Accent 1.5 CRDI možnosti úprav ?

Moderátoři: Martun, Moderátoři

PanFiluta
*
Příspěvky: 37
Registrován: 07 dub 2011, 09:05

Accent 1.5 CRDI možnosti úprav ?

Příspěvek od PanFiluta »

Ahojte :)
Som majiteľom Accentu 1.5 CDRI so 110HP. Som druhý majiteľ, kúpil som ho v januári. Som s ním spokojný, má 4 roky, najazdených 110 tisíc km.
Po kúpe som premýšlal, že ho nechám "prečipovať", ale to som už zavrhol po negatívnych článkoch o čiptuningu, ktoré som našiel i tu. Auto má dostatočný výkon, naozaj mu chýba len tá "šestka" :)
Predsalen však občas na internete hľadám iné možnosti menších a cenovo prijateľných úprav. Aký tu máte názor napríklad na športový výfuk, športový vzduchový filter, prípadne športové sviečky a iné ?
A čo povedzme jemné úpravy interiéru a vzhľadu ? Poznáte nejakú firmu, ktorá sa tým zaoberá pri Accentoch ?
Reklama
 

Uživatelský avatar
Mexican
*******
Příspěvky: 7901
Registrován: 05 srp 2007, 14:39
Bydliště: Střelice (JmK)
Kontaktovat uživatele:

Re: Accent 1.5 CRDI možnosti úprav ?

Příspěvek od Mexican »

- sportove sviecky tam nejak dat mozes. Nastartovat to nenastartuje, lebo je to diesel
- sportovy vyfuk sa IMHO na Accenta nerobi
- sportovy vzduchovy filter je len pre 1,6 CVVT, diesel ma len moznost originalu a aftermarketu. Paradoxne skusali chalami dat filter z CRDI do benzinovej 1,4 a podla nich to prinieslo trochu kozmetike zlepsenie. Opacne to asi fungovat nebude
- upravy vzhladu su popisane na fore (obsitie volantov, chromove sady interieru, obklad palubovky, ....
2023 TUCSON NX4 HEV 2WD Style/Premium - hybridny mladoch od 04/2023
2007 Accent 1,5 CRDi VGT, Nemesis in Elegance & True Blue - legenda s 404 000km, ktora vzdy bude mat miesto v mojom srdci - 08/2007 do 04/2023

http://pancuha.wordpress.com/
Uživatelský avatar
Vilda
******
Příspěvky: 3712
Registrován: 15 kvě 2008, 21:26
Bydliště: Praha 5

Re: Accent 1.5 CRDI možnosti úprav ?

Příspěvek od Vilda »

Teda klucí Acenťácký, ne že bych do Vás chtěl vandrovat, ale od začátku, co jsem na klubu, jsem tady četl, jak je motor CRDi výkonný, pružný a já nevim co ještě .... a jak tady poslední dobou čtu, tak drtivá většina z Vás uvažovala nebo uvažuje o čipování motoru, kvůli zvýšení výkonu :-k tak jak to teda je ..... a proč většině majitelů CRDíček najednou výkon nestačí a zvažuje jeho zvýšení :wink: to mě přijde ňáký divný .. :lol: že by pohádka o houpačce :wink: :D
Ssangyong Korando 1.5 GDI 2024

Fiat Tipo 1.4 T-Jet 2018 Red Amore - prodaný

Yamaha Midnight Star 1300 De luxe

New Accent 1.6i CVVT celadon blue - prodaný
Uživatelský avatar
Andy4
***
Příspěvky: 674
Registrován: 31 črc 2006, 18:28
Bydliště: ke/ks

Re: Accent 1.5 CRDI možnosti úprav ?

Příspěvek od Andy4 »

vildo: lebo vo väčšine prípadov si na výkon zvykneš a chceš viac. Nepoznám jediného majiteľa Fabie RS ktorá by nebola chipnutá...(aj keď nečipnutá ide ako z praku)
mx5/swiftsport/santafe/accent
Uživatelský avatar
Gandalf
*****
Příspěvky: 2059
Registrován: 07 říj 2008, 19:22
Bydliště: Brno-venkov

Re: Accent 1.5 CRDI možnosti úprav ?

Příspěvek od Gandalf »

Vildo, nehledej v tom "pohádky" :D
Prostě příslib zvýšení výkonu + krouťáku a současné snížení spotřeby lákají a každý ví, že pro podobné úpravy je turbodiesel nejvhodnější, resp. nárůst je nejcitelnější. Pokud by to dělal opravdový profík a motoru by to "vypiplání" paradoxně pomohlo od "hrubého továrního nastavení", tak proč to za rozumnou cenu neudělat. Ale poznej opravdu kvalitní nabídku (nejlíp po záruce)... :)
Accent 1.4i Active - Continental Silver (10/2008-4/2015) prodáno
Uživatelský avatar
Vilda
******
Příspěvky: 3712
Registrován: 15 kvě 2008, 21:26
Bydliště: Praha 5

Re: Accent 1.5 CRDI možnosti úprav ?

