Olejový filtr motoru.

Garanční prohlídky, servisy, ceny náhradních dílů

Moderátoři: Martun, Moderátoři

Odpovědět
matýsek
*
Příspěvky: 79
Registrován: 14 bře 2011, 10:34
Bydliště: Olomouc

Olejový filtr motoru.

Příspěvek od matýsek »

Dobrý den pánové, jezdil jsem pravidelně na výměnu oleje a všech filtrů do autorizovaného servisu. Do teď ani nevím, kde je na motoru olejový filtr, (omluva je můj věk). Nedávno jsem si zakoupil vzduchový filtr motoru a kabinový filtr, to není problém vyměnit. Když jsem rozdělal a vytáhl pod boční přihrádkou něco, co vypadalo jako kabinový filtr, můj zájem o autorizovaný servis pohasnul. Z celého filtru tam byl nasunut jen zvlněný střed bez zpevněného těsnícího rámečku a celé to tam lítalo, jako hadr na holi. A já se pořád divil, že mám auto stále uvnitř zaprášené. Ale k věci, mám známého automechanika, který má blízko malinký servis a který by mi udělal výměnu oleje a filtru. Typ oleje vím, ale typ ol. filtru jsem hledal na internetu, je jich tam větší množství a typů. Může mi prosím někdo poradit vhodný typ ol. filtru? Předem děkuji. :hyu:
Typ auta:
HYUNDAI ACCENT III limuzína (MC) 1.4 GL 71kW
Reklama
 

Uživatelský avatar
cert
****
Příspěvky: 1414
Registrován: 29 zář 2008, 09:39
Bydliště: Pelhřimov
Kontaktovat uživatele:

Re: Olejový filtr motoru.

Příspěvek od cert »

Dobrý den, olejový filtr je nejlepší koupit originální v salonu :hyu: . Za prvé je to přesně to, co tam má být a za druhé je s cenou cca 125,-Kč/ks s DPH pravděpodobně nejlevnější... Do svého Accenta jsem ještě za těch víc jak 7 let co ho mám aftermarket olejový filtr nedal, takže s jiným, než originálem neporadím.
Hyundai Accent 1,6i CVVT Elegance, Velvet Red (TZ), BORBET CA, audio MAGNAT, MAD Classic Collection, 10/2008
Pavel_KK
*
Příspěvky: 22
Registrován: 12 pro 2011, 11:55

Re: Olejový filtr motoru.

Příspěvek od Pavel_KK »

Do benzínového Accentu MC (1,4i , 71kW) pasuje určitě olejový filtr MANN W811/80. Sám jsem jich už několik použil. Určitě by šlo použít jinou značku, a typ filtru, který odpovídá potřebným rozměrům, nicméně MANNa mám osobně vyzkoušeného.
Accent 2007 , 1.4i , True Blue - prodáno
matýsek
*
Příspěvky: 79
Registrován: 14 bře 2011, 10:34
Bydliště: Olomouc

Re: Olejový filtr motoru.

Příspěvek od matýsek »

Pánové, moc děkuji za názory a rady a přeji hezký den. :hyu:
Odpovědět

Zpět na „New Accent - Servis a údržba“