Accent vs Chevrolet Aveo

Moderátoři: Martun, Moderátoři

Uživatelský avatar
jandaxx
***
Příspěvky: 508
Registrován: 21 čer 2005, 19:31
Bydliště: Praha

Re: Koupit nový Accent nebo Chevrolet Aveo

Příspěvek od jandaxx »

Hardcam píše:jandaxx: mam jednoho kamarada, ktereho nerad vozim. zarpute nesnasi klimatizaci (o Hyundai nemluve)...v nejvetsim paraku stahne auto. Tvrdi, ze by si auto s klimou nikdy nekoupil (jezi v autech do 20tKc)..ve sluzebni Octavii ji mel a skutecne ji nepouzival. A jeste mi to pripomelo pripad jednoho pana, ktery mel klimatizaci vsude, prakticky v kazde mistnosti a v kazdem aute. jednou na nej dolehly deprese, dnes ji nema nikde.
No já to uváděl jako příklad. Kolikrát člověk něco odmítá, než zjistí jaká je to super věc.
Reklama
 

Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Koupit nový Accent nebo Chevrolet Aveo

Příspěvek od Hardcam »

JoKo: ESP by melo byt hodnoceno jako aktiv, ne? Ano, je skoda, ze testy na brzdy a dalsi s jizdou souvisejici casti auto nejsou nebo o nich nevim. Otazkou je, jak by v tomhle Aveo dopadlo. Na me ty modely z nizsi tridy moc povedene proste nepusobi. A soudim, ze i ty jsi rad, ze mas Accenta.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
pepan
*******
Příspěvky: 8540
Registrován: 07 úno 2009, 19:13
Bydliště: LIHOF
Kontaktovat uživatele:

Re: Koupit nový Accent nebo Chevrolet Aveo

Příspěvek od pepan »

JoKo: význam to má. to co píšeš je o lidech. je to pasivní bezpečnost. to že si dají pasy za sebe a píchnou do zámku je jejich blbost.budtov to sou mrtě nesmrtelní frajeři,nebo blbci. takže má to význam u rozumnýho člověka.
UMĚLECKÉ KOVÁŘSTVÍ
http://www.hyundaiclub.net/viewtopic.php?f=53&t=16258
777669782
PRÁCE NENÍ PINĎOUR, POSTOJÍ V POHODĚ I DVA DNY

uplně bez hju
Uživatelský avatar
JoKo
****
Příspěvky: 1468
Registrován: 17 čer 2007, 09:53
Bydliště: BA/KE
Kontaktovat uživatele:

Re: Koupit nový Accent nebo Chevrolet Aveo

Příspěvek od JoKo »

pepan píše:JoKo: význam to má. to co píšeš je o lidech. je to pasivní bezpečnost. to že si dají pasy za sebe a píchnou do zámku je jejich blbost.budtov to sou mrtě nesmrtelní frajeři,nebo blbci. takže má to význam u rozumnýho člověka.
rozumny clovek sa priputa aj sam a nepotrebuje k tomu kontrolku.
Hardcam píše:JoKo: ESP by melo byt hodnoceno jako aktiv, ne? Ano, je skoda, ze testy na brzdy a dalsi s jizdou souvisejici casti auto nejsou nebo o nich nevim. Otazkou je, jak by v tomhle Aveo dopadlo. Na me ty modely z nizsi tridy moc povedene proste nepusobi. A soudim, ze i ty jsi rad, ze mas Accenta.
ak nema auto v standarde esp, tak pat hviezdiciek neziska.
ako by dopadlo neviem, pretoze ziadne vysledky som nenasiel, ale ako by dopadla konkurencia?

na nete som nasiel nejaky takyto test
http://www.arabam.com/testDetay.aspx?id=19

pisu, ze brzdna draha je z 100-0km/h 38m, co sa mi nezda zle na danu triedu.


