Sjeté př. pneu (vnitřní strana)

Zimní, letní, disky

Moderátoři: Martun, Moderátoři

Smital Petr
Příspěvky: 3
Registrován: 03 dub 2008, 17:12
Bydliště: Havířov

Sjeté př. pneu (vnitřní strana)

Příspěvek od Smital Petr »

Dne 30.3.2007 jsem koupil nový Accent Elegance 1,5 Crdi Gold-beige. Z nového auta jsem sice nadšen, ale radost mi kazí následující fakt!
Během prvních 5-ti měsíců jsem zjistil, že př. pneu z vnitřní strany na obou kolech ubývá rychleji.
Dne 30.8.2007 v Hyundai - Karviná provedli po mé reklamaci kontrolu geometrie. V naprostém pořadku!
Dne 14.11.2007 po ujetí 15 000 km garanční prohlídce (3 996,-) a museli to vidět ticho po pěšině. Měl jsem za to že je vše v pořádku když s př. nápravou nic nedělali.
Dne 27.3.2008 skoro přesně po jednom roce provozu (20 652 km) jsem se náhodou ohnul před autem a uviděl že vnitřní strany obiu př. kol jsou bez vzorku, tedy sjeté. Vější strany mají asi 40% vzorku po reklamaci opět přeměřena geometrie zase s bezvadným výsledkem. Měřili prý dokonce na tisíciny,geometrie O.K. ale pneu K.O.
V současné době reklamace podstoupena na Hot-line šéfům nahoře.
Prosím poraďte co dál.
[/b]
Reklama
 

Uživatelský avatar
Mexican
*******
Příspěvky: 7904
Registrován: 05 srp 2007, 14:39
Bydliště: Střelice (JmK)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mexican »

mnoo... mozno nedostatocny tlak v pneumatikach a moc tomu slapes na krk. ja som na p6000 zo serie odjazdil cca 4000 km a tiez boli kraje dost zjazdene. Po prezuti na zimne Krisalp HP a nabehani cca 10 000 su zimaky ako nove.
2023 TUCSON NX4 HEV 2WD Style/Premium - hybridny mladoch od 04/2023
2007 Accent 1,5 CRDi VGT, Nemesis in Elegance & True Blue - legenda s 404 000km, ktora vzdy bude mat miesto v mojom srdci - 08/2007 do 04/2023

http://pancuha.wordpress.com/
Smital Petr
Příspěvky: 3
Registrován: 03 dub 2008, 17:12
Bydliště: Havířov

sjeté pneu

Příspěvek od Smital Petr »

Nedostatečný tlak by znamenal sjeté kraje pneu, ne jen vnitřky. Rád jezdím rychle to je pravda, ale při záběru kol kdy se zvětší sbíhavost bych měl mít sjeté vnějšky pneu. Atak už zbývá asi jen odklon kol?
Uživatelský avatar
vlastaFR
***
Příspěvky: 919
Registrován: 18 lis 2006, 17:05
Bydliště: okres frýdlant

Příspěvek od vlastaFR »

geometrie! zajdi si na kontrolu tam ti tu mouchu najdou :D
Lantra J2 1.8, 1996 125HP
Suzuki DR 650 SE, 1996 44HP
Iveco Daily 3.0HPT 2008 180HP
Honda civic 1.8Vti 1999 169HP - supr vozitko :)
Smital Petr
Příspěvky: 3
Registrován: 03 dub 2008, 17:12
Bydliště: Havířov

sjeté pneu

Příspěvek od Smital Petr »

Jak jsem již uvedl geometrie dělána 2x v autorizovaném servisu v Karviné
a vždy byla podle sdělení technika perfektní na setiny.
Kamil
***
Příspěvky: 634
Registrován: 22 čer 2007, 16:25
Bydliště: Ostrava a předtím Český Těšín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kamil »

vlastaFR píše:geometrie! zajdi si na kontrolu tam ti tu mouchu najdou :D
Ale píše,že už byl dvakrát na geometrii a nic mu nenašli.
Hyundai Accent 1,5 12V r.v. 96
Obrázek
Uživatelský avatar
Matejsl
*
Příspěvky: 44
Registrován: 13 led 2008, 08:25

