Hyundai Accent 1.6 benzín

Moderátoři: Martun, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Mexican
*******
Příspěvky: 7901
Registrován: 05 srp 2007, 14:39
Bydliště: Střelice (JmK)
Kontaktovat uživatele:

Re: Hyundai Accent 1.6 benzín

Příspěvek od Mexican »

ono aj povodna zelena to presvieti. Vilda ma ale iny typ pristrojovky (novsi model).
ak by ta cervena svietila silnejsie IMHO by to bolo casom neprijemne pre oci

PS - tatto fotka je tak stara sa divim, ze je uz farebna :-)
Přílohy
pristrojovka.jpg
pristrojovka.jpg (44.54 KiB) Zobrazeno 2472 x
2023 TUCSON NX4 HEV 2WD Style/Premium - hybridny mladoch od 04/2023
2007 Accent 1,5 CRDi VGT, Nemesis in Elegance & True Blue - legenda s 404 000km, ktora vzdy bude mat miesto v mojom srdci - 08/2007 do 04/2023

http://pancuha.wordpress.com/
Reklama
 

Uživatelský avatar
Vilda
******
Příspěvky: 3712
Registrován: 15 kvě 2008, 21:26
Bydliště: Praha 5

Re: Hyundai Accent 1.6 benzín

Příspěvek od Vilda »

Martun píše: podívej se na teplotu. U maxima máš taky červený bod, kteý ti taky nesvítí.
No fakt že jo :shock: tak teď jsem zdeprimovanej úplně ..... #-o tohle prostě nerozdejchám :D Marťas, až dorazíš, tak se budeme muset vážně zamyslet, jak tenhle nedostatek napravit :wink: řikáš bílá dioda, jo ??

P.S. A jak vidíš, tak normálně píšu .... takže jsem žádnou slepotu po slivovici nedostal :lol: a letos je fakt moc dobrá !!!!
Ssangyong Korando 1.5 GDI 2024

Fiat Tipo 1.4 T-Jet 2018 Red Amore - prodaný

Yamaha Midnight Star 1300 De luxe

New Accent 1.6i CVVT celadon blue - prodaný
Uživatelský avatar
Martun
Moderátor
Příspěvky: 4475
Registrován: 28 pro 2008, 22:53
Bydliště: Teplice

Re: Hyundai Accent 1.6 benzín

Příspěvek od Martun »

Mexican
Jojo, mě to taky takhle prosvítilo, Vilda má bohužel s tou novější palubkou smolíka..

Máš recht, ty KM jsou opravdu pravěký :lol:

Vilda
No hlavně že vidíš, jen jestli jsi si jen necucnul? :lol:

Přeci by ses neopičil? :twisted: :lol: Třeba celočervený tady ještě nikdo nemá.. a nechal bych zelený displeje :wink:
HYUNDAI IX55 3.0crdi V6 176KW

prodáno
NISSAN X-TRAIL 1.6 DCI 96KW
KIA SORENTO XM FL 2.2 145KW
NISSAN MURANO 3.5 V6 188KW
HYUNDAI GRANDEUR 3.3 V6 173KW
HYUNDAI ACCENT 1.5 crdi
Koupeno: 03.08 ukradeno 02.14
Uživatelský avatar
Martun
Moderátor
Příspěvky: 4475
Registrován: 28 pro 2008, 22:53
Bydliště: Teplice

Re: Hyundai Accent 1.6 benzín

Příspěvek od Martun »

Malá ochutnávka :lol:
Přílohy
23092010831.jpg
23092010831.jpg (40.36 KiB) Zobrazeno 2467 x
HYUNDAI IX55 3.0crdi V6 176KW

prodáno
NISSAN X-TRAIL 1.6 DCI 96KW
KIA SORENTO XM FL 2.2 145KW
NISSAN MURANO 3.5 V6 188KW
HYUNDAI GRANDEUR 3.3 V6 173KW
HYUNDAI ACCENT 1.5 crdi
Koupeno: 03.08 ukradeno 02.14
Uživatelský avatar
Mexican
*******
Příspěvky: 7901
Registrován: 05 srp 2007, 14:39
Bydliště: Střelice (JmK)
Kontaktovat uživatele:

