Ochranný návlek - plachta

Garanční prohlídky, servisy, ceny náhradních dílů

Moderátoři: Martun, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
atrex
*
Příspěvky: 82
Registrován: 29 zář 2006, 11:10

Ochranný návlek - plachta

Příspěvek od atrex »

Ahoj, rozmyslam nad kupou navleku na mojho accenta, vzhladom k tomu ze nemam k dispozicii garaz, parkujem pred činžiakom, resp. kde je miesto. Castokrat nam pocasie prinesie mnozstvo prekvapeni, ako saharsky piesok :shock: ci velmi silny dazd az krupy a z toho dovodu by bola plachta-navlek z hladiska ochrany karoserie podla mna rozumnym riesenim. Zaujima ma vas nazor, skusenosti, resp, alternativne navrhy ako ochranit karoseriu a udrziavat ju v co najlepsom stave. Pripajam aj web kde je navlek zobrazeny
http://plachty.spytar.cz/k_565-autoplac ... back-kombi :shock:
Hyundai Accent, 1,4 Elegance - Ebony Black
Reklama
 

Uživatelský avatar
Selshig
****
Příspěvky: 1254
Registrován: 21 bře 2007, 10:55
Bydliště: Ostrava-Poruba
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Selshig »

no nevim jestli je ta autoplachta rtozumny napad nevim jak u tebe kde bydliš ale u nas by to asi na auitě dlouho nezustalo...myslím že dneska jsou laky a karoserie na jine urovni než kdysi .... nevim jestli barva nějak vybledne časem ale podle mě se karoserii nic nestane. Jinak zkus dávat nějake vosky na vuz ne levne ale spiše nějake kvalitni....ale počkej si na více nazoru ne jen na muj...ale stou plachtou nevim pokud u vas nejsou zavistivi lide co by ti to ukradli si t kup ale myslim že ti stači bohatě normalni plachta, kterou koupiš v bamaxu atd...
Accent 1,4i MPI DOHC 16V 71,3kW
EBONY BLACK, tinted front windows 25% rear 95%
koupeno 10/2010
Uživatelský avatar
tom
***
Příspěvky: 751
Registrován: 14 bře 2007, 12:47
Bydliště: Kladno, Slaný

Příspěvek od tom »

Jen souhlasím s předchozím názorem. Navíc si myslím že když by někomu nešlo o to ukrást ti tu plachu, tak by byl stejně zvědav co pod ní schováváš.
Při běžném větru, dešti, sněhu, slunci adt. se autu nic nestane, a když náhodou přijdou kroupy, tak nevěřím že to ta plachta zachrání.
Tolik můj názor.
VOLVO V70 Summum 11/2013 D4 120kW
Peugeot 206cc 2.0i 100kW

Bylo: S80 3,2 LPG, C4 1,6 LPG, Accent 1,5 CRDi, Favorit 1,3 LPG, Škoda Pick-Up 2000 1,9D
Uživatelský avatar
atrex
*
Příspěvky: 82
Registrován: 29 zář 2006, 11:10

Příspěvek od atrex »

Dik za nazory, v poslednej dobe som si viac vsimal parkoviska ale priznam sa ani jednu jedinu plachtu som nevidel, nie je to teda prilis rozsirena zalezitost, nijako popularna. Este raz dik za nazory...
Hyundai Accent, 1,4 Elegance - Ebony Black
Uživatelský avatar
Selshig
****
Příspěvky: 1254
Registrován: 21 bře 2007, 10:55
Bydliště: Ostrava-Poruba
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Selshig »

ono by ti možna i cypisek řekl svůj názor. Já mu jednu plachtu sehnal ... a měl to jen na zahradu na sve auto a i když to měl zajištěne cihlama stejně mu myslím při silnem větru odfoukla...zkus raději ty impregnace na auto. na boty taky použivaš impregnaci která ti je chráni před sluncem a deštěm i mrazem. V dnešní době se da snad sehnat vše...
Accent 1,4i MPI DOHC 16V 71,3kW
EBONY BLACK, tinted front windows 25% rear 95%
koupeno 10/2010
super.soso
**
Příspěvky: 278
Registrován: 27 čer 2007, 14:10
Bydliště: Bratislava

Příspěvek od super.soso »

Ja si osobne myslím že je to zbytočné, lebo ako vraveli predo mnou dnešné laky vydržia veľa.
Neviem kde bývaš ale u mňa v BA by to budilo veľkú pozornosť. Ľudia sú rôzny.
Dakto by sa chcel pozrie čo tam máš, čí nemáš náhodou rozbite sklo.

