zníženie spotreby

Moderátoři: Martun, Moderátoři

zelokvet
*
Příspěvky: 39
Registrován: 27 bře 2009, 16:54

Re: zníženie spotreby

Příspěvek od zelokvet »

mne vcera zasvietila kontrolka nedostatku paliva, presiel som este zhruba 25 km, a dnes som natankoval 38 litrov... cize este 7 litrov rezerva... nenapadlo ti, ze pumpa kde tankujes moze byt ,,oblbovak,, cize realne tam das 38, a oni nauctuju 45? pochyubujem, ze by vyrobca dal niekomu o 5 l vacsiu nadrz. pravdepodobne je ze pumpa blbo ukazuje. A keby ta kde som bol ja ukazovala menej ako som natankoval, tak hor sa na akciu :))))))
accent 1,4 dynamic, 6/2009, bronze gray
Reklama
 

Uživatelský avatar
cert
****
Příspěvky: 1414
Registrován: 29 zář 2008, 09:39
Bydliště: Pelhřimov
Kontaktovat uživatele:

Re: zníženie spotreby

Příspěvek od cert »

zelokvet píše:mne vcera zasvietila kontrolka nedostatku paliva, presiel som este zhruba 25 km, a dnes som natankoval 38 litrov... cize este 7 litrov rezerva... nenapadlo ti, ze pumpa kde tankujes moze byt ,,oblbovak,, cize realne tam das 38, a oni nauctuju 45? pochyubujem, ze by vyrobca dal niekomu o 5 l vacsiu nadrz. pravdepodobne je ze pumpa blbo ukazuje. A keby ta kde som bol ja ukazovala menej ako som natankoval, tak hor sa na akciu :))))))
Stojan tuty nešidil. Jinak se pleteš, jestli si myslíš, že nádrž má opravdu jen tolik kolik píše výrobce. Nádrž musí být větší kvůli kompenzaci roztažnosti paliva vzhledem k teplotě. Je to řešený přepouštěcím ventilem. Vždyť by Ti tekl benzín z nádrže kdybys měl plnou a auto stálo v létě na slunci...
No, uvidím při dalším tankování...
Hyundai Accent 1,6i CVVT Elegance, Velvet Red (TZ), BORBET CA, audio MAGNAT, MAD Classic Collection, 10/2008
Uživatelský avatar
Rasty
*****
Příspěvky: 2268
Registrován: 19 srp 2005, 18:47
Bydliště: Jaroměř
Kontaktovat uživatele:

Re: zníženie spotreby

Příspěvek od Rasty »

cert: no stává se mi to pokaždé až mě napadá jestli Shell neokrádá :-k Třeba teď posledně jsem tankoval plnou. V nádrži jsem měl určitě ještě tak 5 litrů a natankoval jsem 59l což je dohromady 64l a to je o dost než udává výrobce #-o
Obrázek

† Renault 19 1.8 16V r.v. 94
† Hyundai Lantra J2 2.0 16V r.v. 98 180koníků
† Audi 80 B4 Quattro 2.0 r.v. 92
* Hyundai coupe GK 2.0 r.v. 03
* Honda Civic EG 1.5 16V V-Tec r.v 94
Uživatelský avatar
Vilda
******
Příspěvky: 3712
Registrován: 15 kvě 2008, 21:26
Bydliště: Praha 5

Re: zníženie spotreby

Příspěvek od Vilda »

cert píše:Hele a už se Vám někomu stalo, že jste narvali do nádrže víc než udává výrobce? Mě se to povedlo teď asi o 4-5 litrů (samo sebou nechtěně). Vím, že se to údajně stává u Fabií, ale až doteď se mi to u žádnýho auta nestalo.
Já mám spíš opačný problém, mě se zase zdá, že mám nádrž malou .... tak 41 - 42 litrů :? jak psal Mexičan, asi si u mě v nádrži zapoměl svačinu turek :D mám skoro prázdnou a dotankuju 32 - 33 litrů ..... pistole vypne a šlus. Vyzkoušel jsem natankovat u více čerpaček ( ne jen u Shellky ) a je to stejný. V podstatě jde o ho....o, ale 45 litříků do bandy ... ani náhodou ..
Ssangyong Korando 1.5 GDI 2024

