Ferda & Karkulka & Sněhurka & Soptík & Mavis

Ukažte ostatním vaše auto a rozšiřte náš fan klub Hyundai. Pokud chcete, můžete napsat i recenzi.

Moderátoři: Farrael, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Kamílek
**
Příspěvky: 427
Registrován: 29 čer 2018, 19:47
Bydliště: skoro Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Ferda & Karkulka & Sněhurka & Soptík & Mavis

Příspěvek od Kamílek »

Blahopřeju =D>
Hyundai i30 II kombi FL 1.6 GDI Weekend
Obrázek
Reklama
 

Uživatelský avatar
Mr. HYUNDAI
*******
Příspěvky: 11579
Registrován: 07 kvě 2008, 12:51
Bydliště: Lázně Toušeň

Re: Ferda & Karkulka & Sněhurka & Soptík & Mavis

Příspěvek od Mr. HYUNDAI »

Díky, ale ještě není úplně k čemu. Sice už je v autě GPS lokátor i napájení kamery, ale dokud není vše podepsáno... :roll: .
Ale ono to klapne a v pondělí proběhne převzetí :mrgreen: .
25. (OPEL 2.) Astra PHEV GS line
24. (OPEL 1.) Mokka-e Ultimate
Uživatelský avatar
kyrmon
*****
Příspěvky: 1605
Registrován: 29 bře 2017, 10:54
Bydliště: okolí Kolína

Re: Ferda & Karkulka & Sněhurka & Soptík & Mavis

Příspěvek od kyrmon »

:-k :-k že bych ti v pondělí konečně dojel vyměnit to světlo v síni? :-k :-#
Hyundai Accent 1,4 71kW 08 Bronze Gray Metallic
Uživatelský avatar
Mr. HYUNDAI
*******
Příspěvky: 11579
Registrován: 07 kvě 2008, 12:51
Bydliště: Lázně Toušeň

Re: Ferda & Karkulka & Sněhurka & Soptík & Mavis

Příspěvek od Mr. HYUNDAI »

Iniciativě se meze nekladou :-$ :wink: :D
25. (OPEL 2.) Astra PHEV GS line
24. (OPEL 1.) Mokka-e Ultimate
Uživatelský avatar
Mr. HYUNDAI
*******
Příspěvky: 11579
Registrován: 07 kvě 2008, 12:51
Bydliště: Lázně Toušeň

Re: Ferda & Karkulka & Sněhurka & Soptík & Mavis

Příspěvek od Mr. HYUNDAI »

Tak už se to blíží - papíry podepsané, kolem čtvrté má proběhnout převzetí :D/ :D/ :D/
Jediná nedokonalost jsou chybějící značky, a protože do středy včetně mám čím jezdit, tak zřejmě dodržím literu zákona a auto s převozkou jen přejede od dealera do garáže :wink: .
25. (OPEL 2.) Astra PHEV GS line
24. (OPEL 1.) Mokka-e Ultimate
Uživatelský avatar
Maras
*****
Příspěvky: 1705
Registrován: 09 srp 2020, 14:44

Re: Ferda & Karkulka & Sněhurka & Soptík & Mavis

Příspěvek od Maras »

Sám tomu nevěříš :mrgreen:
Hyundai i30 HB 1.5 DPi 81 Kw Smart
Hyundai i30 HB 1.5 DPi 81kw Comfort
Hyundai i30 GDW 1.6 MPI 88 kW Ambassador
HONDA Jazz 1.4 73kW
Ford Focus II Combi 1.6 74kW
Š.120,Favorit,Fabia...
Uživatelský avatar
Mr. HYUNDAI
*******
Příspěvky: 11579
Registrován: 07 kvě 2008, 12:51
Bydliště: Lázně Toušeň

Re: Ferda & Karkulka & Sněhurka & Soptík & Mavis

Příspěvek od Mr. HYUNDAI »

Jestli myslíš tomu "odstavení" než budou značky, tak věřím, sám jsem si to tak naplánoval :mrgreen: .
A dneska toho mám moc a je zapotřebí Mavis doladit (LEDky místo žároviček v interiéru, namontovat zástěrky) a zabydlet - což možná proběhne až zítra, protože od jakékoliv práce mě teď od šesti a od devíti tahá fotbal :lol: .
25. (OPEL 2.) Astra PHEV GS line
24. (OPEL 1.) Mokka-e Ultimate
Uživatelský avatar
Mr. HYUNDAI
*******
Příspěvky: 11579
Registrován: 07 kvě 2008, 12:51
Bydliště: Lázně Toušeň