Druha vec je, že taká plachta sa strašné zašpiní a dávať ju stále dole a potom zase na auto,
by bola zbytočná robota, teda aspoň pre mňa. Auto kozmetika je v
dnešnej
dobe na super úrovni dajú sa vybrať rôzne veci čo fakt ochránia lak.

Toľko môj postreh
Uživatelský avatar
geronimo_cz
**
Příspěvky: 179
Registrován: 20 čer 2007, 12:52
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od geronimo_cz »

me by ta plachta docela zajimala.. jezdim s autem tak 2-3x tejdne, jinak stoji na zahrade, kde je dost stromu a tak a porad na to pada pyl a takovy sajrajty a kdyz jeden den auto umyjes, tak druhej den je zase spinavy.. a na ty cerny to je docela videt.. navic jestli nekdo parkujete pod lipama nebo sou u mista, kde stojite, tak vite, ze od jara do podzimu z ni padaj takovy oranzovy fujtajbly, ktery dou sundat jen nehtem a nechavaj mastny fleky..coz je problem i u me.. uz sem taky koukal na plachty a nejak si nejsem jistej, ze bych trefil spravnou velikost..
H ix35 4x4 2.0i DOHC Comfort Sirius Silver (2016 - soucastnost)
H Accent 07 1.4 Elegance Black Ebony (2007-2016)
Uživatelský avatar
Selshig
****
Příspěvky: 1254
Registrován: 21 bře 2007, 10:55
Bydliště: Ostrava-Poruba
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Selshig »

zajed si do baumaxu a kupo si normalni plachu 5x8m a maš to vyřešeny a výjde tě to levněji...nebo si pak postavit stříšku pod auto http://truhlarstvi-dvorak.d2.cz/fotogal ... rgoly.html
Accent 1,4i MPI DOHC 16V 71,3kW
EBONY BLACK, tinted front windows 25% rear 95%
koupeno 10/2010
Uživatelský avatar
Jabberwocky
*
Příspěvky: 35
Registrován: 07 čer 2012, 18:21
Bydliště: Praha

Re: Ochranný návlek - plachta

Příspěvek od Jabberwocky »

Oživím tohle téma. Používáte někdo plachtu na auto nebo s ní máte zkušenosti? Mám vyhrazené parkovací stání pod břízou, ze které se věčně sype sajrajt, a především mi na auto dělají ptáci. Dva dny po umytí je vůz samé lejno :-( Jezdím spíš nepravidělně, hlavně dálky, takže občasné sundavání a nandavání plachty by mě netrápilo. Spíš mě zajímá, jestli vůz pod plachtou třeba víc nereziví kvůli vlhkosti apod. a jestli by ptačí trus neprosakoval plachtou skrz. Díky.
Jinak našel jsem např. tohle: http://www.autodily-kladno.cz/autoplach ... E1153.html
„Pekáč“ – Sonata EF-B, V6, manuál, benzín, r.v. 2002
„Černá huba“ - Kia Pregio, 2.7 D, r.v. 1998
RIP: „Kosatka“ – Sonata EF-A, V6, automat, benzín, r.v. 1999 (rozstřelena pitomcem, když stála zaparkovaná přes noc před domem)
Uživatelský avatar
rokolo
****
Příspěvky: 1010
Registrován: 20 bře 2008, 13:52

Re: Ochranný návlek - plachta

Příspěvek od rokolo »

No nevzpomínám si, že by tu někdo řešil užívání autoplachty. Větší rezivosti bych se nebál, ale nedával bych plachtu na auto pokud je mokré např. po dešti. Nechat oschnout a pak nasadit, což může být od podzimu do jara trochu problém, ale to zase nepadá bordel ze stromu a ptáci tolik netrousí, tak by se plachta užívat nemusela. Vzhledem k tomu, že je plachta nepromokavá, tak by ptačí trus propouštět neměla......
Accent 1.5 CRDi ELEGANCE - Black Ebony
Uživatelský avatar
Espero
******
Příspěvky: 2764
Registrován: 02 srp 2007, 10:01
Bydliště: Tetín-Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Ochranný návlek - plachta

