Montáž LED svetiel na denné svietenie

Moderátoři: Martun, Moderátoři

Uživatelský avatar
alarm
******
Příspěvky: 3685
Registrován: 08 kvě 2009, 21:31
Bydliště: BLAVA

Re: Montáž LED svetiel na denné svietenie

Příspěvek od alarm »

Zdá sa, že tieto svetlá nemajú automatický modul. Ja by som ich pripojil na poistkovú skriňu v motorovom priestore... tam sa dá najsť + 12V ak je klúčik v polohe 2.Takže v polohe 1 nesvietia, v polohe 2 svietia, to je chod motora po naštartovaní a po zapnutí parkovačiek sa vypnú, ak sa správny drôt zapojí na + parkovačky.
Accent 94 .... 1998-2003
Favorit 135 ,Favorit 136
Škoda 100, Škoda 100
i 30 COMFORT 1,4 continental silver 2007 (predaný)

Accent LC 2004
Suzuki Vitara 2WD

alarm.ba@gmail.com
Reklama
 

Uživatelský avatar
Gandalf
*****
Příspěvky: 2059
Registrován: 07 říj 2008, 19:22
Bydliště: Brno-venkov

Re: Montáž LED svetiel na denné svietenie

Příspěvek od Gandalf »

Jo, já to poprvé četl nepozorně. Psal jsem o kabelu č. 1. Ten kabel č. 8 se dá velmi snadno připojit na jednu volnou svorku do pojistkové skříňky v motoru. Jednoduše na jeho konec přiletuješ plochý plíšek (co se zasunuje do konektoru) a zasuneš ho tam. Je to jednoduché a spolehlivé. Takhle to mám u Áccy taky. Myslím, že přímo tady na fóru, možná v tomhle vlákně, je fotka té pojistkové skříňky s označením vhodné svorky. Když si zkoušečkou projdeš volné svorky při klíčku otočeném do 2. polohy, tak tam najdeš nejmíň jednu nebo dvě svorky, které se otočením klíčku oživí. Ale připojení na alternátor má taky svoje, protože se vyhneš svícení při spouštění motoru a DRL se rozsvítí s mírnou prodlevou až po nastartování.

edit: Fotka toho správného konektoru je hned na druhém snímku v prvním příspěvku tohoto vlákna. Já to sice píchnul těsně vedle, protože se mi to tam hodilo líp. Ale zase záleží, co všechno máš (dle výbavy) v pojistkové skříňce osazené.


Edit: Pavle, samozřejmě máš pravdu, já takové "detaily", jako 1 nebo 2 fakt neřeším a taky to zodpovědně přiznávám :lol: A v textu už jsem to opravil :oops:
Naposledy upravil(a) Gandalf dne 10 čer 2013, 19:33, celkem upraveno 1 x.
Accent 1.4i Active - Continental Silver (10/2008-4/2015) prodáno
janl
*
Příspěvky: 33
Registrován: 04 pro 2007, 18:44
Bydliště: Cheb

Re: Montáž LED svetiel na denné svietenie

Příspěvek od janl »

Děkuji odpoledne, jestli bude přát počasí, tak to vyzkouším. Nejlepé by to bylo na ten alternator. Jen jestli to najdu, vůbec nemám potuchy jak to vypadá.
Uživatelský avatar
69pavel
*****
Příspěvky: 1711
Registrován: 30 srp 2009, 20:29

Re: Montáž LED svetiel na denné svietenie

Příspěvek od 69pavel »

Gandalfe neni to poloha jedna ale musi to dat do polohy ON (poloha dve) stav kdy sviti kontrolky-pote je jiz poloha kdy se jiz startuje

janl at ztoho nejsi mimo,takze polohy spinacka

poloha zasunut klicek-LOOCK
poloha 1 - ACC
poloha 2 - ON
poloha 3 - START

mas tu prilozen schema zapojeni altiku ,je to sice z noveho accika ale stary to ma podobne,v motorovem prostoru jak mas box s relatky tak v tech volnych co nejsou osazene relatky najdi pri zapnutem klicku v poloze ON kde jde proud,pokud tam nebudes mit proud tak na altiku jso dva kabely jeden hruby drat je s ockem na konci a prisroubovan matkou na kontakt altiku B+ a druhy tenky kablik je pres konektor k altiku-ke kontrolce nabijeni,tak na ten tenky to pripojis.

