"Čerpačky" alebo kde je podľa vás najlepšie palivo

Moderátoři: Martun, Moderátoři

Odpovědět

Kde najradsej / najcastejsie tankujete?

SHELL
28
25%
OMV
21
19%
SLOVNAFT
4
4%
ESSO / AGIP
5
4%
LUKOIL
11
10%
BENZINA
21
19%
EUROOIL
7
6%
AVANTI
2
2%
Hypermarketove pumpy (Hypernova, Tesco, Makro)
13
12%
 
Celkem hlasů: 112

Uživatelský avatar
Mikro
***
Příspěvky: 532
Registrován: 26 lis 2006, 10:23
Bydliště: Bratislava (SK)
Kontaktovat uživatele:

"Čerpačky" alebo kde je podľa vás najlepšie palivo

Příspěvek od Mikro »

tak sa podeľte so skúsenosťami

ja preferujem SHELL alebo JET. ďalšie čerpačky sú pre mňa len východiskom z núdze.

P.S.: viac možností v "polle" sa mi pridať nepodarilo
Hyundai i30cw 1.6 CRDi Automat 2014 Style, Creamy White

Predchádzajúce:
Hyundai Accent 1.5 CRDi 2007 Elegance, Ebony Black + black plastic foils
Hyundai SantaFe CRDi 2.0 VGT 4x4 2005, Black
Reklama
 

Peter5
*
Příspěvky: 65
Registrován: 29 čer 2007, 18:31
Bydliště: okr. Michalovce

Příspěvek od Peter5 »

Co hovorite na slovnaft? Ja tam tankujem pravidelne a nemal som tam este ziaden problem. Aky je vas nazor?
Uživatelský avatar
peaty
**
Příspěvky: 285
Registrován: 04 led 2007, 17:19
Bydliště: Stará Turá

Příspěvek od peaty »

Tak toto je dost tazka otazka, na ktorej pumpe je najlepsie palivo. Osobne si myslim, ze je to dost jedno, pretoze kazda pumpa berie palivo zo Slovnaftu. Neviem sice, ci je to u Shellu inac (Mikro pisal, ze tam dovazaju palivo priamo z Ciech). Druha stranka veci je ta, ci tam to palivo potom este riedia pripadne vodou, aby mali vyssi zisk. Dalej zalezi od vytazenosti cerpacej stanice, ci tam to palivo dlho stoji v nadrziach, alebo ci sa casto meni...
Obrázek
Accent 1.5 CRDi, 2007, Red Wine
Obrázek
super.soso
**
Příspěvky: 278
Registrován: 27 čer 2007, 14:10
Bydliště: Bratislava

Příspěvek od super.soso »

Ja osobne tankujem na SHELL (V-Power)

Jeden kamarát tankoval pravidelne na JURKI a dopadol tak, že sa mu auto úplné pokazilo, zistil že na vlastnej šetrnosti doplatil nato jeho passat

človek si povie že na JURKI stoji benzín 37sk/lit oproti tomu čo stoji na SHELL 39sk/lit ale keď to prerátam pri svojej 45lit nádrži je to rozdiel iba 90sk ktorí ja osobne radšej zaplatím ako potom vrážať tisíce na opravy spojene s tankovaním nekvalitného benzínu, dokonca raz sa mi stalo, že som na V-Power najazdil o 100km viac a to som jazdil rovnakým štýlom sám som bol prekvapený. Myslím si že aj kvalita benzínu dosť zasahuje do kultivovanosti motora aj jeho výkonu.
Uživatelský avatar
Andy4
***
Příspěvky: 674
Registrován: 31 črc 2006, 18:28
Bydliště: ke/ks

Příspěvek od Andy4 »

ESSO chlapci pretože to mám najbližšie. Otec tam tankuje svoje HDi už od nova, pred tým tam tankoval predošlé HDi.... a nikdy nebol so žiadnym problém v dôsledku nekvalitného paliva. Hdi je viac menej CRDi ...
mx5/swiftsport/santafe/accent
Sohaj
*
Příspěvky: 48
Registrován: 16 kvě 2007, 22:38
Bydliště: Humenné