Re: Ferda & Karkulka & Sněhurka & Soptík & Mavis

Příspěvek od Mr. HYUNDAI »

Tak jsem se pokusil o fotky šedého interiéru, ale stejně je tam houby vidět :roll:
1.jpg
1.jpg (89.57 KiB) Zobrazeno 646 x
2.jpg
2.jpg (97.56 KiB) Zobrazeno 646 x
3.jpg
3.jpg (103.61 KiB) Zobrazeno 646 x
4.jpg
4.jpg (105.16 KiB) Zobrazeno 646 x
Dnes odpoledne jsem dokončil drobné úpravy (zástěrky, LED do interiéru atd.), zabydlení a nastavení. Jsem noční můrou vývojářů - u většiny "vylepšení" a novinek hledám jak je vypnout :lol: .
A dnes zůstala Mavis v garáži a zůstane tam i zítra - prohazování aut v garáži fakt není moje hobby. Na počitadle tak svítí 41 km :mrgreen: ...
25. (OPEL 2.) Astra PHEV GS line
24. (OPEL 1.) Mokka-e Ultimate
Uživatelský avatar
idam.i
*******
Příspěvky: 8985
Registrován: 24 dub 2012, 23:25
Bydliště: Bratislava

Re: Ferda & Karkulka & Sněhurka & Soptík & Mavis

Příspěvek od idam.i »

Ti to pribúda ako Alfovi. :mrgreen:
Hyundai i20 Chic 1,25 (2017-) biela
Opel Insignia GS 1,5 T Innovation(2018-) Satin Grey
Hyundai Elantra AD 1,6 Style Sparkling metal
Hyundai i40cw 1,6 GDI, Blue spirit
Ford Cmax 1,6
Ford Mondeo 1,8
Mazda 626 V6, Renault 21 , Citroen BX16...
Uživatelský avatar
WalterB
***
Příspěvky: 576
Registrován: 01 zář 2020, 12:45
Bydliště: Kutnohorsko

Re: Ferda & Karkulka & Sněhurka & Soptík & Mavis

Příspěvek od WalterB »

Mr. HYUNDAI píše: 29 čer 2021, 21:24 Tak jsem se pokusil o fotky šedého interiéru, ale stejně je tam houby vidět :roll:
Máš recht :mrgreen:
Ale pokud jde o tu kombinaci barev, jeví se mi to jako šedá1 - šedá2, je o tak (černá tam není, že)? Mně to přijde docela dobrý, ten interiér to opticky asi docela zvětší. Ty výplně dveří se mi jeví už poměrně dost kontrastní, ale např. ty šedý sedačky můžou být prima.
je: Hyundai i30 Combi 1,5 DPI Smart - Heduše (21-)
je2: KIA Ceed II 1.4 MPI (15-), Škoda Octavia I 1.9 TDI Combi (04-)
bylo: Opel CorsaB 1.0, BMW X1 1.8D F48, Šk. Fabia I 1.2 HTP
dávno: Šk. Fabia I 1.4 MPI, Šk. Forman LX, Šk. 105 L, VAZ 21011
Foxy
**
Příspěvky: 126
Registrován: 08 čer 2021, 17:57

Re: Ferda & Karkulka & Sněhurka & Soptík & Mavis

Příspěvek od Foxy »

Tak ten šedý interiér podľa mňa vyzerá dosť dobre, vďaka že si sem hodil tie fotky. Už sa teším :)
Mr. HYUNDAI píše: 29 čer 2021, 21:24 ...Dnes odpoledne jsem dokončil drobné úpravy (zástěrky, LED do interiéru atd.), zabydlení a nastavení. Jsem noční můrou vývojářů - u většiny "vylepšení" a novinek hledám jak je vypnout :lol: ....
Keď už hľadáš ako vypnúť tie moderné vychytávky - máš k tomu nejaké tipy a triky? Ja som totiž zástanca toho že myslieť má vodič a nie auto, koniec koncou za všetko je zodpovedný šofér a nie programátor čo to nakódoval. Som zvyknutý jazdiť starým autom kde tieto moderné veci neboli a popravde trochu sa ich bojím... posledné čo potrebujem je aby mi auto v krízovej sitácii a nejakom vyhrotenom predbiehaní "pre istotu" zabrzdilo samé alebo niečo podobné... (nie že by som nebezpečne obiehal, ale žiaľ už som zažil že obiehaný pridával a z kľudného a bezpečného obehnutia sa stala adrenalínová jazda).

