Moje druhá láska..... jedna stopa :-)

Moderátoři: Martun, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Mexican
*******
Příspěvky: 7901
Registrován: 05 srp 2007, 14:39
Bydliště: Střelice (JmK)
Kontaktovat uživatele:

Re: Moje druhá láska..... jedna stopa :-)

Příspěvek od Mexican »

tak so vsetkym respektom, ale ten modry transalp vyzera daleko lepsie :-)
2023 TUCSON NX4 HEV 2WD Style/Premium - hybridny mladoch od 04/2023
2007 Accent 1,5 CRDi VGT, Nemesis in Elegance & True Blue - legenda s 404 000km, ktora vzdy bude mat miesto v mojom srdci - 08/2007 do 04/2023

http://pancuha.wordpress.com/
Reklama
 

Uživatelský avatar
Gandalf
*****
Příspěvky: 2059
Registrován: 07 říj 2008, 19:22
Bydliště: Brno-venkov

Re: Moje druhá láska..... jedna stopa :-)

Příspěvek od Gandalf »

Ty aby sis nerýpnul :wink: Tak to se musíš obrátit na Zoldova mladýho. Osobní preference je každého svobodné rozhodnutí :)
Accent 1.4i Active - Continental Silver (10/2008-4/2015) prodáno
Uživatelský avatar
Mexican
*******
Příspěvky: 7901
Registrován: 05 srp 2007, 14:39
Bydliště: Střelice (JmK)
Kontaktovat uživatele:

Re: Moje druhá láska..... jedna stopa :-)

Příspěvek od Mexican »

ja nerypem. ja mam proste endura / cestovky rad. Navyse je TA proste etalon (a tu si dovolim povedat ze 1200Gs je len pre pozerov) Ak cruiser, tak H-D .. vsetko ostatne je len plagiat :-)
2023 TUCSON NX4 HEV 2WD Style/Premium - hybridny mladoch od 04/2023
2007 Accent 1,5 CRDi VGT, Nemesis in Elegance & True Blue - legenda s 404 000km, ktora vzdy bude mat miesto v mojom srdci - 08/2007 do 04/2023

http://pancuha.wordpress.com/
Uživatelský avatar
Vilda
******
Příspěvky: 3712
Registrován: 15 kvě 2008, 21:26
Bydliště: Praha 5

Re: Moje druhá láska..... jedna stopa :-)

Příspěvek od Vilda »

Gandalf píše:Osobní preference je každého svobodné rozhodnutí :)
Tak tak .... zdar Gandalfíku :wink: a co Ty, ještě jsi nezměnil názor na motorku ?? Pořád skutřík :?:

Protože se teď víc věnuji motorce, než Accentíkovi ..... chodím sem málo. Založili jsme s kamarádem svůj vlastní moto klub " http://www.mtc-bikers.cz/ " , který nám vcelku frčí a ještě jsem členem Virago klubu, takže akcí mám dost a dost, ale času málo. Pořád drandím na svojí 535ce a od listopadu, kdy jsem začal jezdit, jsem na ní najel skoro 7 500 kiláčků. A až na jednu poruchu, kdy mi odešla svíčka v zadním válci ( který se díky své poloze hůře chladí ) a to ještě skoro před barákem, mě vždy dovezla v pohodě do cíle. Jinak dělám jen běžné díly, které prostě odcházejí u všech motorek .... repase přední vidlice, nová přední pneu a příští týden ji dávám na vyčištění karbeců ultrazvukem a celkové seřízení.

