Accent vs Rio

Moderátoři: Martun, Moderátoři

Uživatelský avatar
Borek
******
Příspěvky: 4501
Registrován: 25 črc 2005, 01:25
Bydliště: Orlické hory
Kontaktovat uživatele:

Re: Nový Hyundai Accent

Příspěvek od Borek »

Gandalf-ty kocoure :evil: :D .Anetka byla na intru,když jsem to fotil. :wink: A rádio máš pravdu,že tam barevně nesedí,ale tohle mě leželo doma(dříve v :tus: ).To rádio s kterým jsem auto koupil(i když také Sony),bylo někým "odborně" zbastleno #-o .Tohle hraje skvěle a z :tus: jsem ho vyndal jen proto,že jsem si tam dal rádio,které přehrává i DVD(má obrazovku) a má vstup na couvací kameru,kterou mám nad SPZ.
Martun,to víš že s tím jezdí.Manželka je moc spokojená(Rio je o 20cm kratší,než auto,co měla předtím-tak si vychvaluje parkování).A dcera s ním už také zkušebně jezdila. :wink:

Chlapi,mám i fotku kufru,ale tu jsem sem nedal,protože ve srovnání s Ácou,by to vypadalo,že jsem vyfotil schránku před spolujezdcem a ne kufr 8-[ :D . Ale 3 basičky piva se tam krásně vešly,tak to je měřítko dostatečnosti velikosti kufru :wink: .
Hyundai Genesis Coupe (2.generace) 3,8V6 GDI - 260kW Raptor
Hyundai Tiburon GK(2.generace)-2,0l,samba red
Hyundai Veloster-1,6 GDI,zelená žabička
Kia Rio-1,6l CVVT stříbrný sršeň,v plné náloži
Reklama
 

Uživatelský avatar
Gandalf
*****
Příspěvky: 2059
Registrován: 07 říj 2008, 19:22
Bydliště: Brno-venkov

Re: Nový Hyundai Accent

Příspěvek od Gandalf »

Borek: Tak proto jsme na ty fotky čekali tak dlouho :idea: Ty jsi čekal až Aneta nebude doma! :lol:
A to nové rádio s velkým displejem a couvací kamerou jsi v :tus: měl už na posledním srazu? To bych rád viděl :)
Asi budu muset udělat výlet na sever, je mi nějak smutno po rodině... :mrgreen:

(a můj e-mail je Ti pro další snímky vždy otevřený... :wink: )
Accent 1.4i Active - Continental Silver (10/2008-4/2015) prodáno
Uživatelský avatar
Martun
Moderátor
Příspěvky: 4475
Registrován: 28 pro 2008, 22:53
Bydliště: Teplice

Re: Nový Hyundai Accent

Příspěvek od Martun »

On nedá pokoj! :twisted: :lol:

Borek
k čemu je v palubce ta štěrbina? Mezi výstražnými světly a výhřevem??
V laguně jsem měl podobnou, ale to bylo na kartu místo klíčů.. :lol:
HYUNDAI IX55 3.0crdi V6 176KW

prodáno
NISSAN X-TRAIL 1.6 DCI 96KW
KIA SORENTO XM FL 2.2 145KW
NISSAN MURANO 3.5 V6 188KW
HYUNDAI GRANDEUR 3.3 V6 173KW
HYUNDAI ACCENT 1.5 crdi
Koupeno: 03.08 ukradeno 02.14
Uživatelský avatar
Gandalf
*****
Příspěvky: 2059
Registrován: 07 říj 2008, 19:22
Bydliště: Brno-venkov

Re: Nový Hyundai Accent

Příspěvek od Gandalf »

Martun: Ty jsi měl Lagunu s bezklíčovým ovládáním? To se tehdy dávalo jen do vyšších výbav, ne? Vlastně já ani nevím, co jsi měl za generaci Laguny :oops:
Accent 1.4i Active - Continental Silver (10/2008-4/2015) prodáno
Uživatelský avatar
Martun
Moderátor
Příspěvky: 4475
Registrován: 28 pro 2008, 22:53
Bydliště: Teplice

Re: Nový Hyundai Accent

Příspěvek od Martun »

Gandalf
Jojo, to byla nejvyšší možná výbava. Včetně plné kůže, vestavěné velké navigace, xenonů, plný elektriky, dvouzón klima a bůh ví co ještě.. :wink: Doteď vzpomínám na rendlíka..

