Nový Hyundai Accent

Moderátoři: Martun, Moderátoři

Odpovědět
slabostka
*****
Příspěvky: 1725
Registrován: 23 dub 2008, 21:00

Re: Nový Hyundai Accent

Příspěvek od slabostka »

Dacia je dobrá voľba.... keby robili klasický automat asi by som s lpg bral.... ale moja srdcovka je beztak toyota v benzíne resp. hybrid
Getz 1.4, 04-2006
Nissan Almera Tino 2.0 cvt lpg 2002
Fiat Punto 1.2 16v cvt 2000
Toyota Auris HSD 2012
Suzuki Vitara 1.4 boostrejet 2018
Toyota RAV4 AWD hybrid 2021
Reklama
 

slabostka
*****
Příspěvky: 1725
Registrován: 23 dub 2008, 21:00

Re: Nový Hyundai Accent

Příspěvek od slabostka »

mikodim píše: 02 úno 2021, 18:08 Aj ja už pár týždňov pokukujem po Dacii ale Duster s LPG... ale, stále ľutujem Accenta predať.. je to fakt vydarené auto..Mam 170tis km, takže ešte by niečo vydržal, až na karosériu, ktorá onedlho začne korodovat. Tie brzdy ako píše Mexican mne problém nerobia, keďže ich 2x ročne udržujem.. lemy plánujem o pár dní dat do poriadku.. Len pozerám na to ze, jeho cena rapídne klesá každým dňom. No potrebujem priestrannejšie auto tak teraz veľká dilema co robiť.. Každý večer mi beha rozum nad tým plus už som videl asi všetky videá a recenzie na nový Duster :-k :D
- to je dilema lebo reálne to auto nemá cenu - teda dostaneš za neho málo, ja stariny dojazdím a na šrotovisko.... ak sa ho chceš zbaviť tak čím skôr.... ja osobne nemám nervy na exotov hlavne počerných
Getz 1.4, 04-2006
Nissan Almera Tino 2.0 cvt lpg 2002
Fiat Punto 1.2 16v cvt 2000
Toyota Auris HSD 2012
Suzuki Vitara 1.4 boostrejet 2018
Toyota RAV4 AWD hybrid 2021
Uživatelský avatar
redwine
*
Příspěvky: 25
Registrován: 19 srp 2008, 13:33
Bydliště: Michalovce

Re: Nový Hyundai Accent

Příspěvek od redwine »

Ano, pravda, Accent bol super, ale po 10 rokoch nastal cas na vymenu. Teraz mozem porovnat ze bol tak akurat idealny voci i20 a elantre.
A ticho zavidim, ked vidim u nas kamiony ako vozia nove Accenty na Ukrainu. Nechapem preco Accent zmizol zo Slovenska.
https://hyundai.com.ua/accent/highlights
Hyundai i20 1.2 62kw CHIC, 02/18 Polar White + WP
Hyundai Elantra 1.6i 94kW, Premium, 06/16 Polar White
Hyundai Accent 1.4 16V 71kW, Elegance, 2/08 Wine Red-predaný
Uživatelský avatar
Mexican
*******
Příspěvky: 7901
Registrován: 05 srp 2007, 14:39
Bydliště: Střelice (JmK)
Kontaktovat uživatele:

Re: Nový Hyundai Accent

Příspěvek od Mexican »

sedany to maju u nas v "zapadnej europe" tazke, pretoze zjavne majitelia si oblubili hatche a kombiky pretoze dva krat do tyzdna stahuju chladnicku, cez vikend kajak, popri tom prevazaju sekacku na travu. So sedanom som zatial narazil na obmedzenia fakt v minime pripadov. Oba suviseli s nizkou hranou kufra

raz som tam nedostal 70kg zabu na hutnenie - odviezla fabia
raz som tam nedostal 120kg vibracnu dosku - odviezla fabia

