Čím budeme jezdit, až nebude Accent

Moderátoři: Martun, Moderátoři

Odpovědět

Jaké bude vaše příští auto

Žádné
0
Žádná hlasování
Zase Hyundai, stejná velikost
11
17%
Zase Hyundai, ale větší
19
29%
Zase Hyundai, tentokrát menší
0
Žádná hlasování
Hyundai nikdy více, bude to určitě jiná značka
10
15%
Ještě jsem se nerozhodl
26
39%
 
Celkem hlasů: 66

Uživatelský avatar
Skyline
****
Příspěvky: 1138
Registrován: 11 pro 2010, 16:48

Re: Čím budeme jezdit, až nebude Accent

Příspěvek od Skyline »

Fabie I byla fajn mel jsem 1 rok ale pro rodinu peklo a Fabia II moc vysoka a v ostrych zatackach bych jsem mel strach ze se prevratim, mel jsem ji jako eleganci vcetne natacecich svetel, blbe digiklimy, mizernych sedadel, ESP, tdi po pul roce jsem nastesti dostal OII. Ja bych Fabii pro rodinu nekoupil, mnohem lepsi volba je I30. Ale jak rikas je to kazdeho vec a volba. Ale mackat v aute se nechci.
Škoda O III 1,6tdi 7°DSG
Hyundai i30 1,4 cvvt 2010 (prodáno)
Reklama
 

Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Čím budeme jezdit, až nebude Accent

Příspěvek od Hardcam »

DSG je urcite fajn, ale v 1.2 to zadnej prinos nema, protoze za 4 litry to nejezdi a motor stejne slyset je. Mel jsem z prace pujceny 1.4 TSI RS, kam se dava jen DSG, bylo to sice fajn, rychlejsi nez Octavie RS, zvuk ma krasnej, skoro by k tomu mohli davat pytliky na zvraceni, ale absence manualu by mi vadila.
Skodovka a jeji majitele delaji z DSG neco mimoradneho, pritom by stacilo vymyslet vlastni a ne pujcenou prevodovku, menestupnovou, ale skvele odstupnovanou. Takhle Superb s DSG ma stejne otacek jako Sonata s pouhymi 4 stupni, kde je hrobovy ticho i ve 200kmh. Postradam prinos a to ve vsech autech s mnohastupni, kde jsem jel (at uz to byl Mercedes nebo Touran TDI, Superb, Fabky).
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
Skyline
****
Příspěvky: 1138
Registrován: 11 pro 2010, 16:48

Re: Čím budeme jezdit, až nebude Accent

Příspěvek od Skyline »

To hrobovy ticho v sonate pri 200 bych chtel slyset, neni to prehnane?
Škoda O III 1,6tdi 7°DSG
Hyundai i30 1,4 cvvt 2010 (prodáno)
Uživatelský avatar
David C3
*****
Příspěvky: 1769
Registrován: 11 zář 2006, 16:01
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Re: Čím budeme jezdit, až nebude Accent

Příspěvek od David C3 »

Kdybych nepotřebovat automat kvůli manželce taky bych možna volil jinak ale DSG mě osobně nadchlo. Navíc k DSG je zdarma ESP a tlak v pneu. Jinak do Golfu VI jde DSG i do TSI 63 u Fabie se musí připlatit 30tis za silnejší verzi a DSG pak ta cena letí nahoru. Jinak i30cw v automatu stojí taky cca 420tis.
Accent Crdi Elegance GOLD 02/2008, parkovací čidla,Folie, 95tis km
Fabia II FL combi TSI 77kw DSG Elegance, inter. RS. 16 elba. 50tis km
YETI 2.0 TDI CR PDF 4x2 Experience 10/2009 ice blue, 17 alu, najeto 100tis km
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Čím budeme jezdit, až nebude Accent

Příspěvek od Hardcam »

Tak i30CW je ale podstatne vetsi auto, ktery nema jen kufr, ale taky nejaky vnitrni prostor. Do i30 se dava, pokud se nemylim, jiny 4stupnovy automat nez do Sonaty, se kterym nemam zkusenosti, ale pokud by tenkrat loni v breznu byl automat skladem za cenu jen naptrne vetsi, nevahal bych ani chvili, protoze komfort automatu je o necem jinem. Nejhorsi dojem, to se budu uz ponekolikate opakovat, z vicestupnovych automatu na me udelal Touareg, ktery celou dobu jizdy nevedel, co zaradit a to na temer rovne silnici. To se da odpustit autu za 300 tisic, ne v aute 5 nebo 6x drazsim.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
David C3
*****
Příspěvky: 1769
Registrován: 11 zář 2006, 16:01
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Re: Čím budeme jezdit, až nebude Accent