Příspěvek od Espero »

Zkušenost s plachtou mám z kdysi dávna, kdy jsem ještě jezdil Wartburgem. Taky jsem parkoval pod stromy a taky jsem to chtěl chránit před sr...ami. Tenkrát se dělaly silné plachty sendvičového typu, dvě krajní vrstvy silná plachtovina a mezi tím nepromomokavé pogumované cosi. Problém nebyl s reznutím, nerezlo to, ale mělo to špatný vliv na lak. Ono se to auto totiž pod tím potí a jak ta voda pak leží na střeše a nemůže se odpařit, (plachta přímo na autě neležela, byly tam na střeše a kapotách takové silné buřty, které jí držely nad ním), tak způsobovala, že na laku vznikly mapy a barva se jakoby silně vyšisovala až do světlého tónu. Po sundání plachty pak asi po dvou měsících se barva zase vrátila do původního stavu. Jenže poprvé, pdruhé už méně a potřetí už vůbec ne...... A mapy zůstaly.
od 29.3.2018 Peugeot Boxer 3000 Blue HDi L2H1,barva červená Tiziano,obytný vůz s ložnicí 1,87x3,12 m.
od. 19.4.2017 Renault R 11,1,7i z 04/1985,barva červená (atestovaný veterán)
od 17.12.2021 Renault Fluence 1,6 16V z 08/2010, barva béžová metalíza
Uživatelský avatar
Vilda
******
Příspěvky: 3712
Registrován: 15 kvě 2008, 21:26
Bydliště: Praha 5

Re: Ochranný návlek - plachta

Příspěvek od Vilda »

Espero píše: na laku vznikly mapy a barva se jakoby silně vyšisovala až do světlého tónu. A mapy zůstaly.
Mám tu samou zkušenost z mládí s Moskvičem ..... měl jsem na něm vínovou barvu a fleky vypadaly jako když na laku zaschlo mléko :roll: střídáním teplot se vlhkost pod plachtou vysráží a celý auto se zapaří. Raději bych zvolil na místo plachty kvalitní vosk ( Simoniz nebo Turtle Vax ) a pořádně navoskovat .... a máš chemickou garáž na celou zimu. Pak na vapce za pár pětek auto ostříkat od ptačích výkalů a je klid .....
Ssangyong Korando 1.5 GDI 2024

Fiat Tipo 1.4 T-Jet 2018 Red Amore - prodaný

Yamaha Midnight Star 1300 De luxe

New Accent 1.6i CVVT celadon blue - prodaný
Uživatelský avatar
Martun
Moderátor
Příspěvky: 4475
Registrován: 28 pro 2008, 22:53
Bydliště: Teplice

Re: Ochranný návlek - plachta

Příspěvek od Martun »

Tenkrát za komárů, byly docela moderní takový ty plachta-garáž.. Byla to taková otevírací harmonika, jakoby mušle.. Na parkovišti měl přišroubovanou přírubu tvaru velkého U a na ní byla ta složená harmonika. Přijel, nacouval do ní, vylezl ven a celé to auto přetáhl tou "harmonikou". Takže mezi auty vzniknul takový šnečí domeček! :lol: Nebyl jediný kdo to v ulici ve městě měl.. Schovával tak tenkrát Octávku tu ze 60tých let. A jak odjel, zaklapnul, zamknul a šmitec.. :lol:

Dneska bys stímto na ulici neuspěl.. už vidím jak by ti nenechaví občané do toho vyřezávali okénka.. ](*,) :mrgreen: Ale mít to doma na zahradě, proč ne?! Domeček byl dost dimenzován nato, aby se honil průvan a ty vaše kapky tam oschly.. :wink:
HYUNDAI IX55 3.0crdi V6 176KW

prodáno
NISSAN X-TRAIL 1.6 DCI 96KW
KIA SORENTO XM FL 2.2 145KW
NISSAN MURANO 3.5 V6 188KW
HYUNDAI GRANDEUR 3.3 V6 173KW
HYUNDAI ACCENT 1.5 crdi
Koupeno: 03.08 ukradeno 02.14
Odpovědět

Zpět na „New Accent - Servis a údržba“