Voskovanie a garancne prehliadky

Garanční prohlídky, servisy, ceny náhradních dílů

Moderátoři: Martun, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
altar
*
Příspěvky: 17
Registrován: 27 bře 2010, 08:26

Voskovanie a garancne prehliadky

Příspěvek od altar »

Zdravim kolegovia.
Chcem sa vas spytat na nutnost garancnych prehliadok, ked uz auto nebude v zaruke.
Vymenit olej, filtre a doliat chladiacu mi dokazu v kazdom (aj neautorizovanom) servise, nie?
Ci?? Unika mi nieco?

A este otazka trosku z ineho kuta.
Ked som auto kupil - Accent (2010), pastelova-cierna, tak ked som nan vylial vodu, tak ta sa zhlukovala do velkych kvapiek a tak stekala.
Ale teraz po 2 rokoch, ked ho aj voskujem tak sa mi nedari docielit rovnaky efekt. Pouzivam TurtleWax na odporucania, ze vraj z tych lepsich ale nejak ta voda na nom stale stoji.
Neviete mi odporucit nejaku inu znacku alebo pripadne metodu?

Vdaka.
Reklama
 

Uživatelský avatar
rokolo
****
Příspěvky: 1010
Registrován: 20 bře 2008, 13:52

Re: Voskovanie a garancne prehliadky

Příspěvek od rokolo »

Samozřejmě že nemusíš po záruce jezdit na garančky do origo servisu, případně si je můžeš dělat i sám, pokud máš kde, ušetříš tím nemalé peníze....
Co se týče kvality a neporušenosti laku, tak bohužel už nikdy to nebude přesně takové jako když to sjede z výrobní linky, ani po napastování. Já používám černou leštěnku od Sonaxu (to určitě vyzkoušej). Tou natřu celé auto, nechám mírně zaschnout a pak to rozleštím za pomoci nanoleštěnky. Tu použít nemusíš, pokud nechceš, ale je to můj ověřený patent........ :D Krásně se s tím pracuje a v podstatě dosáhnu toho, že kapky stékají samy i s oken. Jo a nesmíš jezdit s autem do myčky na kartáče :!:
Accent 1.5 CRDi ELEGANCE - Black Ebony
Uživatelský avatar
altar
*
Příspěvky: 17
Registrován: 27 bře 2010, 08:26

Re: Voskovanie a garancne prehliadky

Příspěvek od altar »

rokolo píše: Jo a nesmíš jezdit s autem do myčky na kartáče :!:
Je toto problem? Myslim, prejist cez umyvacku a potom si to rucne navoskovat?
Uživatelský avatar
rokolo
****
Příspěvky: 1010
Registrován: 20 bře 2008, 13:52

Re: Voskovanie a garancne prehliadky

Příspěvek od rokolo »

Problém to není.....problém je ale v tom, že kartáče dají laku zabrat, zvlášť tomu našemu ne moc kvalitnímu (časem bude matný) a to ti už potom moc nepomůže ani ta nejkvalitnější leštěnka.......
Accent 1.5 CRDi ELEGANCE - Black Ebony
Uživatelský avatar
Mexican
*******
Příspěvky: 7903
Registrován: 05 srp 2007, 14:39
Bydliště: Střelice (JmK)
Kontaktovat uživatele:

Re: Voskovanie a garancne prehliadky

Příspěvek od Mexican »

preco si vsetci ludia myslia, ze prehliadky obsahuju len vymenu naplni? Ak ste si schopni skontrolovat aj podvozok, brzdy, tlmice, capy + riadenie, atd tak do servisu chodit nemusite. Ale asi malokto ma dnes garaz s jamou, pripadne velky zdvihak aby sa to auto dalo poriadne skontrolovat. Nehovoriac o fungujucej diagnostike

zarucna doba na karoseriou (koroziu) automaticky pada pri prvej vynechanej prehliadke. Teda doporucuje sa ked uz nic ine, tak sa v autorizaku raz za rok objavit a nechat skontrolovat kastlu. Uznavam, ze tych 400-500kc je v podstate zbytocne vyhodenych, ale inak to nejde. Ja napriklad chodim do autorizaku aj skoro dva roky po zaruke, pretoze maju dobre ceny, uz ich poznam a uprimne povedane nemyslim, ze by mi to nejaky Venca urobil lacnejsie. Olej si sam menit nebudem, nemienim ho vylievat do kanala. Detto chladiaca kvapalina.
2023 TUCSON NX4 HEV 2WD Style/Premium - hybridny mladoch od 04/2023
2007 Accent 1,5 CRDi VGT, Nemesis in Elegance & True Blue - legenda s 404 000km, ktora vzdy bude mat miesto v mojom srdci - 08/2007 do 04/2023

http://pancuha.wordpress.com/
Odpovědět

Zpět na „New Accent - Servis a údržba“