problémy se startováním

Garanční prohlídky, servisy, ceny náhradních dílů

Moderátoři: Martun, Moderátoři

Odpovědět
PatysM
Příspěvky: 1
Registrován: 07 kvě 2013, 09:45

problémy se startováním

Příspěvek od PatysM »

Ahoj, chtěl bych se prosím Vás zeptat, zda někdo neměl problémy se startováním u Hyundai Accent, mám rok 2008, motor 1.5.CRDI, auto mám půl roku, šlapalo všechno v pohodě, najednou se rozsvicuje na palubce klíč oranžový a když chci nastartovat, tak auto nechce nastartovat, přijde mi že startér normálně točí i baterka, ale nechytne, navíc klíč taky nezhasne, někde sem slyšel, že by to mohla být chyba imobilizéru..... neměl jste někdo stejný problém? Pak počkám třeba 10 min a auto nastartuje a klíč také zhasne...., ale může to být otázka času než se něco více po ....

Děkuju předem za odpověď. :cry:

Michal
Reklama
 

Uživatelský avatar
MICHAL77
****
Příspěvky: 1044
Registrován: 22 kvě 2010, 22:29
Bydliště: Vysočina

Re: problémy se startováním

Příspěvek od MICHAL77 »

Odpověděl sis sám, je to IMO.
.........
Uživatelský avatar
Rudolf
**
Příspěvky: 389
Registrován: 10 čer 2007, 17:44
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: problémy se startováním

Příspěvek od Rudolf »

cívka imobilizéru cca 1000 Kč
Hyundai Atos Prime 1,1i;
Obrázek
Hyundai Accent Elegance 1,6i CVVT;
Obrázek
Uživatelský avatar
ZdeněkSvoboda
*****
Příspěvky: 1879
Registrován: 29 pro 2007, 13:51
Bydliště: Jihlava (Stará Říše)

Re: problémy se startováním

Příspěvek od ZdeněkSvoboda »

Jojo, to bude cívka. Mě to stálo cca 600 Kč :D/
Současnost: Škoda Octavia combi 1.6 TDI 77kW (chip na 96kW), Elegance (2012)
Minulost: Hyundai Accent 1.5 CRDi 81kW, Elegance (5/2008 - 8/2015)
Otcovo: Hyundai i20 1.2i 57kW, Inclusive Plus Comfort (9/2011)
Uživatelský avatar
JoKo
****
Příspěvky: 1468
Registrován: 17 čer 2007, 09:53
Bydliště: BA/KE
Kontaktovat uživatele:

Re: problémy se startováním

Příspěvek od JoKo »

nebudem zakladat novu temu a dam to sem.

tak ma prvykrat hyundai nechal stat. dnes som pred obchodom odparkoval a po nakupe sa chystam nastartovat a nepodarilo sa. najprv cca sekundu, dve akoby vsetko ok a potom nastalo ticho - vsetko sa vyplo. zostala mi len svietit kontrolka otvorenych dveri {aj ked boli vsetky dobre zatvorene}.
pri pokuse o nastartovanie z vlastnej baterky to neurobi nic, len sa rozsvietia kontrolky na pristrojovke {aj to im chvilu trva} a v polohe start sa nic nedeje.
ked auto pripojim k druhemu cez kable {postupne 2x benzin, 1x diesel}, tak sa nastartovat nepodari. vaicej info ako sa to sprava je vo videu.