no ja som hladal auto do cca 7 000€ a mal som poziadavky, aby bolo vacsie ako predchadzajuce {clio}, malo slusny motor {rocne najazdim cca 30 000km} a nejaku rozumnu vybavu {elektrika, abs, klima}. povodne som chcel kupovat fiat stilo jtd/1.4 16v, popripade megane dci, ale v tej cenovej hladine bol vsetok dovoz s nejasnou servisnou historiou. nakoniec som na zaciatku roka nasiel tohto accenta co mam za celkom normalnu cenu... :)

inac, kebyze kupujem nove auto teraz v hodnote cca 10 000€, tak by som uvazoval o accente elegance. nie je to zle auto a za tu cenu je to myslim vyhodna kupa a konkurencia nema moc co ponuknut. u mna by aveo vyhorelo tym, ze nema pal. pocitac, nepacia sa mi packy pod volantom a v "mojej" vybave s normalnym motorom {1.4 16v} je az najvyssi stupen, takze je aj drahsie ako accent.
seat tarraco 1.4 ehybrid xcellence

hyundai i30 {pd} 1.4t-gdi + dct now! + premium paket - predane
hyundai i30 {gd} 1.6gdi style {cz} - predane
hyundai accent {mc} 1.4 16v elegance - predane
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Koupit nový Accent nebo Chevrolet Aveo

Příspěvek od Hardcam »

JoKo: co se tyce 1.5 dCi, je to nejhorsi volba od renaultu - o neni muj vymysl, to je fakt, ktery se doctes vsude mozne. Ja se hnal pres pul republiky pro Clio 1.5dCi s najetymi 50tkm s tim, ze nedam na predsudky a internetove diskutery a lidi, co testuji auta (staci mi, co pisou o Hyundai a nemam v ne duveru)...no, jsem rad, ze jsem nepanikaril. Getz byl volen nejen srdcem, ale i rozumem.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
JoKo
****
Příspěvky: 1468
Registrován: 17 čer 2007, 09:53
Bydliště: BA/KE
Kontaktovat uživatele:

Re: Koupit nový Accent nebo Chevrolet Aveo

Příspěvek od JoKo »

Hardcam píše:JoKo: co se tyce 1.5 dCi, je to nejhorsi volba od renaultu - o neni muj vymysl, to je fakt, ktery se doctes vsude mozne. Ja se hnal pres pul republiky pro Clio 1.5dCi s najetymi 50tkm s tim, ze nedam na predsudky a internetove diskutery a lidi, co testuji auta (staci mi, co pisou o Hyundai a nemam v ne duveru)...no, jsem rad, ze jsem nepanikaril. Getz byl volen nejen srdcem, ale i rozumem.
veeelmi dobry kamarat robi v renault servise, takze viem do coho som chcel ist a viem ake su s tymi motormi problemy. skor som sa pozeral po 1.9tke, ale nebola mi cudzia ani silnejsia 1.5ka. aj na zaklade "zastrasovania" od kamaratov mechanikov som sa nakoniec vykaslal na nizsiu spotrebu dieslov a skoncil som zasa pri osvedcenom hyundai benzine :)
seat tarraco 1.4 ehybrid xcellence

hyundai i30 {pd} 1.4t-gdi + dct now! + premium paket - predane
hyundai i30 {gd} 1.6gdi style {cz} - predane
hyundai accent {mc} 1.4 16v elegance - predane
Uživatelský avatar
Tringi
Moderátor
Příspěvky: 1853
Registrován: 01 kvě 2007, 19:23
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Koupit nový Accent nebo Chevrolet Aveo

Příspěvek od Tringi »

JoKo píše:
pepan píše:JoKo: význam to má. to co píšeš je o lidech. je to pasivní bezpečnost. to že si dají pasy za sebe a píchnou do zámku je jejich blbost.budtov to sou mrtě nesmrtelní frajeři,nebo blbci. takže má to význam u rozumnýho člověka.
rozumny clovek sa priputa aj sam a nepotrebuje k tomu kontrolku.
Taky souhlasím. Mi sice nic nepíská, jen zabliká kontrolka na palubovce (asi kdybych fakt zapomněl), ale přesto je první věcí kterou udělám když nastoupím (a odjíždím), že se připoutám. Už to mám tak automaticky, že se poutám i když přestavuju auto o pár metrů na parkovišti, a vůbec mi to nepřijde jako ztráta času.

