Instalace parkovacího asistenta

Moderátoři: Martun, Moderátoři

Uživatelský avatar
jvs
*
Příspěvky: 31
Registrován: 21 črc 2008, 14:04
Bydliště: Uherské Hradiště

Re: Instalace parkovacího asistenta

Příspěvek od jvs »

Display chtěla moje drahá původně uprostřed, ale když jsem jí řekl o kabelu dohodli jsme se na protějším sloupku. Navíc je to blízko venkovního zrcátka a to mi přijde takové ergonomické umístění, což ona pak sama ráda musela přiznat. ;-) Akorát dodaný drát k napájení je při tomto umístění displaye krátký, tak jsem rozloupnul krabičku a vyměnil ho za delší. První díra v historii kterou jsem do našeho Hnůjdaje udělal byla tady v krytu u dveří spolujezdce.
01_Prvni_otvor.jpg
01_Prvni_otvor.jpg (58.34 KiB) Zobrazeno 2669 x
Pod palubovkou je spousta místa. Tu a tam jsem se chytil nějaké konzole nebo kabelu a přešel na levou stranu auta. Tam je kryt pod volantem dole na čtyřech šroubech a nahoře na pěti, jak to nazvat, narážecích čepech.
02_kryt_pod_volantem.jpg
02_kryt_pod_volantem.jpg (102.74 KiB) Zobrazeno 2669 x
Dráty jsem spustil dolů a připájel mínus na očko a plus na bíločerný.
05_Zapojeni.jpg
05_Zapojeni.jpg (91.68 KiB) Zobrazeno 2669 x
Zaizoloval jsem spoje, zakrytoval vše do původní podoby a tady mám hotovo.
Naposledy upravil(a) jvs dne 29 lis 2011, 21:18, celkem upraveno 1 x.
Hyundai Accent 1.4 Elegance (6/2008) - Space Silver - MAM W1 (6x14 ET38) : polovička
Ford Focus 1.6 Ti VCT Combi (3/2008) - Moondust - RC19 KS (6.5x16 ET50) : já
Reklama
 

Uživatelský avatar
jvs
*
Příspěvky: 31
Registrován: 21 črc 2008, 14:04
Bydliště: Uherské Hradiště

Re: Instalace parkovacího asistenta

Příspěvek od jvs »

Martun píše:No vidíš... já bych to vrazil na konektor rovnou do světla...
To sem si nemusel kupovat bezdrátového asistenta, když bych chtěl tahat drát zezadu od světla přes celé auto až dopředu k palubovce. To prostě nedává smysl. Bezdrátový je právě o tom, že si najdeš už existující vedení v daném místě a připíchneš se na ně.
Nebo druhá varianta bez protahování drátu přes auto s napojením vzadu u světla: dát ten display do kufru aby na něj nebylo vidět a tím pádem by ani nelákal nenechavce. ;-)
Naposledy upravil(a) jvs dne 28 lis 2011, 22:54, celkem upraveno 1 x.
Hyundai Accent 1.4 Elegance (6/2008) - Space Silver - MAM W1 (6x14 ET38) : polovička
Ford Focus 1.6 Ti VCT Combi (3/2008) - Moondust - RC19 KS (6.5x16 ET50) : já
Uživatelský avatar
Yurii
Moderátor
Příspěvky: 3430
Registrován: 08 říj 2006, 09:41
Bydliště: Taková prdel jménem Praha kdesi ve střední Evropě :-D
Kontaktovat uživatele:

Re: Instalace parkovacího asistenta

Příspěvek od Yurii »

No já si pořídil za nějákejch 230,- noname asistenta z číny, řídící jednotka vypadá úplně stejně jako u sencoru, dokonce mam i stejný konektory a jejich umístění ;)
Nicméně mám asistenta jenom akustického (ten bohatě stačí), nechtělo se mi po autě tahat dráty a lepit někam nevzhlednej displej :)
Zítra zkusím udělat pár obrázků jak to mám udělané, ještě nemám v kufru tapec takže je to pěkně vidět :)
Scoupe, Scoupe, Scoupe, Forester, Scoupe, Scoupe, E39, A4, Fabie, Forester, Scoupe!!!
(/-/) můžeme se potkat v HCCZ.cz ;)
Uživatelský avatar
jvs
*
Příspěvky: 31
Registrován: 21 črc 2008, 14:04
Bydliště: Uherské Hradiště

