Instalace parkovacího asistenta

Moderátoři: Martun, Moderátoři

Uživatelský avatar
Martun
Moderátor
Příspěvky: 4475
Registrován: 28 pro 2008, 22:53
Bydliště: Teplice

Re: Instalace parkovacího asistenta

Příspěvek od Martun »

Tak to jóó.. hotová Amerika! :lol:

Tak to potom chápu, že místo park asistenta stačí koště.. :wink:
HYUNDAI IX55 3.0crdi V6 176KW

prodáno
NISSAN X-TRAIL 1.6 DCI 96KW
KIA SORENTO XM FL 2.2 145KW
NISSAN MURANO 3.5 V6 188KW
HYUNDAI GRANDEUR 3.3 V6 173KW
HYUNDAI ACCENT 1.5 crdi
Koupeno: 03.08 ukradeno 02.14
Reklama
 

Uživatelský avatar
Vilda
******
Příspěvky: 3712
Registrován: 15 kvě 2008, 21:26
Bydliště: Praha 5

Re: Instalace parkovacího asistenta

Příspěvek od Vilda »

ZdeněkH píše: Lednička s pivíčkem, na sezení sedačka z feldy, rádio, gril a tak
Safra .... tak to je dost dobrá garáž !!! V naší nic takovýho neexistuje :? jen bordel po zimě, nežli se pan majitek uráčí ten chlív uklidit .... tak v koncem května.
Naposledy upravil(a) Vilda dne 30 lis 2011, 22:17, celkem upraveno 1 x.
Ssangyong Korando 1.5 GDI 2024

Fiat Tipo 1.4 T-Jet 2018 Red Amore - prodaný

Yamaha Midnight Star 1300 De luxe

New Accent 1.6i CVVT celadon blue - prodaný
Uživatelský avatar
Martun
Moderátor
Příspěvky: 4475
Registrován: 28 pro 2008, 22:53
Bydliště: Teplice

Re: Instalace parkovacího asistenta

Příspěvek od Martun »

Vilda
Ale zato tam můžete tančit, co tam máte místa =D> To zas nemůže Zdenek.. :lol:

já ho mám již dlouho, toho park asistenta,vlaastně od začátku auta, doteď jsem ho tam nedal.. ](*,) ale dám.. když už je v barvě.. tak co s ním jinýho.. :roll: :lol:
HYUNDAI IX55 3.0crdi V6 176KW

prodáno
NISSAN X-TRAIL 1.6 DCI 96KW
KIA SORENTO XM FL 2.2 145KW
NISSAN MURANO 3.5 V6 188KW
HYUNDAI GRANDEUR 3.3 V6 173KW
HYUNDAI ACCENT 1.5 crdi
Koupeno: 03.08 ukradeno 02.14
Vena Garážmistr
*
Příspěvky: 12
Registrován: 03 črc 2011, 15:52

Re: Instalace parkovacího asistenta

Příspěvek od Vena Garážmistr »

3213 píše:Ahoj Véno,tvá fotka s čokoládou vsazenou do kabeláže zadní lampy je famózní =D>
tohle na mě juknout v práci tak nevim... :P veškeré otevřené spoje uhnijí...Honza
Tak čokoládu používám odjakživa jediný kde uhnila byla na propojení zásuvky na tažné na felicii ale to jsem pořešil vyměil jsem ji poopravil kabeláž a všechno zamatlal silikonem.A myslím si že vzhledem k tomu že se tam nedostává žádný bordel tak by to tam mělo vydržet aby se náhodou nepovolil některý šroubek tak jsem ho zasichroval lakem na nehty ( Bóže těch keců že sem 1/2 sebral ten nejdražší co měla v tom svém kufříku) dělám to tak jak píšu odnepaměti a krom té zásuvky fak nenastal problém.

