Instalace radia

Moderátoři: Martun, Moderátoři

jpis
Příspěvky: 8
Registrován: 26 led 2008, 17:34

Instalace radia

Příspěvek od jpis »

Zdravím,měl bych dotaz,když jste si do "Nového Accenta" instalovali rádio,tak jste vytahovali plechy,které tam jsou od výroby?Mně se tam nevleze rámeček od autorádia Pioneer 1500R.Díky moc za odpověď.
Reklama
 

martin09
*
Příspěvky: 16
Registrován: 19 čer 2007, 15:31

.

Příspěvek od martin09 »

Inštalovali mi to v servise ale zle. Tak som si to doma zamontoval sám. Tie plechy som tam nechal a autorádio nesmieš zatlačiť úplne. Daj ho len potiaľ pokial ide ľahko. Potom sú tam také zúbky, ktoré zanraňujú aby išlo hlbšie ale keď sa chce aj tak sa dá zatlačiť hlbšie a potom nesedí ten plast. Asi tak. Dúfma že som pomohol
Uživatelský avatar
HCD
**
Příspěvky: 215
Registrován: 20 pro 2007, 10:51
Bydliště: Slaný - okres Kladno

Příspěvek od HCD »

Me tam nesel narvat ramecek od Blaupunkt, tak jsem to dal do toho puvodniho a na bocich jsem to malinko vystlal kartonem.. Pohodove reseni, ktere do puvodniho nijak nezasahlo.. (ps radio drzi super - denne x-krat odmontovavam celni panel)
Hyundai Accent 1,5 CRDi ELEGANCE - 12/2008
Ebony Black - loketka, parkovacky, vyhrivani sedadel, bocni airbagy, tonovani skel, HF, zasterky

RIP - Hyundai Accent 1,5 CRDi ELEGANCE Celadon Blue - 12/2007
Uživatelský avatar
Rudolf
**
Příspěvky: 389
Registrován: 10 čer 2007, 17:44
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Rudolf »

Zřejmě nestandartní rozměr orig. radií. Měl jsem stejný problém s Atosem (mimo jinej konektor v autě a nutnost koupit resukci na ISO konektor, který mají snad všechny autorádia). Originální kovový rámeček nešel ven, tak jsem do něj strčil Pioneera jen tak a vytěsnil ho ohnutým kartónem. Drží slušně. (Autorádio má standartní rozměr 178x50)
Hyundai Atos Prime 1,1i;
Obrázek
Hyundai Accent Elegance 1,6i CVVT;
Obrázek
Marecek
*
Příspěvky: 37
Registrován: 21 bře 2007, 22:09

Příspěvek od Marecek »

jpis: No měl jsem to štěstí (neštěstí :lol: ) na to koukat přímo v prodejně na mém autě. Také jsem si přivezl své rádio a přesně, jak píšeš je tam plech z výroby, který nepasuje na klasická din rádia. Takže mechanik přinesl pajcr, jak kdyby chtěl vylomit dveře od stodoly (s tím jsem ho poslal někam), tak to tedy vzal do teplejch a páčením musel vyndat celý přední kryt kolem autorádia. Je to sice postup u Kia Rio II, ale myslím si, že to bude asi podobné..Jinak rady, jak tam ten origo nechat a zamáčknout jen tak napůl jsou asi na prd..Neumím si představit, jak tam rádio při jízdě (např. kostkách tady v Praze) cvičí a chrastí..
Kia Rio II, 1,4LX+, rv.2007, béžový interiér :-)
Uživatelský avatar
tom
***
Příspěvky: 751
Registrován: 14 bře 2007, 12:47
Bydliště: Kladno, Slaný

Příspěvek od tom »

Tak teď nevím o jakém plechu píšete???
Já měl plastovou záslepku, tu jsem vyndal a byl tam jen ten plastovej otvor, který je trochu větší než rámeček DIN rádia.
Ale žádný plech jsem tam neviděl :?:
VOLVO V70 Summum 11/2013 D4 120kW
Peugeot 206cc 2.0i 100kW

