Navigace v Ácovi

Moderátoři: Martun, Moderátoři

Uživatelský avatar
atrex
*
Příspěvky: 82
Registrován: 29 zář 2006, 11:10

navigacia

Příspěvek od atrex »

Ahoj, v tomto vlakne som objavil prispevky ohladom GPS navigacii, preto pisem sem.. som obchodnik, mam vsak bohuzial slaby orientacny zmysel.. potrebujem sa dostat k cca na 5 detailnych adries tyzdenne bez toho aby som sa denne prebudzal s bolestami brucha kde dnes zabludim... firmy - cele slovensko..velmi vynimocne cechy. rozhodujem sa o spolahlivej navigacii.. zatial sa priklanam viac k tomtom 730.. ake mate skusenosti? ake pouzivate navigacie?
Hyundai Accent, 1,4 Elegance - Ebony Black
Reklama
 

Uživatelský avatar
David C3
*****
Příspěvky: 1769
Registrován: 11 zář 2006, 16:01
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Re: doplňky na novýho Accenta

Příspěvek od David C3 »

ahoj už přes 2 roky používám MIO C710+ v té době nej navi ted v létě sem aktualizoval všechny mapy a dohrál nové např Bosna a černá hora. Mio ma jednoduché nastavování a osobně mě tebda pasuje líp než TOM TOM. Jinak bych jinou navi od jiných značek nekupoval tychle 2 jsou podle mě hodně dobré. Neříkam že ostatní jsou špatné...
Accent Crdi Elegance GOLD 02/2008, parkovací čidla,Folie, 95tis km
Fabia II FL combi TSI 77kw DSG Elegance, inter. RS. 16 elba. 50tis km
YETI 2.0 TDI CR PDF 4x2 Experience 10/2009 ice blue, 17 alu, najeto 100tis km
Uživatelský avatar
Mexican
*******
Příspěvky: 7901
Registrován: 05 srp 2007, 14:39
Bydliště: Střelice (JmK)
Kontaktovat uživatele:

Re: doplňky na novýho Accenta

Příspěvek od Mexican »

ja bezim na PDA s Windows Crossbow (6.1) ... skusal som obidva najbeznejsie systemy - iGo 2006 a TT6, z mojho pohladu:

iGO
+ rychlejsie najde signal
+ graficky vyzera lepsie
+netreba prepinat medzi mapami
-niekedy zavedie do jednosmerky z opacnej strany

TT6
+ uzivatelsky vyrazne jednoduchsi
+ nekompromisne dobre vedenie a orientacia (casova presnost dojazdu, istota ze clovek dojde kam potrebuje)
-+ graficky trochu za opicami, kompenzuje to vsak mensou narocnostou na system
- treba prepinat medzi mapami (napr cesta z Brna do Viedne)

TT pozuzivam cca rok, iGo som pouzival asi 2 mesiace. S TT som presiel Rakusko, Nemecko, Norsko bez jedineho zabludenia. V CR sa mi stalo raz pri Lipniku ze nepoznal cestu na Prerov. Aktualne mapy to vyriesili
2023 TUCSON NX4 HEV 2WD Style/Premium - hybridny mladoch od 04/2023
2007 Accent 1,5 CRDi VGT, Nemesis in Elegance & True Blue - legenda s 404 000km, ktora vzdy bude mat miesto v mojom srdci - 08/2007 do 04/2023

http://pancuha.wordpress.com/
Uživatelský avatar
palčo
**
Příspěvky: 306
Registrován: 15 lis 2007, 17:41
Bydliště: RK

Re: doplňky na novýho Accenta

Příspěvek od palčo »