Co se týče ESP, tak ho sice nemám, ale možná by se mi občas hodilo. Třeba dneska. Poznal jsem to, co ví každý závodní pilot, a to, že i v teple a na suchu každý povrch drží jinak, a někdy i ten asfalt klouže :wink: Naštěstí to bylo úmyslně a čekal jsem to, ale v provozu by ESP pomohlo udržet auto tam kde bych ho chtěl, a ten kousek co jsem se sklouzl by mě mohl dělit od jiného auta nebo svodidel. Tím neuhýbám tomu, že bych byl pěkný debil kdybych takhle jel v provozu.
Hyundai Coupé 2007 Tuscani, 2.0i CVVT
Obrázek
--
blog | cv | www
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Koupit nový Accent nebo Chevrolet Aveo

Příspěvek od Hardcam »

Jo, i na suchu je to zradny, viz kruhac u nas ve meste, je ze zvlastni smesi a furt to na nem klouze. Je fakt, ze vliv na to ma i jeho naklon.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
Mexican
*******
Příspěvky: 7901
Registrován: 05 srp 2007, 14:39
Bydliště: Střelice (JmK)
Kontaktovat uživatele:

Re: Koupit nový Accent nebo Chevrolet Aveo

Příspěvek od Mexican »

mne sa zda Aveo male... nepomozem si.. myslim teda sedan... uzvy a vysoky.. napriklad rozchod prednej napravy ma o 2cm mensi, co ma urcite vplyp na jazdne vlastnosti... subjektivne sa mi tiez zda celkovo uzsi
2023 TUCSON NX4 HEV 2WD Style/Premium - hybridny mladoch od 04/2023
2007 Accent 1,5 CRDi VGT, Nemesis in Elegance & True Blue - legenda s 404 000km, ktora vzdy bude mat miesto v mojom srdci - 08/2007 do 04/2023

http://pancuha.wordpress.com/
Uživatelský avatar
pepan
*******
Příspěvky: 8540
Registrován: 07 úno 2009, 19:13
Bydliště: LIHOF
Kontaktovat uživatele:

Re: Koupit nový Accent nebo Chevrolet Aveo

Příspěvek od pepan »

JoKo píše:
pepan píše:JoKo: význam to má. to co píšeš je o lidech. je to pasivní bezpečnost. to že si dají pasy za sebe a píchnou do zámku je jejich blbost.budtov to sou mrtě nesmrtelní frajeři,nebo blbci. takže má to význam u rozumnýho člověka.
rozumny clovek sa priputa aj sam a nepotrebuje k tomu kontrolku.
Hardcam píše:JoKo: ESP by melo byt hodnoceno jako aktiv, ne? Ano, je skoda, ze testy na brzdy a dalsi s jizdou souvisejici casti auto nejsou nebo o nich nevim. Otazkou je, jak by v tomhle Aveo dopadlo. Na me ty modely z nizsi tridy moc povedene proste nepusobi. A soudim, ze i ty jsi rad, ze mas Accenta.
ak nema auto v standarde esp, tak pat hviezdiciek neziska.
ako by dopadlo neviem, pretoze ziadne vysledky som nenasiel, ale ako by dopadla konkurencia?

na nete som nasiel nejaky takyto test
http://www.arabam.com/testDetay.aspx?id=19

pisu, ze brzdna draha je z 100-0km/h 38m, co sa mi nezda zle na danu triedu.


no ja som hladal auto do cca 7 000€ a mal som poziadavky, aby bolo vacsie ako predchadzajuce {clio}, malo slusny motor {rocne najazdim cca 30 000km} a nejaku rozumnu vybavu {elektrika, abs, klima}. povodne som chcel kupovat fiat stilo jtd/1.4 16v, popripade megane dci, ale v tej cenovej hladine bol vsetok dovoz s nejasnou servisnou historiou. nakoniec som na zaciatku roka nasiel tohto accenta co mam za celkom normalnu cenu... :)

inac, kebyze kupujem nove auto teraz v hodnote cca 10 000€, tak by som uvazoval o accente elegance. nie je to zle auto a za tu cenu je to myslim vyhodna kupa a konkurencia nema moc co ponuknut. u mna by aveo vyhorelo tym, ze nema pal. pocitac, nepacia sa mi packy pod volantom a v "mojej" vybave s normalnym motorom {1.4 16v} je az najvyssi stupen, takze je aj drahsie ako accent.
no já sem nezačal otom, že znám lidi který se nepoutaj. já se poutám taky hned. esp- vynikající věc :) a jak sem řek-chewrolet prostě neberu
UMĚLECKÉ KOVÁŘSTVÍ
http://www.hyundaiclub.net/viewtopic.php?f=53&t=16258
777669782
PRÁCE NENÍ PINĎOUR, POSTOJÍ V POHODĚ I DVA DNY

uplně bez hju
Uživatelský avatar
JoKo
****
Příspěvky: 1468
Registrován: 17 čer 2007, 09:53
Bydliště: BA/KE
Kontaktovat uživatele:

