Namraza v aute

Moderátoři: Martun, Moderátoři

Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Namraza v aute

Příspěvek od Hardcam »

Ale vydechy na sklo a na nohy neuzavres, ne? Udajne jeste pomaha prepinani okruhu.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Reklama
 

Uživatelský avatar
Engineer
Moderátor
Příspěvky: 3306
Registrován: 22 lis 2006, 22:15
Bydliště: Bratislava

Re: Namraza v aute

Příspěvek od Engineer »

Prepáč zle som sa vyjadril... Uzavriem prívod vzduchu ventilácie na polohu nula a prepnem okruh na fúkanie na nohy...
Momentaly: VW Polo 1,4TDi 55kW RV2002 100 000km
Passed: WrAccent MC 1,4 71kw RV2007 60 000km
WrAccent LC 1,3 61kW RV2001 150 000km
Posledný príspevok sa necituje! používaj tlačidlo ODPOVEDAŤ.
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Namraza v aute

Příspěvek od Hardcam »

To uz zni lip :mrgreen:
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
honzagab
Příspěvky: 2
Registrován: 19 lis 2011, 22:45

Re: Namraza v aute

Příspěvek od honzagab »

Hledat příčinu pomůže jen trochu a jen v případě, že do auta zatéká. Obvykle je příčina fyzikální - teplejší vzduch v autě je vlhký a teplota skla je pod teplotou rosného bodu / teplotou při které voda kondenzuje/. Problém se zvyšuje nanošením vody nebo sněhu na podrážkách do auta, čemuž úplně zabránit nelze. Kdo v zimě sportuje zní problém velmi dobře. Po výletu na lyže jsem míval úplně "bílou palubovku" od oškrábané jinovatky. Ta pak zapadla všude, roztála a dalšíden se vše opakovalo. FoggyStop jsem koupil asi před měsícem s trochou nedůvěry, ale od té doby nemám problém. Jo jednou mi na Kaprunu děti daly do auta lyže se sněhem tak dole na skle bylo asi 2 cm do výšky zamrzlé, což nevadilo ale bez Foggystop jsem míval okna v alpách jak v Mrazíku. Výrobce udává životnost 3 roky a při snízení účinnosti indikované přiloženým vlhkoměrem se voda vysuší několik minut v mikrovlnce nebo troubě. Podle mě je Foggystop jen chytře aplikovaná fyzika jímání vhkosti spolu s vyuzitím proudění vzduchu v autě tak aby tím co nejvíce procházel. :lol:
Uživatelský avatar
Juraj87
**
Příspěvky: 123
Registrován: 27 říj 2013, 19:41

Re: Namraza v aute

Příspěvek od Juraj87 »

Mam novu i30 kombi prvu zimu a prvy den pod nulou som mal zamrznute predne sklo do jeho polovice :( Tiez som objavil foggystop mam ho v aute asi tyzden na hlavovej opierke a nic, absolutne nechapem v com je zase problem. Tato ista vec ma srala na forde fiesta ktorý mal 17rokov, bez klimy a vlhko pod rohozami, s tym sa vazne nedalo nic robit, ale v novom aute ?! Von -2 a namraza z vnutra okna, co to bude pri -15 si neviem ani predstavit. Koho by nenasralo, ked si na noc zakryje okno plachtou, rano pride k autu odkryje a zisti ze namraza je z vnutra auta! Nocna mora v zime.
Hyundai i30 kombi 1,4 TGDI, style 2018
Hyundai i30 kombi, vybava Style 1.6 GDI 99Kw, matt steal blue, predané
Ford Fiesta, 1.3 44kw, predané
Uživatelský avatar
ZdeněkSvoboda
*****
Příspěvky: 1879
Registrován: 29 pro 2007, 13:51
Bydliště: Jihlava (Stará Říše)

Re: Namraza v aute

Příspěvek od ZdeněkSvoboda »

Tohle se mi taky stalo a to většinou, když jsme jeli v 4-5 lidech a auto zaneřádili sněhem, který v autě roztál (na rohožkách) a zadýchali ho (zamlžená okénka) a když auto vychládalo, tak se mi udělala námraza i zevnitř - včetně předního skla...asi vlivem větší vnitřní vlhkosti?? Nedělá mi to pravidelně.
Současnost: Škoda Octavia combi 1.6 TDI 77kW (chip na 96kW), Elegance (2012)
Minulost: Hyundai Accent 1.5 CRDi 81kW, Elegance (5/2008 - 8/2015)
Otcovo: Hyundai i20 1.2i 57kW, Inclusive Plus Comfort (9/2011)
Uživatelský avatar
bony
******
Příspěvky: 3409
Registrován: 14 říj 2012, 00:03

