Accent vs Rio

Moderátoři: Martun, Moderátoři

Uživatelský avatar
Borek
******
Příspěvky: 4501
Registrován: 25 črc 2005, 01:25
Bydliště: Orlické hory
Kontaktovat uživatele:

Re: Nový Hyundai Accent

Příspěvek od Borek »

Přesně tuhle automatickou klimatizaci mám v Kii Rio. :wink:
Jen mě udivuje,že to RIO je doslova našlapané výbavou,ale chybí taková prkotina za pár korun-knoflík regulace svitu palubky a tlačítek ve všech dveřích...Jak jsem viděl v tom videu,tak ani Accent nemá regulaci. :-k Palubka,tlačítka,klima.....svítí žlutě.Když budu velký šťoura,tak bych si trochu toho jasu ubral,ale i takhle je to dobré. 8-[
Hyundai Genesis Coupe (2.generace) 3,8V6 GDI - 260kW Raptor
Hyundai Tiburon GK(2.generace)-2,0l,samba red
Hyundai Veloster-1,6 GDI,zelená žabička
Kia Rio-1,6l CVVT stříbrný sršeň,v plné náloži
Reklama
 

jarous020
**
Příspěvky: 350
Registrován: 06 zář 2010, 11:21

Re: Nový Hyundai Accent

Příspěvek od jarous020 »

:) ti ji trošku závidim :) se mi vážně líbí, mš tady někde fotky?? bych se podival na rio..
AKTUÁLNI:
ŠKODA OCTÁVIA STYLE 1.9 TDI 66KW
PRODÁNO:
HYUNDAI ACCENT 1.5CRDI 96 KW
Uživatelský avatar
Vilda
******
Příspěvky: 3712
Registrován: 15 kvě 2008, 21:26
Bydliště: Praha 5

Re: Nový Hyundai Accent

Příspěvek od Vilda »

Do čech se v Accentu digi klima nedovážela [-X ptal jsem se na ní ... šla jen na sever - Švédsko, Finsko a další ....

A ten na videu je tuším turek .... tam se Accent vyráběl, takže se tam digina asi sehnat dala.
Ssangyong Korando 1.5 GDI 2024

Fiat Tipo 1.4 T-Jet 2018 Red Amore - prodaný

Yamaha Midnight Star 1300 De luxe

New Accent 1.6i CVVT celadon blue - prodaný
Uživatelský avatar
Borek
******
Příspěvky: 4501
Registrován: 25 črc 2005, 01:25
Bydliště: Orlické hory
Kontaktovat uživatele:

Re: Nový Hyundai Accent

Příspěvek od Borek »

jarous020-RIO mám doma zatím týden.Fotky jsem ještě žádné neudělal(už jsem je slíbil i Gandalfovi 8-[ ).Nebýt toho nešťastného EPS :? u Accenta,tak je dnes v garáži on.Chtěl jsem po vynikajících zkušenostech s Tiburonem u :hyu: zůstat,i u auta pro manželku.Po zjištění,že Rio má hydraulický posilovač(a na klubech jsem nenašel jediný problém s ním),tak byla volba jasná.Pravda,najezdil jsem za týden kolem 1400km po bazarech,inzerátech..ale zatím musím napsat,že jsem spokojený a navíc moc příjemně překvapený =D> .Kiu jsem doposud považoval za takového chudšího příbuzného :hyu: (něco jako Škodivku u VW),ale nyní nevycházím z údivu,v jaké našlapané výbavě se tady prodávala. :D/ Tak malé auto a 10 :!: airbagů :wink: .Když čtu třeba u současných Elanter o nepodsvětlených tlačítkách ve dveřích---Rio má všechna okna,zrcátka v elekt. a také všechna tlačítka vpředu i vzadu podsvětlená.
Včera jsem ji dal jízdně zabrat-ať ukáže,co dokáže :D .Ten 1,6l motor z tak lehkého auta dělá ďáblíka :D .Všechny rychlostní stupně tam jdou velice lehce.Jen zpátečka(přes kroužek)se tam musí víc strčit.
Zadní náprava je jednoduchá,trochu mě překvapilo,že tlumiče jsou vedle pružin a ne uvnitř :shock: :D .V zatáčkách si to na svoji kategorii nechá líbit dost,ale nesmí přijít nerovnost-potom má zadek snahu uskakovat :-k .RIO je z výroby na origo 15" liťákách(195/55-15). Sedadla jsou fajn,jen bych je udělal s větším bočním vedením.
Použití materiálů,barevných kombinací(třeba volant,sedadla--v červeno/černém provedení,prošívání obkladů dveří červenou nití) je hodně povedené.V autě nic nevrže,neskřípe =D> .Zatím velká spokojenost =D> .
Auto je teď špinavé,tak snad bude v týdnu ještě trochu teplo,abych ho malinko opláchl a udělal pár fotek. :wink:
Hyundai Genesis Coupe (2.generace) 3,8V6 GDI - 260kW Raptor
Hyundai Tiburon GK(2.generace)-2,0l,samba red
Hyundai Veloster-1,6 GDI,zelená žabička
Kia Rio-1,6l CVVT stříbrný sršeň,v plné náloži
Uživatelský avatar
tom
***
Příspěvky: 751
Registrován: 14 bře 2007, 12:47
Bydliště: Kladno, Slaný