jo a vlastne este raz - ked sme kupovali vstavany kavovar a troubu (obe krabice ako krava) tak som to nechcel tlacit cez zadne dvere a zobral som radsej fabiu. To je vsak za 13 rokov asi malo. S accentom som sa 3x stahoval, co som neodviezol na streche som vzdy poriesil vozikom (s plachtou) - daju s apozicat za srandovny peniaz. Mne by sa ten ukrajinsky accent celkom pacil na take to bezne jazdenie. Skoda ho :-)
2023 TUCSON NX4 HEV 2WD Style/Premium - hybridny mladoch od 04/2023
2007 Accent 1,5 CRDi VGT, Nemesis in Elegance & True Blue - legenda s 404 000km, ktora vzdy bude mat miesto v mojom srdci - 08/2007 do 04/2023

http://pancuha.wordpress.com/
slabostka
*****
Příspěvky: 1725
Registrován: 23 dub 2008, 21:00

Re: Nový Hyundai Accent

Příspěvek od slabostka »

redwine píše: 03 úno 2021, 10:25 Ano, pravda, Accent bol super, ale po 10 rokoch nastal cas na vymenu. Teraz mozem porovnat ze bol tak akurat idealny voci i20 a elantre.
A ticho zavidim, ked vidim u nas kamiony ako vozia nove Accenty na Ukrainu. Nechapem preco Accent zmizol zo Slovenska.
https://hyundai.com.ua/accent/highlights
_ lebo moralne zastaral,kto by to dnes kupoval? Ani thaliu by dnes nikto nebral....

Inak HB ma zjavne vyhody, oproti nemu zase kombi...ja by som sedan nebral nikdy, preco sa mam v kufri hrabat a ohybat chory chrbat ked nemusim...
Getz 1.4, 04-2006
Nissan Almera Tino 2.0 cvt lpg 2002
Fiat Punto 1.2 16v cvt 2000
Toyota Auris HSD 2012
Suzuki Vitara 1.4 boostrejet 2018
Toyota RAV4 AWD hybrid 2021
Uživatelský avatar
Mr. HYUNDAI
*******
Příspěvky: 11579
Registrován: 07 kvě 2008, 12:51
Bydliště: Lázně Toušeň

Re: Nový Hyundai Accent

Příspěvek od Mr. HYUNDAI »

V jakém smyslu morálně zastaral?

Já bych sedan bral hned - oddělený kufr má pro mě jednoznačné výhody - když do něj lezu v zimě, tak si nevyvětrám teplo z interiéru, při nehodě, kdy jde auto přes boudu nechtěj vidět co z kufru HB, FB a kombi doletí do interiéru a kam, to u sedanu nehrozí.
Nemluvě o tom, že sedan, pokud je od začátku namalovaný jako sedan, je esteticky někde úplně jinde než HB nebo kombíky...
25. (OPEL 2.) Astra PHEV GS line
24. (OPEL 1.) Mokka-e Ultimate
Uživatelský avatar
Borek
******
Příspěvky: 4501
Registrován: 25 črc 2005, 01:25
Bydliště: Orlické hory
Kontaktovat uživatele:

Re: Nový Hyundai Accent

Příspěvek od Borek »

Sedan má větší tuhost karoserie a to je hodně důležitá věc.
Hyundai Genesis Coupe (2.generace) 3,8V6 GDI - 260kW Raptor
Hyundai Tiburon GK(2.generace)-2,0l,samba red
Hyundai Veloster-1,6 GDI,zelená žabička
Kia Rio-1,6l CVVT stříbrný sršeň,v plné náloži
Uživatelský avatar
Vilda
******
Příspěvky: 3712
Registrován: 15 kvě 2008, 21:26
Bydliště: Praha 5

Re: Nový Hyundai Accent

Příspěvek od Vilda »

slabostka píše: 03 úno 2021, 14:34lebo moralne zastaral,kto by to dnes kupoval?
Ale lidi by ho kupovali ..... jenže dneska moc malých sedanů za slušné peníze není. Když jsem Accenta kupoval, byl to jediný sedan, na který se dalo dívat 8)

