Maximálka u CRDi

Moderátoři: Martun, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Vilda
******
Příspěvky: 3712
Registrován: 15 kvě 2008, 21:26
Bydliště: Praha 5

Re: Maximálka u CRDi

Příspěvek od Vilda »

David C3 píše:já rád na to někdy šlápnu :-) ted sem jel Zlín- Vysoké Myto a zpět. Rychlost obec 50 mimo 110-140 dalnice 150-160 a spotřeba na 320km byla 5.7L tak to je super...jezdím pomalej ale pozdě se vyjel a musel sem tam být na čas....
Tak CRDíčko nemám, ale jak jsem psal, minulou sobotu, skoro ta samá vzdálenost jako Ty ( 300 km ) rychlostní limity stejný jako Ty a spotřeba 5.8 l !!!!!!!!!!!! s benzínem !!!! :D
Ssangyong Korando 1.5 GDI 2024

Fiat Tipo 1.4 T-Jet 2018 Red Amore - prodaný

Yamaha Midnight Star 1300 De luxe

New Accent 1.6i CVVT celadon blue - prodaný
Reklama
 

Uživatelský avatar
David C3
*****
Příspěvky: 1769
Registrován: 11 zář 2006, 16:01
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Re: Maximálka u CRDi

Příspěvek od David C3 »

1.6 je v poho ale určitě tak jak sem jel by měla tak 8L :-) mimo dědiny sem nedodržoval a opravdu jel... a dalnici skoro pořád 160.. tech 5.8 bych věřil kdyby jsi dodržoval.. :mrgreen:
Accent Crdi Elegance GOLD 02/2008, parkovací čidla,Folie, 95tis km
Fabia II FL combi TSI 77kw DSG Elegance, inter. RS. 16 elba. 50tis km
YETI 2.0 TDI CR PDF 4x2 Experience 10/2009 ice blue, 17 alu, najeto 100tis km
Uživatelský avatar
Gandalf
*****
Příspěvky: 2059
Registrován: 07 říj 2008, 19:22
Bydliště: Brno-venkov

Re: Maximálka u CRDi

Příspěvek od Gandalf »

"sem nedodržoval ... jsi dodržoval" - to zní jak Polívkovo "mě nevadí, že si vstúpil, ale že si vystúpil" :D
Naposledy upravil(a) Gandalf dne 06 kvě 2009, 16:08, celkem upraveno 1 x.
Accent 1.4i Active - Continental Silver (10/2008-4/2015) prodáno
Uživatelský avatar
David C3
*****
Příspěvky: 1769
Registrován: 11 zář 2006, 16:01
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Re: Maximálka u CRDi

Příspěvek od David C3 »

a vůbec není to jedno... hlavně že je autka jezdí :hyu:
Accent Crdi Elegance GOLD 02/2008, parkovací čidla,Folie, 95tis km
Fabia II FL combi TSI 77kw DSG Elegance, inter. RS. 16 elba. 50tis km
YETI 2.0 TDI CR PDF 4x2 Experience 10/2009 ice blue, 17 alu, najeto 100tis km
Uživatelský avatar
Mexican
*******
Příspěvky: 7901
Registrován: 05 srp 2007, 14:39
Bydliště: Střelice (JmK)
Kontaktovat uživatele:

Re: Maximálka u CRDi

Příspěvek od Mexican »

6 litrov po jazde po dialnici rychlostou 150 ani nahodou pri 1,6 benzine... teda ak ta dialnica z tej 300km trasy nebola 5-10 km a zvysok okresky, rovina , na 5. prevodovom, rychlosti 80km/h a bez obci.. so vsetkym respektom, ale do 6l u 1,6 skutocne len mimo obce bez dialnice
2023 TUCSON NX4 HEV 2WD Style/Premium - hybridny mladoch od 04/2023
2007 Accent 1,5 CRDi VGT, Nemesis in Elegance & True Blue - legenda s 404 000km, ktora vzdy bude mat miesto v mojom srdci - 08/2007 do 04/2023

http://pancuha.wordpress.com/
Uživatelský avatar
Gandalf
*****
Příspěvky: 2059
Registrován: 07 říj 2008, 19:22
Bydliště: Brno-venkov