Re: Nový Hyundai Accent

Příspěvek od tom »

Vilda píše:Do čech se v Accentu digi klima nedovážela [-X ptal jsem se na ní ... šla jen na sever - Švédsko, Finsko a další ....

A ten na videu je tuším turek .... tam se Accent vyráběl, takže se tam digina asi sehnat dala.

Vildo,

pár accentů s digi klimou brázdí i české silnice, tenkrát byla chviličku v nabídce nějaká spešl výbava určena pro severský trh a skončily tady na českém... A byly celkem rychle rozprodány... Dokonce i tady na foru se to tehdy řešilo...

https://www.hyundaiclub.net/viewtopic.p ... ek#p162582
VOLVO V70 Summum 11/2013 D4 120kW
Peugeot 206cc 2.0i 100kW

Bylo: S80 3,2 LPG, C4 1,6 LPG, Accent 1,5 CRDi, Favorit 1,3 LPG, Škoda Pick-Up 2000 1,9D
Uživatelský avatar
69pavel
*****
Příspěvky: 1711
Registrován: 30 srp 2009, 20:29

Re: Nový Hyundai Accent

Příspěvek od 69pavel »

jj,stou klimou je pravda,mi ji nabizeli extra doplnek za priplatek ted nevim kolik ale kolem 16-20.000 to bylo nebo kolik za to chteli,uz si nevzpominam,tak samo tempomat mi nabizeli,bohuzel tenkrat nebylo tolik penez jinak bych do toho sel
Hyu ACCENT MCT 1.5CRDi VGT rok: 10/2008 barva: 2X INDIGO BLUEMICA oil: TOTALQUARTZ9000 5W/40
Uživatelský avatar
Gandalf
*****
Příspěvky: 2059
Registrován: 07 říj 2008, 19:22
Bydliště: Brno-venkov

Re: Nový Hyundai Accent

Příspěvek od Gandalf »

Borku, ty jsi úplný auto-testér, člověk si tu jen tak čte a dozví se o tom autě skoro všechno, co by ho zajímalo... =D>
Na fotky si samozřejmě počkám, snad to vydržím... co mi taky zbývá :wink:
Accent 1.4i Active - Continental Silver (10/2008-4/2015) prodáno
Uživatelský avatar
Vilda
******
Příspěvky: 3712
Registrován: 15 kvě 2008, 21:26
Bydliště: Praha 5