Thália, která měla přezdívku " hrbaté Clio " Accentu v ničem nesahala ani po kotníky a sedan Fábia, no to už byla přímo koncentrovaná hrůza #-o
Hatchback, na který přivařily kufr ](*,)

Proti těmto paskvilům Accent vypadal přirozeně .... kdyby Tipo dělalo takhle malý sedánek, bral bych ho hned. Bohužel se vyrábí v rozměrech kamionu :? HB jsou okoukaný, protože je vyrábí každá značka ..... kdežto sedan, je dneska skoro rarita, kterou by si koupilo dost lidí ...
Ssangyong Korando 1.5 GDI 2024

Fiat Tipo 1.4 T-Jet 2018 Red Amore - prodaný

Yamaha Midnight Star 1300 De luxe

New Accent 1.6i CVVT celadon blue - prodaný
slabostka
*****
Příspěvky: 1725
Registrován: 23 dub 2008, 21:00

Re: Nový Hyundai Accent

Příspěvek od slabostka »

ci sa ti paci alebo nie maly sedan v EU nezarobi automobilke nic. aj accent bol vymysleny kvoli inym trhom v inom case... pamatam ako nad H. vtedy narod ohrnoval nos a ja som tiez pozeral hlavne na cenu... ale spolahlivost tam uz bola hlavne vdaka mitsubishi zakladu motorom. automobiky to maju zratane dobre,maly sedan nema sancu uspiet predajne. vyvijat neuspesny model to dnes nebude dobra cesta
Getz 1.4, 04-2006
Nissan Almera Tino 2.0 cvt lpg 2002
Fiat Punto 1.2 16v cvt 2000
Toyota Auris HSD 2012
Suzuki Vitara 1.4 boostrejet 2018
Toyota RAV4 AWD hybrid 2021
Uživatelský avatar
Martun
Moderátor
Příspěvky: 4475
Registrován: 28 pro 2008, 22:53
Bydliště: Teplice

Re: Nový Hyundai Accent

Příspěvek od Martun »

Mr. HYUNDAI píše: 03 úno 2021, 14:41
Já bych sedan bral hned - oddělený kufr má pro mě jednoznačné výhody - když do něj lezu v zimě, tak si nevyvětrám teplo z interiéru, při nehodě, kdy jde auto přes boudu nechtěj vidět co z kufru HB, FB a kombi doletí do interiéru a kam, to u sedanu nehrozí.
No teď jsi uhodil hřebík na hlavičku. Tohle je věc která mě vadí i na těch SÚVách. Je jasné že z logiky věci nejde kufr oddělit, ale to větrání je teda věc. Kór teď v zimě než vynosím kufr, je auto dokonale vyvětrané :roll: :D A neustále zavírat a otevírat el víko je zdržující blbost.
A toto je první Sůva, kde bohužel nemám ani to plato vzadu. Ten otevřený prostor mi trochu vadí, že ten vnitřní prostor, není za zadními sedačkami oddělen tím platem.. Jinak nemám nejmenších výtek :D/
HYUNDAI IX55 3.0crdi V6 176KW

prodáno
NISSAN X-TRAIL 1.6 DCI 96KW
KIA SORENTO XM FL 2.2 145KW
NISSAN MURANO 3.5 V6 188KW
HYUNDAI GRANDEUR 3.3 V6 173KW
HYUNDAI ACCENT 1.5 crdi
Koupeno: 03.08 ukradeno 02.14
Uživatelský avatar
Martun
Moderátor
Příspěvky: 4475
Registrován: 28 pro 2008, 22:53
Bydliště: Teplice

Re: Nový Hyundai Accent

Příspěvek od Martun »