Bylo: S80 3,2 LPG, C4 1,6 LPG, Accent 1,5 CRDi, Favorit 1,3 LPG, Škoda Pick-Up 2000 1,9D
Uživatelský avatar
HCD
**
Příspěvky: 215
Registrován: 20 pro 2007, 10:51
Bydliště: Slaný - okres Kladno

Příspěvek od HCD »

Marecek píše:jpis: No měl jsem to štěstí (neštěstí :lol: ) na to koukat přímo v prodejně na mém autě. Také jsem si přivezl své rádio a přesně, jak píšeš je tam plech z výroby, který nepasuje na klasická din rádia. Takže mechanik přinesl pajcr, jak kdyby chtěl vylomit dveře od stodoly (s tím jsem ho poslal někam), tak to tedy vzal do teplejch a páčením musel vyndat celý přední kryt kolem autorádia. Je to sice postup u Kia Rio II, ale myslím si, že to bude asi podobné..Jinak rady, jak tam ten origo nechat a zamáčknout jen tak napůl jsou asi na prd..Neumím si představit, jak tam rádio při jízdě (např. kostkách tady v Praze) cvičí a chrastí..
Nechrasti ani v mirnym terenu;)) To uz je o tom jak sikovne to vysteles;) // videl jsem tu i rady ze nekdo radio omotal izolepou a nahnal tam nejaky ten milimetr, ale to uz asi neni moc dobre co do chlazeni radia..
Hyundai Accent 1,5 CRDi ELEGANCE - 12/2008
Ebony Black - loketka, parkovacky, vyhrivani sedadel, bocni airbagy, tonovani skel, HF, zasterky

RIP - Hyundai Accent 1,5 CRDi ELEGANCE Celadon Blue - 12/2007
Uživatelský avatar
HCD
**
Příspěvky: 215
Registrován: 20 pro 2007, 10:51
Bydliště: Slaný - okres Kladno

Příspěvek od HCD »

tom píše:Tak teď nevím o jakém plechu píšete???
Já měl plastovou záslepku, tu jsem vyndal a byl tam jen ten plastovej otvor, který je trochu větší než rámeček DIN rádia.
Ale žádný plech jsem tam neviděl :?:
Tome az bude cas, predvedu:) Stejne si radio necham predelat az pojedu do servisu (cca za 2 tydny) - chtel bych aby mi ho napojili na tachometr pac me nebavi porad upravovat hlasitost v zavislosti na rychlosti..
Hyundai Accent 1,5 CRDi ELEGANCE - 12/2008
Ebony Black - loketka, parkovacky, vyhrivani sedadel, bocni airbagy, tonovani skel, HF, zasterky

RIP - Hyundai Accent 1,5 CRDi ELEGANCE Celadon Blue - 12/2007
Uživatelský avatar
peaty
**
Příspěvky: 285
Registrován: 04 led 2007, 17:19
Bydliště: Stará Turá

Příspěvek od peaty »

HCD píše:Tome az bude cas, predvedu:) Stejne si radio necham predelat az pojedu do servisu (cca za 2 tydny) - chtel bych aby mi ho napojili na tachometr pac me nebavi porad upravovat hlasitost v zavislosti na rychlosti..
Ake mas radio? Toto vyzera ako zaujimava vychytavka:) Inak mne to autoradio vrzgalo sem tam, potom v servise s tym nieco porobili, vrzganie skoro zmizlo, akurat sa objavuje na trojke ak je motor v otackach cca 1500 a pridava sa, chvilku to vrzga a od cca 1600 otacok uz je to v pohode... Zase to bude treba pretesnit... Hadam sa to ale vyriesi...
Obrázek
Accent 1.5 CRDi, 2007, Red Wine
Obrázek
Uživatelský avatar
HCD
**
Příspěvky: 215
Registrován: 20 pro 2007, 10:51
Bydliště: Slaný - okres Kladno