Re: Maximálka u CRDi

Příspěvek od Gandalf »

Vilda: Bohužel jsi přispěl do nevhodného vlákna a spustil "povyk" našich čmudilů. To víš, nízká spotřeba na dlouhých dálničních štrekách, to je "jejich" doména... :D
Současně se všem dotčeným touto poznámkou omlouvám, rozhodně nejde o žádnou provokaci na téma benzín vs. nafta :D
Accent 1.4i Active - Continental Silver (10/2008-4/2015) prodáno
Uživatelský avatar
Mexican
*******
Příspěvky: 7901
Registrován: 05 srp 2007, 14:39
Bydliště: Střelice (JmK)
Kontaktovat uživatele:

Re: Maximálka u CRDi

Příspěvek od Mexican »

Gandalf nejde o nic... ale budeme sa drzat reality.. alebo nie? teraz do Hannoveru cestovka 140 podla tacho drzana cca 85% casu, podla palubaku spotreba 5,8... chces teda povedat, ze pri vyssej rychlosti ma 1,6 rovnaku spotrebu? ak si pozries vsetky tie flames benzin vs CRDi, tak vdzy tam bude ze bud sa opierame o fakty alebo proste nieco tvrdime len tak z rukavu

a BTW o provokaciu z tvojej strany bohuzial ide... zas boli totiz pouzite terminy ak cmudilci a pod. Ja neviem kolko chilli zjes ty, ja osobne s "cmudenim" problem nemam 8)
2023 TUCSON NX4 HEV 2WD Style/Premium - hybridny mladoch od 04/2023
2007 Accent 1,5 CRDi VGT, Nemesis in Elegance & True Blue - legenda s 404 000km, ktora vzdy bude mat miesto v mojom srdci - 08/2007 do 04/2023

http://pancuha.wordpress.com/
Uživatelský avatar
Vilda
******
Příspěvky: 3712
Registrován: 15 kvě 2008, 21:26
Bydliště: Praha 5

Re: Maximálka u CRDi

Příspěvek od Vilda »

Tady je vidět, jak nepozorně čtete příspěvky ... v sekci 1.6 jsem psal, že po ujetí 300 km z celkové vzdálenosti, z toho 130 km dálnice, zbytek okresky ( tedy 170 km ) ... jizda tam v limitech, jak po dálnici, tak po okreskách ... tedy občas 110km/h. Zpět už jsem pospíchal, takže okresky už 120 i víc a dálnice 140 - 160 tacho pořád. V praze dotankováno po ujetí 300 km, 17.51 litru ... což činí průměr 5.8 l na sto. Nejsem žádnej vejtaha, abych se tady kasal, jak nízkou mám spotřebu ... je to prostě pravda :? Vy jste taky kolikrát psali spotřebu dokonce pod 4 litry .... neřeším, prostě Vám to věřím, CRDiíčko nemám a neznám ho, takže to, co napíšete, mám za bernou minci ... a určitě to nezpochybňuji. Sám jsem byl ze spotřeby mého Accenta mile překvapený a určitě sem nepíšu nějaké bludy, protože nemám důvod ...
Ssangyong Korando 1.5 GDI 2024

Fiat Tipo 1.4 T-Jet 2018 Red Amore - prodaný

Yamaha Midnight Star 1300 De luxe

New Accent 1.6i CVVT celadon blue - prodaný
Uživatelský avatar
Gandalf
*****
Příspěvky: 2059
Registrován: 07 říj 2008, 19:22
Bydliště: Brno-venkov

Re: Maximálka u CRDi

Příspěvek od Gandalf »

Mexičan: Tak mi promiň toho čmudila, jen jsem použil zavedený výraz. Vycházím z "faktu", že každý diesel (bez ohledu na systém nebo stáří) při pořádném sešlápnutí pedálu při rozjezdu nebo prudkém zrychlení pěkně černě začmudí. Snad jen s výjimkou modelů s filtrem pevných částic... :D
Psal jsem to vlastně pouze Vildovi, příště použiju SZ :)
Accent 1.4i Active - Continental Silver (10/2008-4/2015) prodáno
Uživatelský avatar
Mexican
*******
Příspěvky: 7901
Registrován: 05 srp 2007, 14:39
Bydliště: Střelice (JmK)
Kontaktovat uživatele:

Re: Maximálka u CRDi

Příspěvek od Mexican »

Vilda ta spotreba pod 4 litre je nieco ako pod 5,5 s 1,4 resp 1,6.. teda nehorazna eko jazda za idealnych podmienok... proste mam vzdy tendenciu verit ludom, ktori zverejnia data...

vyroky typu zere to 3,3 litra a pri jazde z kopca to generuje palivo su but uveritelne alebo nie... cisla vsak neklamu.. a najma ak vidim, ze ked si niekto sleduje nahlady dlhodobejsie... za A nema dovod sam seba klamat a za B sa z toho clovek dovie viac ako len ze na nejakej ludoprazdnej ceste niekedy v noci a z kopca som mal spotrebu podla palubaku 3 a pol litra. Pretoze fora ako tieto a zbytocnosti ako spritmonitor a cesky beznin maju za ulohu podat relativne presnu info o nakladoch.. mam v TP napisanu priemernu spotrebu 4,6 litra.. podla Spritmonitoru mam 4,99... uzivatelia maju myslim 5,5 v priemere.... a ako kupujuci by som teda radsej veril tym 5,5 od realnych ludi ako tym 4,6 od vyrobcu

preto vas prosim, ziadny flame, snazte sa ak teda uz nieco podobne zverejnujete dat trochu sirsi obraz.. Pretoze napriklad trasu Lovosice - Usti nad labem je mozne prejst niekedy okolo 4 l/100, niekedy je to zaprasene kamionmi a borcami co skacu preventivne na brzdu pred kazdou zakrutou a spotreba je radovo o liter a pol vyssia... dik za pozornost :-)
2023 TUCSON NX4 HEV 2WD Style/Premium - hybridny mladoch od 04/2023
2007 Accent 1,5 CRDi VGT, Nemesis in Elegance & True Blue - legenda s 404 000km, ktora vzdy bude mat miesto v mojom srdci - 08/2007 do 04/2023

http://pancuha.wordpress.com/
Uživatelský avatar
Mikro
***
Příspěvky: 532
Registrován: 26 lis 2006, 10:23
Bydliště: Bratislava (SK)
Kontaktovat uživatele:

Re: Maximálka u CRDi

Příspěvek od Mikro »

ja na spotrebu vobec nepozerammmmmmm........
uzivam si jazdu a seriem na to kolko to zerie =D>

ved zijeme len raz nie :D/

spotrebu mam okolo 6,5 priemer.
Hyundai i30cw 1.6 CRDi Automat 2014 Style, Creamy White

Predchádzajúce:
Hyundai Accent 1.5 CRDi 2007 Elegance, Ebony Black + black plastic foils
Hyundai SantaFe CRDi 2.0 VGT 4x4 2005, Black
Uživatelský avatar
DEXTER
**
Příspěvky: 391
Registrován: 27 kvě 2008, 19:45
Bydliště: Blava

Re: Maximálka u CRDi

Příspěvek od DEXTER »

Ked som kupil auto tak som experimentoval aku spotrebu dokazem urobit ale uz som so spotrebou skoncil pocit z jazdy je lepsi ako pocit z usetreneho litra nafty :P
ACCENT r.v. 2/2008 1.5 16V CRDi VGT -GOLD
Uživatelský avatar
Vilda
******
Příspěvky: 3712
Registrován: 15 kvě 2008, 21:26
Bydliště: Praha 5

Re: Maximálka u CRDi

Příspěvek od Vilda »

To Mexičan: To, že nepoužívám sprintmonitor, ještě neznamená, že jsem nějaký lhář, co se týče spotřeby !! Já chápu Hyundai klub, jako diskusní fórum, kde se mám dozvědět důležité informace ohledně daného vozu a určitě klub nemám za soutěžní pořad, kde se máme trumfovat ohledně spotřeby. Nikdy jsem si nedovolil, vyjadřovat se ke spotřebě CRDíček .... protože ho nemám a neznám ho, ale dokáže mě vytočit do ruda, když majitel CRDíčka, který v 1.6ce nikdy neseděl a nemá s ní žádnou zkušenost, ví, že není možné, aby jezdila za spotřebu, kterou uvádí její majitel :!: Tímto tuhle diskusi končím ....
Ssangyong Korando 1.5 GDI 2024

