Nešťastný Accent 1,5 CRDI

Moderátoři: Martun, Moderátoři

Mirci BB
*
Příspěvky: 39
Registrován: 17 úno 2008, 10:46
Bydliště: Banská Bystrica
Kontaktovat uživatele:

Nešťastný Accent 1,5 CRDI

Příspěvek od Mirci BB »

Kupu tohoto vozidla uprimne lutujem ... preco ?
Od kupy vozidla co je cca 7 mesiacov som na nom spravil 22000 km.
Od nova mam permanentne problemy. Do teraz sa nam nepodarilo odstranit rezonovanie ktore prenika do kabiny od motorovej casti ... v podstate nieje mozne vo vozidle pohodlne sediet lebo pazvuky vychadzajuce z motora sa nedaju pocuvat. Ked v zime stojim na parkovisku a kurim resp. v lete klimujem radsej nato kaslem a vypinam motor.
Permanentne sa mi opakuje zavada systemov airbag SRS.
1. zavada bola odstranena napruzenim kontaktov na konektoroch.
2. zavada bola odstranena vymenou riadiacej jednotky
3. zavada neodstranena tlacime na vymenu kabelaze co vsak PRAHA nechce a snazia sa to uhrat na napravenie kontaktov a snad to vraj pomoze.
Tuto zavadu mam neustale a toto vozidlo nieje schopne bez navstevy servisu fungovat ani suvisle dva mesiace, proste chodim do servisu stale.
Naposledy nam PRAHA odpisala, ze nepozna konecne riesenie na odstranenie zavady a ze to treba skusat snad nieco pomoze. Som rad, ze vozidlo za 400 000 ma take poruchy ktore nevedia odstranit a ja ako blbec (pokusny kralik) stale beham.
Ceresnicka na torte. Uz ma ta rezonacia tak nasrala, ze sme dali dole plastovy kryt motora. Fajne zistenie okolo vstrekov mi pretlaca olej takze na garancku ma caka pretesnenie vstrekov. To auto je v podstate nove a ma 22 tis tak teraz neviem co dalej. To mam ako cakat kym mi padnu zaruky a budem si ten carach dalej servisovat za svoje ... fajne. Hm ... tak ja som nastartoval pravnika a natvrdo riesime vymenu resp. vratenie vozidla. No a ak bude treba sud ... co to mi neva vsak o co mozem prijst pri najlepsom o ten carach ... no a zatial to nastastie jazdi ....... pozor vozidlo mam v podnikani .... fajna kupa. Ked vozidlo stoji v servise nejazdim, nezarabam .
Naposledy upravil(a) Mirci BB dne 25 čer 2008, 10:46, celkem upraveno 2 x.
Reklama
 

Mirci BB
*
Příspěvky: 39
Registrován: 17 úno 2008, 10:46
Bydliště: Banská Bystrica
Kontaktovat uživatele:

dalsie mozne zavady

Příspěvek od Mirci BB »

Dufam, ze sa na mojom aute prejavia a dalsie pre tento model typicke zavady.
Naposledy upravil(a) Mirci BB dne 30 čer 2008, 15:02, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
ZdeněkSvoboda
*****
Příspěvky: 1879
Registrován: 29 pro 2007, 13:51
Bydliště: Jihlava (Stará Říše)

Příspěvek od ZdeněkSvoboda »

Ahoj.
Hmm, zjevně jsi dostal zrovna nějaký zmetek :cry: , protože co tu píšeš je fakt síla. já osobně bych už požadoval výměnu vozidla, protože pokud se závady objevují neustále (ty samé) a nebo dokonce nevědí, co s nimi, tak bych požadoval výměnu za nové. Jak říkáš, auto za 400 000 a má se to v jednom kuse "srat"?? Ať s tím něco začnou dělat...já osobně bych požadoval výměnu auta!!! Držím pěsti, ať ti to dobře dopadne!!