Re: Instalace parkovacího asistenta

Příspěvek od jvs »

Čidla jsem rozmístil rovnoměrně 38 cm od sebe. Výška doporučená od výrobce je 45 až 65 cm. Jako ideální udává 50 cm nad terénem. Doporučuji u nového Accenta minimálně 53 cm pokud se chcete vyhnout vrtání do polystyrenu, který je pod vrchním plastovým nárazníkem. Místa na montáž je dost, moje ruce se dostaly kam bylo potřeba, není nutné nárazník sundávat. Stačí jen rozměřit čidla, vyvrtat dodaným vrtákem a protáhnout kabely.
01_cidla.jpg
01_cidla.jpg (67.84 KiB) Zobrazeno 2636 x
V kufru jsem sundal kryt nakládací hrany. Zboku se vyšroubují plastové šrouby a vytáhnou hmoždiny (naznačuje modrá šipka na další fotce).
02_Hmozdina.jpg
02_Hmozdina.jpg (52.87 KiB) Zobrazeno 2636 x
Tahem nahoru za pomoci páčení šroubovákem jsem kryt sundal. Bohužel jsem utrhnul na dvou čepech hlavičky, které zapadají do krytu. Nejsou to tyhle konkrétní na fotce. Je na to nějaký postup, jak kryt sundat a nezničit čepy?
03_Hrana_kufru.jpg
03_Hrana_kufru.jpg (58.61 KiB) Zobrazeno 2636 x
Hyundai Accent 1.4 Elegance (6/2008) - Space Silver - MAM W1 (6x14 ET38) : polovička
Ford Focus 1.6 Ti VCT Combi (3/2008) - Moondust - RC19 KS (6.5x16 ET50) : já
Uživatelský avatar
jvs
*
Příspěvky: 31
Registrován: 21 črc 2008, 14:04
Bydliště: Uherské Hradiště

Re: Instalace parkovacího asistenta

Příspěvek od jvs »

Vyháknout z čepů šoupnutím do boku se kryt nedá, protože drážky v krytu jdou proti sobě.
04_Kryt_hrany.jpg
04_Kryt_hrany.jpg (131.11 KiB) Zobrazeno 2636 x
Tapecírunk je přichycený několika plastovými nýty, viz fotka nýtu u montáže displaye, a dvěma šrouby do dna kufru.
Napájení pro centrální jednotku jsem připojil na černý drát minus a na bíločerný plus.
05_Napajene_vodice.jpg
05_Napajene_vodice.jpg (52.69 KiB) Zobrazeno 2636 x
Svazek je obalený lepivým molitanem. To jsou ty zbytky na drátech. Pro pohodlnější práci jsem si konektor rozpojil a spodní díl ještě vysunul nahoru z držáku. Na fotce je právě tento spodní díl konektoru zadního pravého světla s již připájeným napájením pro centrální jednotku. Je dobře vidět pojistka proti vysunutí.
06_Konektor_hotovo.jpg
06_Konektor_hotovo.jpg (21.75 KiB) Zobrazeno 2636 x
Hyundai Accent 1.4 Elegance (6/2008) - Space Silver - MAM W1 (6x14 ET38) : polovička
Ford Focus 1.6 Ti VCT Combi (3/2008) - Moondust - RC19 KS (6.5x16 ET50) : já
Uživatelský avatar
jvs
*
Příspěvky: 31
Registrován: 21 črc 2008, 14:04
Bydliště: Uherské Hradiště

Re: Instalace parkovacího asistenta

Příspěvek od jvs »

Kabely od čidel jsem vedl za hranou kovového nárazníku, tak že nejsou vůbec vidět.
07_naraznik_zespodu.jpg
07_naraznik_zespodu.jpg (85.88 KiB) Zobrazeno 2634 x
Dále vedou přes hranu lemů plechů naspodu kufru.
08_pruchodka_zespodu.jpg
08_pruchodka_zespodu.jpg (208.54 KiB) Zobrazeno 2634 x
Byla tam zátka, jako nachystaná pro mě. ;-) Vyvrtal jsem do ní tuším osmičku díru na protažení kabelů. Stačilo to. Pro jistotu jsem tuto průchodku ještě zamazal silikonem. Teď jsem mohl zapojit všechny konektory do centrální jednotky a vyzkoušet asistenta. Fungovalo to. Jupí. :-)
09_Zapojeno.jpg
09_Zapojeno.jpg (67 KiB) Zobrazeno 2634 x
Hyundai Accent 1.4 Elegance (6/2008) - Space Silver - MAM W1 (6x14 ET38) : polovička
Ford Focus 1.6 Ti VCT Combi (3/2008) - Moondust - RC19 KS (6.5x16 ET50) : já
Uživatelský avatar
jvs
*
Příspěvky: 31
Registrován: 21 črc 2008, 14:04
Bydliště: Uherské Hradiště

