Kyrmonův accent 1,4- Bronze gray metallic

Vše o vašem autě na jednom místě

Moderátoři: Martun, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
kyrmon
*****
Příspěvky: 1605
Registrován: 29 bře 2017, 10:54
Bydliště: okolí Kolína

Kyrmonův accent 1,4- Bronze gray metallic

Příspěvek od kyrmon »

Tak jsem si začátkem měsíce udělal radost a koupil nádherného šedého new accenta 2008 z plzně :twisted: krom cesty z bazaru (200km) a evidencni kontroly jsem s ním ještě nejel s tím, že mu nejdřív dopreju pořádný servis v autorizovaném servisu (dělám na montazich a skloubit moje volno se servisem je složitější)
Na dnešek jsem byl tedy objednan na kontrolu v 90t km (i když auto má najeto jen 72t km kvůli rozvodum apd).. ovšem jaké bylo moje překvapení a zdeseni,když mi dnes po 3km jízdy začala blikat kontrola motoru a auto začalo skubat :'( doufám, že to není nic vážného, jinak cela radost bude zkazena..
Naposledy upravil(a) kyrmon dne 26 čer 2018, 10:49, celkem upraveno 2 x.
Hyundai Accent 1,4 71kW 08 Bronze Gray Metallic
Reklama
 

Uživatelský avatar
Mexican
*******
Příspěvky: 7901
Registrován: 05 srp 2007, 14:39
Bydliště: Střelice (JmK)
Kontaktovat uživatele:

Re: kyrmon-ojetý accent

Příspěvek od Mexican »

vitaj a prihod nejake to foto. A ak napises aku mas motorizaciu, mozno ti tu par ludi poradi. Ak sklbe, moze to byt srtiaca klapka, spojkovy spinac, zly benal, stare sviecky. Chod vzdy od tych jednoduchsich a lacnejsich veci

ak ti svieti kontrolka motoru, napichni to na diagnostiku (v servise par kc). Ja byt tebou pre dobry pocit to dam prvy raz do autorizaku. olej si dovez svoj, usetris a ostatne ti na kvalifikovanu pracu
2023 TUCSON NX4 HEV 2WD Style/Premium - hybridny mladoch od 04/2023
2007 Accent 1,5 CRDi VGT, Nemesis in Elegance & True Blue - legenda s 404 000km, ktora vzdy bude mat miesto v mojom srdci - 08/2007 do 04/2023

http://pancuha.wordpress.com/
Uživatelský avatar
kyrmon
*****
Příspěvky: 1605
Registrován: 29 bře 2017, 10:54
Bydliště: okolí Kolína

Re: kyrmon-ojetý accent

Příspěvek od kyrmon »

jedná se o 1,4 benzin 71kW..foto přidám až večer až nebudu jen na mobilu :) pro autorizovaný servis jsem se rozhodl už jen pro to že to je první můj velký servis a nechtěl jsem nic opomenout :)
Hyundai Accent 1,4 71kW 08 Bronze Gray Metallic
Uživatelský avatar
kyrmon
*****
Příspěvky: 1605
Registrován: 29 bře 2017, 10:54
Bydliště: okolí Kolína

Re: kyrmon-ojetý accent

Příspěvek od kyrmon »

Ach.. úplně jsem zapomněl na slušné vychování.. Děkuji za přivítání :)
Tak kontrolka přestala blikat po výměnně svíček [-o< ... ale fakt to není příjemný pocit, když vám auto po 230km co ho máte začne házet chybu... [-X

PS: fotky byly pořízený narychlo a až teď vidím, že na tý druhý je prst ](*,) každopádně jen co to o víkendu přezuju, tak fotky budou lepší :twisted:
Přílohy
IMG_20170313_124613-kopie.jpg
IMG_20170313_124613-kopie.jpg (116.32 KiB) Zobrazeno 13837 x
IMG_20170313_124548-kopie.jpg
IMG_20170313_124548-kopie.jpg (144.18 KiB) Zobrazeno 13837 x
Hyundai Accent 1,4 71kW 08 Bronze Gray Metallic
Uživatelský avatar
maruskamichalek
*
Příspěvky: 52
Registrován: 28 črc 2016, 17:13
Bydliště: Československo

Re: kyrmon-ojetý accent

Příspěvek od maruskamichalek »

kyrmon píše:Ach.. úplně jsem zapomněl na slušné vychování.. Děkuji za přivítání :)
Tak kontrolka přestala blikat po výměnně svíček [-o< ... ale fakt to není příjemný pocit, když vám auto po 230km co ho máte začne házet chybu... [-X

PS: fotky byly pořízený narychlo a až teď vidím, že na tý druhý je prst ](*,) každopádně jen co to o víkendu přezuju, tak fotky budou lepší :twisted:

JE PĚKNEJ =D> =D> SI TO KOUPIL V AUTOCENTRAL,TAM JE TEN CO TOČÍ TY VIDEA :D/ SI MYSLIM ŽE AUTO BUDE FAJN :D/ DOCELA ZAJIMAVÁ BARVA..JEE KOLÍN --JA JSEM SE NARODIL V ČESKEM BRODĚ,TAK ŽE SI KRAJAN :D/
Naposledy upravil(a) maruskamichalek dne 29 bře 2017, 22:08, celkem upraveno 1 x.
Hyundai Accent elegance 2006,1,4,71,kw najeto 100.000 km+ BORBET CW 4 7x17 4x100 ET38 Priemer disku: 17-Barum - BRAVURIS 3 HM 84Y XL FR 205-40-17,hudba Mac Audio APM 2.0 400w-moje vyroba subwooferu 300 mm,Objem ozvučnice 60 l podle parametru-700w
Uživatelský avatar
kyrmon
*****
Příspěvky: 1605
Registrován: 29 bře 2017, 10:54
Bydliště: okolí Kolína

Re: kyrmon-ojetý accent

Příspěvek od kyrmon »

Jj, ten autocentral.. Bohužel bez bábovky, kterou inzerovali u naftové verze :( a to jsem je o ni i požádal.. :-k
Hyundai Accent 1,4 71kW 08 Bronze Gray Metallic
Uživatelský avatar
maruskamichalek
*
Příspěvky: 52
Registrován: 28 črc 2016, 17:13
Bydliště: Československo

Re: kyrmon-ojetý accent

Příspěvek od maruskamichalek »

kyrmon píše:Jj, ten autocentral.. Bohužel bez bábovky, kterou inzerovali u naftové verze :( a to jsem je o ni i požádal.. :-k

ono ty autobazary jsou prostě všude stejný překupníci [-X
Hyundai Accent elegance 2006,1,4,71,kw najeto 100.000 km+ BORBET CW 4 7x17 4x100 ET38 Priemer disku: 17-Barum - BRAVURIS 3 HM 84Y XL FR 205-40-17,hudba Mac Audio APM 2.0 400w-moje vyroba subwooferu 300 mm,Objem ozvučnice 60 l podle parametru-700w
Uživatelský avatar
kyrmon
*****
Příspěvky: 1605
Registrován: 29 bře 2017, 10:54
Bydliště: okolí Kolína

Re: kyrmon-ojetý accent

Příspěvek od kyrmon »