Tuhle sezonu na ní ještě odjedu a na jaře si pořídím něco přes litr .... asi DragStara 1100 nebo Intrudra 1400 - 1500. Ale zůstanu na téhle lajně .... chopper, nebo spíš cruiser. Přece jen občas se mnou jede žena a chopperu je pro dva lidi málo místa. Taky výkon chybí a když člověk potřebuje předjet třeba kamion, tak je to ve dvou nebezpečné, protože tam není to správné zrychlení a síla :? Když jedu sám, tak je to v pohodě .... Virago dokáže vypálit jako střela, ale s baťůžkem, už je půllitr slabý. Tak ať to všem příznivcům jedné stopy tady na klubu jezdí, jen kolama dolů a čau někde na cestě :D/

Šumava květen ....
P1130532.JPG
P1130532.JPG (180.36 KiB) Zobrazeno 3349 x
Sraz motorkářů v Kunžaku ( 98 motorek !!! )
Fotografie0250.jpg
Fotografie0250.jpg (219.21 KiB) Zobrazeno 3349 x
A tohle je kousek od Frýdlantu ....
P1130631.JPG
P1130631.JPG (198.23 KiB) Zobrazeno 3349 x
Ssangyong Korando 1.5 GDI 2024

Fiat Tipo 1.4 T-Jet 2018 Red Amore - prodaný

Yamaha Midnight Star 1300 De luxe

New Accent 1.6i CVVT celadon blue - prodaný
Uživatelský avatar
MICHAL77
****
Příspěvky: 1044
Registrován: 22 kvě 2010, 22:29
Bydliště: Vysočina

Re: Moje druhá láska..... jedna stopa :-)

Příspěvek od MICHAL77 »

Vildo, zhruba před 1/2 rokem jsi zde na reakci někoho (psal že ti 500 nebude stačit) odepsal že to nehrozí, tak jsem čekal a čekal a již je to tu :). Jo je to chytlavé, to známe :).
.........
Uživatelský avatar
Gandalf
*****
Příspěvky: 2059
Registrován: 07 říj 2008, 19:22
Bydliště: Brno-venkov

Re: Moje druhá láska..... jedna stopa :-)

Příspěvek od Gandalf »

No sláva, že se ozveš, Vildo :)
Taky jsem si říkal, jak dlouho vydržíš odolávat :wink: On takový chopper nebo cruiser je pořádný kus železa a pro jízdu ve dvou, event. se zavazadly je vhodnější litr a víc. Tak jsem zvědav, pro co se nakonec rozhodneš. Ale věř, že na Virago budeš vzpomínat - jednak jako na svou první a taky ty ostatní už nikdy nebudou takové "lehkonohé", agilní v menších rychlostech, zkrátka tu hmotu mezi stehny vždycky ucítíš.
Co se týká mne, zůstávám zatím u skútrů. Sice občas pocítím nutkání vyzkoušet klasiku, ale má to dva nedostatky, vlastně tři:
1. už jsem si příliš zvykl na ochranu přední kapotáží, vysokým plexi a na velký prostor pod sedlem,
2. skútr bych si stejně nechal a tak by se mi zdvojnásobily veškeré udržovací náklady - servis, pojistky atd.
3. představa jízd po městě s neustálým kvedláním řadičky mne stále moc neláká, mimo město bych si to asi vychutnal, ale jako někteří už nechtějí manuál v autě, podobně to cítím na skútru :)

Jako výhodu jednoznačně vnímám odpružení klasické motorky a její větší 17-21" kola, protože většina skútrů funguje na 13-15", navíc konstrukčně s uložením motoru vzadu holt na našich otřesných silnicích zázraky žádný výrobce neudělá a zadní kolo bude mít vždy horší odpružení než motorka.

Když budeš mít cestu na jih Moravy, dej vědět. Sice se do Prahy na skútru nechystám, ale kdyby náhodou, ozvu se :)
Accent 1.4i Active - Continental Silver (10/2008-4/2015) prodáno
Uživatelský avatar
Vilda
******
Příspěvky: 3712
Registrován: 15 kvě 2008, 21:26
Bydliště: Praha 5

Re: Moje druhá láska..... jedna stopa :-)

Příspěvek od Vilda »

MICHAL77 : Já jsem byl limitován místem v garáži, proto jsem o větší motorce vůbec nemohl uvažovat. Taky jsem si sedl na velkou mašinu bezmála po 30ti letech a to ještě z pionýra :?
Takže pořídit si rovnou něco silného, by byl velký nerozum a hazard se životem ... protože jsem neměl s velkou motorkou žádné zkušenosti. A kdyby se mnou nezačala jezdit žena, v pohodě bych jezdil na 535ce dál. Pro jednoho je to ideální a výkonově zcela dostačující stroj ...