Re: Instalace parkovacího asistenta

Příspěvek od jvs »

Už jen připevnit jednotku a umravnit kabely.
10_ridici_jednotka_01.jpg
10_ridici_jednotka_01.jpg (77.65 KiB) Zobrazeno 2632 x
Využil jsem otvory které už tu byly. Jednotku jsem přilepil dodanou oboustranou lepicí páskou - obdelníčkem. Navíc jsem ji pojistil páskem. Vrátil jsem tapecírunk i kryt na své místo a je konečně hotovo.
11_ridici_jednotka_02.jpg
11_ridici_jednotka_02.jpg (83.63 KiB) Zobrazeno 2632 x
Hyundai Accent 1.4 Elegance (6/2008) - Space Silver - MAM W1 (6x14 ET38) : polovička
Ford Focus 1.6 Ti VCT Combi (3/2008) - Moondust - RC19 KS (6.5x16 ET50) : já
ZdeněkH
**
Příspěvky: 203
Registrován: 05 zář 2010, 00:20
Bydliště: Brno

Re: Instalace parkovacího asistenta

Příspěvek od ZdeněkH »

A jak jsi spokojen s funkčností? Já že jsem měl kdysi couvacího asistenta ve fáčku (měl jsem ho grátis tak co s ním) a teda byl k ničemu. Cokoli co bylo blíž než cca 50cm už jenom řval takže na couvání do řady ve městě byl k ničemu. Displej tam teda nebyl jen řada diod
3213
*
Příspěvky: 25
Registrován: 14 pro 2010, 21:28
Bydliště: Hořovice okr.Beroun

Re: Instalace parkovacího asistenta

Příspěvek od 3213 »

Ahoj Véno,tvá fotka s čokoládou vsazenou do kabeláže zadní lampy je famózní =D>
tohle na mě juknout v práci tak nevim... :P veškeré otevřené spoje uhnijí...Honza
Uživatelský avatar
Martun
Moderátor
Příspěvky: 4475
Registrován: 28 pro 2008, 22:53
Bydliště: Teplice

Re: Instalace parkovacího asistenta

Příspěvek od Martun »

jvs píše:
Martun píše:No vidíš... já bych to vrazil na konektor rovnou do světla...
To sem si nemusel kupovat bezdrátového asistenta, když bych chtěl tahat drát zezadu od světla přes celé auto až dopředu k palubovce. To prostě nedává smysl. Bezdrátový je právě o tom, že si najdeš už existující vedení v daném místě a připíchneš se na ně.
Nebo druhá varianta bez protahování drátu přes auto s napojením vzadu u světla: dát ten display do kufru aby na něj nebylo vidět a tím pádem by ani nelákal nenechavce. ;-)
Nenene [-X to jsme se nepochopili, nebo já to blbě napsal... myslel jsem projení čidel, ne displeje.. což už jsi tady ne fotkách taky ukázal..
jinak je mi jasný, že je nesmysl tahat kabel skrz celé auto, když nepotřebuješ kablík na přenos dat mezi senzorem a displejem.. :wink:
HYUNDAI IX55 3.0crdi V6 176KW

prodáno
NISSAN X-TRAIL 1.6 DCI 96KW
KIA SORENTO XM FL 2.2 145KW
NISSAN MURANO 3.5 V6 188KW
HYUNDAI GRANDEUR 3.3 V6 173KW
HYUNDAI ACCENT 1.5 crdi
Koupeno: 03.08 ukradeno 02.14
Uživatelský avatar
Vilda
******
Příspěvky: 3712
Registrován: 15 kvě 2008, 21:26
Bydliště: Praha 5

Re: Instalace parkovacího asistenta

Příspěvek od Vilda »

A nebylo by lepší ženě radši zaplatit kondiční jízdy se zaměřením na couvání :wink: a jak tady napsal ZdeněkH, tak to na couvání do řady aut není ..... moje ženská by koukala na displej a orvala by čumákem auto stojící před ní :shock:

A na couvání do garáže přeci stačí natažený provázek s balonkem, který se pohne nahoru,
když k němu zadek vozu nacouvá :-k nechci Ti kazit radost z díla, které si vyrobil .... to bože chraň, ale existují i jednodušší systémy a jak jsem psal, displej na palubce určitě bude lákat nějaké nenechavce .....