Koukám, že jsem to tu trochu zanedbal, tak ať nejsem furt jen negativní v rámci problému s autem, tak sem něco málo o něm napišu a dodám pár povedených fotek.
Jak jsem již psal, auto jsem koupil v březnu tohoto roku v autobazaru v Plzni (výborný jednání a přístup, jak to již bývá, když vám chce někdo něco prodat). Původní majitel byl podle TP ročník 44 (znáte ty pohádky o starém pánovi?) a auto má od něj pár šrámů (trochu promáčklé dveře, prasklé ty rámečky na zrcátkách [pokusil se je jakžtak opravit a přes el. pásku to je i nenápadné] a pár škrábanců na dveřích, které se na jaře pokusím rozleštit [původní plán byl nechat přelakovat]) a v neposlední řadě jsem nedávno zjistil, že auto bylo pravděpodobně bourané částečně na zadek ](*,) (viz foto) (to je hold tak, když si nezkušený ucho jde kupovat svoje první vlastní auto a je nadšenej). Každopádně se zdá, že to na funkci nemá vliv.
svar.jpg
svar.jpg (152.95 KiB) Zobrazeno 13468 x
Nebýt tohoto fóra, tak bych ani nevěděl, co všechno v autě chybí v rámci úspor a žil bych klidný a spokojený život s tím, že tak to má být. No co... aspoň mě nutíte na tom autě neustále něco vylepšovat :lol:
Jako první na řadu přišel tapucírung víka kufru ihned po absolvování evidenční kontroly. Na půdě jsem našel starej koberec aspoň trochu podobný barvě auta a šel na to. Tvarování probíhalo přímo v autě a taky podle toho to tak vypadá (nejmíň nadšenej jsem byl z potřeby vrtat do pro mně nového auta :-k ). Takže pokud bude jen trochu nálada a čas tak mám další věc na předělání.. ](*,)
calouneni_kufr.jpg
calouneni_kufr.jpg (218.82 KiB) Zobrazeno 13468 x
A následovalo podsvícení všech tlačítek ve dveřích dle návodu od Martun (děkuji bez Vás bych se na to vykašlal ;) )
tlacitka.jpg
tlacitka.jpg (39.58 KiB) Zobrazeno 13468 x
Ve skutečnosti to vypadá o dost hůře než na fotce a v příštím roce to plánuji opět celý předělat :roll: . Do předu dodám druhou zelenou a zadní okna zvažuji, že půjdou do bíla :-k (snad to nebude moct pálit do očí)
Zvyknutý na potah volantu z předchozího auta jsem zamířil do oblíbené mototechny a naštěstí měli takovej, kterej se krásně ladí jak k interiéru, tak i k exteriéru [-o<
potah+linky.jpg
potah+linky.jpg (178.94 KiB) Zobrazeno 13468 x
Další věcí, na kterou jsem byl díky foru opozorněn byl chybějící chrom na volantu a stříbrný rámeček rádia. Na fotce již aspoň částečně vyřešeno stříbrným centropenem včetně obtáhnutí linek ofuků a místa kde crdi má výškový reproduktor.
Což mě přivádí k dalšímu tématu... Audio... Do přečtení toho tématu před měsícem jsem byl se zvukovým projevem reproduktorů docela i spokojen, avšak po přečtení jsem se na to víc zaměřil a máte pravdu.. nejde to poslouchat a tak na jaře půjdou nové repra minimálně na zadní plato (aspoň konečně odstraním ty vosy co už minimálně půl roku leží mezi 3. brzdovým světlem a zadním sklem :roll: )
Ještě jsem Vám sem chtěl dát fotku luxusních potahů na sedačky, které pořizoval předchozí majitel, ale zjišťuji, že jsem je zatím nikdy fotil ](*,) . Takže k nim prozatím povím jen to, že drží krásně tvar, přední sedačky jsem montoval hodinu kus a že nejsou od MADu jako většina potahů na foru(značku nevím, ale na zadním opěradle jsem v kufru gumičky, MAD to má tuším čelistvý). Foto snad brzy doplním.
Na závěr tohoto povídání bych jen rád zmínil, že i přes všechny problémy, které se mi u auta během těch 10 tisících kilometrech objevily(radši nebudu vyjmenovávat), některé stále v řešení, mám Ácu rád a koupě nelituji.
aca.jpg
aca.jpg (137.45 KiB) Zobrazeno 13468 x
Hyundai Accent 1,4 71kW 08 Bronze Gray Metallic
Uživatelský avatar
kyrmon
*****
Příspěvky: 1605
Registrován: 29 bře 2017, 10:54
Bydliště: okolí Kolína

Re: kyrmon-ojetý accent

Příspěvek od kyrmon »

A ještě jedna fotka, co se už nevešla. Jednou jedinkrát se mi podařilo zaparkovat vedle jiného Accenta a rovnou jsem trefil i barvu ;). Naštěstí ten můj byl v době o trochu čistší (i když to žádná hitparáda taky nebyla.. jen z dálky vypadá hold čistej pořád :D/ )
Přílohy
aca vs aca.jpg
aca vs aca.jpg (188.19 KiB) Zobrazeno 13463 x
Hyundai Accent 1,4 71kW 08 Bronze Gray Metallic
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: kyrmon-ojetý accent

Příspěvek od Hardcam »

Gratulace, nejhezci barva na Acu :)
Sam bych si chtel poridit tridveraka na cesty do prace, ale v CR nejsou a Nemecko se mi absolvovat nechce.

Ad svar - imho original, nevidim nic zvlastniho, to je proste Hyundai, co neni videt, to se neresi

Ad autobazar - zakladal ho muj kamarad spolecne s firmou Auto Slany (dodnes maji obe firmy stejna loga) a ackoliv nikdy korejce nemel, nejradeji s nimi obchodoval, uz jako malej kluk (cca 16 let) obcas myl nase rodinny auta a mozna ho to ke Korejcum privedlo :lol: nevim, jak jsou bazary vedene ted, ale on byl velice solidni a cestny.

Ad sperkovani - vic bych se zameril na kvalitu a vzhled veci, ktere do auta instalujes, ted je to trochu Tesco. Ale je to samo Tvoje auto :)
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
kyrmon
*****
Příspěvky: 1605
Registrován: 29 bře 2017, 10:54
Bydliště: okolí Kolína

Re: kyrmon-ojetý accent

Příspěvek od kyrmon »

Děkuji, taky se mi ta barva furt líbí :D/

K tomu sváru.. když se podívám na druhou stranu, tak je vidět značný rozdíl. Ty body nerezaví, nejsou odchlíplé a není to přetřené tou divnou barvou (klidně hodím foto). Ale naštěstí to snad zatím nemá na nic vliv.

Jak jsem psal, s přístupem bazaru jsem byl nanejvýš spokojen. Jinak v Auto Slaný jsem měl taky jednoho vyhlídnutýho, ale než jsem se stihl rozhoupat k cestě, tak už byl pryč.