Ja mám iGo 8, a neviem si ho vynachváliť. V lete sme boli na dovolenke v Chorvátsku, išli sme cez Budapešť. Bola dokonca aj obchádzka a navigácia fungovala na 1*. Najspokojnejšia bola manželka-mohla si vychutnávať cestu bez mapy na kolenách a bez nervózneho manžela, lebo som bol absolútne vpohode. Sem-tam chodím do Bratislavy, tiež na rôzne adresy a bez problémov. Vyzerá to ako reklama, ale ja som naozaj veľmi spokojný. A večer pred cestou zaspávam spokojný, že zajtra trafím kam mám.
HYUNDAI Accent, 1,4 Dynamic-Gold beige
Uživatelský avatar
ZdeněkSvoboda
*****
Příspěvky: 1879
Registrován: 29 pro 2007, 13:51
Bydliště: Jihlava (Stará Říše)

Re: doplňky na novýho Accenta

Příspěvek od ZdeněkSvoboda »

Přesně tak.
Než jsem si koupil GPS (TOMTOM), tak jsem byl z ces vynervovanej a studoval jsem si je i 3 dny dopředu :lol: Večer před cestou (jak píše palčo) jsem nemohl ani usnout.
Teď zadám název do GPS a jedu bez nervů :)
Současnost: Škoda Octavia combi 1.6 TDI 77kW (chip na 96kW), Elegance (2012)
Minulost: Hyundai Accent 1.5 CRDi 81kW, Elegance (5/2008 - 8/2015)
Otcovo: Hyundai i20 1.2i 57kW, Inclusive Plus Comfort (9/2011)
Uživatelský avatar
Vilda
******
Příspěvky: 3712
Registrován: 15 kvě 2008, 21:26
Bydliště: Praha 5

Re: doplňky na novýho Accenta

Příspěvek od Vilda »

Taky uvažuju o koupi navigace, akorát nevím, jakou si koupit :? Kdo si má s tolika značek vybrat a když se každá vychloubá, že ta jejich je nejlepší ....
Ssangyong Korando 1.5 GDI 2024

Fiat Tipo 1.4 T-Jet 2018 Red Amore - prodaný

Yamaha Midnight Star 1300 De luxe

New Accent 1.6i CVVT celadon blue - prodaný
Uživatelský avatar
ouzo1
*
Příspěvky: 95
Registrován: 22 říj 2008, 15:15
Bydliště: Plzeň

Re: doplňky na novýho Accenta

Příspěvek od ouzo1 »

Vilda píše:Taky uvažuju o koupi navigace, akorát nevím, jakou si koupit :? Kdo si má s tolika značek vybrat a když se každá vychloubá, že ta jejich je nejlepší ....
Ahoj, už jsem měl firemní navigaci tomtom,mio,panasonic,pda. Tomtom je asi z mého pohledu nejlepší na ovládání a má hezkou grafiku. jediný mínus je držák,musíš zapojovat a odpojovat konektor. Za den několikrát budeš vyndavat a nandavat.( Jednou nevyndáš a hned ukradnou :( ). Mio má super držák,jen zacvakneš,ale mizernou grafiku. Panasonic jsem měl jen na jednu cestu a uplně zbytečně,protože neuměl Švédsko :? .Pda mělo špatný držák a ztrácel se příjem ve velkém městě. .....Pro časté používání bych asi kupoval podle držáku.
NEW ACCENT 1,4 16V ELEGANCE CELADON BLUE 10/08
Hyundai Getz 1,1 2006
Hyundai i20 1,2 2012
Uživatelský avatar
atrex
*
Příspěvky: 82
Registrován: 29 zář 2006, 11:10

Re: doplňky na novýho Accenta

Příspěvek od atrex »

Dakujem za reakcie chlapi, idem do TomTom Go 730, zabralo mi snad mesiac toto rozhodovanie tak verim ze sa nespalim hned na svojej prvej navigacii.. :?
Hyundai Accent, 1,4 Elegance - Ebony Black
Uživatelský avatar
peaty
**
Příspěvky: 285
Registrován: 04 led 2007, 17:19
Bydliště: Stará Turá

Re: doplňky na novýho Accenta

Příspěvek od peaty »