Vilda píše: 03 úno 2021, 20:47
Proti těmto paskvilům Accent vypadal přirozeně .... kdyby Tipo dělalo takhle malý sedánek, bral bych ho hned. Bohužel se vyrábí v rozměrech kamionu :? HB jsou okoukaný, protože je vyrábí každá značka ..... kdežto sedan, je dneska skoro rarita, kterou by si koupilo dost lidí ...
Viď? A to jsem tenkrát v 08 vybíral ještě mezi Opel Astra.. ten se mi líbil tedy taky, ale cenově to byl tenkrát absolutní nesmysl.. v té výbavě , co měl Áca bych byl v Opelu nejméně o 130 výš..
HYUNDAI IX55 3.0crdi V6 176KW

prodáno
NISSAN X-TRAIL 1.6 DCI 96KW
KIA SORENTO XM FL 2.2 145KW
NISSAN MURANO 3.5 V6 188KW
HYUNDAI GRANDEUR 3.3 V6 173KW
HYUNDAI ACCENT 1.5 crdi
Koupeno: 03.08 ukradeno 02.14
slabostka
*****
Příspěvky: 1725
Registrován: 23 dub 2008, 21:00

Re: Nový Hyundai Accent

Příspěvek od slabostka »

tak to vyvetranie som si akosi "nevšimol" zato som si všimol že urobiť v aute jeden veľký priestor je super :D/
Sedan možno ako limuzínu vyššej triedy na "predvádzanie sa" praktický ale sedan nie je ani náhodou. Ale kto chce nech si kúpi čo chce.
Getz 1.4, 04-2006
Nissan Almera Tino 2.0 cvt lpg 2002
Fiat Punto 1.2 16v cvt 2000
Toyota Auris HSD 2012
Suzuki Vitara 1.4 boostrejet 2018
Toyota RAV4 AWD hybrid 2021
mikodim
****
Příspěvky: 1350
Registrován: 02 lis 2013, 11:37

Re: Nový Hyundai Accent

Příspěvek od mikodim »

Ale ved aj to vyvetranie ma veľký význam, keďže sa potom interiér nezarosuje :D/ Odkedy mam dom a malého syna, tiež už považujem sedan za menej praktické auto a pokukavam po nejakom kombiku alebo po Dacii Duster. A s pribúdajúcimi rokmi ma už nejak nezaujíma ako auto vyzerá, ale skôr potrebujem už väčší priestor,väčšiu bezpečnosť, vyhrievané sedadlá, priestor na batožinu na výlety zo synom a pod. Ak by som šiel do nového tak Duster za 13 až 14tis eur už aj s LPG je dobra voľba, len pri mojom momentalnom nájazde 10 až max 15tis rozmýšľam ci sa oplatí ísť do nového. Keďže nejakú čas zo sumy by som musel riešiť aj lizingom, resp. úverom. Ale aspoň mam nad čím rozmýšľať počas dlhých dní doma resp na dvore počas zákazu vychádzania a núteného pracovného volna. :-k
Accent 1.5CRDi,81kW ,2007
Fabia sedan 1.4
Megane classic 1.9dTi
Ibiza 1.9TDi,Xsara break 1.9HDi
Punto 1.1,Passat 1.8,Uno 1.3D
Prisma 1.6B,1.9D,Skoda 125GLS,Olcit
Uživatelský avatar
Mr. HYUNDAI
*******
Příspěvky: 11579
Registrován: 07 kvě 2008, 12:51
Bydliště: Lázně Toušeň

Re: Nový Hyundai Accent

Příspěvek od Mr. HYUNDAI »

No, asi jsi neseděl v HB vzadu v -10 na delší cestě (tedy jen ve svetru, bez pokrývky hlavy-mám hóóódně vysoké čelo :lol: ) a neotevřel Ti někdo za hlavou kufr - to je zatraceně nepříjemné. Na rosení je v autě klimatizace.
Já nijak nezpochybňuju větší praktičnost aut s otevíraným celým profilem zádi, ale pro mě to není priorita. Když byla mladá v kočárku a když jsme se poprvé stěhovali, tak jsme měli Sonatu a žádné omezení jsem nepociťoval, vše se pohodlně vešlo.
Mně na tom nejvíc vadí ta nemožnost si vybrat. Byl bych ochotný za to i zaplatit raketu, kdyby se do Evropy Sonata dovážela.

