2011, 19:03
Bydliště: Praha 5

Re: 3 . Garančka 1,4 benzin (45 000 km)

Příspěvek od Jack84 »

Zdravím chystám se na třetí garančku a zajímalo by mě, jestli jste měli taky nějaký takový problém a jak se případně řešil.
1.při rychlost nad 60km/hod na trojku, se začne celá řadící páka třepat a začne docela hlasitě řvát.
2. občas při použití blinkru a následném vracení do výchozí polohy bliknou oba blinkry
3. asi tak 1x za měsíc po nastartování zůstane svítit kontrolka abs(myslím že je to ona) a pomůže jenom vypnutí motoru
4. pravé zadní dveře se při otevření sami zavřou, zkoušel jsem to promazat, ale nic
HYUNDAI ACCENT 1.4 16V
Uživatelský avatar
ZdeněkSvoboda
*****
Příspěvky: 1879
Registrován: 29 pro 2007, 13:51
Bydliště: Jihlava (Stará Říše)

Re: 3 . Garančka 1,4 benzin (45 000 km)

Příspěvek od ZdeněkSvoboda »

Ahoj.
Při vypínání blinkrů se občas rozsvítí i druhý blinkr, ale blikne ti to jenom v autě, venku nic neblikne :D
V přístrojovce jsou diody, které jsou hodně citlivé. ABS bude na diagnostiku a ty dveře na servis (nic vážného) už to tu kluci měli a mně to dělá taky - je to špatná aretace dveří. Tu rychlost nevím :wink: Ahoj Zdeněk
Současnost: Škoda Octavia combi 1.6 TDI 77kW (chip na 96kW), Elegance (2012)
Minulost: Hyundai Accent 1.5 CRDi 81kW, Elegance (5/2008 - 8/2015)
Otcovo: Hyundai i20 1.2i 57kW, Inclusive Plus Comfort (9/2011)
Odpovědět

Zpět na „New Accent - Servis a údržba“