Kúpa jazdeného Accentu MC

Moderátoři: Martun, Moderátoři

Odpovědět
TommD
Příspěvky: 2
Registrován: 07 říj 2014, 20:47

Kúpa jazdeného Accentu MC

Příspěvek od TommD »

Zdravím,
po dlhom uvažovaní o rodinnom približovadle sme sa s priateľkou zhodli na tom, že sa zameriame na Accent MC z druhej ruky. V dohľadnej dobe by som mal absolvovať skúšobnú jazdu s vozom inzerovaným ako 1.4i, ročník 2008 s nájazdom necelých 84 000 km.
Chcem sa preto opýtať na čo dávať pozor, aké majú tieto autá slabosti a ako sa dajú odhaliť. Na tomto fóre som sa zatiaľ dočítal o poddimenzovaných tlmičoch na oboch nápravách, prípadne o závadných tyčkách stabilizátora (nemám istotu o ktorý diel ide). Napríklad na súčasnom aute (Fiat Punto 55S) bolo typickou chybou pre daný typ prasknutý radiátor kúrenia, s akými závadami "môžem rátať" pri Accente?
Ďakujem vopred za vaše odpovede.
Reklama
 

Uživatelský avatar
69pavel
*****
Příspěvky: 1711
Registrován: 30 srp 2009, 20:29

Re: Kúpa jazdeného Accentu MC

Příspěvek od 69pavel »

zdar,asi nejvic si pohlidej posilovac rizeni(elektricky),pokud odejde tak novej stoji majlant(kolem 30.000 Kč) a nikdo nejde do opravy a radeji to prodava,i kdyz uz tady mame borce ze slovenska ktery to repasuje za solidni penize,
k autu jako takovemu- samotnemu,mam sice crdi ,mne za celou dobu slouzi jak ma a jsem spokojeny,je pravda ze tlumice jsou slaba stranka auticka ale najde se i par dalsich veci jako predni silentbloky v ramenech predni napravy,stabilizacni tycky,dale pokud jsou vzadu kotouce tak oblozeni rucni brzdy kdy dochazi z nicehonic k odlepeni oblozeni,dale casta zavada loziska prednich naboju(odchazi na prave strane cca kolem 80.000km)
v 90.000km te cekaji rozvody
idealni bys mel pokud mas moznost to nechat napichnout na diagnostiku a podivat se zda tam nezustaly nejake zavady v pameti i kdyz bazary toto mazaji aby to neslo vycist, overil by sis zda neni stoceny tachos
Hyu ACCENT MCT 1.5CRDi VGT rok: 10/2008 barva: 2X INDIGO BLUEMICA oil: TOTALQUARTZ9000 5W/40
Uživatelský avatar
cert
****
Příspěvky: 1414
Registrován: 29 zář 2008, 09:39
Bydliště: Pelhřimov
Kontaktovat uživatele:

Re: Kúpa jazdeného Accentu MC

Příspěvek od cert »

Jen k tomu co napsal Pavel dodám, že pokud Ti nevyjde koupě té 1,4i, tak se zkus podívat po Accentu s motorem 1,6 CVVT - je jich jak šafránu, ale stojí to za to. Mám 1,6 a mohu jen doporučit. Jinak já na Accentu měnil jen všechny tlumiče a pak spínač brzdových světel (u pedálu). Jo a 6 let starý Accent nebo i mladší ale s najetými 90 tis. km+ by měl mít vyměněné rozvody - pozor na to (týká se pouze benzinových motorů).
Hyundai Accent 1,6i CVVT Elegance, Velvet Red (TZ), BORBET CA, audio MAGNAT, MAD Classic Collection, 10/2008
Uživatelský avatar
Vilda
******
Příspěvky: 3712
Registrován: 15 kvě 2008, 21:26
Bydliště: Praha 5

Re: Kúpa jazdeného Accentu MC

Příspěvek od Vilda »

cert píše: zkus se podívat po Accentu s motorem 1,6 CVVT - je jich jak šafránu, ale stojí to za to. Mám 1,6 a mohu jen doporučit.
AMEN ......

Ten motor je prostě skvělej !!! Lepší jsem v autě nikdy neměl =D>
Ssangyong Korando 1.5 GDI 2024

Fiat Tipo 1.4 T-Jet 2018 Red Amore - prodaný

Yamaha Midnight Star 1300 De luxe

New Accent 1.6i CVVT celadon blue - prodaný
TommD
Příspěvky: 2
Registrován: 07 říj 2014, 20:47

Re: Kúpa jazdeného Accentu MC

Příspěvek od TommD »

Ďakujem za rady a za ochotu, ruka osudu nakoniec ale zasiahla tak, že výber padol na zachovalý Peugeot 206 SW. Síce je to voz trochu iného charakteru a od iného výrobcu, potešilo ma objavenie príjemnej komunity na :hyu: fóre. Snáď tu zavítam pri ďalšej obmene "vozového parku".
T.
Uživatelský avatar
69pavel
*****
Příspěvky: 1711
Registrován: 30 srp 2009, 20:29

Re: Kúpa jazdeného Accentu MC

Příspěvek od 69pavel »

TommD píše:Ďakujem za rady a za ochotu, ruka osudu nakoniec ale zasiahla tak, že výber padol na zachovalý Peugeot 206 SW. Síce je to voz trochu iného charakteru a od iného výrobcu, potešilo ma objavenie príjemnej komunity na :hyu: fóre. Snáď tu zavítam pri ďalšej obmene "vozového parku".
T.

tak na peugeotku si pohlidej zadni napravu,pokud bude vyrachtana, nejlip nechat udelat repasi cele napravy,pokud bys chtel ,mam kontakt na firmu(Senov u Ostravy) ktera to dela poctive za solidni peniz,najdou se totiz i takove firmy kdy to i v dnesni dobe ojebavaji a problem se zadkem se brzo opakuje.
a potom si jeste pohlidej loziska v hornim ulozeni na predni naprave,taky casto odchazej.
jinak at ti slouzi
Hyu ACCENT MCT 1.5CRDi VGT rok: 10/2008 barva: 2X INDIGO BLUEMICA oil: TOTALQUARTZ9000 5W/40
Odpovědět

Zpět na „New Accent - Pokec“