Fiat Tipo 1.4 T-Jet 2018 Red Amore - prodaný

Yamaha Midnight Star 1300 De luxe

New Accent 1.6i CVVT celadon blue - prodaný
Viktor1983
*
Příspěvky: 25
Registrován: 17 kvě 2009, 15:46

Re: zníženie spotreby

Příspěvek od Viktor1983 »

Vilda píše:
cert píše:Hele a už se Vám někomu stalo, že jste narvali do nádrže víc než udává výrobce? Mě se to povedlo teď asi o 4-5 litrů (samo sebou nechtěně). Vím, že se to údajně stává u Fabií, ale až doteď se mi to u žádnýho auta nestalo.
Já mám spíš opačný problém, mě se zase zdá, že mám nádrž malou .... tak 41 - 42 litrů :? jak psal Mexičan, asi si u mě v nádrži zapoměl svačinu turek :D mám skoro prázdnou a dotankuju 32 - 33 litrů ..... pistole vypne a šlus. Vyzkoušel jsem natankovat u více čerpaček ( ne jen u Shellky ) a je to stejný. V podstatě jde o ho....o, ale 45 litříků do bandy ... ani náhodou ..

Tak ja som teraz mal dojazd 92km a natankoval som cca 44L nafty 8) , urcite ma väcsiu nadrz ako 45L...to je fuk hlavne ze slape :mrgreen:
02/2008 1,5CRDI Elegance/Ebony black , BFGoodrich 185/65/R14
a uz je tam viac ako 93000km a ešte stále frčí.....
Uživatelský avatar
Fulli
***
Příspěvky: 644
Registrován: 18 úno 2008, 18:58
Bydliště: MC 42/2, 97251 Handlova
Kontaktovat uživatele:

Re: zníženie spotreby

Příspěvek od Fulli »

tie stojany nemozu ukazovat viac ako tam skutocne das.....to je pod takou kontrolou ze keby ti ukaze na displeji o 0,1dcl viac ako das v skutocnosti tak im zatvoria celu pumpu....a ked neverite pumpe tak tam pridite s litrovou flaskou a natankujte do nej a hned uvidite na com ste
Hyundai Accent 1.3 GLS 62kW 1997, 185/60 R14 Dunlop SP 01 SPORT
ziarovky BLUE xenon, sportovy filter(ide ako o zivot),
chystaju sa dalsie zmeny ale najprv na ne musi niekto zarobit
Uživatelský avatar
Fulli
***
Příspěvky: 644
Registrován: 18 úno 2008, 18:58
Bydliště: MC 42/2, 97251 Handlova
Kontaktovat uživatele:

Re: zníženie spotreby

Příspěvek od Fulli »

a este krajsi pripad sa stal mojmu kamaratovi ked prdkal do svojej fabie 1,2 HTP za smiesnych 20 eur a vedla neho zastal dedko na Toyote Tundra 5,7i zastrcil pistol zaistil ju a odisiel si kupit kavu....hehe tomu asi nehrozi ze by prelial nadrz
Hyundai Accent 1.3 GLS 62kW 1997, 185/60 R14 Dunlop SP 01 SPORT
ziarovky BLUE xenon, sportovy filter(ide ako o zivot),
chystaju sa dalsie zmeny ale najprv na ne musi niekto zarobit
PanFiluta
*
Příspěvky: 37
Registrován: 07 dub 2011, 09:05

Re: zníženie spotreby

Příspěvek od PanFiluta »

Ahojte :)

Mám 1.5 CRDi so 110 koňmi.

Tak som včera išiel po diaľnici a trochu som meral spotrebu...... pri reálnej rýchlosti nejakých 130 - 135, otáčky na 3000, spotreba až 7 litrov :O.... Tak som znížil rýchlosť na nejakých 120, stále ukazoval 6 litrov....
Nie je to moc ? Čítal som tu iné vlákna, kde sa ľudia chvália spotrebou, mne sa tie nízke hodnoty nedarí dosiahnuť. Najnižšie čo som mal bolo pred mesiacom tak asi stovkou po diaľnici, vtedy sa dá ísť za 4,5.