Příspěvek od Matejsl »

tak to potom maju blbe hodnoty v programe........naskenuj protokol o geometrii co ti dali a posli ho tu.........
KIA RIO II 1,4 SPORTY
Uživatelský avatar
Rudolf
**
Příspěvky: 389
Registrován: 10 čer 2007, 17:44
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Rudolf »

Měl jsem tohle u Fábie. Upozornili mě na to na technické. Jel jsem tedy na geometrii a vše v pořádku. Technik mě řekl, že to může býs stářím pneu. To asi v tvém případě nehrozí?
Hyundai Atos Prime 1,1i;
Obrázek
Hyundai Accent Elegance 1,6i CVVT;
Obrázek
Uživatelský avatar
Selshig
****
Příspěvky: 1254
Registrován: 21 bře 2007, 10:55
Bydliště: Ostrava-Poruba
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Selshig »

poradim ti nejed na geometrii do stejneho servisu ale jinam ... jen tak ze sandy se zeptej že chceš geometrii kol co jim to ukaže..ja sice řežu zatačky jak antikrist ale takhle rychle P5000 nesjiždim....i když je fakt že ta pneumatika muže byt tak hloupě vyřešena že ten tlak se dostava min na tu vnitřní stranu při větším tlaku a tím je měkší a muže se ryhleji sjiždět...co zimni pneu měl jsi tam a bylo to ok???ty kola nebo to same???pokud tam byli a jsou v dobrem stavu tak je to pneumatikama...
Accent 1,4i MPI DOHC 16V 71,3kW
EBONY BLACK, tinted front windows 25% rear 95%
koupeno 10/2010
Uživatelský avatar
Matejsl
*
Příspěvky: 44
Registrován: 13 led 2008, 08:25

Příspěvek od Matejsl »

Rudolf píše:Měl jsem tohle u Fábie. Upozornili mě na to na technické. Jel jsem tedy na geometrii a vše v pořádku. Technik mě řekl, že to může býs stářím pneu. To asi v tvém případě nehrozí?

fabia ma od vyroby na hovno nastavenu zbiehavost no v najnovsich autodatach to uz je opravene na ine hodnoty.......
KIA RIO II 1,4 SPORTY
Uživatelský avatar
Andy4
***
Příspěvky: 674
Registrován: 31 črc 2006, 18:28
Bydliště: ke/ks

Příspěvek od Andy4 »

Smital Petr: Minulý rok som nechal geometriu robiť 2x. P6000 má mäkkú zmes, čiže ak chodíš do zákrut razantnejšie tak úbytok vzorku pri tomto type penumatiky je bežný. Moje po 20tis KM šli na zadnú nápravu, budúci rok musím tiež kúpiť nové.
mx5/swiftsport/santafe/accent
rastos
**
Příspěvky: 275
Registrován: 12 kvě 2006, 08:28
Bydliště: SK

Příspěvek od rastos »

Toto ma tiez zaujima. Vcera som bol so sluzobnym Matrixom v pneuservise a mam tu istu chybu - zodraty dezen na vnutornej strane prednych pneu! Tak mi nastavovali geometriu, nebola celkom OK, ale nie som si isty, ci to bolo len tym.
Uživatelský avatar
Rudolf
**
Příspěvky: 389
Registrován: 10 čer 2007, 17:44
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Rudolf »

rastos píše:Toto ma tiez zaujima. Vcera som bol so sluzobnym Matrixom v pneuservise a mam tu istu chybu - zodraty dezen na vnutornej strane prednych pneu! Tak mi nastavovali geometriu, nebola celkom OK, ale nie som si isty, ci to bolo len tym.
Nemáš náhodou P6000. Napadá mě, jestli to nemůže být gumama. Na více místech se lze dočíst, že jsou měkké.
Hyundai Atos Prime 1,1i;
Obrázek
Hyundai Accent Elegance 1,6i CVVT;
Obrázek
Mickey007
*
Příspěvky: 24
Registrován: 17 čer 2007, 21:35

Příspěvek od Mickey007 »

Zjeď si do AUTOLAROSu v Ostravě vedle Makra, tam mají laserovou geometrii. Uvidíš, co řeknou.
Accent 1,5 CRDI
Uživatelský avatar
Matejsl
*
Příspěvky: 44
Registrován: 13 led 2008, 08:25

Příspěvek od Matejsl »

laserovou :lol: :lol: :lol:
KIA RIO II 1,4 SPORTY
Odpovědět

Zpět na „New Accent - Pneumatiky a kola“