Farrael's Sonata NF

Ukažte ostatním vaše auto a rozšiřte náš fan klub Hyundai. Pokud chcete, můžete napsat i recenzi.

Moderátoři: Farrael, Moderátoři

Uživatelský avatar
Farrael
*****
Příspěvky: 2161
Registrován: 01 bře 2010, 21:33
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Farrael's Sonata NF

Příspěvek od Farrael »

Já ti nevim. Asi jo. Než jsem stihl zakročit, tak už to bylo poslaný. Oni maj asi trošku jinou mentalitu než my tady. Míň se u nich krade a jsou k sobě takový vstřícnější, takže si myslej, že to dojde ok. No a pak si takhle nabijou čumák.
Hyundai Sonata NF r.v. 2005 2.4i LPG Dark Elegant Red ;-)
Než založíte další téma, raději třikrát použijte tlačítko hledat (vpravo nahoře), než zmačknete nové téma. + Název nového tématu musí být výstižný. Děkujeme.
Reklama
 

Uživatelský avatar
Farrael
*****
Příspěvky: 2161
Registrován: 01 bře 2010, 21:33
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Farrael's Sonata NF

Příspěvek od Farrael »

Tak sem si asi dneska zase vydělal. Plyn blbnul furt tak nějak stejně od té doby co jsem natankoval tu srágoru, ale dneska konečně dojde na servis. Auto totiž odmítlo na plyn úplně jet. Doslova.
Ráno jsem nastartoval a jedu. Auto na benzín hezky jelo a ani po ránu trošku nezacukalo, jak to mívá ve zvyku (asi rozhozené vstřiky od plynu - trvá to však asi jen pět sekund). Úplně jsem si chrochtal. No jo jenže... Na křižovatce co už vede k nám před práci to akorát přeplo na plyn. Ani jsem si nevšiml. Spadla zelená tak to polechtám, a auto se místo plynulého rozjezdu úplně zadusilo a sotva rozjelo. Inu hodil jsem tam rychle dvojku a jakžtakž to rozjel. Doklouzal jsem na parkoviště, vyrařil a že to zkusím znova. No jo, jenže sotva jsem se pokusil přidat, tak to zdechlo. Natočím to, znovu a zase to chcíplo. Takhle asi třikrát. To už jsem měl strach, že je to v motoru, protože to ani nepřeplo na benzín. Ani snaha nebyla.
Tak jsem to natočil naposledy s tím, že jsem hned vypnul natvrdo plyn. Šlápnu na to, gumy zahvízdaly a auto se rozjelo jak za mlada. Vzhledem k tomu, že bylo brzy ráno a parkoviště prázdné, tak jsem to ještě několikrát prohnal dokolečka po parkovací ploše do otáček a vše v pořádku, takže chyba bude u plynu. No to jsem zvědav co to zase bude... Doufám, že to nebude stát majlant.
Hyundai Sonata NF r.v. 2005 2.4i LPG Dark Elegant Red ;-)
Než založíte další téma, raději třikrát použijte tlačítko hledat (vpravo nahoře), než zmačknete nové téma. + Název nového tématu musí být výstižný. Děkujeme.
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Farrael's Sonata NF

Příspěvek od Hardcam »

Se ti ta Sonca plynarka koukam vyplatila :roll:
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
Farrael
*****
Příspěvky: 2161
Registrován: 01 bře 2010, 21:33
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Farrael's Sonata NF

Příspěvek od Farrael »

Ani mi to neříkej. Ten plyn je dobrá věc, ale hromada problémů z toho kouká. Já teda jen doufám, že to bude zasranej filtr nebo vstřiky, tomu by odpovídal i průběh závady, kdy to volnoběh udrží, ale při jakémkoliv polechtání plynu to zdechne ani to nestihne přepnout. A ne nějaká větší volovina, protože při dnešních cenách benzínu si na sebe ten plyn sice vydělává s každým tankováním (neinstaloval jsem ho), ale s takovouhle to bohatě vyrovná na opravách.
Jinak na ní ale nadávat nemůžu. Na benzín jezdí bezchybně a když plyn jede tak jak má, tak často tahá líp jak na benzín.
Hyundai Sonata NF r.v. 2005 2.4i LPG Dark Elegant Red ;-)
Než založíte další téma, raději třikrát použijte tlačítko hledat (vpravo nahoře), než zmačknete nové téma. + Název nového tématu musí být výstižný. Děkujeme.
Uživatelský avatar
Farrael
*****
Příspěvky: 2161
Registrován: 01 bře 2010, 21:33
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Farrael's Sonata NF

Příspěvek od Farrael »

Tak včera jsem shodou okolností a projevem auta skončil u Hujera. Tam dojel pak i Melkor odsud z fora, který mi to napíchl po troše laborování (jinej konektor, takže jsme drátkařili) a projel to se mnou a pošteloval to. Ještě to sice není ideální a sem tam to ještě přeplo, ale třeba si to ještě sedne. Doufám... 8-[ Nicméně tímto oboum klukům patří ještě jednou mé velké díky.
Hyundai Sonata NF r.v. 2005 2.4i LPG Dark Elegant Red ;-)
Než založíte další téma, raději třikrát použijte tlačítko hledat (vpravo nahoře), než zmačknete nové téma. + Název nového tématu musí být výstižný. Děkujeme.
Uživatelský avatar
DanielD952
**
Příspěvky: 224
Registrován: 22 črc 2012, 09:48

Re: Farrael's Sonata NF

Příspěvek od DanielD952 »

Pěkný autíčko...obdivují tvoje nadšení a nasazení, to auto se změnilo k nepoznání. Fakt super. Tak hlavně ať slouží a jezdí bez závad =D>
Hyundai Santa Fe 2,2 CRDI, 143kw, 194 PS, 387 Nm, 2007
Spotřeba 7,0 - 7,5l/100km
Uživatelský avatar
Farrael
*****
Příspěvky: 2161
Registrován: 01 bře 2010, 21:33
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Farrael's Sonata NF

Příspěvek od Farrael »

Tak jsme se dneska přezuli. Sice jsem myslel, že u toho v tom sněhu, sračkách atd. chcípnu, ale nakonec se věc podařila. Thor bac v Koreji toho, kdo vymejšlel ten hever uff... Subjektivně musim říct, že jsou na ty nerovnosti při sníženym podvozku ty zimní lepší. Holt ten jinej rozměr dělá divy. Sice to neni stoprocetně pohodlné, ale aspoň nemám na každý roletce pocit, že to ze mě vymlátí duši.