Re: Hyundai Accent 1.6 benzín

Příspěvek od Mexican »

mna irituje ta modra na ovladani teploty. Svieti az prilis silno a nikdy som si na to nevykol. Je skoda ze sa neda regulovat intenzita.
2023 TUCSON NX4 HEV 2WD Style/Premium - hybridny mladoch od 04/2023
2007 Accent 1,5 CRDi VGT, Nemesis in Elegance & True Blue - legenda s 404 000km, ktora vzdy bude mat miesto v mojom srdci - 08/2007 do 04/2023

http://pancuha.wordpress.com/
Uživatelský avatar
Gandalf
*****
Příspěvky: 2059
Registrován: 07 říj 2008, 19:22
Bydliště: Brno-venkov

Re: Hyundai Accent 1.6 benzín

Příspěvek od Gandalf »

Tak vidím, že už opravdu nevíte, co byste řešili :mrgreen:
Já motor přes 5000 snad nikdy nevytočil a výrazněji přes 4000 jen zřídka :oops:
Accent 1.4i Active - Continental Silver (10/2008-4/2015) prodáno
Uživatelský avatar
Vilda
******
Příspěvky: 3712
Registrován: 15 kvě 2008, 21:26
Bydliště: Praha 5

Re: Hyundai Accent 1.6 benzín

Příspěvek od Vilda »

Martun píše:

Máš recht, ty KM jsou opravdu pravěký :lol:

Vilda
No hlavně že vidíš, jen jestli jsi si jen necucnul? :lol:

Přeci by ses neopičil? :twisted: :lol: Třeba celočervený tady ještě nikdo nemá.. a nechal bych zelený displeje :wink:
Márty, tak to se podívej na moje kilometry na nočním fotu :D slivovice jsem vypil tak pět panáčků, takže kdyby to byl metanol, tak jsem na odd. ARO .... ale nenutim ti jí. S tou bílou diodou si mě špatně pochopil, já myslel jen tak dvě - tři .... dvě pod červený pole otáčkoměru a jednu pod tečku teploměru :wink: jinak mě se zelený podsvícení líbí a neměnil bych ho ... tohle, co máš teď ty v Ácovi, jsem měl v Primeře ..... takže je pro mě docela okoukaný :roll:

Gandalfe, tohle nevytáčení zrovna pro motor moc dobrý není, ale jak Tě znám, tak si stejně pojedeš po svým :lol: v omezovači jsem každou chvilku :wink: protože mám na paměti rčení svého mistra " Motor kterej se nehoní stojí za ho...o a klekne " .... a striktně se ho držim ... :-
Ssangyong Korando 1.5 GDI 2024

Fiat Tipo 1.4 T-Jet 2018 Red Amore - prodaný

Yamaha Midnight Star 1300 De luxe

New Accent 1.6i CVVT celadon blue - prodaný
Uživatelský avatar
Martun
Moderátor
Příspěvky: 4475
Registrován: 28 pro 2008, 22:53
Bydliště: Teplice

Re: Hyundai Accent 1.6 benzín

Příspěvek od Martun »

Vilda píše:.... S tou bílou diodou si mě špatně pochopil, já myslel jen tak dvě - tři .... dvě pod červený pole otáčkoměru a jednu pod tečku teploměru :wink:
To by nebylo pěkné. Svítilo by ti kus rychloměru zeleně , pak kousek bíle a tam kde už je červená, tam červeně... Nebo vy máte palubku zelenou i když to nesvítíte?? My bílou..
HYUNDAI IX55 3.0crdi V6 176KW

prodáno
NISSAN X-TRAIL 1.6 DCI 96KW
KIA SORENTO XM FL 2.2 145KW
NISSAN MURANO 3.5 V6 188KW
HYUNDAI GRANDEUR 3.3 V6 173KW
HYUNDAI ACCENT 1.5 crdi
Koupeno: 03.08 ukradeno 02.14
Uživatelský avatar
Martun
Moderátor
Příspěvky: 4475
Registrován: 28 pro 2008, 22:53
Bydliště: Teplice

Re: Hyundai Accent 1.6 benzín

Příspěvek od Martun »

Vilda píše: ...Gandalfe, tohle nevytáčení zrovna pro motor moc dobrý není, ale jak Tě znám, tak si stejně pojedeš po svým :lol: v omezovači jsem každou chvilku :wink: protože mám na paměti rčení svého mistra " Motor kterej se nehoní stojí za ho...o a klekne " .... a striktně se ho držim ... :-
Copak Gandalf :wink: Já mám podezření že mu na otáčkoměru sedí už pěkně starej pavouček, je hezky usazenej za 4000 a libuje si, že ho ručička nešťouchá do prdelky... :mrgreen: :mrgreen:
HYUNDAI IX55 3.0crdi V6 176KW

prodáno
NISSAN X-TRAIL 1.6 DCI 96KW
KIA SORENTO XM FL 2.2 145KW
NISSAN MURANO 3.5 V6 188KW
HYUNDAI GRANDEUR 3.3 V6 173KW
HYUNDAI ACCENT 1.5 crdi
Koupeno: 03.08 ukradeno 02.14
Uživatelský avatar
Gandalf
*****
Příspěvky: 2059
Registrován: 07 říj 2008, 19:22
Bydliště: Brno-venkov