Re: Namraza v aute

Příspěvek od bony »

Juraj87 píše:Mam novu i30 kombi prvu zimu a prvy den pod nulou som mal zamrznute predne sklo do jeho polovice :( Tiez som objavil foggystop mam ho v aute asi tyzden na hlavovej opierke a nic, absolutne nechapem v com je zase problem. Tato ista vec ma srala na forde fiesta ktorý mal 17rokov, bez klimy a vlhko pod rohozami, s tym sa vazne nedalo nic robit, ale v novom aute ?! Von -2 a namraza z vnutra okna, co to bude pri -15 si neviem ani predstavit. Koho by nenasralo, ked si na noc zakryje okno plachtou, rano pride k autu odkryje a zisti ze namraza je z vnutra auta! Nocna mora v zime.
To dělá každé auto nesmíš tak fuňet.. :-)
Uživatelský avatar
Mexican
*******
Příspěvky: 7901
Registrován: 05 srp 2007, 14:39
Bydliště: Střelice (JmK)
Kontaktovat uživatele:

Re: Namraza v aute

Příspěvek od Mexican »

nove auto to nesmie robit.. v zivote som nemal namrznute sklo zvnutra

1, bud je stale zapnuty vnutorny okruh
2, do auta tecie
3, zaneseny kabinovy filter

doporucujem si dat do auta vlhkomer, za normalnych okolnosti by nemala vlhkost presiahnut 70 %
2023 TUCSON NX4 HEV 2WD Style/Premium - hybridny mladoch od 04/2023
2007 Accent 1,5 CRDi VGT, Nemesis in Elegance & True Blue - legenda s 404 000km, ktora vzdy bude mat miesto v mojom srdci - 08/2007 do 04/2023

http://pancuha.wordpress.com/
Uživatelský avatar
bony
******
Příspěvky: 3409
Registrován: 14 říj 2012, 00:03

Re: Re: Namraza v aute

Příspěvek od bony »

Mexican píše:nove auto to nesmie robit.. v zivote som nemal namrznute sklo zvnutra

1, bud je stale zapnuty vnutorny okruh
2, do auta tecie
3, zaneseny kabinovy filter

doporucujem si dat do auta vlhkomer, za normalnych okolnosti by nemala vlhkost presiahnut 70 %
To je krasne ze by to nove auto nemelo delat, ale dela to uplne kazde a je to normalni jev. Pokud nasednu do auta promaceny nebo jen mokry destnik zapnu topeni a po dojezdu neodvetram tak je to normalni jev, ze se vlhkost zacne odparovat a pokud klesne teplota pod 0C tak to proste zamrzne...

odeslano z telefonu.
Uživatelský avatar
Mexican
*******
Příspěvky: 7901
Registrován: 05 srp 2007, 14:39
Bydliště: Střelice (JmK)
Kontaktovat uživatele:

Re: Namraza v aute

Příspěvek od Mexican »

bony, takze este raz - nie, skutocne to nerobi kazde nove auto. Pisal som mne to nerobi, nerobi to rodicom, nerobi to sestre, nerobi to 95% aut okolo nasho domu. A to byvam pri rieke. Zahmlieva sa to u Fabie (priatelkine) pretoze zanedbala udrzbu a zaniesli sa odtokove zlaby pod kapotou a teiklo do vzduchotechniky. Bol listim a dalsim sajrajtom zaneseny kabinovy filter a zrejme tecie poza dvere.

extremy ze pocas dazda vlezu do auta 3 mokri ludia je samozrejme mimo - aj tam by to mala klima zvladnut za par minut. tu ide o to, ze ak je v aute vysoka vlhkost (ja mam stale do cca 60%) je tam proste voda a ta sa odparuje a kondenzuje na skle (najam na celnom) - treba prejst koberce ci nie su mokre, to ako prva vec. nasledne tesnenia, potom ci sa prepina vonkajsi okruh

PS moj kolega s i30 CW 2013 problem so zahmlievam skiel tiez nema
2023 TUCSON NX4 HEV 2WD Style/Premium - hybridny mladoch od 04/2023
2007 Accent 1,5 CRDi VGT, Nemesis in Elegance & True Blue - legenda s 404 000km, ktora vzdy bude mat miesto v mojom srdci - 08/2007 do 04/2023

http://pancuha.wordpress.com/
Odpovědět

Zpět na „New Accent - Pokec“