Foto malé, tenkrát jsem neměl ani digitál foťák , ani lepší mobil, respektive ty děla co jsou ted, nebyly.. :lol:
Přílohy
Laguna.jpg
Laguna.jpg (27.44 KiB) Zobrazeno 2249 x
HYUNDAI IX55 3.0crdi V6 176KW

prodáno
NISSAN X-TRAIL 1.6 DCI 96KW
KIA SORENTO XM FL 2.2 145KW
NISSAN MURANO 3.5 V6 188KW
HYUNDAI GRANDEUR 3.3 V6 173KW
HYUNDAI ACCENT 1.5 crdi
Koupeno: 03.08 ukradeno 02.14
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Nový Hyundai Accent

Příspěvek od Hardcam »

S tou Lagunou bys udelal paradu i dneska, moc se nezmenil design.
Na tom Riu je proti Accentu videt docela rozdil, dobra koupe :)
ad. radio - co vim, tak Borek to radio ma uz hodne dlouho, pokud je to ten Sencor, tak dobry tri roky...
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
Borek
******
Příspěvky: 4501
Registrován: 25 črc 2005, 01:25
Bydliště: Orlické hory
Kontaktovat uživatele:

Re: Nový Hyundai Accent

Příspěvek od Borek »

Hardcam-jo,to mám už delší dobu(už jak jsi byl u mě).A žádná špička to zvukově zrovna není(výbavou/možnosti přehrávání má naopak super). :D Ten Sencor přehraje úplně všechno(od DVD,CD,MP3,Divx...paměť.kartu až po flešku..párkrát do roka na delší cesty využíváme i možnost připojení druhého monitoru vzadu na film(děti zvuk do sluchátek) a já vpředu zároveň poslouchám rádio)a má obrazovku,na které je mimo slušného obrazu při přehrávání i pěkný obraz z couvací kamery.Na druhou stranu zvuk,je třeba s tím Soňákem na obrázku, absolutně neporovnatelný :wink: .Kupoval jsem ho za cenu nějak kolem 4000,-Kč.Sony stál 2x tolik(i když přehrává jen CD a MP3),ale zvukově je min.3x lepší :D .
Přesto Sencor slouží spolehlivě přesně k tomu účelu,na který jsem ho kupoval.Doma si nahrávám na DVD recordéru na DVD RW pořady,co nestihnu sledovat.A při čekání na manželku třeba před obchodem.......si je v autě pustím :wink: .Oceňuji na něm možnost vložení SD karty-netrčí z rádia,jako když tam píchnu flešku 8-[ :D .
K Riu/Accentu-do teď jsem si myslel,že to u :hyu: /KII funguje stejně,jako u nácků.Kde platí,že stejný typ auta musí být vždy u VW lepší než u Škodovky/Seatu..Že :hyu: musí být vždy a ve všem lepší, jako větší bratr.A o to je pro mě Rio větším překvapením,když porovnám výbavy,tech.provedení třeba toho posilovače nebo vnitřní příjemné barevné osvěžení interiéru....,že ve spojení :hyu: /Kia dělají oba stejné auto(základ),ale každý jinak,s jinou technikou,výbavou,vzhledem,provedením...a určitě se nedá napsat,že auta od jedné automobilky v koncernu jsou lepší než u druhé.Poslední dny si všímám,jak je uvnitř ticho od kol-tady Kii skládám velkou poklonu =D> ,protože i na zimních pneu,není slyšet(třeba i proti :tus: na letních)žádný hluk.Tady jsou podběhy zatraceně dobře odhlučněné.Naopak o motoru i při max.vytáčení u :tus: ani nevím.U Ria slyšet je(i když má odhlučnění jak víka motoru,tak přepážky),ale při běžné jízdě je to OK(při 130 asi takový,jako v :tus: .v 220km/h :D-tam je i při téhle rychlosti víc slyšet hluk od kol než motor ).
Včera jsme jeli do HK---manželka se na mě v zatáčce už po několikáté podívá a říká---vyvažuješ,co?Já když ji řídím,tak také 8-[ :D Jak je to auto vysoké a jednoduchý podvozek,tak v každé zatáčce nakláníme hlavu(někdy i celé tělo :D ),jak má auto snahu hrnout se ze zatáčky ven.Podvozek-jednoznačně nejslabší část auta.Je naladěn hodně měkce a houpavě.Ten bych rázně přitvrdil :!: a hned by se trochu srovnal krok s výborným motorem.Když žena seděla vzadu,říkala,že to měkké houpání je až nepříjemné na žaludek. :-& :D
Jo a ještě jednu nevýhodu Rio má-když vyjdu na parkoviště u nákup.center,tak ho musím hledat v záplavě podobných aut.Manželka už kolikrát chtěla nastupovat do jiného auta :D .Dnes jsem na ni čekal na parkovišti v práci a pozoroval jsem,jak bloudí mezi ostatními stříbrnými,podobnými auty a hledá....a hledá.... :D Prostě běžné auto :( .
Zkusím se dohodnout se Zoldou nebo s někým z blízka a porovnat Ácu/Rio podrobněji. :wink:
Hyundai Genesis Coupe (2.generace) 3,8V6 GDI - 260kW Raptor
Hyundai Tiburon GK(2.generace)-2,0l,samba red
Hyundai Veloster-1,6 GDI,zelená žabička
Kia Rio-1,6l CVVT stříbrný sršeň,v plné náloži
Uživatelský avatar
Vilda
******
Příspěvky: 3712
Registrován: 15 kvě 2008, 21:26
Bydliště: Praha 5