Ahoj Zdeněk
Současnost: Škoda Octavia combi 1.6 TDI 77kW (chip na 96kW), Elegance (2012)
Minulost: Hyundai Accent 1.5 CRDi 81kW, Elegance (5/2008 - 8/2015)
Otcovo: Hyundai i20 1.2i 57kW, Inclusive Plus Comfort (9/2011)
Uživatelský avatar
Vilda
******
Příspěvky: 3712
Registrován: 15 kvě 2008, 21:26
Bydliště: Praha 5

Příspěvek od Vilda »

No, teda nečte se to moc pěkně :cry: asi si měl opravdu smůlu a natrefil nějaký špatný kus.... Napiš jak si pochodil, to je teda fakt síla :?
........................................................
New Accent 1.6i CVVT celadon blue
Uživatelský avatar
Mexican
*******
Příspěvky: 7902
Registrován: 05 srp 2007, 14:39
Bydliště: Střelice (JmK)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mexican »

mirci BB - velmi neprijemne, te kontrolky SRS boli chybne aj u Davida zo Zlina... skusal si to nechat opravovat v inom servise? pretoze ak ti tu zavadu neodstrania na prvy krat, zrejme to nespravia ani po 10x

je mi luto, ze mas tolko problemov, ja mam tolko km co ty a ziadne zavady sa neobjavili.. dokonca som mal dole aj kryt motora a je to tam ako nove, olej to nezozralo zatial ani za naprstok.. asi hodne zalezi jak sa turci vyspia
2023 TUCSON NX4 HEV 2WD Style/Premium - hybridny mladoch od 04/2023
2007 Accent 1,5 CRDi VGT, Nemesis in Elegance & True Blue - legenda s 404 000km, ktora vzdy bude mat miesto v mojom srdci - 08/2007 do 04/2023

http://pancuha.wordpress.com/
Uživatelský avatar
ceme
**
Příspěvky: 114
Registrován: 20 bře 2008, 09:10
Bydliště: Bratislava

Výroba

Příspěvek od ceme »

Ako kde sa teda vyrába Accent mne povedal predajca že v Korei a píšete že v Turecku tak kde je pravda??

quote="Mexican"]mirci BB - velmi neprijemne, te kontrolky SRS boli chybne aj u Davida zo Zlina... skusal si to nechat opravovat v inom servise? pretoze ak ti tu zavadu neodstrania na prvy krat, zrejme to nespravia ani po 10x

je mi luto, ze mas tolko problemov, ja mam tolko km co ty a ziadne zavady sa neobjavili.. dokonca som mal dole aj kryt motora a je to tam ako nove, olej to nezozralo zatial ani za naprstok.. asi hodne zalezi jak sa turci vyspia[/quote]
Uživatelský avatar
Mexican
*******
Příspěvky: 7902
Registrován: 05 srp 2007, 14:39
Bydliště: Střelice (JmK)
Kontaktovat uživatele:

Re: Výroba

Příspěvek od Mexican »

ceme píše:Ako kde sa teda vyrába Accent mne povedal predajca že v Korei a píšete že v Turecku tak kde je pravda??
mnoo, staci si otvorit vodicove dvere a precitat si stitok s informaciami ktory je na stlpiku... a predajca moze tvrdit ze sa to vyraba aj v Dubai, ak tam je napisane ASSAN Hyuinday Plant (resp nieco podobneho) je to jasne turecko.. druhy sposob je otvorit si velky technicky preukaz.. ja tam mam napisane:

Hyundai ASSAN OS Istambul, Turecko
2023 TUCSON NX4 HEV 2WD Style/Premium - hybridny mladoch od 04/2023
2007 Accent 1,5 CRDi VGT, Nemesis in Elegance & True Blue - legenda s 404 000km, ktora vzdy bude mat miesto v mojom srdci - 08/2007 do 04/2023

http://pancuha.wordpress.com/
zdenek76
******
Příspěvky: 3297
Registrován: 27 led 2006, 19:12

Příspěvek od zdenek76 »

No Turci, jak se říkalo snad, že auta z odpolední směny jsou lepší než z ranní, asi si natrefil na auto z ranní směny.
Ne, jako občas dodávám kotouče, které se dělají v Německu ale mají výrobnu i v Turecko. A rozdíl je teda nebetyčný.
Audi A8 4.2Q
Saab 9-5 3.0 V6 Turbo kombi

+ Hyundai SantaFe 2.4-T r.2006 (nyní brázdí silnice na Slovensku)
tlumiče Monroe CZ - http://www.tlumice-monroe.cz
tlumiče Kayava - http://www.kayaba-tlumice.cz
Uživatelský avatar
ceme
**
Příspěvky: 114
Registrován: 20 bře 2008, 09:10
Bydliště: Bratislava

Re: Výroba

Příspěvek od ceme »