Fiat Tipo 1.4 T-Jet 2018 Red Amore - prodaný

Yamaha Midnight Star 1300 De luxe

New Accent 1.6i CVVT celadon blue - prodaný
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Maximálka u CRDi

Příspěvek od Hardcam »

Mexican: ano, trasu Lovosice - Usti lze jet za 4 litry, dost limitujici je taky pocet radaru. To se jinde ve svete nevidi, aby na 15 kilometrech bylo asi 100 radaru. A Usti je cely zaradarovany, necitim se tam moc dobre. Btw, aby sel dym z Hyundaie, jsem jeste nevidel. Mam najeto cca 180tkm a dym zadnej. Ale toho smradu se zbavit neda. Ad cmoudici - podivejte se, kolik emisi produkuje benzin a diesel Accent, CRDi ma nejmene. Takze pripominky k cmoudikum nejak nejsou na miste....:)
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
Borek
******
Příspěvky: 4501
Registrován: 25 črc 2005, 01:25
Bydliště: Orlické hory
Kontaktovat uživatele:

Re: Maximálka u CRDi

Příspěvek od Borek »

Zdržím se komentáře k Mexican.příspěvkům,ale Harde,jestli to nebude tím,že nevidíš kouřící CRDi nebo všeobecně veškerou naftu při sešlápnutí,že sedíš za volantem nafty(to nemyslím superprasata s přečipovaným TDI,která hulý hůř jak stará Liazka a mají celý zadek auta černý ](*,) ).Chceš tvrdit,že třeba konkrétně tvá Ela při sešlápnutí nečudí černý smradlavý dým :?: :-k Máte doma Sonatu a ta si myslím,že má stejně jako Tiburon čidlo čistoty vzduchu na klimě(myslím,že bylo i u některých klimatizací Elantry).Tak se někdy pověs za jakýkoliv nafťák(nemluvím vůbec o náklaďákách nebo autobusech-tam spolehlivě zavře venkovní nasávání klimatizace i na vzdálenost spousty metrů :lol: )a vyzkoušej ho zapnout(nebo je jen postav na zahradě za sebe,sešláni a uvidíš jak si čidlo šňupne čistého naftového vzduchu).Když dojedeš někoho s naftou v osobáku v kopci nebo to jen na rovině mírně přišlápne,tak ti garantuji,že ti čidlo díky smradlavým černým zplodinám z nafťáka,spolehlivě uzavře přívod vzduchu z venku.Za benzín.auty,kromě vylágrovaných kouřících Š.120,Trabantů a Warťasů,ti nikdy nesepne.A stačí nechat smraďochy odjet a sama spolehlivě opět přepne na venkovní okruh.Pokud máš pochybnosti,můžeme vyzkoušet na srazu :wink: .Stejně spolehlivě čidlo čistoty nasávaného vzduchu reaguje třeba i v tunelech,hned při vjezdu a výjezdu.
A co se množství zplodin týká-jaké zplodiny porovnáváš?Že by třeba rakovinotvorné saze :roll: ?.
Předpokládal bych,že máš nějaké zkušenosti s geniální věcí :hyu: aut.klimatizace-čidlem čistoty nasávaného vzduchu a jeho reakcí(která není jen pocitem řidiče,že zrovna jeho nafťák voní čistým,průhledným vzduchem).Asi ho nepoužíváš a rád nasáváš(vzduch :D ). :wink:
Hyundai Genesis Coupe (2.generace) 3,8V6 GDI - 260kW Raptor
Hyundai Tiburon GK(2.generace)-2,0l,samba red
Hyundai Veloster-1,6 GDI,zelená žabička
Kia Rio-1,6l CVVT stříbrný sršeň,v plné náloži
Odpovědět

Zpět na „New Accent - Pokec“