Ako vypnúť lane keep assist a start-stop som sa pýtal dealera, je tam ešte niečo čo sa dá vypnúť a doporučuješ to vypnúť? Ak hej, ako ?
i30 Fastback 1,5 T-GDI MHEV IMT Family Smart (11/2021)
Uživatelský avatar
Mr. HYUNDAI
*******
Příspěvky: 11579
Registrován: 07 kvě 2008, 12:51
Bydliště: Lázně Toušeň

Re: Ferda & Karkulka & Sněhurka & Soptík & Mavis

Příspěvek od Mr. HYUNDAI »

LKA mám nastavené na asistenci a na silnicích I. třídy a dálnicích ho i používám - zvykl jsem si :mrgreen: .
S/S je zlo, vypínám hned po nastartování.
Protikolizní systém nastavuji na co nejpozdnější reakci a co nejmenší vzdálenost. Pak nijak neprudí :wink: .

Já hlavně řádil v nastavení 10,25'' vestavěné navigace. Přibylo hodně funkcí a blbninek, které mě otravují, tak jsem to povypínal na úroveň předchozí 8'' vestavěné navigace :) .
25. (OPEL 2.) Astra PHEV GS line
24. (OPEL 1.) Mokka-e Ultimate
Foxy
**
Příspěvky: 126
Registrován: 08 čer 2021, 17:57

Re: Ferda & Karkulka & Sněhurka & Soptík & Mavis

Příspěvek od Foxy »

To úplne súhlasím, SS je čisté zlo - horúce turbo sa neschladí, zato interiér bez klímy sa krásne zahraje a potom zase nepríjemne silne fúka... nič nehovoriac o šupách čo dostáva motor, ktoré sú teda vraj vyriešené... kolegovi z práce SS vypol motor na križovatke a stál tam dlho a už nenaštartoval, dva roky staré auto, tuším VW to bol. LKA mi osobne dáva zmysel len vtedy keď je zapnutý tempomat, na bežnú jazdu aby sa so mnou auto hádalo vždy keď chcem obísť nejakú nerovnosť alebo keď sa chcem pri pomalej jazde "upratať" čo najviac v pravo, tak to by som si asi nezvykol.

Auto si pamätá nastavenie LKA a toho protikolízneho systému? Viem že SS treba vypínať vždy, ale čo to LKA a protikolízny systém? Stačí vypnúť raz, poprípade dá sa to nastaviť rozumne a pamätá si to nastavenie? :-k

Tú veľkú navi mať nebudem, tak mi asi odpadá to exotickejšie nastavovanie, dúfam že android auto pôjde dobre.
i30 Fastback 1,5 T-GDI MHEV IMT Family Smart (11/2021)
dibarbora
*****
Příspěvky: 2088
Registrován: 05 úno 2018, 14:53
Bydliště: Žilina

Re: Ferda & Karkulka & Sněhurka & Soptík & Mavis

Příspěvek od dibarbora »

Mr. HYUNDAI píše: 30 čer 2021, 19:32 LKA mám nastavené na asistenci a na silnicích I. třídy a dálnicích ho i používám - zvykl jsem si :mrgreen: .
...
Ako je na tom LKA v týchto novších i30.. myslím od MY2019 vyššie? Dá sa použiť ako "autopilot", tj. dokáže vybrusliť nejakú tú zákrutu na diaľnici samostatne?... Na mojej i30 MY2018 úplne v pohode, ale na firemných Ceed-och.. (najstaršie z nich sú MY2019), bez šance. Nepoužiteľné, nastavené na maximálnu pomoc, za jazdy sa to len háda so šoférom a keď pustím volant, tak ma to dokáže vykopnúť z cesty, žiadne držanie sa čiar....
Hyundai Tucson NX4 Shine+, 1,6TGDi, 110,1kW, 2WD MT6 bez náznaku hybridu
ex.Hyundai i30 kombi PDe Family 1.4 T-GDI 6st.
Uživatelský avatar
Mr. HYUNDAI
*******
Příspěvky: 11579
Registrován: 07 kvě 2008, 12:51
Bydliště: Lázně Toušeň

Re: Ferda & Karkulka & Sněhurka & Soptík & Mavis

Příspěvek od Mr. HYUNDAI »

To foxy - vše defaultně po nastartování zapnuté. LKA má vypínací tlačítko na volantu - to se dá vydržet :mrgreen: .

To dibarbora - v první testované i30 po faceliftu to bylo na pěst přesně jak píšeš. Jak to bude u Mavis uvidíme, ještě se na dálnici nepodívala :-$ .
25. (OPEL 2.) Astra PHEV GS line
24. (OPEL 1.) Mokka-e Ultimate
Odpovědět

Zpět na „Vaše auta / Club cars“