Re: Hyundai Accent 1.6 benzín

Příspěvek od Gandalf »

Je to tak, byť zde trochu OT, ale když vezmu, že ideální provozní otáčky jsou 2-2500, tak při předjíždění nebo jiných podobných manévrech jdu ke 4000, občas to ještě podržím na 4500, ale víc ani ťuk. Ale, že jste to Vy, kluci, tak občas v létě se zahřátým motorem tu ručičku pošlu na 5000 :mrgreen:
Ale mé pravidelné jízdy jsou do 18-20 km a při těch se motor (podle některých odborníků) vlastně teprve dostává na optimální provozní teplotu. Jasně, že topení začne hřát už po pár km, ale všechny části a náplně motoru ještě zdaleka nejsou připravené na maximální výkony :wink:
Ale jinak můj styl zřejmě nemá negativní vliv na motory (i dřívější), spotřeba dobrá, olej to nežere a výkon vnímám jako zcela dostačující :)
Accent 1.4i Active - Continental Silver (10/2008-4/2015) prodáno
Uživatelský avatar
Vilda
******
Příspěvky: 3712
Registrován: 15 kvě 2008, 21:26
Bydliště: Praha 5

Re: Hyundai Accent 1.6 benzín

Příspěvek od Vilda »

Gandalf píše:
Ale jinak můj styl zřejmě nemá negativní vliv na motory (i dřívější), spotřeba dobrá, olej to nežere a výkon vnímám jako zcela dostačující :)
Musel by si porovnat stejné auto, ale od někoho, kdo motor vytáčí mnohem víc a častěji než Ty ..... rozdíl ve výkonech motorů bude určitě hodně znát. Nicméně samozřejmě respektuji Tvůj styl jízdy ..... každý z nás jezdíme tak, jak mu to vyhovuje :wink: jsem od svých šoférských začátků zvyklý motory točit a už se na tom nic nezmění :D
Ssangyong Korando 1.5 GDI 2024

Fiat Tipo 1.4 T-Jet 2018 Red Amore - prodaný

Yamaha Midnight Star 1300 De luxe

New Accent 1.6i CVVT celadon blue - prodaný
Uživatelský avatar
Borek
******
Příspěvky: 4501
Registrován: 25 črc 2005, 01:25
Bydliště: Orlické hory
Kontaktovat uživatele:

Re: Hyundai Accent 1.6 benzín

Příspěvek od Borek »

Tak u mě červené pole otáčkoměru svítí. :D
9.JPG
9.JPG (41.72 KiB) Zobrazeno 2409 x
Jinak na jízdu mám přesně stejný názor a zkušenost,jako Vilda a jeho citace-" Motor kterej se nehoní stojí za ho...o".U :tus: ho točím od novoty/prvních kilometrů a i dle desítek jízd na srazech na letištích,byl tenhle motor vždy nejrychlejší(i proti ostatním :tus:i papírově silnějším autům ...).Je přeci radost vidět jak ručička letí vzhůru a motor neustává v tahu až k 7000 ot. :wink:
Přidám jednu momentální zkušenost s 1,6l CVVT a jeho řídící jednotkou.Někdo se mě už ptal na E85 v tomto motoru.Starty a jízda bez problému.Problém je v tom,že řídící jednotka je oproti :tus: jednoduchá a hloupá :!: :( .Jakmile jsem dal 2/3 E85,rozsvítila se kontrolka emis.systému,protože ubylo "smradu".To je OK.Ale na rozdíl od :tus: ,kde se ze začátku při velkém množství E85 také rozsvítila,ale jednotka si vstřik upravila a zhasla kontrolku(nebo stačilo přidat trochu benzínu a kontrolka zhasla),tak u 1,6l ji to rozsvítí a i když se vezme plná nádrž benzínu,jednotka už chybu(její odstranění)nekontroluje/není schopna poznat #-o a svítí dál.Po zresetování samozřejmě zhasne a vše funguje normálně dál.Vyzkoušeno na pár nádržích.Prostě zkoušet provoz 1,6l na větší množství(nebo dokonce čistý,což :tus: nedělá problém a z motoru dělá raketu)nemá smysl.Spotřeba šla rapidně nahoru-9,4l/100km(takovou nemám ani u 2,0l :tus: s cihlou na podlaze #-o a sakra jiném užívání si radosti z jízdy).Navíc na výkonu Ria to znát nijak citelně není.Zklamalo mě hlavně vyhodnocování chyb-u 1,6l to funguje jednoduše-je zaznamenána chyba-rozsvítí kontrolku a dál už nic nekontroluje,neřeší(i když už tam chyba není). :-kNatož aby se učila(přizpůsobovala kvalitě/složení benzínu). Ještě že to nemá tak zk..é řešení,jako u jiných aut(všetně Škůdky),že se při rozsvícení kontrolky CHECK,auto plouží v nouzovém režimu.Tady jen svítí kontrolka,ale auto jede úplně stejně dravě dál.No,tuhle hloupou jednotku holt novým kouskům nenaučím a bude mlsat BA95 :D .
Hyundai Genesis Coupe (2.generace) 3,8V6 GDI - 260kW Raptor
Hyundai Tiburon GK(2.generace)-2,0l,samba red
Hyundai Veloster-1,6 GDI,zelená žabička
Kia Rio-1,6l CVVT stříbrný sršeň,v plné náloži
Uživatelský avatar
Vilda
******
Příspěvky: 3712
Registrován: 15 kvě 2008, 21:26
Bydliště: Praha 5