Jasan máš pravdu nechápem ako ma to nenapadlo sa kuknuť do techničáku je to Turecko ;( kurna to je ako Renault Thalia ale nie ale tak čo ja viem či neni jedno kde sa auto vyrába ved aj tak 80% robia stroje ak nie viac ;) ale Ďakujem za info ;)

ote="Mexican"]
ceme píše:Ako kde sa teda vyrába Accent mne povedal predajca že v Korei a píšete že v Turecku tak kde je pravda??
mnoo, staci si otvorit vodicove dvere a precitat si stitok s informaciami ktory je na stlpiku... a predajca moze tvrdit ze sa to vyraba aj v Dubai, ak tam je napisane ASSAN Hyuinday Plant (resp nieco podobneho) je to jasne turecko.. druhy sposob je otvorit si velky technicky preukaz.. ja tam mam napisane:

Hyundai ASSAN OS Istambul, Turecko[/quote]
Uživatelský avatar
Mexican
*******
Příspěvky: 7902
Registrován: 05 srp 2007, 14:39
Bydliště: Střelice (JmK)
Kontaktovat uživatele:

Re: Výroba

Příspěvek od Mexican »

ceme píše:Jasan máš pravdu nechápem ako ma to nenapadlo sa kuknuť do techničáku je to Turecko ;( kurna to je ako Renault Thalia ale nie ale tak čo ja viem či neni jedno kde sa auto vyrába ved aj tak 80% robia stroje ak nie viac ;) ale Ďakujem za info ;)

ote="Mexican"]
ceme píše:Ako kde sa teda vyrába Accent mne povedal predajca že v Korei a píšete že v Turecku tak kde je pravda??
mnoo, staci si otvorit vodicove dvere a precitat si stitok s informaciami ktory je na stlpiku... a predajca moze tvrdit ze sa to vyraba aj v Dubai, ak tam je napisane ASSAN Hyuinday Plant (resp nieco podobneho) je to jasne turecko.. druhy sposob je otvorit si velky technicky preukaz.. ja tam mam napisane:

Hyundai ASSAN OS Istambul, Turecko
[/quote]

v Assane je myslim aj fabrika na BMW... takze to kde to montuju nema moc vplyv na kvalitu.. ide o ludi a zas len ludi
2023 TUCSON NX4 HEV 2WD Style/Premium - hybridny mladoch od 04/2023
2007 Accent 1,5 CRDi VGT, Nemesis in Elegance & True Blue - legenda s 404 000km, ktora vzdy bude mat miesto v mojom srdci - 08/2007 do 04/2023

http://pancuha.wordpress.com/
Uživatelský avatar
CzechJoker
**
Příspěvky: 217
Registrován: 27 zář 2007, 07:31
Bydliště: Schallingrad

Re: Výroba

Příspěvek od CzechJoker »

Zemi původu bych vůbec neřešil, je to imho zcela irelevantní. To bych mohl pomlouvat ochcávky, který se montujou v Polsku i na Ukrajině (a pak se tady prodávají), Nissany montovaný ve Francii, Audi na Slovensku nebo UAZ v Mongolsku... Fabrika má zavedený systém řízení kvality, všechny procesy jsou kontrolovaný a jestli má někdo smůlu na blbj kus, je to holt smůla. Akorát jsem z původního postu nepochopil pár věcí.
Proč komunikuješ s Pahou? Ty jsi to auto snad koupil v Česku? Hyundai nemá na Slovensku zastoupení? Proč jsi nešel do jiného sevisu? Proč jsi neuplatnil ustanovení Občanského zákoníku a neodstoupil od smluvy, to jsi kupoval na firmu?
Hyundai Accent 1.5 CRDi VGT SS Elegance
Mirci BB
*
Příspěvky: 39
Registrován: 17 úno 2008, 10:46
Bydliště: Banská Bystrica
Kontaktovat uživatele:

odpovede

Příspěvek od Mirci BB »

Z Prahou nekomunikujem ja.Ja komunikujem so servisom Z Prahou komunikuje kazdy servisny technik ked nevie postup na odstranenie zavady, alebo sa potrebuje o postupe poradit, aj moj aj tvoj lebo oni im poskytuju navody a postupy na odstranovanie zavad, taktiez urcuju ci sa zavada odstranuje v garancii, alebo nie.

Nemam dovod ist do ineho servisu, su tu dva a do toho do ktoreho chodim, chodim preto lebo na ten druhy som pocul nepekne veci. Okrem toho reklamaciu opravy je najlepsie reklamovat u toho kto opravu robil. Vzdy bola zavada odstranena a objavila sa inde nebol v poriadku konektor tak ho opravili, odisla riadiaca jednotka tak ju vymenili, niesu v poriadku kabelaze tak sa riesi bud vymena kompletnych rozvodov, alebo ako t o chce Praha skusat napravat kontakty v konektore co znamena skusit spravit jazdit a uvidi sa potom ked znova bude zavada zasa skusit spravit vozit sa ..... na takyto postup sa vies co mozem. Ono aj ked to opravia to vozidlo je zmatok a kde je napisane, ze by som to mal trpiet?

