Vyhodit nebo ještě aspoň kus sezony nechat...

Zimní, letní, disky

Moderátoři: Martun, Moderátoři

Uživatelský avatar
Chasnik
******
Příspěvky: 4140
Registrován: 08 srp 2011, 19:23
Bydliště: Litoměřicko

Re: Vyhodit nebo ještě aspoň kus sezony nechat...

Příspěvek od Chasnik »

Vildo, pneušky za slušný ceny se dají koupit i po začátku přezouvací sezóny. Jenom se člověk nesmí trefit do momentu, kdy přezouvají všichni...

Na letní sezónu začnou podle mě akční ceny někdy v průběhu března (taky bude záležet na počasí), na přelomu březen/duben budou nejdražší a koncem dubna už to zase bude lepší. Potom ještě koncem letní sezóny bývají levnější, ale je otázka jestli akční ceny nejsou lepší než ty finální výprodeje.

Schválně jsem sledoval cenu mojí zimní pneu (Dunlop Wintersport 4D 195/65 R15 91T) v obchodu, kde jsem ji kupoval:

začátek října: 1392,-
polovina října: 1498,-
3. 11. 2011 (těsně po zákonné "deadline" a mediální přezouvací hysterie): 1448,-
dnes: 1426,-

Když na to nezapomenu, tak to zkusím třeba během zimy aktualizovat, ať máme všichni přehled..
i30 combi PDe 1.5 DPi 110k
i30 kombi CRDi Weekend Design 109 k (17-20), Cee'd SW 1.6 GDI 135 k (15 -17 )
i30 cw 1.6 CVVT 126 k (11 - 15), C-MAX 1.6 TDCI 109k (06 - 11), Punto 1.2 16V 80k (02 - 06)
6 x Š 120/125 (95 - 02)
Reklama
 

Uživatelský avatar
mirpie
******
Příspěvky: 4138
Registrován: 29 zář 2007, 21:41
Bydliště: Brno, Nové Město na Moravě

Re: Vyhodit nebo ještě aspoň kus sezony nechat...

Příspěvek od mirpie »

já to dojezdím vždy až do TWI indikátoru (1.6mm), pokud vím, že se nedostanu pod v průběhu sezony. Na vodě samozřejmě je to chování auta někde jinde a chce to jistou předvídavost, zkušnost a opatrnost a mít za sebou zvládnutou školu smyku, jinak to může být nebezpečné. Pokud nejseš závodník a nejezdíš agresivněji a zároven umíš ovládat auto za zhoršených podmínek, tak 3mm je ještě dostatek.
Já si to ted užil, co jsem po 10leté praxi s autama s náhonem na předek přesedlal na zadek, pár přetáčivých smyků už jsem dostal, párkrát jsem ho čekal,tedy záměrně vyvolal, jednou ale přišel nečekaně asi v 80km/h v prudší zatáčce na mokru a měl jsem co dělat to srovnat, ale přetáčivý smyk se vždy koriguje lépe než ten nedotáčivý v případě předního náhonu....ale to vše bylo, ted už vozím prcka v autosedačce tak taky jezdím jinak.
Opel Omega 2.2 16V Caravan, 2001 Elegance
ex: Hyundai Coupe 2.0, 1997
Uživatelský avatar
Mexican
*******
Příspěvky: 7901
Registrován: 05 srp 2007, 14:39
Bydliště: Střelice (JmK)
Kontaktovat uživatele:

Re: Vyhodit nebo ještě aspoň kus sezony nechat...

Příspěvek od Mexican »

k certovej otazke - nevyhadzovat. Mam asi 2,5mm na letnych Dynaxeroch, dnes som s tym [roti svojej vole siel aj trochou snehu (pri Otrihome, z budapestianskeho letiska) a s vedomim, ze tam mam letne som to uplne v pohode presiel. Treba si spomenut, ze par rokov dozadu ziadne zimaky de facto neexistovali a jazdilo sa. Tie 3mm na letne je dost, pod dva by som asi nesiel. Ale asi bude dost zalezat na dezene. U Dynaxeru je ten 1 mm dezenu skryty za asi 15 000km
2023 TUCSON NX4 HEV 2WD Style/Premium - hybridny mladoch od 04/2023
2007 Accent 1,5 CRDi VGT, Nemesis in Elegance & True Blue - legenda s 404 000km, ktora vzdy bude mat miesto v mojom srdci - 08/2007 do 04/2023

http://pancuha.wordpress.com/
Uživatelský avatar
valach
**
Příspěvky: 297
Registrován: 14 pro 2009, 16:42
Bydliště: Valašské Meziříčí
Kontaktovat uživatele:

Re: Vyhodit nebo ještě aspoň kus sezony nechat...

Příspěvek od valach »

Mexican píše:k certovej otazke - nevyhadzovat. Mam asi 2,5mm na letnych Dynaxeroch, dnes som s tym [roti svojej vole siel aj trochou snehu (pri Otrihome, z budapestianskeho letiska) a s vedomim, ze tam mam letne som to uplne v pohode presiel. Treba si spomenut, ze par rokov dozadu ziadne zimaky de facto neexistovali a jazdilo sa. Tie 3mm na letne je dost, pod dva by som asi nesiel. Ale asi bude dost zalezat na dezene. U Dynaxeru je ten 1 mm dezenu skryty za asi 15 000km
To by mě zajímalo kolik roků do zadu. Co si pamatuju tak byly zimní pneumatiky v prodeji, jen nebyl takový výběr. Osobně jsem míval i na škodovečkách drapáky, nebo barumky polarisy a nebyl problém je sehnat. Tam kde jsem bydlel v zimě s letníma pneu měly dost velký problém. Takže musíš pamatovat dost že výš že zimáky neexistovali. Teď jsou a je správné že i povinné. Pokud máš letní, zavyníš nehodu tak bych ti to dal všechno k úhradě. A nebo nekupuj, dej značky do depozitu a přes zimu nejezdi
Sonáta 2.0 16v r.v.96 102kW
Fiat punto sporting 1.2 16v r.v.2000 6rychlostní 59kW
Škoda Fabia 1.4 Mpi r.v.2000 50kw
Uživatelský avatar
cert
****
Příspěvky: 1414
Registrován: 29 zář 2008, 09:39
Bydliště: Pelhřimov
Kontaktovat uživatele:

Re: Vyhodit nebo ještě aspoň kus sezony nechat...

Příspěvek od cert »

Mexican:
no, Pirellky daji dolu 1 mm během 4-5tis. km. Za letní sezonu najedu cca 6-7tis. km....
Hyundai Accent 1,6i CVVT Elegance, Velvet Red (TZ), BORBET CA, audio MAGNAT, MAD Classic Collection, 10/2008
Odpovědět

Zpět na „New Accent - Pneumatiky a kola“