http://www.youtube.com/watch?v=ZipsM8RDuDM

podarilo sa mi auto nastartovat roztiahnutim {ano, viem, hrozi preskocenie rozvodov....}, a kontrolka dobijania nesvietila. s cim som mal problem je to, ze napr. ziarovky pri vacsom odbere zhasinaju, ak som krutil volantom na mieste, tak auto malo tendenciu skapinat... a vsimol som si, ze so zvusujucimi sa otackami mi rastie akoby taky elektricky zvuk niekde od motora. zeby bol vadny aj alternator?
neviem, ci to moze suvisiet len s baterkou, ale myslim si ze nie, ze tam bude asi aj iny problem. hoci ak dam baterku na nabijacku, tak mi ukazuje, ze je plne nabita...
som zvedavy, ze co to bude. zo styroch hyundaiov zatial prvy nepojazdny. :-k
seat tarraco 1.4 ehybrid xcellence

hyundai i30 {pd} 1.4t-gdi + dct now! + premium paket - predane
hyundai i30 {gd} 1.6gdi style {cz} - predane
hyundai accent {mc} 1.4 16v elegance - predane
Uživatelský avatar
69pavel
*****
Příspěvky: 1711
Registrován: 30 srp 2009, 20:29

Re: problémy se startováním

Příspěvek od 69pavel »

no ten cvakavy zvuk jestli dobre poslouchal tak vypada na starter a jestli odesel altik tak to budes muset ho nechat vyzkouset,to ze das baterku na nabijecku jeste neznamena ze je dobra, jedina sance zmerit hustotu elektrolytu a pote zatezovym merakem v jake je kondici,muze v ni byt treba jeden clanek hyn a presto se bude na nabijecce tvarit ze je nabita
Hyu ACCENT MCT 1.5CRDi VGT rok: 10/2008 barva: 2X INDIGO BLUEMICA oil: TOTALQUARTZ9000 5W/40
Luboss1991
**
Příspěvky: 111
Registrován: 01 dub 2008, 14:27

Re: problémy se startováním

Příspěvek od Luboss1991 »

Moja skusenost nie s vozom znacky :hyu: ale s fiat punto MK II. taky zvuk ako je vo videu vydava fiat pri uplne vybitej baterii ked sa snazim nastartovat. Pripisujem to krokovym motorcekom v budikoch. A napadla ma taka vec......kamos ma ford fiesta a tam sme nenastartovali ani pomocou strovacich kablov, skusili sme prehodit inu bateriu a div sa svetu auto chytilo (nabijacka bateriu tiez hlasila ako plne nabitu :-k )
Accent 2007 1.4Active (Neutral Gray)
Uživatelský avatar
JoKo
****
Příspěvky: 1468
Registrován: 17 čer 2007, 09:53
Bydliště: BA/KE
Kontaktovat uživatele:

Re: problémy se startováním

Příspěvek od JoKo »

no baterka ma 7rokov, takze uz ma narok odist... ale cakal som, ze nastartujem cez kable.
osobne si myslim, ze baterka je KO. nabijacky {skusal som 2 rozne} ju ukazuju ako full nabitu, ale v skutocnosti mi ukazuje necelych 12V :(
zial nemam k dispozicii ziadnu dalsiu baterku, tak vyskusam v pondelok v servise nejaku dalsiu a uvidim, ci je to len baterkou, alebo aj nieco ine...
seat tarraco 1.4 ehybrid xcellence

hyundai i30 {pd} 1.4t-gdi + dct now! + premium paket - predane
hyundai i30 {gd} 1.6gdi style {cz} - predane
hyundai accent {mc} 1.4 16v elegance - predane
Uživatelský avatar
JoKo
****
Příspěvky: 1468
Registrován: 17 čer 2007, 09:53
Bydliště: BA/KE
Kontaktovat uživatele:

Re: problémy se startováním

Příspěvek od JoKo »

podarilo sa mi zohnat dalsiu baterku a po vymene auto startuje na prve tuknutie... cize mam podobnu skusenost ako Luboss1991
takze to bolo len baterkou. zistil som, ze je zbytocne nosit startovacie kable, radsej nosit druhu baterku :D
seat tarraco 1.4 ehybrid xcellence

hyundai i30 {pd} 1.4t-gdi + dct now! + premium paket - predane
hyundai i30 {gd} 1.6gdi style {cz} - predane
hyundai accent {mc} 1.4 16v elegance - predane
Odpovědět

Zpět na „New Accent - Servis a údržba“