Re: Koupit nový Accent nebo Chevrolet Aveo

Příspěvek od JoKo »

pepan píše: no já sem nezačal otom, že znám lidi který se nepoutaj. já se poutám taky hned. esp- vynikající věc :) a jak sem řek-chewrolet prostě neberu
ja som reagoval na to, ze ta kontrolka ma vyznam. podla mna nema a uviedol som aj preco nema vyznam - jednoducho rozumny clovek sa priputa aj bez tej kontrolky a ten kto nechce, tak tu kontrolku aj tak obide.
seat tarraco 1.4 ehybrid xcellence

hyundai i30 {pd} 1.4t-gdi + dct now! + premium paket - predane
hyundai i30 {gd} 1.6gdi style {cz} - predane
hyundai accent {mc} 1.4 16v elegance - predane
Uživatelský avatar
pepan
*******
Příspěvky: 8540
Registrován: 07 úno 2009, 19:13
Bydliště: LIHOF
Kontaktovat uživatele:

Re: Koupit nový Accent nebo Chevrolet Aveo

Příspěvek od pepan »

však v cajku. to je o lidech a jejich výběru. já osobně do aveo bych nešel a kdybych měl love tak do captivy to jo. osobně ted vyjednávám prodej gallopra a následovně koupi tucsona :mrgreen: :D/
UMĚLECKÉ KOVÁŘSTVÍ
http://www.hyundaiclub.net/viewtopic.php?f=53&t=16258
777669782
PRÁCE NENÍ PINĎOUR, POSTOJÍ V POHODĚ I DVA DNY

uplně bez hju
Uživatelský avatar
DEDe
*****
Příspěvky: 1787
Registrován: 31 led 2008, 06:28
Bydliště: Brno, Ceska Trebova
Kontaktovat uživatele:

Re: Koupit nový Accent nebo Chevrolet Aveo

Příspěvek od DEDe »

no je otazka do jake miry se tem evropskym testum verit da ci ne ale urcite jim verim vic nez americkym uz jen tim ze ty podminky jsou realnejsi. V evropskych testech propadlo s tim ze celni naraz je extremne nebezpecnej pro ridice.
Hyundai Tuscani 2,7 Elisa - 12/2003
Uživatelský avatar
pepan
*******
Příspěvky: 8540
Registrován: 07 úno 2009, 19:13
Bydliště: LIHOF
Kontaktovat uživatele:

Re: Koupit nový Accent nebo Chevrolet Aveo

Příspěvek od pepan »

DEDe píše:no je otazka do jake miry se tem evropskym testum verit da ci ne ale urcite jim verim vic nez americkym uz jen tim ze ty podminky jsou realnejsi. V evropskych testech propadlo s tim ze celni naraz je extremne nebezpecnej pro ridice.
taky sem na to koukal s :shock:
UMĚLECKÉ KOVÁŘSTVÍ
http://www.hyundaiclub.net/viewtopic.php?f=53&t=16258
777669782
PRÁCE NENÍ PINĎOUR, POSTOJÍ V POHODĚ I DVA DNY

uplně bez hju
Uživatelský avatar
Seemann
**
Příspěvky: 404
Registrován: 09 lis 2007, 14:43
Bydliště: Středozemě - burani,poserte se!

Re: Koupit nový Accent nebo Chevrolet Aveo

Příspěvek od Seemann »

já , ač mám scoupé, jsem hodně náročný na zpracování interiéru. Takže za mě, Chevtolet ne. Na druhou stranu se mi líbí víc zvenku. Ale nebral bych ho.
upravené Scoupe GT 8/95 21.11.09 prodáno

Toyota 4Runner ´88 2,4 EFI
Odpovědět

Zpět na „New Accent - Pokec“