Příspěvek od Sohaj »

Ja som zatial tankoval len V-power na SHELL a len raz Diesel - Extra pri Povazskej Bystrici tiez na SHell . Rozdiel bol velky , teraz neviem ci to bolo preto , ze som ho hned od zaciatku rozmaznaval , alebo je to domacou stravou . Predsa len my na Vychode mame vydatnejšiu stravu.
Hyundai Accent 1.5 CRDi Elegance, Wine Red
Uživatelský avatar
diosko
**
Příspěvky: 132
Registrován: 07 kvě 2007, 21:11
Bydliště: SK, BB

Příspěvek od diosko »

Tak ja som zatial tankoval iba na Shellke, takze nemozem/neviem posudit ine diesel tankovanie. Predoslemu autu (S105L) to bolo vcelku jedno ;-)
Naposledy upravil(a) diosko dne 11 črc 2007, 14:05, celkem upraveno 1 x.
Accent 1.5 CRDi, 2007, True Blue
Uživatelský avatar
dusser
*
Příspěvky: 36
Registrován: 27 dub 2007, 13:10

Příspěvek od dusser »

ja osobne si myslím, že je to prakticky jedno na ktorej pumpe tankujem, ide však naozaj o to ako napísal "Peaty", že koľko do toho paliva prilievajú vody, v snahe o čo najväčší zisk :evil: :!:
Hyundai Accent 05 / 2007
1,5 CRDi VGT
81 kW / 235 Nm
Elegance, Space Silver
_________________________
Kcheml
*
Příspěvky: 77
Registrován: 14 bře 2007, 18:44
Bydliště: Jihlava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kcheml »

Benzín tankuji zásadně u Shell a beru V-Power (nikoliv Racing). Tak nějak doufám, že alespoň na své prémiové značce nebude Shell šidit. 8) Hned vedle Shellky se nám upíchlo Tesco, benzín je tam asi o tři koruny levnější než můj V-Power... ale tak nějak mi připadá, že ta cca 10% úspora mi za to nestojí, benzín by se asi neměl nakupovat v obchodě s potravinami... :)

A sice se mě to netýká, ale neměla v možnostech být také možnost "je mi to úplně jedno"? Přeci jen si myslím, že spoustě lidí to jedno je.
Hyundai Accent ´07 1.4 Beige Gold
bigosp
*
Příspěvky: 52
Registrován: 30 lis 2006, 18:10

Příspěvek od bigosp »

Na benzín z Hypernovy jsem najel 100000 km než jsem auto předělal na LPG.
Vše ok.

Kdysi jsem jezdil výhradně na polský benzín z jejich JZD a taky vše OK

tak si vyberte
Hyundai GETZ 1,3 ( 60 KW ) LPG.
Uživatelský avatar
black_sheep
Moderátor
Příspěvky: 6616
Registrován: 17 čer 2007, 18:39

Příspěvek od black_sheep »

ja taky beru zasadne na shellu (V-Power 95), do coupatka co jsem ho koupil jsem jeste nic jinyho nenalil 8)
I cars
Driving a Mazda MX-5 and a BMW M3 E46 convertible.
History: Mondeo ST 220, Focus ST 170, Lancia Prisma Integrale, Hyundai Scoupe LS
MartasZ
*****
Příspěvky: 2154
Registrován: 14 pro 2005, 11:47
Bydliště: Mladá Boleslav
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MartasZ »

já tam lil zatim dycky všechno a nikdy sem nepozoroval rozdíl.. tak nevim no :roll:
Hyundai Coupe 2.0 16v 1997
102kW G4GF
dB Drag Racing 136,2dB :D
Obrázek
Uživatelský avatar
Borek
******
Příspěvky: 4501
Registrován: 25 črc 2005, 01:25
Bydliště: Orlické hory
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Borek »