Re: Nový Hyundai Accent

Příspěvek od Vilda »

tom + 69pavel : Tak je možný, že se na český trh dostalo pár kusů. ale ofiko Accent s digi klimou nebyl ( tedy aspoň u nás ) ..... možná, že nějaké salony ho dokázaly někde pokoutně sehnat, ale to nebyl případ Butovic [-X měl jsem na zadku půl mega a cíleně jsem šel do nejvyšší výbavy ..... ale tohle co mám teď, byl TOP :!: Taky jestli půjdu do dalšího nového :hyu: tak si to rovnou namířím do NuBo caru Zbraslav ..... tady mají moji důvěru :wink: na rozdíl od AutoPalace Butovice ...
Ssangyong Korando 1.5 GDI 2024

Fiat Tipo 1.4 T-Jet 2018 Red Amore - prodaný

Yamaha Midnight Star 1300 De luxe

New Accent 1.6i CVVT celadon blue - prodaný
Uživatelský avatar
patriot93
**
Příspěvky: 118
Registrován: 29 pro 2011, 17:06
Bydliště: SLOVAKIA

Re: Nový Hyundai Accent

Příspěvek od patriot93 »

:hyu: s digi. klimou sa dovažala aj do holandska ale tam to šlo aj s kož. interierom,vyhrev. volantom a zrkadlami a stresnym oknom
Uživatelský avatar
69pavel
*****
Příspěvky: 1711
Registrován: 30 srp 2009, 20:29

Re: Nový Hyundai Accent

Příspěvek od 69pavel »

patriot93 píše::hyu: s digi. klimou sa dovažala aj do holandska ale tam to šlo aj s kož. interierom,vyhrev. volantom a zrkadlami a stresnym oknom

a vyhrivane sedacky a ve standartu byly tusim vsechny airbagy(i bocni)
Hyu ACCENT MCT 1.5CRDi VGT rok: 10/2008 barva: 2X INDIGO BLUEMICA oil: TOTALQUARTZ9000 5W/40
Uživatelský avatar
Borek
******
Příspěvky: 4501
Registrován: 25 črc 2005, 01:25
Bydliště: Orlické hory
Kontaktovat uživatele:

Re: Nový Hyundai Accent

Příspěvek od Borek »

Gandalf-to víš,snažím se testovat a dostat se do Autosalonu na Primě......jen jsem se nenaučil ještě lhát a lézt do zadku VW--jinak bych tam byl už šéfredaktor. :D
69pavel-v našem stříbrném sršni jsou přední,boční i v každém sloupku od A-C.Celkem 10ks airbagů.Tolik snad nedávají ani do Rolsu :mrgreen:(ale počítat je v akci nechci [-X :D ) .

Chlapi-kolik vám vydržely destičky na Accentech?Dnes jsem sundal kola a kontroloval je,no a vypadá to,že tak 5-10000km a půjdou všechny do koše.To bude mít auto nalítáno 60 tisíc km a to se mě zdá na výměnu dost brzy.U :tus: jsem přední měnil někdy kolem 80t. a zadní tam jsou ještě původní a v pohodě(95t.km).A že to u :tus: zpomaluje z jiných rychlostí,razantněji a častěji :D .
Hyundai Genesis Coupe (2.generace) 3,8V6 GDI - 260kW Raptor
Hyundai Tiburon GK(2.generace)-2,0l,samba red
Hyundai Veloster-1,6 GDI,zelená žabička
Kia Rio-1,6l CVVT stříbrný sršeň,v plné náloži
Uživatelský avatar
Mexican
*******
Příspěvky: 7904
Registrován: 05 srp 2007, 14:39
Bydliště: Střelice (JmK)
Kontaktovat uživatele:

Re: Nový Hyundai Accent

Příspěvek od Mexican »

zalezi od toho kto s tym jazdi a kde. Mne vydrzali 120 000km, potom som menil vsetko (vratane kotucov). predne dosky by 140 000km vydrzali hravo, pre zadne bolo 120 000 konecna .. viac info tu: https://www.hyundaiclub.net/viewtopic.php?f=99&t=13389
2023 TUCSON NX4 HEV 2WD Style/Premium - hybridny mladoch od 04/2023
2007 Accent 1,5 CRDi VGT, Nemesis in Elegance & True Blue - legenda s 404 000km, ktora vzdy bude mat miesto v mojom srdci - 08/2007 do 04/2023

http://pancuha.wordpress.com/
Uživatelský avatar
Vilda
******
Příspěvky: 3712
Registrován: 15 kvě 2008, 21:26
Bydliště: Praha 5

Re: Nový Hyundai Accent

Příspěvek od Vilda »

Borek píše:v našem stříbrném sršni jsou přední,boční i v každém sloupku od A-C.Celkem 10ks airbagů.