Příspěvek od David C3 »

Důležitý byl pro mě kufr a Fabie má 500 litrů a i30cw jen 415l. Vana kočárku mě tam na délku nevešla ani dětská postýlka. Vzadu nejezdím tak misto tam ani neřeším. Myslín,že pro dítě to stačí. K těm otáčkám v rychlostech okolo 200km/hod přikádám foto trvalé rychlosti kterou drží po rovině.. u DSG sem nezažil jediné zaváhání při řazení.
Obrázek
Accent Crdi Elegance GOLD 02/2008, parkovací čidla,Folie, 95tis km
Fabia II FL combi TSI 77kw DSG Elegance, inter. RS. 16 elba. 50tis km
YETI 2.0 TDI CR PDF 4x2 Experience 10/2009 ice blue, 17 alu, najeto 100tis km
Uživatelský avatar
Skyline
****
Příspěvky: 1138
Registrován: 11 pro 2010, 16:48

Re: Čím budeme jezdit, až nebude Accent

Příspěvek od Skyline »

A kolik to jede kdyz je rucicka otackomeru na 6000 otackach?
Škoda O III 1,6tdi 7°DSG
Hyundai i30 1,4 cvvt 2010 (prodáno)
Uživatelský avatar
David C3
*****
Příspěvky: 1769
Registrován: 11 zář 2006, 16:01
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Re: Čím budeme jezdit, až nebude Accent

Příspěvek od David C3 »

To nevím ale při klesání 220 :-) jen tak nejezdím 8) Už mám najeto 20tis tohle je stará fotka.
Jinak určitě super bude nová i30.. tak třeba zase nějakého :hyu: koupím
Accent Crdi Elegance GOLD 02/2008, parkovací čidla,Folie, 95tis km
Fabia II FL combi TSI 77kw DSG Elegance, inter. RS. 16 elba. 50tis km
YETI 2.0 TDI CR PDF 4x2 Experience 10/2009 ice blue, 17 alu, najeto 100tis km
Uživatelský avatar
Farrael
*****
Příspěvky: 2161
Registrován: 01 bře 2010, 21:33
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Čím budeme jezdit, až nebude Accent

Příspěvek od Farrael »

David C3 píše:4enjoj:A jaké auto můžu mít za 380tis v super výbavě ? Napadla mě jestě Ibiza ST Sport DSG ale je menší jak interie a kufr.

4Farrael: jezdíš ve 13 let starém autě a srovnáváš to s novou Fabii? Jel si v ní? Myslím TSI DSG Elegance + Dynamic paket? Možná v práci ze starou HTP. Já to opravdu můžů srovnávat a Accent nemá teda moc přesné řízení oproti Fabce a podvozek je mnohem hlučnější.

Jinak at si každý koupí co chce a taky proto má u nás v ulici každý jiné auto :-)
A představ si, že srovnám. Je sice fakt, že srovnám místo TSI Diesel v plný palbě. Mimochodem s benzínem v combi sic jednou z prvních Fabií druhý generace jsem jezdil v autoškole. Každopádně ten Diesel je poslední generace. A i přesto můžu říct, že se to nedá srovnat. Samozřejmě nejde o hluk, zrychlení, kvalitu materiálů atd. O to mi vůbec nešlo. Po těchto stránkách je Fabie na tom samozřejmě líp. Šlo mi o celkovou ovladatelnost. Která je pro mne i na tom 13let starym Accentu uplně někde jinde a daleko lepší. Ale samozřejmě to může být jen osobní pocit že ;-) Každopádně už jen tím, že to není za ty peníze buhví jak úžasně hezké a velké auto pro mne velmi ztrácí. Mimochodem nejhorší jsou snad ty zrcátka, ty jsou na zabití, ale to je maličkost.
Jinak netuším tedy jak je na tom nejnovější Accent, ale když ti to porovnám tak v Accentu se cejtím daleko víc jistější i při rizikových situacích než v té Fabii. U tý jsem měl i v zatáčce ve větší rychlosti občas pocit, že se převrátí na bok.
Hyundai Sonata NF r.v. 2005 2.4i LPG Dark Elegant Red ;-)
Než založíte další téma, raději třikrát použijte tlačítko hledat (vpravo nahoře), než zmačknete nové téma. + Název nového tématu musí být výstižný. Děkujeme.
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Čím budeme jezdit, až nebude Accent

Příspěvek od Hardcam »

Podle serveru Skody je maximalka 1.2TSI DSG 189kmh, tak kde se vzalo 207 tesp. 220kmh? Mas to nekde zaznamenany i podle GPS?
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
Vilda
******
Příspěvky: 3712
Registrován: 15 kvě 2008, 21:26
Bydliště: Praha 5

Re: Čím budeme jezdit, až nebude Accent

Příspěvek od Vilda »

Pavle, ta maximálka bude laboratorní výsledek :wink: moje 1.6ka v TP max. 190km/h ... při mém testu na tacho 220 a na GPS 202km/h ....