Přemýšlel jsem o tom pojmu morálního zastarání. Něco na tom bude - konec konců říká se klasický sedan. Co je klasické je tu dlouho, může to tedy být vnímáno jako přežitek. A když to dám do kontextu s mým odporem k vlně SUV, tak můj pohled na ideální auto je vlastně zastaralý. Z tohoto úhlu pohledu se tedy o morálním zastarání karoserie typu sedan potažmo i mé osoby dá velmi vážně uvažovat :-k :mrgreen: .
25. (OPEL 2.) Astra PHEV GS line
24. (OPEL 1.) Mokka-e Ultimate
Uživatelský avatar
JoKo
****
Příspěvky: 1468
Registrován: 17 čer 2007, 09:53
Bydliště: BA/KE
Kontaktovat uživatele:

Re: Nový Hyundai Accent

Příspěvek od JoKo »

mal som sedana a podla mna najlepsia karoseria aku som mal 8)
vyhody tu chlapci popisali, chladnicku by som nedal ani do kombika... dlhy batozinovy priestor {oproti hb}, v pripade nehody vacsia bezpecnost - nelietaju veci po interiery atd... o komforte ani nehovorim - tichsie oproti hb/kombi, nechladim/nevyhrievam zbytocne batozinovy priestor a hlavne pri nakladani veci stala tepelna pohoda pre pasazierov...

mne sa sedany stale pacia, ale co sa mi nepaci, tak horna hrana batozinoveho priestoru sa kazdou generaciou skracuje a vstupny otvor sa zmensuje :(
ako priklad napriklad hyundai lantra mala vrchnu hranu batozinoveho priestoru dlhu
Obrázek
Obrázek

predposledna generacia predavana na svk
Obrázek
Obrázek

pri oboch autach nie je rovnaky uhol, ale ked som si to pozeral, tak mi to prislo hadam o polovicku kratsie. pri niektorych autach mam pocit, ze sa uz do sedanu nedaju skoro vobec dat veci z vrchu, uz len od zadnych svetiel vlozit a to ubera na praktickosti...

v pripade hyu aj nestastna politika. v eu zostala uz len elantra, aj to len na vybranych trhoch so zakladnym motorom... dlho bola motorovo aj vybavovo "podhodnotena" oproti vlastnej konkurencii a aj preto som kupil mieso elantry prave hb i30. pricom na inych trhoch taky priepasny rozdiel nebol...

cital som jednu studiu, ze sedany sa opat vratia do mody, pretoze mladi nechcu vraj jazdit na autach ako jazdili ich rodicia {mpv a suv v poslednych rokoch}. uvidime, ze ci to tejto studii vyjde, alebo sa myli :lol:

mr. hyundai: co tak priniest sonatu z ruska? https://www.hyundai.ru/NewSonata ak dobre prepocitavam, tak 2,5mpi v najvyssom stupni maju za cca 24 000eur. 10% clo a nieco za dovoz a schvalenie... podla mna by si sa do 30 zmestil. ale nemam nastudovane, ze co vsetko do podrobnosti to obnasa. za tu cenu neviem, ze ci na europskom trhu najdes konkurenciu co sa tyka vybavy a ceny... alebo elantru z polska, ale ta podla mna vyjde podobne ako sonata, len bude menej problemov/papierovaciek...
seat tarraco 1.4 ehybrid xcellence

hyundai i30 {pd} 1.4t-gdi + dct now! + premium paket - predane
hyundai i30 {gd} 1.6gdi style {cz} - predane
hyundai accent {mc} 1.4 16v elegance - predane
Odpovědět

Zpět na „New Accent - Pokec“