snad to je i pro laika dost popsane
Přílohy
schema na dobijeni.jpg
schema na dobijeni.jpg (94.37 KiB) Zobrazeno 2427 x
Hyu ACCENT MCT 1.5CRDi VGT rok: 10/2008 barva: 2X INDIGO BLUEMICA oil: TOTALQUARTZ9000 5W/40
janl
*
Příspěvky: 33
Registrován: 04 pro 2007, 18:44
Bydliště: Cheb

Re: Montáž LED svetiel na denné svietenie

Příspěvek od janl »

Díky super snad to už najdu.
janl
*
Příspěvky: 33
Registrován: 04 pro 2007, 18:44
Bydliště: Cheb

Re: Montáž LED svetiel na denné svietenie

Příspěvek od janl »

Tak hotovo. Šlo to v pohodě. Jen jsem se lekl, že jsou rozbité. Zaměnili v manuálu dráty. Pak vše fungovalo.
Přílohy
auto.jpg
auto.jpg (194.85 KiB) Zobrazeno 2389 x
Uživatelský avatar
alarm
******
Příspěvky: 3685
Registrován: 08 kvě 2009, 21:31
Bydliště: BLAVA

Re: Montáž LED svetiel na denné svietenie

Příspěvek od alarm »

takto som to nejak chcel urobiť aj ja, jazdí na ňom syn... otázka: je prvý svietiaci bod od spodu tých 250mm?
Zdá sa ,že 400mm od kraja je dodržaných, aj 600mm medzi nimi(ŠPZ má 55cm)
Accent 94 .... 1998-2003
Favorit 135 ,Favorit 136
Škoda 100, Škoda 100
i 30 COMFORT 1,4 continental silver 2007 (predaný)

Accent LC 2004
Suzuki Vitara 2WD

alarm.ba@gmail.com
janl
*
Příspěvky: 33
Registrován: 04 pro 2007, 18:44
Bydliště: Cheb

Re: Montáž LED svetiel na denné svietenie

Příspěvek od janl »

Ano je. 61 cm od sebe. A od zdola asi něco přes 30 cm. Nejprve jsem chtěl to dat víš, ale je tam výčnělek a nebylo by to pak 60 cm.
Uživatelský avatar
69pavel
*****
Příspěvky: 1711
Registrován: 30 srp 2009, 20:29

Re: Montáž LED svetiel na denné svietenie

Příspěvek od 69pavel »

janl pises ze byly spatne oznacene draty, jak to teda bylo ,cerveny je + 12v,cerny kostra,a zluty nebo bily jde na obrysovky,nerikej ze meli prohozeny cerny s cervenym????
Hyu ACCENT MCT 1.5CRDi VGT rok: 10/2008 barva: 2X INDIGO BLUEMICA oil: TOTALQUARTZ9000 5W/40
janl
*
Příspěvky: 33
Registrován: 04 pro 2007, 18:44
Bydliště: Cheb

Re: Montáž LED svetiel na denné svietenie

Příspěvek od janl »

Měli prohozené + co mělo být na pojisrku (pro polohu klíčku 2).
S drátem co vedlo k parkovacímu světlu.
Taková chyba u Rakušáků, to mi moc nebralo, nejprve jsem si myslel, že nefungují.
janl
*
Příspěvky: 33
Registrován: 04 pro 2007, 18:44
Bydliště: Cheb

Re: Montáž LED svetiel na denné svietenie

Příspěvek od janl »

Tak je to od země 29 cm, tak v pohodě.
Uživatelský avatar
MICHAL77
****
Příspěvky: 1044
Registrován: 22 kvě 2010, 22:29
Bydliště: Vysočina

Re: Montáž LED svetiel na denné svietenie

Příspěvek od MICHAL77 »

.........
Odpovědět

Zpět na „New Accent - Fotonávody/Jak na to“