Příspěvek od Vilda »

Chlapci, berte to jako srandu, viz. chechtací smajlíci :lol: ale celý to čipování mi přišlo docela úsměvný :D to si nemůžu pomoc ...
Andy4 píše:vildo: lebo vo väčšine prípadov si na výkon zvykneš a chceš viac. Nepoznám jediného majiteľa Fabie RS ktorá by nebola chipnutá...(aj keď nečipnutá ide ako z praku)
Taky jsem si na 1.6ku zvyknul, ale že bych měl pocit toho, že mi její výkon najednou nestačí, tak ten tedy nemám ... vím co si s ní můžu dovolit a kde je limit jejího výkonu :idea: a podle toho s ní jezdim ..
Ssangyong Korando 1.5 GDI 2024

Fiat Tipo 1.4 T-Jet 2018 Red Amore - prodaný

Yamaha Midnight Star 1300 De luxe

New Accent 1.6i CVVT celadon blue - prodaný
Uživatelský avatar
Andy4
***
Příspěvky: 674
Registrován: 31 črc 2006, 18:28
Bydliště: ke/ks

Re: Accent 1.5 CRDI možnosti úprav ?

Příspěvek od Andy4 »

Keď sme Accenta pred skoro piatimi rokmi kúpili, pripadal mi ako neprekonateľná raketa. Dnes to vidím úplne inak :!: mať nejaký kW naviac v prípade keď ho je treba príde stále vhod, aj keď pre toto auto je 81kW max.únosný strop s ohľadom na celkové naladenie podvozka, bŕzd, vysokého profilu pneumatík.... :-#
mx5/swiftsport/santafe/accent
Uživatelský avatar
Mexican
*******
Příspěvky: 7901
Registrován: 05 srp 2007, 14:39
Bydliště: Střelice (JmK)
Kontaktovat uživatele:

Re: Accent 1.5 CRDI možnosti úprav ?

Příspěvek od Mexican »

u mna to je naopak.. mal som fazu ked som si zvykol (ako pisal Andy) a zdalo sa mi ze to nejde. To bolo asi pred dvoma - dvoma a pol rokmi. Zrejme som presiel do inej kategorie vodicov a odvtedy mi vykon staci. Absolutne. Ze by to chcelo viac stavy som si povedal odvtedy asi len raz ked som predbiehal do kopca 2 kamiony s 3 ludmi a baglami na trojke, ale vyslo to. Clovek sa s tym auto zzjie a nauci sa vyzuvat potencial toho co ma. To je ako s kufrom (velkostou) - tiez naplnite len to co mate.. A naopak nech je kufor akokolvek veky, naplnite ho zbytocnostami
2023 TUCSON NX4 HEV 2WD Style/Premium - hybridny mladoch od 04/2023
2007 Accent 1,5 CRDi VGT, Nemesis in Elegance & True Blue - legenda s 404 000km, ktora vzdy bude mat miesto v mojom srdci - 08/2007 do 04/2023

http://pancuha.wordpress.com/
Uživatelský avatar
Martun
Moderátor
Příspěvky: 4475
Registrován: 28 pro 2008, 22:53
Bydliště: Teplice

Re: Accent 1.5 CRDI možnosti úprav ?

Příspěvek od Martun »

Tak tak, na možnosti úprav je tady témat dost a dost.. =D>

Jinak, když jste u toho čipování, kámoš si teď dělá auto, Golf IV, původně 66kw, nechali to čipnout ale nějak to přehnali... Hrabe to ještě na trojku!! #-o A ani se to moc udržet nedá na silnici :lol: Takže půjdou zase o něco dolů.. :arrow: stejně by jim velmi brzo řeklo turbo ahoj.. Jo a smáli jsme se mu, páč měl z auta tříkolku!! :lol: Když se rozjížděl, byly tři černý pruhy.. Dva od kol a jeden z vejfuku :roll: ](*,)
HYUNDAI IX55 3.0crdi V6 176KW

prodáno
NISSAN X-TRAIL 1.6 DCI 96KW
KIA SORENTO XM FL 2.2 145KW
NISSAN MURANO 3.5 V6 188KW
HYUNDAI GRANDEUR 3.3 V6 173KW
HYUNDAI ACCENT 1.5 crdi
Koupeno: 03.08 ukradeno 02.14
Uživatelský avatar
cert
****
Příspěvky: 1414
Registrován: 29 zář 2008, 09:39
Bydliště: Pelhřimov
Kontaktovat uživatele:

Re: Accent 1.5 CRDI možnosti úprav ?

Příspěvek od cert »

Neštěstí za ním pak jet... A jak máš potom mastný přední okno, to je paráda.
Hyundai Accent 1,6i CVVT Elegance, Velvet Red (TZ), BORBET CA, audio MAGNAT, MAD Classic Collection, 10/2008
Uživatelský avatar
Martun
Moderátor
Příspěvky: 4475
Registrován: 28 pro 2008, 22:53
Bydliště: Teplice

Re: Accent 1.5 CRDI možnosti úprav ?