Vilda píše:Taky uvažuju o koupi navigace, akorát nevím, jakou si koupit :? Kdo si má s tolika značek vybrat a když se každá vychloubá, že ta jejich je nejlepší ....
A ked uz sme pri tych navigaciach, neoplati sa viac kupit PDA s GPS? Tam je uz potom jednoduche si dat akykolvek navigacny softver, pripadne ich tam mat aj viac...
Obrázek
Accent 1.5 CRDi, 2007, Red Wine
Obrázek
Uživatelský avatar
Mexican
*******
Příspěvky: 7901
Registrován: 05 srp 2007, 14:39
Bydliště: Střelice (JmK)
Kontaktovat uživatele:

Re: doplňky na novýho Accenta

Příspěvek od Mexican »

peaty píše:
Vilda píše:Taky uvažuju o koupi navigace, akorát nevím, jakou si koupit :? Kdo si má s tolika značek vybrat a když se každá vychloubá, že ta jejich je nejlepší ....
A ked uz sme pri tych navigaciach, neoplati sa viac kupit PDA s GPS? Tam je uz potom jednoduche si dat akykolvek navigacny softver, pripadne ich tam mat aj viac...
mne sa to oplatilo... jednak ze to mozes pouzivat na hafo dalsich veci a jednak je to univerzalnejsie.. co samozrejme znamena aj iste negativa.. teraz by som si kupil smartphone - WIN Mobile based, GPS, telefon, PDA ... idealna vec
2023 TUCSON NX4 HEV 2WD Style/Premium - hybridny mladoch od 04/2023
2007 Accent 1,5 CRDi VGT, Nemesis in Elegance & True Blue - legenda s 404 000km, ktora vzdy bude mat miesto v mojom srdci - 08/2007 do 04/2023

http://pancuha.wordpress.com/
Uživatelský avatar
Petrjun
*
Příspěvky: 11
Registrován: 14 pro 2008, 15:16
Bydliště: Mladá Boleslav

Re: doplňky na novýho Accenta

Příspěvek od Petrjun »

Mexican píše: mne sa to oplatilo... jednak ze to mozes pouzivat na hafo dalsich veci a jednak je to univerzalnejsie.. co samozrejme znamena aj iste negativa.. teraz by som si kupil smartphone - WIN Mobile based, GPS, telefon, PDA ... idealna vec
A nepřijde ti display mobilu malej na navigaci v autě? Ještě když ho máš na skle. Já bych právě z tohodle důvodu PDA/smartphone jako navigaci do auta nechtěl. Líběj se mi širokoúhlý 4,3" navigace, přímo určený do auta.
Uživatelský avatar
Mexican
*******
Příspěvky: 7901
Registrován: 05 srp 2007, 14:39
Bydliště: Střelice (JmK)
Kontaktovat uživatele:

Re: doplňky na novýho Accenta

Příspěvek od Mexican »

Petrjun píše:
Mexican píše: mne sa to oplatilo... jednak ze to mozes pouzivat na hafo dalsich veci a jednak je to univerzalnejsie.. co samozrejme znamena aj iste negativa.. teraz by som si kupil smartphone - WIN Mobile based, GPS, telefon, PDA ... idealna vec
A nepřijde ti display mobilu malej na navigaci v autě? Ještě když ho máš na skle. Já bych právě z tohodle důvodu PDA/smartphone jako navigaci do auta nechtěl. Líběj se mi širokoúhlý 4,3" navigace, přímo určený do auta.
dobra pripomienka... pisal som smartphone, kde byva uhlopriecka 2,8 az 3,5" teda napriklad HTC Diamond - tych 4,3 je zbytocnych, pretoze rozlisenie displeja je take iste ako u 3,5.. teda realne vidis ten isty vysek z mapy, ale o vacsieho LCD je to proste vacsie. To ze nemusis tahat zapisnik, telefon a navigaciu je obrovska vyhoda.. najma ak si na sluzobke a tahas este notebook. Samozrejme ze manazer si vyberie nieco ine ako zamestnanec, clovek co jazdi vela na nezname miesta si vyberie inak ako bezny uzivatel

ja pouzivam teraz Mio p360 http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=50104 a casom prejme prave na nejaky smartphone s 2,8" LCD