šperkování: Ty stříbrné linky nejsou to pravé no.. Nejradši bych napodobil ZdeňekSvoboda a nastříkal to... ale už i k těm linkám jsem se dostal, když začala být zima a snažit se rozebrat palubovku by v mém případě jistě skončilo tragicky :roll: takže uvidíme na jaře (to aby to jako bylo sakra dlouhý, podle toho co na něj všechno plánuju :roll: ) a možná to půjde do barvy no.
A ten potah podle mě ladí s tím světlým interiérém a je příjemný na omak, má jen jedinou chybu.. Občas se při plným rejdu trochu posune. To je snad jediný důvod, proč jsem před měsícem začal pošilhávat (opět po přečtení fóra) po Maria Cavallo. I když by můj problém vyřešilo přivázání potahu u ramen volantu, ale nezdá se mi to jako ideální řešení (už takhle má levý rameno v sobě vošoupaný důlek [zajímalo by mě jak :roll: ])
Popřípadě jestli vidite ještě nějakou ,,Tesco" věc (krom toho koberce u kterého fakt přiznávám, že se mi nepovedl a nevím, proč jsem ho sem dával :mrgreen: ) jen do mě a možná na jaře dojde k nápravě ;) (té tesco věci, i když, možná i toho koberce no..)
Hyundai Accent 1,4 71kW 08 Bronze Gray Metallic
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: kyrmon-ojetý accent

Příspěvek od Hardcam »

Mario Cavallo jsem mel puvodne napsano :) dobra volba, ikdyz draha. Tyhle nasazovai potahy nepovazuju za bezpecny kvuli nedostatecnemu kontaktu s vencem, jednou se to muze vymstit.

A chvalim zmenu podsviceni, jen bych volil bud jednu barvu celkove, nebo odlisnou na budiky.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
kyrmon
*****
Příspěvky: 1605
Registrován: 29 bře 2017, 10:54
Bydliště: okolí Kolína

Re: kyrmon-ojetý accent

Příspěvek od kyrmon »

No.. normálně držím volant oběma rukama a volant se v běžným provozu (zatím) nehýbe.. vždycky se mi hne až při parkování u baráku, kde dávám plnej... kéž by Mario Cavallo dělal podobně vzhledovou kombinaci, už by tam bez váhání byla

Původně jsem si chtěl ponechat odlišený okýnko u řidiče no... Ostatní tlačítka měla být žlutá, takže by rozdíl nebyl tak markantní.. nevím proč mi nakonec žlutý ledky svítěj takhle divně oranžovo-žluto-červeně.. ](*,) ale už nějakou dobu mám ale nakoupený dostatek zelených led na výměnu ve všech dveřích, jen mám páječku nějakou dobu mimo provoz, ale už je naštěstí na reklamaci.. takže.. opět mé oblíbené jaro :D

Za každé další připomínky budu jen rád ;) Ještě zvažuji nad ofuky nad všemi okny, jen se obávám, aby se nezvýšil ještě víc zvuk proudícího vzduchu. :-k
Trochu OT.. jde někomu z vás napsat ten pískající smajlík? když na něj kliknu, tak se nic nestane :-k
Hyundai Accent 1,4 71kW 08 Bronze Gray Metallic
mihlit
**
Příspěvky: 303
Registrován: 07 říj 2014, 22:58
Bydliště: Brno

Re: kyrmon-ojetý accent

Příspěvek od mihlit »

Já používám potahy na volant odjakživa. Jeden z důvodů je i to, že klasický volant mi přijde nepohodlně příliš tenký. Měl jsem to tak i na volantu u favorita, tedy u auta bez posilovače, a ani tam se mi nikdy nestalo, že by to mělo tendenci proklouznout nebo něco. Takže já bych se potahu nebál. Komentáře na volant (rádoby vtipné) ale dostávám skoro furt :mrgreen:
ix20 2019- 1.6/92kW Trikolor Club White Sand
i20 2014-2019 1.2/64kW Family Start Baby Elephant
Uživatelský avatar
kyrmon
*****
Příspěvky: 1605
Registrován: 29 bře 2017, 10:54
Bydliště: okolí Kolína

Re: kyrmon-ojetý accent

Příspěvek od kyrmon »

No, pokud už má potah něco za sebou tak skutečně po volantu hezky klouže. Minimálně u těch aut bez posilovače to mám vyzkoušený no. Když o tom člověk ví, tak se to riziko sníží, ale i tam jsem to nakonec řešil oním přivázáním
Hyundai Accent 1,4 71kW 08 Bronze Gray Metallic
Odpovědět

Zpět na „New Accent - Moje auto“