Dokonce jsem někde našel odborný článek, kde se psalo, že 535ka má ze všech kubatůr Viráží ... 750, 1000, 1100 nejlepší zrychlení z nuly na sto :shock:

Gandalf : Máš pravdu .... svezl jsem se na mnohem větších criuserech a to, co si dovolím do zatáček na Viragu, si s velkým válcem dovolit nemůžeš [-X je jasně vidět, že tyhle obsahy byly dělány hlavně pro Ameriku a její dlóóuhé roviny. 535ka zvládne i lehčí terén, což cruiser ani náhodou. Nicméně .... teď už mám garáž, kam můžu dát i velkou mašinu :- můžu říct, že mám už i nějaké zkušenosti a tak se poohlédnu po něčem větším a silnějším. Nehledám motorku na závodění, ale na vyhlídkovou a kochací jízdu. Moje polovička to myslí s ježděním vážně, protože si sama koupila křiváka a koně :lol: takže mi v podstatě ani nic jiného nezbývá :wink:
Ssangyong Korando 1.5 GDI 2024

Fiat Tipo 1.4 T-Jet 2018 Red Amore - prodaný

Yamaha Midnight Star 1300 De luxe

New Accent 1.6i CVVT celadon blue - prodaný
Uživatelský avatar
zolda
**
Příspěvky: 305
Registrován: 09 srp 2010, 21:13
Bydliště: Ústí nad Orlicí

Re: Moje druhá láska..... jedna stopa :-)

Příspěvek od zolda »

Mexican, to máš pravdu, že Transalp vypadá dobře :D ... si ho vybral syn, jenom já bych ho potřeboval trochu v menší verzi, abych v poho dosáhl na zem. Chopper je taky krásná mašinka ... :D/ chrom a lak ..., prostě leštěnka, žádné bláznění, kochačka.
Gandalf, myslím, že mini srázek u Letovic se nám vydařil =D> , cesta domů v pohodě, konečně jsem viděl pěkný skutr naživo :P
Vildo, tak vidím, že mamině se to asi skutečně zalíbilo a už je asi přihlášena na "A" a zdědí po Tobě "V" :lol: . Tak na jaře dobře vybírej, ale koho znám s těmito většími stroji, tak o hodně horší ovladatelnost ve městě :( , to na rovinách je asi paráda :mrgreen:
Citroen Berlingo Multispace Shine, 1,6 BlueHDi 120 MAN6 bílé barvy, září 2016
ix20 1.4 CVVT 66 kW Tricolor reed, březen 2013
NewAccent 1.4 i Alpha Style Indigo blue, duben 2010
Uživatelský avatar
Martun
Moderátor
Příspěvky: 4475
Registrován: 28 pro 2008, 22:53
Bydliště: Teplice

Re: Moje druhá láska..... jedna stopa :-)

Příspěvek od Martun »

Nojo, já si říkal, že Vilda má ted v srdci jednu stopu, že se tady dlouho neukázal..:-)

Budu se fakt muset u tebe stavit at pokecáme. A koukám garážičku sis pořídil, stání už ti netačilo? :lol: máš to daleko?
HYUNDAI IX55 3.0crdi V6 176KW

prodáno
NISSAN X-TRAIL 1.6 DCI 96KW
KIA SORENTO XM FL 2.2 145KW
NISSAN MURANO 3.5 V6 188KW
HYUNDAI GRANDEUR 3.3 V6 173KW
HYUNDAI ACCENT 1.5 crdi
Koupeno: 03.08 ukradeno 02.14
Uživatelský avatar
Vilda
******
Příspěvky: 3712
Registrován: 15 kvě 2008, 21:26
Bydliště: Praha 5