- http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=61898
- http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=61292
2023 TUCSON NX4 HEV 2WD Style/Premium - hybridny mladoch od 04/2023
2007 Accent 1,5 CRDi VGT, Nemesis in Elegance & True Blue - legenda s 404 000km, ktora vzdy bude mat miesto v mojom srdci - 08/2007 do 04/2023

http://pancuha.wordpress.com/
Uživatelský avatar
Petrjun
*
Příspěvky: 11
Registrován: 14 pro 2008, 15:16
Bydliště: Mladá Boleslav

Re: doplňky na novýho Accenta

Příspěvek od Petrjun »

Mexican píše: dobra pripomienka... pisal som smartphone, kde byva uhlopriecka 2,8 az 3,5" teda napriklad HTC Diamond - tych 4,3 je zbytocnych, pretoze rozlisenie displeja je take iste ako u 3,5.. teda realne vidis ten isty vysek z mapy, ale o vacsieho LCD je to proste vacsie. To ze nemusis tahat zapisnik, telefon a navigaciu je obrovska vyhoda.. najma ak si na sluzobke a tahas este notebook. Samozrejme ze manazer si vyberie nieco ine ako zamestnanec, clovek co jazdi vela na nezname miesta si vyberie inak ako bezny uzivatel

ja pouzivam teraz Mio p360 http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=50104 a casom prejme prave na nejaky smartphone s 2,8" LCD

- http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=61898
- http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=61292
No rozliseni se lisi u 3,5" vs. 4,3" sirokouhle, aspon u TomToma, ktery jsem porovnaval (a urcite i u ostatnich; kdyby rozliseni zustalo stejne, znamenalo by to deformovany obraz, kdyz porovnavam pomer stran 4:3 vs. 16:9, o ktery mi jde), takze je videt vetsi vysek z mapy a informace o ceste zabiraji mensi procento z velikosti displaye, coz se mi moc libi.

S tim co pises o univerzalnosti naprosto souhlasim, urcite je pro sluzebku prakticky mit vsechno v jednom. Kazdy ma jine pozadavky a podle toho si vybere, jak mu to vyhovuje :)

(Btw. Accenta jsem na parkovisti pred IBMkem zatim nezahlid, parkujes venku? :) ).
Uživatelský avatar
Vilda
******
Příspěvky: 3712
Registrován: 15 kvě 2008, 21:26
Bydliště: Praha 5

Re: doplňky na novýho Accenta

Příspěvek od Vilda »

Chlapci, právě jsem dorazil domů s novou navigací Garmin 760 ......., ale zjistil jsem, že v sadě je pouze nabíječka na 12 voltů do auta :? Máte u ostatních značek taky pouze tuhle nabíječku ?? Připadá mi to docela blbý, že k tomu není nabíječka jako na mobil ( do zásuvky na 220 voltů ).... Nevíte náhodou, jestli se nabíječka na 220v dá dokoupit :?: Přijde mi to jako velká vada na kráse, protože jinak je Garmin bezvadnej ..
Ssangyong Korando 1.5 GDI 2024

Fiat Tipo 1.4 T-Jet 2018 Red Amore - prodaný

Yamaha Midnight Star 1300 De luxe

New Accent 1.6i CVVT celadon blue - prodaný
Uživatelský avatar
David C3
*****
Příspěvky: 1769
Registrován: 11 zář 2006, 16:01
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Re: doplňky na novýho Accenta

Příspěvek od David C3 »

Mam mio a i nabíječku do sítě... garmin moc neznam tak nevím
Accent Crdi Elegance GOLD 02/2008, parkovací čidla,Folie, 95tis km
Fabia II FL combi TSI 77kw DSG Elegance, inter. RS. 16 elba. 50tis km
YETI 2.0 TDI CR PDF 4x2 Experience 10/2009 ice blue, 17 alu, najeto 100tis km
Odpovědět

Zpět na „New Accent - Pokec“