Příspěvek od Martun »

Cert
Jo.. :lol: Ale ona to docela pochytala ta silnice.. Zato jsi mohl jít se smetáčkem... :roll: :mrgreen:
HYUNDAI IX55 3.0crdi V6 176KW

prodáno
NISSAN X-TRAIL 1.6 DCI 96KW
KIA SORENTO XM FL 2.2 145KW
NISSAN MURANO 3.5 V6 188KW
HYUNDAI GRANDEUR 3.3 V6 173KW
HYUNDAI ACCENT 1.5 crdi
Koupeno: 03.08 ukradeno 02.14
PanFiluta
*
Příspěvky: 37
Registrován: 07 dub 2011, 09:05

Re: Accent 1.5 CRDI možnosti úprav ?

Příspěvek od PanFiluta »

Ja myslím, že výkon môjho Accenta CRDi je vcelku dostatočný, ale predsa, pokiaľ by bola možnosť mu trošku pomôcť za málo peňazí, už len pre ten dobrý pocit, tak prečo nie ? :)

Ale našiel som tu článok, ktorý ma od čiptuningu odradil, takže nie.

Možno by som išiel do jemných úprav interiéru, napríklad by som chcel biele budíky. Nerobí to niekto pre Accenta ? Poprípade športové sedadlá, ale tie sa mi zdajú zbytočne drahé.
Uživatelský avatar
Engineer
Moderátor
Příspěvky: 3306
Registrován: 22 lis 2006, 22:15
Bydliště: Bratislava

Re: Accent 1.5 CRDI možnosti úprav ?

Příspěvek od Engineer »

Všetko je to krásne, úpravy, doplnky a veci okolo auta.
Koľko peniažkov by si chcel do toho vraziť?
Pamätaj: Úpravy a doplnky a "tuning" ti nikdo nezaplatí!!!

Radšej vraz do riadnej kontroly servisom alebo rob pravidelne kontroly a výmeny na aute toho čo treba a buď rád že ti to jazdí bez porúch ako mať auto s doplnkami čo neustále sa kazí...
Šanca že budeš mať oboje je minimálna :mrgreen:
A nie ako ja že od kúpy som stále nevymenil olej a filtre :roll: Aj keď na to kilometre nie sú a údajne majiteľ predo mnou výmenu spravil. Že by som spravil z toho LONGLIFE olej? :D/

PS: Uvažoval som nad sedačkou šoférovou z Coupe GK. Rozteč šroubov konzoly je na Accente 450mm a na Coupe 420mm... Takže by trebalo prerobiť konzolu na sedačke z Coupe.
Momentaly: VW Polo 1,4TDi 55kW RV2002 100 000km
Passed: WrAccent MC 1,4 71kw RV2007 60 000km
WrAccent LC 1,3 61kW RV2001 150 000km
Posledný príspevok sa necituje! používaj tlačidlo ODPOVEDAŤ.
Uživatelský avatar
rokolo
****
Příspěvky: 1010
Registrován: 20 bře 2008, 13:52

Re: Accent 1.5 CRDI možnosti úprav ?

Příspěvek od rokolo »

Všechno to jsou zbytečně vyhozený peníze a výsledek téměř nulový. Smysl to má pouze tehdy, pokud máš k tomu upravený motor, ale to už je úplně o něčem jiném... :arrow: :wink:
Accent 1.5 CRDi ELEGANCE - Black Ebony
Uživatelský avatar
kOFA
*
Příspěvky: 14
Registrován: 21 bře 2011, 11:19
Bydliště: Presov
Kontaktovat uživatele:

Re: Accent 1.5 CRDI možnosti úprav ?

Příspěvek od kOFA »

No musim ta poopravit, mam Accenta CRDI asi rok, po 4-5 mesiacoch som sa odhodlal k chiptuningu (SW). Znamy ma nato firmu a ma uz X rocnu prax tak som do toho isiel. Mal uz premna odladenu a vyskusanu flashku tak sme ju len aplikovali a doladili tlaky v pumpe.
Vysledok asi je taky :
+ 15ps
-0.5l na 100km
4 a 5 rychlostny stupen oproti originalu podstatne pruznejsi

Samozrejme mi dal instruktaz ako sa k novemu nastaveniu spravat. ( nevytacat za studena, nechat vychladnut motor pri dojazde alebo agresivnejsej jazde atd... )
Po asi 4 mesiacoch noveho nastavenia som bol naspat u neho na " kontrole " . nacital RJ + nejake jeho programy na kontrolu a ziadny problem nenasiel.

Pripustam ze ked som mal taku moznost zadarmo vyskusat je to ine, kedykolvek sa mozem vratit k povodnemu nastaveniu ( mam zalohovanu orig. flash z RJ ) , clovek ktory mi to chipoval mi poradil a nasli sme "mozno" optimalne chipovanie ( vykon+spotreba+opotrebovanie ) urcite by sa dal dvihnut vykon aj viac.

takze asi tolko :)


rokolo píše:Všechno to jsou zbytečně vyhozený peníze a výsledek téměř nulový. Smysl to má pouze tehdy, pokud máš k tomu upravený motor, ale to už je úplně o něčem jiném... :arrow: :wink:
Odpovědět

Zpět na „New Accent - Pokec“