Tankujem štandardnú naftu do ktorej dávam trochu VIF aditíva. Nech mi nik netvrdí, že všetci tí "šetrílkovia" tankujú V-Power diesel.
Dotankujem plnú a ukazuje mi dojazd niečo cez 600 km.... Neviem si predstaviť, že by mi ukázal cez 1000 ako kolegovi vyššie vo vlákne.

Ešte k tomu čo píše tvorca vlákna, k tomu svieteniu - to tvrdíš, že nesvietenie zníži spotrebu o 1 % ? To snaď nie, ako by to bolo možné ? (Mimochodom nebojte sa, neprestanem svietiť len aby som ušetril 1 %, zaujíma ma to čisto z technického hľadiska).

PS - to som nevedel, že pri V-poweri môže klesnúť spotreba, možno to vyskúšam :)
Uživatelský avatar
Vilda
******
Příspěvky: 3712
Registrován: 15 kvě 2008, 21:26
Bydliště: Praha 5

Re: zníženie spotreby

Příspěvek od Vilda »

PanFiluta : Tak je to na naftu docela dost :roll: ve 120ti jedu po dálnici za 6.3 s benzínem v 1.6ce .... zkusil bych zkontrolovat nahuštění pneu, jestli jsou v pořádku brzdy ... můžou bejt zarezlý a pořád přibrzďovat, výměna vzduchového filtru a pak kontrola motoru a jeho nastavení v nějakém " dobrém " servisu ....
Ssangyong Korando 1.5 GDI 2024

Fiat Tipo 1.4 T-Jet 2018 Red Amore - prodaný

Yamaha Midnight Star 1300 De luxe

New Accent 1.6i CVVT celadon blue - prodaný
Uživatelský avatar
Mexican
*******
Příspěvky: 7901
Registrován: 05 srp 2007, 14:39
Bydliště: Střelice (JmK)
Kontaktovat uživatele:

Re: zníženie spotreby

Příspěvek od Mexican »

PanFiluta merat aktualnu spotrebu u accenta je osemetna vec, pretoze moj nazor je ze palubaku sa moc verit neda. V kazdom pripade teraz som bol v Prusankach na otocku (cca 60km od Brna z tho 50km dialnica a 10km okreska) a fakt som sa ponahlal - dialnica 140-150 tacho a okreska takym tym sport stylom. Po zjazde z dialnice naspat v Brne (pri Avione) to ukazovalo 6.3 na palubaku.

a ziadny strach.. tiez netankujem ziadnu super-spesl naftu.

u priemernej 120 km/h bude spotreba cca 5.0 presne
u priemernej 100km/h to mam odsledovanych na cca 4.3-4,5

a potom to co pise Vilda : zalezi aj na pneu (typ, sirka, hustenie) a moze sa pokojne stat ze tam je viacero prikladov odporu (motorovy olej, brzdy, ...)
2023 TUCSON NX4 HEV 2WD Style/Premium - hybridny mladoch od 04/2023
2007 Accent 1,5 CRDi VGT, Nemesis in Elegance & True Blue - legenda s 404 000km, ktora vzdy bude mat miesto v mojom srdci - 08/2007 do 04/2023

http://pancuha.wordpress.com/
PanFiluta
*
Příspěvky: 37
Registrován: 07 dub 2011, 09:05

Re: zníženie spotreby

Příspěvek od PanFiluta »

Myslím, že auto mám v poriadku - pred dvomi týždňami som bez akýchkoľvek problémov prešiel cez STK, techcnik kontroloval všetko čo mal......... pred asi 6 týždňami bolo na klasickej výmene oleja a filtra po 15 tisíc km, opäť prešlo bez problémov, vymenili filter, olej, doplnili alebo vymenili brzdovú kvapalinu a čo ja viem čo všetko.

Auto ide dobre, je silné, pružné, dynamické....... keby bolo niečo s brzdami, tak by som to cítil. Mám tie štandardné pneumatiky P6000, normálne dofúkané.

Ozaj - a to som ešte mal počas celého víkendu vypnutú klímu...

Nemyslím, že by som mal nejak extra ťažkú nohu.....