Příspěvek od HCD »

peaty píše:
HCD píše:Tome az bude cas, predvedu:) Stejne si radio necham predelat az pojedu do servisu (cca za 2 tydny) - chtel bych aby mi ho napojili na tachometr pac me nebavi porad upravovat hlasitost v zavislosti na rychlosti..
Ake mas radio? Toto vyzera ako zaujimava vychytavka:) Inak mne to autoradio vrzgalo sem tam, potom v servise s tym nieco porobili, vrzganie skoro zmizlo, akurat sa objavuje na trojke ak je motor v otackach cca 1500 a pridava sa, chvilku to vrzga a od cca 1600 otacok uz je to v pohode... Zase to bude treba pretesnit... Hadam sa to ale vyriesi...
Ja mam radio ktere oni nabizeji k vozu primo (ale o 1000 levnejsi z shopu na netu). Blaupunkt MP57 Hamburg mam pocit.. Zeptam se jich na to az tam za 7-14 dni pojedu pro parkovaci senzory a loketku..
Hyundai Accent 1,5 CRDi ELEGANCE - 12/2008
Ebony Black - loketka, parkovacky, vyhrivani sedadel, bocni airbagy, tonovani skel, HF, zasterky

RIP - Hyundai Accent 1,5 CRDi ELEGANCE Celadon Blue - 12/2007
jpis
Příspěvky: 8
Registrován: 26 led 2008, 17:34

Plechový rámeček pro orig.rádio

Příspěvek od jpis »

Nemáte někdo zkušenosti s vyndáním plechového rámečku pro orig,rádio?Potřebuji ho vyndat,abych tam mohl dát své,zdá se mi,že ten rámeček má uchycení někde nad ventilátorem,jak jsou průduchy.Nevím!
Uživatelský avatar
HCD
**
Příspěvky: 215
Registrován: 20 pro 2007, 10:51
Bydliště: Slaný - okres Kladno

Re: Plechový rámeček pro orig.rádio

Příspěvek od HCD »

jpis píše:Nemáte někdo zkušenosti s vyndáním plechového rámečku pro orig,rádio?Potřebuji ho vyndat,abych tam mohl dát své,zdá se mi,že ten rámeček má uchycení někde nad ventilátorem,jak jsou průduchy.Nevím!
Tohle uz se resilo v sekci audio. Ja tam nacpal radio do orig ramecku a vycpal kartonem na kazde strane. prasacke ale dostatecne reseni;)
Hyundai Accent 1,5 CRDi ELEGANCE - 12/2008
Ebony Black - loketka, parkovacky, vyhrivani sedadel, bocni airbagy, tonovani skel, HF, zasterky

RIP - Hyundai Accent 1,5 CRDi ELEGANCE Celadon Blue - 12/2007
Uživatelský avatar
Rudolf
**
Příspěvky: 389
Registrován: 10 čer 2007, 17:44
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Rudolf »

V obou autech jsem to vyřešil tak, že jsem radio vrazil do originálního rámečku a "vytěsnil" ohnutým kartonem. Je to v pohodě, nevrže, neklepe a případný zloděj Ti páčidlem nezk.... okolí autorádia. :lol:
Hyundai Atos Prime 1,1i;
Obrázek
Hyundai Accent Elegance 1,6i CVVT;
Obrázek
Uživatelský avatar
o5martin
*
Příspěvky: 52
Registrován: 14 srp 2007, 09:31

Příspěvek od o5martin »

Rudolf píše:V obou autech jsem to vyřešil tak, že jsem radio vrazil do originálního rámečku a "vytěsnil" ohnutým kartonem. Je to v pohodě, nevrže, neklepe a případný zloděj Ti páčidlem nezk.... okolí autorádia. :lol:
Tak tak, u 1DIN jsem to taky tak řešil. Koupil sem si sle 2DIN takze sem musel vyndat čelo, demontovat 1DIN plechový držák, namontovat 2DIN držák a nasadit 2DIN čelo. Dotaz byl asi směřován jak demontovat to čelo aby si se dostal k tomu plechovému držáku... No jak to jen říci slušně.... je to vopruz ale jde to musíš mít pár páčidel a dávat bacha aby si nepočkodil čelo, je tam nacvaklé na cca 8ks úchytů po obvodě ....
Accent 1,5 CRDi VGT elegance Gold Beige
jpis
Příspěvky: 8
Registrován: 26 led 2008, 17:34

Plech.ámeček

Příspěvek od jpis »

Nepraskají ty úchyty?
Odpovědět

Zpět na „New Accent - Fotonávody/Jak na to“