Re: Nový Hyundai Accent

Příspěvek od Vilda »

Borek píše:Podvozek-jednoznačně nejslabší část auta.Je naladěn hodně měkce a houpavě.Ten bych rázně přitvrdil :!: a hned by se trochu srovnal krok s výborným motorem.
Zkusím se dohodnout se Zoldou nebo s někým z blízka a porovnat Ácu/Rio podrobněji. :wink:
Borku, na jarním srazu Ti půjčim svýho Ácu .... můžeš porovnat jak výkon motoru obou CVVTéček, tak podvozek Accenta na tlumičích KYB. Podle houpání Ria, na něm budou tlumiče podobný, jako měl Acentík z výroby ... i když nebouchají jako ty naše. Teď už jsem si na pořádný tlumení od podvozku zvyknul, ale po výměně to byl řádnej šok !!! I moje ženská si ze začátku všimla změny a to je co říct :lol: už je pryč pocit mořský nemoci z neustálýho houpání :wink: a zatáčky můžeš pilovat hodně naostro .... obzvlášť v kombinaci se 195kama zn. Bravuris 2, je to dost dobrej adrenalin :shock:

Nicméně je vidět, že obě auta jsou pokrevní bráchové .... i ty sedadla mají stejný. Jinak podle fotek, to byla hodně dobrá koupě :!: vypadá to, že byl v pečlivých rukách ... =D>
Ssangyong Korando 1.5 GDI 2024

Fiat Tipo 1.4 T-Jet 2018 Red Amore - prodaný

Yamaha Midnight Star 1300 De luxe

New Accent 1.6i CVVT celadon blue - prodaný
Uživatelský avatar
Borek
******
Příspěvky: 4501
Registrován: 25 črc 2005, 01:25
Bydliště: Orlické hory
Kontaktovat uživatele:

Re: Nový Hyundai Accent

Příspěvek od Borek »