Re: Hyundai Accent 1.6 benzín

Příspěvek od Vilda »

Borku, fakt že jo ...... u Ria je podsvícenej celej tachometr :-k tak nějak jsem si myslel, že jsem už dotáhnul do konce všechno, o co nás v rámci ořezávání Accentíka :hyu: obral a je tu další zjištění, že ne :? Takže je jasný, že tam prostě ty diody nedaly ... je to síla, dvě skoro stejný firmy, dvě skoro stejný auta a přitom tak jiný :roll: jen by mě zajímalo, jestli tuhle nesmyslnou politiku oškubání výbavy odskákal jen Accent, nebo i jiný značky vozů Hyundai .... tak nějak si pomalu začínám bejt jistej, že další nový auto už Hyundai nebude [-X škoda je, že Kia nedělá Cedníka v 1.6 CVVT ..... dneska mi přijde Kia jako mnohem solidnější značka, nežli :hyu:
Ssangyong Korando 1.5 GDI 2024

Fiat Tipo 1.4 T-Jet 2018 Red Amore - prodaný

Yamaha Midnight Star 1300 De luxe

New Accent 1.6i CVVT celadon blue - prodaný
Uživatelský avatar
zolda
**
Příspěvky: 305
Registrován: 09 srp 2010, 21:13
Bydliště: Ústí nad Orlicí

Re: Hyundai Accent 1.6 benzín

Příspěvek od zolda »

Vildo, tak jsem koukal na mého Ácu - model 2010 a nechci Tě naštvat, ale mně červená na otáčkoměru svítí červěně ... ale tam stějně moje ručička nechodí :!: Nic si z toho nědělej, já mám na mém Ácovi očesané zase jiné věci, to si nevybereš ... ](*,)
Citroen Berlingo Multispace Shine, 1,6 BlueHDi 120 MAN6 bílé barvy, září 2016
ix20 1.4 CVVT 66 kW Tricolor reed, březen 2013
NewAccent 1.4 i Alpha Style Indigo blue, duben 2010
Uživatelský avatar
enjoy
****
Příspěvky: 1272
Registrován: 19 srp 2011, 20:23
Bydliště: Praha 3

Re: Hyundai Accent 1.6 benzín

Příspěvek od enjoy »

Vilda:co nejvíc chybí mě, je neosvětlená přihrádka u spolujezdce a zdaleka nejvíc sluneční clona, která drží pouze ve dvou polohách a to buď úplně zaklopená nebo úplně vyklopená, což je při zimním slunci a v podstatě kdykoliv je slunce níž, úplně k ničemu!
Jinak takový věci jako neosvětlená tlačítka mlhovek, to mě taky vadí, ale už ne tolik. Jo a žárovky pod budíky mi po čtyřech letech odešly 4 z 8, naštěstí jdou svépomocí jakš takš vyměnit.
V mém momentálním výběru je Suzuki Grand Vitara, pokud překousnu spotřebu, tak do ní půjdu.
Hyundai Matrix 1.5 CRDi VGT 81kw
Odpovědět

Zpět na „New Accent - Pokec“