Obciansky zakonik: nema tu uplatnenie, lebo vozidlo je kupovane na leasing a v samotnej hlavicke leasingovej zmluvy je napisane, ze zmula je vypracovana podla obchodneho zakonnika. To vsak neva nato tu mame pravnikov aby ma ochranili.

Ja som napisal cely postup zavad a odoslal to do BA, dnes odpisali, ze budu kontaktovat servis co to robil a vyjadria sa. Tak uvidime aki ustretovi budu.
Naposledy upravil(a) Mirci BB dne 30 čer 2008, 15:03, celkem upraveno 1 x.
Mirci BB
*
Příspěvky: 39
Registrován: 17 úno 2008, 10:46
Bydliště: Banská Bystrica
Kontaktovat uživatele:

vstreky: unik oleja

Příspěvek od Mirci BB »

Dnes mi volali zo servisu, ze uz maju pretensovaciu sadu na vstreky. Pri obhliadke sa totiz prislo nato, ze popri vstrekoch mi pretlaca olej z motora von. Vozidlo ma 22000 km. Objednany som na 3.7.2008 tak aspon, ze tato zavada sa riesi celkom promptne. Bude to opravene v garancii.
pexobb
*
Příspěvky: 47
Registrován: 24 říj 2007, 19:35
Bydliště: Banská Bystrica

Re: odpovede

Příspěvek od pexobb »

Mirci BB píše:Z Prahou nekomunikujem ja.Ja komunikujem so servisom Z Prahou komunikuje kazdy servisny technik ked nevie postup na odstranenie zavady, alebo sa potrebuje o postupe poradit, aj moj aj tvoj lebo oni im poskytuju navody a postupy na odstranovanie zavad, taktiez urcuju ci sa zavada odstranuje v garancii, alebo nie. Hierarchia je PREDAJCA-BA (import Slovensko)-PRAHA (import CZ a Slovensko(aspon si myslim))-HOLANDSKO(import EU)-KOREA(dodavatel vozidiel). BA tiez vsetko riesi z Prahou, pretoze su nad nimi. Ja som len pisal vyjadrenie toho najvyssieho technika z Prahy.

Nemam dovod ist do ineho servisu, su tu dva a do toho do ktoreho chodim, chodim preto lebo na ten druhy som pocul nepekne veci. Okrem toho reklamaciu opravy je najlepsie reklamovat u toho kto opravu robil. Vzdy bola zavada odstranena a objavila sa inde nebol v poriadku konektor tak ho opravili, odisla riadiaca jednotka tak ju vymenili, niesu v poriadku kabelaze tak sa riesi bud vymena kompletnych rozvodov, alebo ako t o chce Praha skusat napravat kontakty v konektore co znamena skusit spravit jazdit a uvidi sa potom ked znova bude zavada zasa skusit spravit vozit sa ..... na takyto postup sa vies co mozem. Ono aj ked to opravia to vozidlo je zmatok a kde je napisane, ze by som to mal trpiet?

Obciansky zakonik: nema tu uplatnenie, lebo vozidlo je kupovane na leasing a v samotnej hlavicke leasingovej zmluvy je napisane, ze zmula je vypracovana podla obchodneho zakonnika. To vsak neva nato tu mame pravnikov aby ma ochranili.

Ja som napisal cely postup zavad a odoslal to do BA, dnes odpisali, ze budu kontaktovat servis co to robil a vyjadria sa. Tak uvidime aki ustretovi budu.
A do ktoreho servisu chodis?? :shock: Ja som najskor chodil do servisu na Zvolenskej ceste, ale sklamali ma :cry: a teraz chodim do servisu na Jakubskej ceste. :wink:
HYUNDAI ACCENT 1.4 16V
EBONY BLACK
ELEGANCE
Mirci BB
*
Příspěvky: 39
Registrován: 17 úno 2008, 10:46
Bydliště: Banská Bystrica
Kontaktovat uživatele:

servis

Příspěvek od Mirci BB »

Na Zvolenskej som kupil auto ... a kedze som pocul o nich kadeco tak som potom radsej chodil na Jakubsku a tam chodievam do teraz.
Odpovědět

Zpět na „New Accent - Pokec“