Ale koukám že i když jsem chodím sporadicky tak jsem docela rozpoutal dobrou diskuzi.
O něj se starám ACCENT 1,4 16V rodičovský vozítko
s ním jezdím Peugeot 807 2 Hdi 100 kw šestikvalt sedmi sedačka skoro full výbava
s ním jsem jezdil Citroen Berlingo 2Hdi
Uživatelský avatar
jvs
*
Příspěvky: 31
Registrován: 21 črc 2008, 14:04
Bydliště: Uherské Hradiště

Re: Instalace parkovacího asistenta

Příspěvek od jvs »

Martun píše:
jvs píše:
Martun píše:No vidíš... já bych to vrazil na konektor rovnou do světla...
To sem si nemusel kupovat bezdrátového asistenta, když bych chtěl tahat drát zezadu od světla přes celé auto až dopředu k palubovce. To prostě nedává smysl. Bezdrátový je právě o tom, že si najdeš už existující vedení v daném místě a připíchneš se na ně.
Nebo druhá varianta bez protahování drátu přes auto s napojením vzadu u světla: dát ten display do kufru aby na něj nebylo vidět a tím pádem by ani nelákal nenechavce. ;-)
Nenene [-X to jsme se nepochopili, nebo já to blbě napsal... myslel jsem projení čidel, ne displeje.. což už jsi tady ne fotkách taky ukázal..
jinak je mi jasný, že je nesmysl tahat kabel skrz celé auto, když nepotřebuješ kablík na přenos dat mezi senzorem a displejem.. :wink:
Ano, začal jsem fotkama obsahu balení. Tam jsou sice čidla vidět, ale ty jsi reagoval na můj popis zapojování displaye na palubovce. Výslovně to uvádím na začátku toho příspěvku. Tím pádem je tvoje poznámka o napojení na zadní světlo zcela mimo mísu, jen si to nechceš přiznat. Ano, zabere to více času, ale přečíst si něco znovu i několikrát ,když tomu nerozumím a chvíli nad tím popřemýšlet nebývá na škodu.
Hyundai Accent 1.4 Elegance (6/2008) - Space Silver - MAM W1 (6x14 ET38) : polovička
Ford Focus 1.6 Ti VCT Combi (3/2008) - Moondust - RC19 KS (6.5x16 ET50) : já
Uživatelský avatar
jvs
*
Příspěvky: 31
Registrován: 21 črc 2008, 14:04
Bydliště: Uherské Hradiště

Re: Instalace parkovacího asistenta

Příspěvek od jvs »

ZdeněkH píše:A jak jsi spokojen s funkčností? Já že jsem měl kdysi couvacího asistenta ve fáčku (měl jsem ho grátis tak co s ním) a teda byl k ničemu. Cokoli co bylo blíž než cca 50cm už jenom řval takže na couvání do řady ve městě byl k ničemu. Displej tam teda nebyl jen řada diod
Vilda píše: A na couvání do garáže přeci stačí natažený provázek s balonkem, který se pohne nahoru,
když k němu zadek vozu nacouvá
Žena je s asistentem velice spokojená. Nejmíň umí 30 cm. Na zajíždění do garáže ho nepotřebuje. Tam zajíždí předkem a pověsil jsem jí ze stropu na šňůrce balonek (stejně jako Vilda :-) ). Když se balonek dotkne čelního skla stačí to na zavření vrat.
Asistenta má na parkování do řady aut stojících podél chodníku nebo při couvání z parkovacího místa u supermarketu, kde za vámi stojí další řada aut. Tam si to žena pochvaluje, že má lepší představu kolik jí zbývá místa. Bez asistenta by si tak blízko nacouvat netroufla.
Montáž u sebe v autě jsem dodělal teprve včera. Tak že jsem ve fázi těšení se až ho vyzkouším v ostrém provozu. :-)
Hyundai Accent 1.4 Elegance (6/2008) - Space Silver - MAM W1 (6x14 ET38) : polovička
Ford Focus 1.6 Ti VCT Combi (3/2008) - Moondust - RC19 KS (6.5x16 ET50) : já
potki
**
Příspěvky: 361
Registrován: 01 čer 2008, 22:48
Bydliště: BA vidiek

Re: Instalace parkovacího asistenta

Příspěvek od potki »

jvs,
ja na pripajanie kablov pouzivam toto:
http://www.gme.sk/sk/kabelova-spojka-sa ... 6-269.html
nemusis prestrihnut povodny kabel, ani pajkovat, je to rychle, dobre sa s tym robi aj na tazko pristupnych miestach a zaroven je to hned aj zaizolovane.
main car - 2013 - Audi Q7
second car - 2011 - ix 35, 4x2, Style, 1.7 CRDi, 5 l/100 km
third car - 2010 - Renault Megane III, coupe, Dynamique, 1.4 TCe, 8 l/100 km[/u]
before
2007 - Accent 1.4, Dynamic
2006 - Getz 1.1i, Basic
1996 - Accent 1.5, GLS
Uživatelský avatar
FISHkaa
Moderátor
Příspěvky: 3367
Registrován: 28 dub 2010, 14:48
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Instalace parkovacího asistenta