Keď som ho kupoval, tak som našiel recenziu, kde sa písalo, že k údajom o spotrebe uvádzaným firmou Hyundai je treba prirátať 1,5 litra...... to je evidentne pravda. Budem to sledovať pri najbližšej ceste mimo mesta.
Uživatelský avatar
Mexican
*******
Příspěvky: 7901
Registrován: 05 srp 2007, 14:39
Bydliště: Střelice (JmK)
Kontaktovat uživatele:

Re: zníženie spotreby

Příspěvek od Mexican »

PanFiluta dovolim si tvrdit, ze klima u CRDi ma vplyv na spotrebu skutocne minimalne - viac ako 0,3 / 100 to nebude

vyrobca deklaruje priemer 4,6. Podla spritmonitoru vychadza priemer uzivatelov 5.43 (co si myslim je skvele), teda rozdiel nie je ani liter. Vela uzivatelov jazdi do 5,3 priemeru. 32 uzivatelov je uz pre mna solidna vypovedna hodnota

http://www.spritmonitor.de/de/uebersich ... owerunit=2

ja mam presne 5. A to si dovolim povedat, ak by som nejazdil tolko dialnic, som na priemere uplne luxusne. Takze da sa. CRDicku moc nesedi mesto, tam mam pocit ze to zere tak 15/100 :-D

mozno by to chcelo vyskusat ci to nie je v nohach. a samozrejme zalezi v akom case a kde jazdis. A mozno este jednu vec. Ja osobne to beriem tak, ze ma moc netrapi aku mam spotrebu - mne zalezi na nakladoch na km. Ak sa vmestim do 1,5kc za palivo na km, som spokojny. Preto netankujem zazraky typu V-Power a podobne. Zriedkavo Vervu
2023 TUCSON NX4 HEV 2WD Style/Premium - hybridny mladoch od 04/2023
2007 Accent 1,5 CRDi VGT, Nemesis in Elegance & True Blue - legenda s 404 000km, ktora vzdy bude mat miesto v mojom srdci - 08/2007 do 04/2023

http://pancuha.wordpress.com/
BigMax
*
Příspěvky: 39
Registrován: 16 črc 2008, 16:01
Bydliště: Dobříš

Re: zníženie spotreby

Příspěvek od BigMax »

Nazdar všem!
Tak k té spotřebě.

V sobotu - Dobříš,Praha(přez vesnice-nemám známku),pak jižní spojka směr Boleslav,dále Lysá n.Labem(opět přez vesnice) a to samé nazpět.

upozorňuji - jízda dle předpisů 50/90 ,nafta normál Benzina,VIF,pneu standard,jízda v solo

najeto přez 200km. - spotřeba dle PP - příjezd tam 3,9 příjezd domu 4,1 (klima 30%)

A jen pro zajímavost - loni v létě Dobříš-Opava-Přerov-Opava-Dobříš (bez dálnice,obsazení 3-4osoby,klima 80%) - najeto dle PP 980km + 50km dojezd
je pravdou,že tankováno před jízdou až po hrdlo (Benzina+Vif)

dá se to,ale chce to klid,lehkou nohu a dodržovat limity a nespěchat

čau Max
,,zlaťák-CRDi,,
PanFiluta
*
Příspěvky: 37
Registrován: 07 dub 2011, 09:05

Re: zníženie spotreby

Příspěvek od PanFiluta »

lehkou nohu.... povedzme, že idem 110, tak držím plyn natoľko, aby rýchlosť neklesala ani nestúpala....... je to "ťažká noha" ? Nemyslím, ale nie som si istý.
Až najbližšie pôjdem mimo Bratislavy, tak možno vyskúšam ísť nie 110 - 130 po diaľnici, ale 60 - 90 po dedinkách a starej ceste, nech vidím čo to urobí so spotrebou.