To bude mít auto nalítáno 60 tisíc km a to se mě zdá na výměnu dost brzy.
Borku ... Rio má abg. šest, jako můj Accent. Sice má záslepku s logem abg. na každém sloupku, ale jedná se o okenní pytel, který při bočním nárazu zakryje komplet boční okna ( přední i zadní ) .... mám to samé v Ácovi. Takže tři záslepky ve sloupcích znamenají ve skutečnosti jeden abg. .... ale velkej :wink:

A co se týče brzd, tak vždycky bude záležet na tom, kdo s tím autem jezdil ..... a jestli s ním jezdila ženská, tak ty destičky mají výdrž skoro neskutečnou :lol:
Ssangyong Korando 1.5 GDI 2024

Fiat Tipo 1.4 T-Jet 2018 Red Amore - prodaný

Yamaha Midnight Star 1300 De luxe

New Accent 1.6i CVVT celadon blue - prodaný
Miros
**
Příspěvky: 127
Registrován: 19 bře 2008, 08:18
Bydliště: Chotěboř

Re: Nový Hyundai Accent

Příspěvek od Miros »

Ahoj Vildo.Nebyla některá sanita Tvoje?
Uživatelský avatar
Borek
******
Příspěvky: 4501
Registrován: 25 črc 2005, 01:25
Bydliště: Orlické hory
Kontaktovat uživatele:

Re: Nový Hyundai Accent

Příspěvek od Borek »

Tak jsem ty destičky vyměnil na všech kolech.Zrovna jsem to preventivně odvzdušnil,v pondělí nechám nazout zimáky a potom ještě tažné zařízení.Jo a koupil jsem si nějaké speje na dutiny,tak to tam pořádně proleju. :D A potom už s ní bude manželka jen jezdit---dalších 50 roků 8-[ :D .
Zimáky přezuji na ty kiácké hliníkové 15"disky,co tam jsou a letním Dunlopkám koupím nějaké jiné pěkné 15" :D .
U disků nechápu ty hovada v servisech/včetně prvovýroby,že na hliníky bouchají klasická závaží(i na novém :hyu: :tus: jsem je měl),místo nalepovacích. ](*,) Na jednom kole je doslova ožvýkaný kus kraje disku,jak nějaký "profesionál",sundával staré závaží(asi zbíječkou).Ten kraj ničí i když je tam naklepávají. #-o
Měnil jsem také filtr klimatizace+ jsem ji vyčistil/vydesinfikoval.Vybaven nářadím a zkušenostmi z Tiburonu,kde je také za schránkou(to je opravdová schránka 8-[ ) spolujezdce,ale tu drží spousta šroubů,potom ještě další západky,aby nic nevrzalo,neskřípalo...Sehnu se ke schránce v RIU,otevřu ji..... :shock: a už vidím technické zázemí palubovky :D -nevím jestli to má Accent stejně,ale tady se jen zatlačilo prstem na jednu vzpěru co drží víko schránky,potom na druhou....schránka vypadla a už jsem byl u filtru... :D Tady se dá filtr vyměnit opravdu do 1 minuty :wink: . Rio dostalo i nový vzduch.filtr i svíčky(použil jsem NGK BKR5ES-11-jak jsme se bavili v jiném vláknu)-kdo ví,kdy to bylo měněné. :idea:
Hyundai Genesis Coupe (2.generace) 3,8V6 GDI - 260kW Raptor
Hyundai Tiburon GK(2.generace)-2,0l,samba red
Hyundai Veloster-1,6 GDI,zelená žabička
Kia Rio-1,6l CVVT stříbrný sršeň,v plné náloži
Odpovědět

Zpět na „New Accent - Pokec“