Příspěvek od FISHkaa »

tyhle spojky mají jednu nevýhodu = neizolují proti vlhkosti... Lepší je letovat, zapatlat a stáhnout teplem smrštitelnou bužírkou...
Člen Hyundaiclub.cz
Hyundai i30 kombi 1.6i Weekend+
Hyundai Ix35 2.0i Style LPG 2010 = prodáno
Mazda 6 Sport MZR-CD 2003 = out
Audi A4 Avant 2002 TDi = out
Škoda Fabia 1.4 MPi = out
Škoda Favorit 135LS = out
Uživatelský avatar
cert
****
Příspěvky: 1414
Registrován: 29 zář 2008, 09:39
Bydliště: Pelhřimov
Kontaktovat uživatele:

Re: Instalace parkovacího asistenta

Příspěvek od cert »

Přesně jak píše FISHkaa. Tohle spojení musí být v suchu bez střídání teplot, jak se do toho dostane vlhkost, je problém. Měl jsem tak udělané tažné na Golfu a po roce (a první zimě) jsem to předělal pořádně pájkou a byl klid.
Hyundai Accent 1,6i CVVT Elegance, Velvet Red (TZ), BORBET CA, audio MAGNAT, MAD Classic Collection, 10/2008
Uživatelský avatar
jvs
*
Příspěvky: 31
Registrován: 21 črc 2008, 14:04
Bydliště: Uherské Hradiště

Re: Instalace parkovacího asistenta

Příspěvek od jvs »

Jak jsem slíbil bonus, tak je tady. Po přivedení napájení do displaye je vždy výchozí hlasové (slovní) upozorňování. Ženský hlas říká stále dokola "warning" a nakonec "stop". Možná je ještě něco mezi tím, ale to si teď nepamatuju. Jenže já jsem chtěl pípání. To bych musel vždy po zařazení zpátečky zmáčknout tlačítko vzadu na displayi. Nejen že je otravné pokaždé něco mačkat, ale mám display na opačné straně auta, takže na něj ani nedostanu. Už se mi hlavou honily představy o obvodu s relátkem, který by po přivedení napájení provedl to jedno sepnutí za mě. Naštěstí mě napadlo zkusit zmáčknout to tlačítko, držet je stále sepnuté a až pak připojit napájení. Ano, zafungovalo to!!! :-D Super. :-D Display se zapne a po půl sekundě (až zjistí, že tlačítko je sepnuté) přepne zvuky na pípání.
Po tomto zjištění jsem display bez váhání otevřel.
01_Rozebrany_display.jpg
01_Rozebrany_display.jpg (118.28 KiB) Zobrazeno 2851 x
Stále sepnuté tlačítko se totiž velice jednoduše nahradí zkratem - drátem.
02_Uprava.jpg
02_Uprava.jpg (147.32 KiB) Zobrazeno 2851 x
A je to. ;-) To je veškerá nutná úprava. Teď se mi po zařazení zpátečky zvuky samy přepnou na pípání, jak jsem chtěl.
Ještě pohled na display zepředu.
03_Display.jpg
03_Display.jpg (72.48 KiB) Zobrazeno 2851 x
Hyundai Accent 1.4 Elegance (6/2008) - Space Silver - MAM W1 (6x14 ET38) : polovička
Ford Focus 1.6 Ti VCT Combi (3/2008) - Moondust - RC19 KS (6.5x16 ET50) : já
Uživatelský avatar
jvs
*
Příspěvky: 31
Registrován: 21 črc 2008, 14:04
Bydliště: Uherské Hradiště

Re: Instalace parkovacího asistenta

Příspěvek od jvs »