Re: Moje druhá láska..... jedna stopa :-)

Příspěvek od Vilda »

zolda : Testovací jízda na Yamajce pro mojí ženu moc dobře nedopadla .... na jedničku kličkovala po ploše a když nakonec zastavila, málem sebou křápla na zem !! Ještě, že jsem stál opodál a obě jsem je stačil zachytit :shock: Dvou metráková mašina je na ní moc těžká :? takže se už za řidítka moc nehrne [-o<

Martun : Ale to nejsem sám, kdo se tady delší dobu neukazuje .......... už jsem to tady psal někdy předloni, že se z toho pomalu stane " mrtvý veb " :? nikdo už na nové auto nečeká, Accent už se stává ojetinou, která se vyměňuje na novější vozy a ostatní témata se pomalu vyčerpají :( prostě, už nějak není o čem psát .... zažil jsem na to na Renault klubu, Twingo klubu a tady to nebude jiné [-X

Jinak ... z garáže přes ulici jsem dostal výpověď a abych zaparkoval aspoň motorku, musel jsem schánět náhradu. Jako vždy pomohla hospoda :wink: mám garáž, která je sice dál, ale je to plnohodnotná garáž s regálem, ponkem, světlem a zásuvkou .... a za 500 kč měsíčně nemám co řešit. Accent už je starší auto a tak hold parkuje tam, kde stojí většina vozidel ... na parkovišti. Ale aspoň už nejsem limitovám místem a můžu si pořídit obrovskou motorku :lol:
Ssangyong Korando 1.5 GDI 2024

Fiat Tipo 1.4 T-Jet 2018 Red Amore - prodaný

Yamaha Midnight Star 1300 De luxe

New Accent 1.6i CVVT celadon blue - prodaný
Uživatelský avatar
Gandalf
*****
Příspěvky: 2059
Registrován: 07 říj 2008, 19:22
Bydliště: Brno-venkov

Re: Moje druhá láska..... jedna stopa :-)

Příspěvek od Gandalf »

Tak to je brutální úpadek ](*,) :)
Nádherný modrý Accentík, vždy dokonale naleštěný zvenčí i zevnitř, musí stát venku na prudkém slunci i na mrazu, aby se nějaká tlustá motorka mohla roztahovat v garáži... :wink:
Ještě, že mám dost místa pro oboje, tohle bych nezkousl :-k
Accent 1.4i Active - Continental Silver (10/2008-4/2015) prodáno
Uživatelský avatar
Vilda
******
Příspěvky: 3712
Registrován: 15 kvě 2008, 21:26
Bydliště: Praha 5

Re: Moje druhá láska..... jedna stopa :-)

Příspěvek od Vilda »

Gandalfe neboj, že jsem to nezkoušel :wink: ale za komančů se všechny garáže stavěli na škodovky nebo Žiguli. Jsou prostě malé ... takže oba povozy se tam nevejdou :| ale neboj, Accentík je nablejskanej jako vždy :D a taky se snažím parkovat ho ve stínu !!
Ssangyong Korando 1.5 GDI 2024

Fiat Tipo 1.4 T-Jet 2018 Red Amore - prodaný

Yamaha Midnight Star 1300 De luxe

New Accent 1.6i CVVT celadon blue - prodaný
Uživatelský avatar
Gandalf
*****
Příspěvky: 2059
Registrován: 07 říj 2008, 19:22
Bydliště: Brno-venkov

Re: Moje druhá láska..... jedna stopa :-)

Příspěvek od Gandalf »

Vildo, tak to jsi mě aspoň trochu uklidnil :) I když ještě není obloha úplně bez mráčku :wink:
Užij si letní jízdy a hodně štěstí s následným výběrem... a třeba v hospodě narazíš na další garáž za 500. Tady se garáže běžně pronajímají za 1000-1500/měs.
Accent 1.4i Active - Continental Silver (10/2008-4/2015) prodáno
Uživatelský avatar
Vilda
******
Příspěvky: 3712
Registrován: 15 kvě 2008, 21:26
Bydliště: Praha 5

Re: Moje druhá láska..... jedna stopa :-)

Příspěvek od Vilda »

Tak koukám, že tady motorkáři nějak vymřeli :D tak to trochu napravím ...