V naší garáži, co jsem koukal, všechny řidičky zajíždějí na místo po předu 8-[
Ssangyong Korando 1.5 GDI 2024

Fiat Tipo 1.4 T-Jet 2018 Red Amore - prodaný

Yamaha Midnight Star 1300 De luxe

New Accent 1.6i CVVT celadon blue - prodaný
Uživatelský avatar
mirpie
******
Příspěvky: 4138
Registrován: 29 zář 2007, 21:41
Bydliště: Brno, Nové Město na Moravě

Re: Instalace parkovacího asistenta

Příspěvek od mirpie »

no pokud to neumí rozlišit méně než půl metru, tak je to opravdu k ničemu. Když moje žena couve do podélné řady s pětimetrovým autem, tak ji parkovacího asistenta dělám já z pozice spolujezdce a to hlavně kdy a jak moc točit volantem, takže tohle by jí taky moc nepomohlo :-k a já to nepotřebuji, minule jsem přecenil velikost místa, ale vešel jsem se, vepředu mezi nárazníky 3cm, vzadu 8cm, ale jedničku za zpátečku jsem vyměnil asi 6x, než jsem se tam dostal. Tedy pro mě by ty čidla měly smysl, pokud rozliší posledních 5cm :D
Opel Omega 2.2 16V Caravan, 2001 Elegance
ex: Hyundai Coupe 2.0, 1997
ZdeněkH
**
Příspěvky: 203
Registrován: 05 zář 2010, 00:20
Bydliště: Brno

Re: Instalace parkovacího asistenta

Příspěvek od ZdeněkH »

Já když jedu do garáže tak nepoužívám balonek, ale koště :D Prostě jsem si vyhlídl polohu kdy už vím, že je auto celé v garáži, ale nejsem ještě na stěně. Drcnu do koštěte a vím, že musím stát. Ona mrška Sonča je docela velká. Větší než Okta v kombajnu.

Právě kdyby tyhle uni systémy fungovali na posledních pár centimetrů tak je to bezva systém a možná to ty origo z fabrik umí, ale obávám se že tyhle univerzální pořád všechny ukážou několik desítek centimetrů a to je k ničemu. Alespoň většinou.
Uživatelský avatar
Martun
Moderátor
Příspěvky: 4475
Registrován: 28 pro 2008, 22:53
Bydliště: Teplice

Re: Instalace parkovacího asistenta

Příspěvek od Martun »

ZdeněkH píše:Já když jedu do garáže tak nepoužívám balonek, ale koště :D Prostě jsem si vyhlídl polohu kdy už vím, že je auto celé v garáži, ale nejsem ještě na stěně. Drcnu do koštěte a vím, že musím stát.
:lol: :lol: =D> =D> Jen u vás doma nesmí nikdo uklízet.. jak se pohne koště, tak jsi v háji! :mrgreen:
HYUNDAI IX55 3.0crdi V6 176KW

prodáno
NISSAN X-TRAIL 1.6 DCI 96KW
KIA SORENTO XM FL 2.2 145KW
NISSAN MURANO 3.5 V6 188KW
HYUNDAI GRANDEUR 3.3 V6 173KW
HYUNDAI ACCENT 1.5 crdi
Koupeno: 03.08 ukradeno 02.14
ZdeněkH
**
Příspěvky: 203
Registrován: 05 zář 2010, 00:20
Bydliště: Brno

Re: Instalace parkovacího asistenta

Příspěvek od ZdeněkH »

Tak to je taky v pohodě protože bydlím v klasickém činžáku a garáž mám tři zastávky trolejbusu od domu. Ona je to spíš taková dílna a uklidňovací místnost. Lednička s pivíčkem, na sezení sedačka z feldy, rádio, gril a tak
Odpovědět

Zpět na „New Accent - Fotonávody/Jak na to“