Při instalaci displaye nestačila délkou červenočerná dvoulinka. Proto jsem otevřel černou krabičku na jeho přívodním kabelu, abych vodič vyměnil za delší.
04_Krabicka_u_displaye.jpg
04_Krabicka_u_displaye.jpg (54.09 KiB) Zobrazeno 2850 x
Podle mě je plošný spoj na dně krabičky stabilizátor napájení a ten druhý plošný spoj, hustě osázený SMD součástkama je přijímač.
05_Prijimac.jpg
05_Prijimac.jpg (70.11 KiB) Zobrazeno 2850 x
06_Prijimac_znovu.jpg
06_Prijimac_znovu.jpg (58.04 KiB) Zobrazeno 2850 x
Z této krabičky do displaye vedou tři vodiče. Když se podíváte zpět na fotku řidicího modulu u čidel, je na něm vidět nevyužitý konektor s nápisem "display", který má tři kontakty. Neměl jsem ani čas ani chuť to zkoušet, ale určitě by fungovalo drátové propojení řidicí jednotky a displaye. Možná to budu nucen někdy udělat. Mám totiž tyto asistenty dva. Pro ženu i pro mě. Už je mám oba zabudované. Vysílají oba na stejné frekvenci. Znamená to, že když jeden z nás jen zařadí zpátečku a nemá za sebou žádnou překážku, druhý couvá např. ke zdi, vidí i první na displayi údaje o blížící se překážce. Zatím jsme to zkoušeli na pár metrů, asi osm. Je ale pravda, že jsme se museli domluvit na tomto pokusu. Zatím se nám totiž nestalo, že bychom couvali oba zároveň na stejném místě.
Naopak by se toho možná dalo využít pro přední čidla. Koupit ještě jednu sadu a může to přijímat jeden display. Akorát by se přední čidla musela zapínat ručně. No bylo by to dost nešikovné, když tak nad tím začínám více přemýšlet, ale v principu by to šlo. Tak a to je vše.
Včera jsem byl vyjetý a měl jsem možnost couvnout ke křoví. K hustému křoví s listy. Asistent ukazoval správně. Jsem spokojen.
Hyundai Accent 1.4 Elegance (6/2008) - Space Silver - MAM W1 (6x14 ET38) : polovička
Ford Focus 1.6 Ti VCT Combi (3/2008) - Moondust - RC19 KS (6.5x16 ET50) : já
jarous020
**
Příspěvky: 350
Registrován: 06 zář 2010, 11:21

Re: Instalace parkovacího asistenta

Příspěvek od jarous020 »

já mam senzory vyřešené takto....
Přílohy
senzory.jpg
senzory.jpg (97.02 KiB) Zobrazeno 2803 x
AKTUÁLNI:
ŠKODA OCTÁVIA STYLE 1.9 TDI 66KW
PRODÁNO:
HYUNDAI ACCENT 1.5CRDI 96 KW
jarous020
**
Příspěvky: 350
Registrován: 06 zář 2010, 11:21

Re: Instalace parkovacího asistenta

Příspěvek od jarous020 »

jinak se omlouvám za kvalitu fotky,je to z mobilu
AKTUÁLNI:
ŠKODA OCTÁVIA STYLE 1.9 TDI 66KW
PRODÁNO:
HYUNDAI ACCENT 1.5CRDI 96 KW
matýsek
*
Příspěvky: 79
Registrován: 14 bře 2011, 10:34
Bydliště: Olomouc

Re: Instalace parkovacího asistenta

Příspěvek od matýsek »

Ahoj, napadlo mě to samé umístit P.A. do otvoru pod rádiem. Jak ti tam drží ten krycí deklík?
:hyu:
jarous020
**
Příspěvky: 350
Registrován: 06 zář 2010, 11:21

Re: Instalace parkovacího asistenta

Příspěvek od jarous020 »

To auto mam od tchána, a když jsem ho od něj kupoval tak už to tam bylo , takže to tam přidělaval on, ale užj sem to měl rozdělané, a ta krytka myslim tam drží sama osobě, a ten displej je přilepenej oboustranou páskou,tak aby nebyla vidět a drží to bez problému za tu dobu co ho mam tak ani jednou to nevypadlo ani se to nehne
AKTUÁLNI:
ŠKODA OCTÁVIA STYLE 1.9 TDI 66KW
PRODÁNO:
HYUNDAI ACCENT 1.5CRDI 96 KW
Odpovědět

Zpět na „New Accent - Fotonávody/Jak na to“