Sezona nám uplynula jako voda a letošní zima ježdění zatím vůbec nepřeje :( takže mašinka je zazimovaná v garáži, baterka je v teple domova a já tady nadavám na tu hnusnou zimu kudy chodím .... ostatně jako každý rok.

Motorkářské období jsem si užil úplně maximálně a zažil spoustu bezva výletů i srazů =D>

Na Viragu jsem najel 11000 kilometrů, což je vcelku slušná porce .... musel jsem vyměnit obě pneu, také baterka odkráčela do věčných lovišť a před měsícem jsem nechal udělat kompletní seřízení motoru, vyčištění karburátorů ultrazvukem a musel jsem v nich vyměnit děravé membrány. 535ka teď lítá jako raketa a já ji můžu s klidným svědomím nabídnout k prodeji.

Nadešel čas, posunout se o kus dál a přesedlat na větší stroj :wink: přece jen ta porce kilometrů, kterou jsem ujel, mi dala spoustu zkušeností a tak si už můžu bez rizika sednout na mnohem vyšší obsah. Samozřejmě neopustím chopper styl, protože ten mi učaroval a mám mezi vyznavači těchto strojů spousty kamarádů i kamarádek. Jen čopra vyměním za cruiser :wink:

Můj favorit je Suzuki Intruder VL 1500 :shock: pořádný parník s váhou asi 350 kg a neskutečně silným motorem. http://www.khmoto.cz/detail.php?id=272657 Foto je pouze ilustrační.

Mamina se mnou teď jezdí docela často a na Introušovi se rozhodně mačkat nebudeme :wink: Příští rok máme v plánu výlet do Vysokých Tater a tahle obluda zvládne odvézt nás oba, i spoustu bagáže. S Virgulkou se budu loučit těžko, protože to byla moje první mašina a dala mi toho moc =D> ale nedá se nic dělat ....

Pár fotek s Yamajkou ....

Výlet do Pekelňáků a zastávka v obci Dubá ..... už mě bolela prdel :lol:
P1130669.JPG
P1130669.JPG (184.4 KiB) Zobrazeno 3122 x
Pekelné doly .... česká motorkářská ikona ! Kdo tam nebyl, není motorkář :D
P1130696.JPG
P1130696.JPG (190.25 KiB) Zobrazeno 3122 x
A poslední výlet sezony a možná, že i náš společný s 535kou :cry:
P1130935.JPG
P1130935.JPG (250.1 KiB) Zobrazeno 3122 x
Ssangyong Korando 1.5 GDI 2024

Fiat Tipo 1.4 T-Jet 2018 Red Amore - prodaný

Yamaha Midnight Star 1300 De luxe

New Accent 1.6i CVVT celadon blue - prodaný
Uživatelský avatar
Borek
******
Příspěvky: 4501
Registrován: 25 črc 2005, 01:25
Bydliště: Orlické hory
Kontaktovat uživatele:

Re: Moje druhá láska..... jedna stopa :-)

Příspěvek od Borek »

Tak to vypadá,že příští Itálii pojedeš na motorce :D .
Hyundai Genesis Coupe (2.generace) 3,8V6 GDI - 260kW Raptor
Hyundai Tiburon GK(2.generace)-2,0l,samba red
Hyundai Veloster-1,6 GDI,zelená žabička
Kia Rio-1,6l CVVT stříbrný sršeň,v plné náloži
Odpovědět

Zpět na „New Accent - Pokec“