problémy

Moderátoři: Martun, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
kyrmon
*****
Příspěvky: 1605
Registrován: 29 bře 2017, 10:54
Bydliště: okolí Kolína

Re: problémy

Příspěvek od kyrmon »

Tak jsem se k tomu konečně dostal.. Já než si taky na něco najdu čas #-o .. Poprvé za rok jsem si všiml té gumové průchodky, která již byla předchozím majitelem pravděpodobně lepená (nepovedla se mi vydloubnout), i tak jsem ji pro jistotu objel silikonem (stejně tak zbylé 3 různě poschovánané) a dal se do demontáže čalounění kufru (kdybyste věděli, kde sehnat ty montážní kolíky, které jsou na nakládací hraně zvrchu byl bych Vám vděčný, ještě se stavím ve čtvrtek ve své oblíbené mototechně, ale pochybuji, že je budou mít)

Po odkrytí levé části se mi akorát potvrdila moje domněnka, že bylo vozidlo v minulosti bouraný (naštěstí vím zatím jen o té lévé zadní části :-$ ). Nebo i Vám tam Turek použil úplně jinou barvu, než na jakýkoli části vozidla a zapomněl strhnout papírovou malířskou pásku? :-k No, všechny divné sváry jsem obtáhl silikonem a budu tu vlhkost i nadále sledovat (jako naschvál v době rozebrání bylo všude sucho.. [určitě tím mrazem :-$ ])

Teď jen zvažuji, jestli nemám napsat dopis původnímu vlastníkovi ohledně rozsáhlosti nehody #-o (jestli toto forum navštěvuje [také měl teploměr umístěn jako mnozí z Vás na zpětném zrcátku] tak se mi vskutku jedná jen o popis nehody a případný další popis problémů, které s vozítkem měl a na které se mám připravit ;) )...

OF: věděli jste, že již poštovní známka stojí 19kč? :shock: Já mám jako poslední cenu za dopis zafixovaných 12Kč..
Hyundai Accent 1,4 71kW 08 Bronze Gray Metallic
Reklama
 

Uživatelský avatar
Zbyněk Hanáček
**
Příspěvky: 283
Registrován: 11 úno 2011, 17:41
Bydliště: Džungľa

Re: problémy

Příspěvek od Zbyněk Hanáček »

Ahoj kyrmone :wink:
Nejsi první a ani poslední co má oťukané auto. Kolíky by měly jít normálně koupit, jen průměr je potřeba a nebo si vzít jeden sebou jako mustr při koupi nového.
Ten silikon na auto není dobrý, obsahuje acetáty. Na to je tmel na karoserie v tubě jako silikon.
Počkej až budeš mít auto déle a věkem okvete jak jarní louka, tak stejně oškrabeš puchýře a opravíš to štětkovým lakem. Nachytáš ještě různých kauflandích šrámů od spoluparkujících, nějaká barva jinde po opravě je nepodstatný detail :D
A co zadní brzdy, brzdí?
三菱・コルト 1.3 Po čertech povedený ďáblík pro moji Micku
현대 라비타 čadikolo s 1.6 a LPG od BRC ( teď )
Ibiza 1.4. Motor BXW. Nejhorší auto
Lantra Kombi 1.6 84kW (2005-2015)
Opel kadet Kombi 1.6 (1999-2009)
Škoda 100 (1994-1999)
Uživatelský avatar
kyrmon
*****
Příspěvky: 1605
Registrován: 29 bře 2017, 10:54
Bydliště: okolí Kolína

Re: problémy

Příspěvek od kyrmon »

Zdravím ;)
Vím, že nejsem jedinej, jen to mohli aspoň trochu líp zamaskovat.. viz strhnout ty papírový pásky :twisted: .. Ten silikon mi taky nevoněl no, ale kufr už byl rozebranej a ten tmel na karoserie, co jsem si přinesl z práce nerozdělanou tubu ze starých zásob byl již nepoužitelný :/ Tak abych nejezdil nějakou dobu s rozebraným kufrem, tak jsem použil to, co bylo po ruce no..

Auto zatím naštěstí nekvete, max podvozek, který jsem hned po koupi nastříkal rezistínem a letos proceduru zopakuji, hlavně na předních poloosách (snad to nazývám správně) se mi ho už povedle seškrábat ](*,) . Což je zatím (musím zaklepat) jediný šrám, co mám od kauflandu.. maj špatně vysoký obrudníky, přesně na výšku těch ramen ](*,) .. Jinak se zatím nikdo neodvážil mi tam udělat byť jen milimetrovej novej důlek, když nepočítám čelní sklo, které nechám pro jistotu pojistit..

No.. ty brzdy..dneska jsem lehal pod auto, abych je zkontroloval a tváří se, že brzdí.. Bližší zkoumání provedu při přezouvání na letňáky (už aby to bylo.. přes den se tu člověk může pomalu opalovat a v noci aby měl po kapsách něco tekutého na zahřátí, když jde ven..)
Bohužel došlo na Hardcamova slova.. A to, že Meyle Platinum nehorázně práší a jedna destička si občas zapíská, tak snad pomůžu nějaký video na yt s řešením :)
Hyundai Accent 1,4 71kW 08 Bronze Gray Metallic
Uživatelský avatar
kyrmon
*****
Příspěvky: 1605
Registrován: 29 bře 2017, 10:54
Bydliště: okolí Kolína

Re: problémy

Příspěvek od kyrmon »

Zdravím :)
Vím že už na tom autě hledám mouchy... ale jak moc Vám motor dejchá z nalívacího otvoru na olej?
Hyundai Accent 1,4 71kW 08 Bronze Gray Metallic
Odpovědět

Zpět na „New Accent - Pokec“