Benzín beru u všech čerpaček.Zatím bez problému,jen u Tank Ono v Trutnově,je auto línější(benzín o 2,-Kč lacinější) a neberu u Slovnaftu,protože na jejich benzín,rachtají ventily jak zběsilé :evil: .To mám několikrát odzkoušené na více autech.
Zrovna dnes zůstala spousta aut stát na D1 po načerpání u Slovnaftu.Po načerpání nafty zničily po pár metrech motory(propálené písty...).Slovnaft namíchal do nafty ředidlo. :shock: Takže moje podezření na míchání kdejakého sajrajtu i do benzínu se potvrdilo. :( Už to u Slovnaftu přehnali. :roll:
Hyundai Genesis Coupe (2.generace) 3,8V6 GDI - 260kW Raptor
Hyundai Tiburon GK(2.generace)-2,0l,samba red
Hyundai Veloster-1,6 GDI,zelená žabička
Kia Rio-1,6l CVVT stříbrný sršeň,v plné náloži
Uživatelský avatar
tom
***
Příspěvky: 751
Registrován: 14 bře 2007, 12:47
Bydliště: Kladno, Slaný

Příspěvek od tom »

Slovnaft měl teď na D1 krutý problémy, údajně benzín místo nafty a opačně, ale po rozboru to prý spíš vypadá ne nějaký ředidlo nebo co... :lol:
VOLVO V70 Summum 11/2013 D4 120kW
Peugeot 206cc 2.0i 100kW

Bylo: S80 3,2 LPG, C4 1,6 LPG, Accent 1,5 CRDi, Favorit 1,3 LPG, Škoda Pick-Up 2000 1,9D
Uživatelský avatar
Mexican
*******
Příspěvky: 7901
Registrován: 05 srp 2007, 14:39
Bydliště: Střelice (JmK)
Kontaktovat uživatele:

Kvalita a nekvalita

Příspěvek od Mexican »

super.soso píše:Ja osobne tankujem na SHELL (V-Power)

Jeden kamarát tankoval pravidelne na JURKI a dopadol tak, že sa mu auto úplné pokazilo, zistil že na vlastnej šetrnosti doplatil nato jeho passat

človek si povie že na JURKI stoji benzín 37sk/lit oproti tomu čo stoji na SHELL 39sk/lit ale keď to prerátam pri svojej 45lit nádrži je to rozdiel iba 90sk ktorí ja osobne radšej zaplatím ako potom vrážať tisíce na opravy spojene s tankovaním nekvalitného benzínu, dokonca raz sa mi stalo, že som na V-Power najazdil o 100km viac a to som jazdil rovnakým štýlom sám som bol prekvapený. Myslím si že aj kvalita benzínu dosť zasahuje do kultivovanosti motora aj jeho výkonu.
Myslim, ze sa to nezaklada na pravde. Ak sa kamaratovi pokazil passat, bolo treba poslat benzin na rozbor. Doteraz som jazdil s Ford Fiestou 2006 - 1,25 16V (dost hakliva na kvalitu benalu) a cerpal som vzdy podla ceny - teda Tesco, Unicorn, Jurki. Obcas so nacerpal 98 oktanovy benzin, aby sa spalili usadeniny vo valcoch. Najazdil som asi 17 000 km

S novym Accentom som zatial cerpal v TESCO brno (raz, mam ho 3 dni)

Ako sa tvrdi - treba cerpat tam, kde sa spotrebuje vela PHM. Ak si niekto mysli, ze na malych "neznackovych" pumpach do paliva leju vodu, nech poprosi mamicku, ze nech mu uz po veceroch necita rozpravky
2023 TUCSON NX4 HEV 2WD Style/Premium - hybridny mladoch od 04/2023
2007 Accent 1,5 CRDi VGT, Nemesis in Elegance & True Blue - legenda s 404 000km, ktora vzdy bude mat miesto v mojom srdci - 08/2007 do 04/2023

http://pancuha.wordpress.com/
Odpovědět

Zpět na „New Accent - Pokec“