Vilda-jo,to bude optimální pořádně prolézt obě auta vedle sebe(i na jízdu si je vyměníme),ať vidíme,jak si stejné auto představují u :hyu: a Kii.Uděláme soutěž-najdi 10 rozdílů :D .
Ten podvozek je tichý,žádné rány,bouchání nebo jiný hluk při přejezdu nerovností...Jen je asi víc "francozsky" 8-[ naladěný.
Zatím jsem nad očekávání spokojený------manželka také-teď s ním zrovna někde drandí :D .
111.JPG
111.JPG (127.22 KiB) Zobrazeno 2195 x
To je prosím kufr :!: :!: :!: Myslím,že má tak odhadem o 1-2 litry méně než Áca :D (no dobře,tak o 3l :-$ 8-[ :D )..........No tak joooo 8-[ -má 270l/max. 1145l.Pokud by někdo používal tenhle typ auta jako rodinné(bez sklápění opěradel-děti,dovolená...),tak je Accent s velkým kufrem lepší.Za sebe a svoji rodinu vidím jako ideálně dostačujících 300-350l.Další litry jsou k ničemu,jen k převážení vzduchu.Na velké věci mám přívěs a na velkou dovolenou 1x za rok střeš.box.
10.JPG
10.JPG (86.19 KiB) Zobrazeno 2195 x
Ještě jedna fotka hydr.posilovače.
112.JPG
112.JPG (86.4 KiB) Zobrazeno 2195 x
Hyundai Genesis Coupe (2.generace) 3,8V6 GDI - 260kW Raptor
Hyundai Tiburon GK(2.generace)-2,0l,samba red
Hyundai Veloster-1,6 GDI,zelená žabička
Kia Rio-1,6l CVVT stříbrný sršeň,v plné náloži
Uživatelský avatar
Martun
Moderátor
Příspěvky: 4475
Registrován: 28 pro 2008, 22:53
Bydliště: Teplice

Accent vs Rio

Příspěvek od Martun »

....
HYUNDAI IX55 3.0crdi V6 176KW

prodáno
NISSAN X-TRAIL 1.6 DCI 96KW
KIA SORENTO XM FL 2.2 145KW
NISSAN MURANO 3.5 V6 188KW
HYUNDAI GRANDEUR 3.3 V6 173KW
HYUNDAI ACCENT 1.5 crdi
Koupeno: 03.08 ukradeno 02.14
Uživatelský avatar
Martun
Moderátor
Příspěvky: 4475
Registrován: 28 pro 2008, 22:53
Bydliště: Teplice

Re: Accent vs Rio

Příspěvek od Martun »

Pánové už toho byly 4 strany, tak jsem nato udělal speciální chlíveček! :lol: Ať to máme hezky pokupě, když už jsou to příbuzní! :wink:
HYUNDAI IX55 3.0crdi V6 176KW

prodáno
NISSAN X-TRAIL 1.6 DCI 96KW
KIA SORENTO XM FL 2.2 145KW
NISSAN MURANO 3.5 V6 188KW
HYUNDAI GRANDEUR 3.3 V6 173KW
HYUNDAI ACCENT 1.5 crdi
Koupeno: 03.08 ukradeno 02.14
Uživatelský avatar
69pavel
*****
Příspěvky: 1711
Registrován: 30 srp 2009, 20:29

Re: Accent vs Rio

Příspěvek od 69pavel »

Martine uz jsou pribuzni.....
jsem zas neco propasl ](*,) ](*,) ](*,) ,Gandalf uz v rodine u Borka :?: #-o :?: ,ti mladi to dneska berou nejak hopem,clovek ani nestaci zareagovat,jen by me zajimalo :-k cim Gandalf na Borka tak rychle zapusobil ze Borka zlomil,to mi vrta hlavou #-o :-k #-o ,zatacku jeste nemel gandalfik vypilovanou,covece tak ti nevim-ze by vtom byly uplatky :-k :D :D :D
Hyu ACCENT MCT 1.5CRDi VGT rok: 10/2008 barva: 2X INDIGO BLUEMICA oil: TOTALQUARTZ9000 5W/40
Uživatelský avatar
Mexican
*******
Příspěvky: 7901
Registrován: 05 srp 2007, 14:39
Bydliště: Střelice (JmK)
Kontaktovat uživatele:

Re: Accent vs Rio

Příspěvek od Mexican »

mne sa ta edicia sporty u Ria moc nepacila. Resp napisem to takto - ak to auto bolo bolo cervene, tak tie doplnky posobili fajn. Inak je to dost kolotociarske. Pre kupcov jazdeniek je ale teraz fajn, pretoze takto solidne vybavene auto sa predava fakt za par supov. Myslim, ze to sluzbu urobi dobru
2023 TUCSON NX4 HEV 2WD Style/Premium - hybridny mladoch od 04/2023
2007 Accent 1,5 CRDi VGT, Nemesis in Elegance & True Blue - legenda s 404 000km, ktora vzdy bude mat miesto v mojom srdci - 08/2007 do 04/2023

http://pancuha.wordpress.com/
Uživatelský avatar
Borek
******
Příspěvky: 4501
Registrován: 25 črc 2005, 01:25
Bydliště: Orlické hory
Kontaktovat uživatele:

Re: Accent vs Rio

Příspěvek od Borek »

Mě se naopak to barevné provedení líbí.Nemám rád,ty černočerné vnitřky-člověk si připadá jako v hrobce.Pravdu máš,že kdyby bylo auto červené,bylo by to určitě lepší.Jenže barvu mě u ojetiny vybrat nedali-prevíti :D .Stříbrná barva určitě není ošklivá,ale nové (jakékoliv)auto,bych si ve stříbrné nekoupil.Není to moje oblíbená.Rio jsem viděl v nádherné tmavě modré metalíze-ta k tomu autu padla parádně.Na Accentech se mi nejvíce zamlouvá ta světlince modrá,co má Vilda.Ale barva byla jedním z posledních požadavků při výběru ojetiny.
Požadavky jsem měl jasné-auto téhle velikosti(kufr mě nezajímá),ať se holkám dobře parkuje,couvá....,určitě benzín a rozhodně žádného nebezpečného lenocha :!: ( nevadila by mě ani 1,4l s 71kW od :hyu:-tu bych vzal také bez problému,ale Škodovácké parodie typu HTP,nějaké 3 válce a podobné udýchané a nespolehlivé šmejdy jsem z hledáčku vyřadil hned :D ).Vzhledově se mě nejvíce líbilo Grande Punto,ale problém byl právě také v motorech.Protože když už nějaké bylo v dobrém stavu,tak s 1,2l motorem :( .Když jsem v inzerátech viděl tohle Rio,tak mě hned dostalo výbavou,motorem,jasnou minulostí--a když jsem si ho pořádně prolezl a projel,tak jsem měl rozhodnuto.Vzhledově to je běžné auto,které člověk na parkovišti přehlédne,ale jinak velká spokojenost(a navíc s jasnou minulostí,servisem,koupeno v ČR a za ty peníze =D> ). Těch 1,6l cvvt je v republice zatraceně málo.Stačí se podívat do inzerátů-jen jedna černá v AAA a když jsem ji viděl v reálu,tak už i z venku něco zažila :shock: :roll: .Z nábídky s 1,4l motorem se už dá vybírat,ale všechny s malou výbavou,tak byla volba jasná-ať mají holky(i já 8-[ )radost :D .

Chlapi-Gandalf v rodině ještě není.Vždyť vidíte,že sem ještě píše.Až se odmlčí,tak to znamená,že zkoušel profrčet zkušební "rodinnou"zatáčku u mě.....a v nemocnici není připojení na internet 8-[ :D .Já vám dám ženský,bando plantážnická :evil: :D .Písek do zatáčky na vás....Gandalf :| :arrow: :arrow: :shock: :roll: :-& [-o< [-o< [-o< #-o ](*,) .......Borek :-$ :^o [-X [-( [-( O:) :-D
Hyundai Genesis Coupe (2.generace) 3,8V6 GDI - 260kW Raptor
Hyundai Tiburon GK(2.generace)-2,0l,samba red
Hyundai Veloster-1,6 GDI,zelená žabička
Kia Rio-1,6l CVVT stříbrný sršeň,v plné náloži
Uživatelský avatar
Gandalf
*****
Příspěvky: 2059
Registrován: 07 říj 2008, 19:22
Bydliště: Brno-venkov

Re: Accent vs Rio

Příspěvek od Gandalf »

Borek: Mě se ty červené variace v interiéru taky moc líbí, tati :wink:
Ale s tou Tvou zkušební zatáčkou to nehroť. Nedovolil bych si zpochybňovat Tvé jezdecké umění ani zkušenosti, ale v zatáčce holt musíš umět pracovat s volantem i plynem, záleží na otáčkách motoru a tím na krouťáku přenášeném na vozovku - na Accenta s novými tlumiči KYB prostě :tus: nemá :mrgreen:
A pozdravuj prosím Anetku :)
Accent 1.4i Active - Continental Silver (10/2008-4/2015) prodáno
Odpovědět

Zpět na „New Accent - Pokec“