Lol, včera som bol tankovať a omylom som natankoval tú novú drahú naftu na OMW, MotionMaxx. :D...... Nechal som stojan napustiť plnú nádrž a kúkám na cenu a divím sa, že akoto, že 40 litrov nafty stojí 63 euro :O...... A to som ešte podľa zvyku pred tankovaním dolial do skoro prázdnej nádrže trochu VIF aditíva....... lol, teraz jazdím na čom, na nafte s cetánovým číslom cez 60 (keďže cetánové číslo štandardnej nafty je mám pocit 51 + VIF to zvýši na 56) :D ?
Trochu som sa zlakol, ale predpokladám, že takýmto aditivovaním nafty, ktorá už bola aditivovaná u výrobcu, sa nič nestane. A fakt mám pocit, že auto ide tichšie, plynulejšie, dokonca lepšie akceleruje :O.......... Prešiel som zatiaľ od pumpy len 10 km, tak neviem, či je ten pocit subjektívny, alebo je to reálne lepšie.
Uživatelský avatar
Nexus
***
Příspěvky: 865
Registrován: 14 bře 2010, 22:56
Bydliště: Velká Bystřice a Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: zníženie spotreby

Příspěvek od Nexus »

2PanFiluta: držení rychlosti 110 nemusí znamenat lehkou ani těžkou nohu :!: pojedeš například do kopce na čtyřku budeš mu tlačit 100km/h ikdyž motor chtít nebude, ale udrží to, spotřeba bude dejme tomu 20. Kdybys ale kopnul trojáka, tak ano, sice budou vyšší otáčky, ale pro motor to nebude až taková zátěž a bude se mu ještě chtít táhnout a táhnout a tu stovečku lehce na trojku udrží při spotřebě třeba 15l na sto. Ty kvalty ber adekvátně ke tvýmu nafťáku, psal jsem příklad z mého auta.

Nebo pojedeš na rovince na pětku těch zmiňovaných 110 aniž bys zrychloval/zpomaloval. Můžeš pedál ještě mírně sešlápnout, spotřeba ti vyleze o litr nahoru ale ani GPS nemusí zaznamenat sebemenší zrychlení nebo max do 2km/h a litr nahoru. Stejně tak obráceně, můžeš kousek povolit pedál, rychlost neklesne nebo max o 1km/h a spotřeba klidně o půl litru až litr. Jde o to, že se musíš naučit držet správnou polohu pedálu a pak můžeš jezdit hodně svižně za nízkou spotřebu. Už se to probíralo v jiným topicu, nějaký přesný měřák spotřeby napojený přímo na ŘJ a díky němu tu správnou pozici najdeš a všichni psali o snížení spotřeby, u větších motorů až o 2l :wink: já ho sice nikdy nezkoušel a PP nemám, na to mám stále příliš blbé auto :mrgreen: ale můžu to potvrdit. S tátou máme na chlup stejný auto, akorát on dodržuje předpisy a kombinovanou jezdí okolo 11l (jezdí sám, občas s manželkou) ale jak jsem zmiňoval výše, neřeší polohu pedálu, prostě ho sešlápne tak, aby si držel 90 a je spokojený. Já oproti němu jezdím hodně svižně, okresky okolo 120-130, dálnice 140 a neřeším předjíždění, kdykoli je trošku potřeba tak tahám motor do 5-6tis úplně běžně a dlouhodobou kombinovanou s plným autem jezdím pod 10l. Minimálně stejně podstatný je totiž brzdit motorem, při běžným provozu (město a okresky) mám vyzkoušený že při brždění motorem mám zhruba o 20-30% nižší spotřebu a brzdy zpravidla používám pro zastavení. A to rozhodně nepatřím mezi brzdy provozu, kteří vidí červenou a už ze 300m přijíždí třicítkou v domění jak krásně šetří palivo. Potřebuju dojet rychleji tak nechám pěku, potřebuji-li ze 70 zastavit poměrně rychle tak tam pošlu dvojku, hlavně minimálně používat brzdy a pohybovou energii vstřebávat motorem, pak nepotřebuje palivo a divil by ses kolik ušetříš. Moje náklady na km při svižné jíždě jsou okolo 1.7kč/km a že se s tím moc nemazlím :D/
Naposledy upravil(a) Nexus dne 15 dub 2011, 10:50, celkem upraveno 1 x.
Sonata V6 2.7 229tis LPG :)
Lantra rv. 94 1.6i 220tis LPG
Peugeot 301 1.6i allure+ 150tis LPG

†Toyota Corolla 1.4 rv. 97 LPG 414tis km
††† 3x Sonata V6 2.5 rv. 99 LPG (díly k dispozici)
Odpovědět

Zpět na „New Accent - Pokec“