Nedávno jsem se bavil v hospodě s kámošem ... má Golfa 1.2 TSI šesti kvalt manual a testoval v německu a taky podle GPS přes dvě kila .... a znám ho léta, není to žádnej kecal, ale srovnávat žehličkoidní Fábii s Golfem :-k nevim, nevim .... obě holky maji Golfy a podvozek to má dost dobrej. Fábii jsem řídil minulej týden a po přesednutí do Accenta jsem si připadal jako v křesle doma u televize .... Ve Fábii mám pocit, jako když si obuješ malý boty .... a taky v každý zatáčce pocit na zvrhnutí .... moje další auto Fabie určitě nebude [-X
Ssangyong Korando 1.5 GDI 2024

Fiat Tipo 1.4 T-Jet 2018 Red Amore - prodaný

Yamaha Midnight Star 1300 De luxe

New Accent 1.6i CVVT celadon blue - prodaný
Uživatelský avatar
Farrael
*****
Příspěvky: 2161
Registrován: 01 bře 2010, 21:33
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Čím budeme jezdit, až nebude Accent

Příspěvek od Farrael »

Jo s tím taky souhlasim Vildo. Je tam strašně málo místa mi přišlo. O tom, že sedačky taky nejsou dvakrát pohodlný ani nemluvim.
Hyundai Sonata NF r.v. 2005 2.4i LPG Dark Elegant Red ;-)
Než založíte další téma, raději třikrát použijte tlačítko hledat (vpravo nahoře), než zmačknete nové téma. + Název nového tématu musí být výstižný. Děkujeme.
Uživatelský avatar
David C3
*****
Příspěvky: 1769
Registrován: 11 zář 2006, 16:01
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Re: Čím budeme jezdit, až nebude Accent

Příspěvek od David C3 »

Mám za připlatek interier z Fabie RS to je jiné kafe :-) seriové sedadla nic moc.
Obrázek
Accent Crdi Elegance GOLD 02/2008, parkovací čidla,Folie, 95tis km
Fabia II FL combi TSI 77kw DSG Elegance, inter. RS. 16 elba. 50tis km
YETI 2.0 TDI CR PDF 4x2 Experience 10/2009 ice blue, 17 alu, najeto 100tis km
Uživatelský avatar
Mexican
*******
Příspěvky: 7901
Registrován: 05 srp 2007, 14:39
Bydliště: Střelice (JmK)
Kontaktovat uživatele:

Re: Čím budeme jezdit, až nebude Accent

Příspěvek od Mexican »

bleh.. ten Skoda interier je tragicka nuda.. Nic v zlom Dejve. Accent je sice trvdy plastak, ale aspon ej dvojfarebny a ma ake take zaujimave tvary. Toto je proste wehrmachtacka sed a od Felicie je to uplne rovnake :-/ Tade pre mna cesta nevedie. Ta Fabka v tej cervenej v tom konfigu co mas je zvonku pekna, ale ten interier :-/
2023 TUCSON NX4 HEV 2WD Style/Premium - hybridny mladoch od 04/2023
2007 Accent 1,5 CRDi VGT, Nemesis in Elegance & True Blue - legenda s 404 000km, ktora vzdy bude mat miesto v mojom srdci - 08/2007 do 04/2023

http://pancuha.wordpress.com/
Uživatelský avatar
enjoy
****
Příspěvky: 1272
Registrován: 19 srp 2011, 20:23
Bydliště: Praha 3

Re: Čím budeme jezdit, až nebude Accent

Příspěvek od enjoy »

Jeden můj známý má jedničkovou oktávku v takové té cihlové metalíze,v béžovém interiéru a světe div se,i ta oktávka může být nakonec pěkný auto... ale tohle co soudruzy z NDR zamýšleli tím interiérem,no fuj.
Hyundai Matrix 1.5 CRDi VGT 81kw
Odpovědět

Zpět na „New Accent - Pokec“