Tak teď ještě navoskovat. Chtěl jsem to dělat dneska, ale díky počasí jsem rád aspoň za ty gumy. Příští týden ale hlásej až deset stupňů přes den, tak vyzkoušíme co ten Colinite umí. Slibujou výdrž až 12 měsíců, což sice nepotřebuju, ale počítám, že by tedy měl za ty čtyři - pět měsíců auto ochránit na jedničku. Za ty prachy ještě aby ne.

Pak musím ještě vyřešit pár technických věcí a taky zajet kvůli plynu na výměnu filtrů. Očividně jsou zasraný a na dálnici mi to pak dělá problém. Při nízké teplotě se to přemrazí a nechce to zapnout zpátky na plyn dokud nechcípnu motor a nenahodim to znova. Je to otravný.
Hyundai Sonata NF r.v. 2005 2.4i LPG Dark Elegant Red ;-)
Než založíte další téma, raději třikrát použijte tlačítko hledat (vpravo nahoře), než zmačknete nové téma. + Název nového tématu musí být výstižný. Děkujeme.
Uživatelský avatar
Farrael
*****
Příspěvky: 2161
Registrován: 01 bře 2010, 21:33
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Farrael's Sonata NF

Příspěvek od Farrael »

Poučení pro dnešní den. Pokud venku napadne 40cm+ sněhu, máš auto velikosti a váhy Sonaty a k tomu snížený podvozek o 4cm, tak je lepší se na to vykašlat a radši jet MHD. Za a) už bylo hrozný to odhazování. Ale to bylo proti tomu co přišlo jen třešnička na dortu. 20 minut mě dva chlapy dostávali na silnici, neboť jsem vůbec nebyl schopnej z těch bílejch sraček vyjet ven, jak to zapadlo. Cesta na parkovišti neprohrnutá a tak jsem si na to při vyjíždění holt "lehl", kola klouzala, no dovedete si to představit sami :mrgreen: Zpátky jsem se pro jistotu na to parkoviště před barák už ani nedostal. Přes tu hromadu sněhu na cestě jsem nebyl schopnej ani projet a akorát bych zase zapadl a hrabal.
Hyundai Sonata NF r.v. 2005 2.4i LPG Dark Elegant Red ;-)
Než založíte další téma, raději třikrát použijte tlačítko hledat (vpravo nahoře), než zmačknete nové téma. + Název nového tématu musí být výstižný. Děkujeme.
Uživatelský avatar
Farrael
*****
Příspěvky: 2161
Registrován: 01 bře 2010, 21:33
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Farrael's Sonata NF

Příspěvek od Farrael »

Tak Freya dostala ve čtvrtek kurýrování na plyn. Tzn. nové filtry a konečně se podařilo přijít proč mi tak blbnul ten plyn při nízkejch teplotách. Byl v prdeli reduktor. Takže komplet novej. Komplet celý i s prací 3 tis. Mno ale stálo to za to. Auto teď přepíná tak rychle, že to ani neni možný. Kolikrát neujedu ani půl km po ránu a už to přepne. Během dne ještě rychleji. Je to až k neuvěření. Auto i živěji jede. Ještě si to musí sednou, ale zatím velká spokojenost. Akorát mi to překopali a jak byl předtím plyn veden spodem a tak neviditelně, tak teď je to vedené shora :-( No zase je to lépe přístupné.
Hyundai Sonata NF r.v. 2005 2.4i LPG Dark Elegant Red ;-)
Než založíte další téma, raději třikrát použijte tlačítko hledat (vpravo nahoře), než zmačknete nové téma. + Název nového tématu musí být výstižný. Děkujeme.
Uživatelský avatar
Otakar84
**
Příspěvky: 371
Registrován: 14 zář 2013, 17:05
Bydliště: Praha 9 Černý Most

Re: Farrael's Sonata NF

Příspěvek od Otakar84 »

Ahoj člověče! Tak tohle je opravdu vymazlený NFko! Dobrá práce! =D> Koukám, že jsi z Prahy. Dáme sraz?
SONATA NF 2.4 Dynamic, prestige dark red, r. v. 2007 v provozu od r. 2009, u mě od r.2013
NEW ACCENT 1.4 Elegance, leaf green, r. v. 2006 - prodáno r.2013 - nezapomenu! (hold, první vlastní je první vlastní)
Uživatelský avatar
David PLEVA
****
Příspěvky: 1414
Registrován: 22 lis 2005, 18:35
Bydliště: Ostrava-Poruba
Kontaktovat uživatele:

Re: Farrael's Sonata NF

Příspěvek od David PLEVA »

Až budu v Praze, dám vědět, uděláme společné foto třeba i s Otakarem a pak bychom třeba mohli někde na chvíli i sednout. Tři Sonaty se stejnou motorizací, ve stejné barvě, navíc dvě na LPG. To by stálo za fotečku :)
NOW:
Hyundai Azera TG'07 3.8V6 LIMITED US
Hyundai Grandeur TG'09 3.3V6
HISTORY:
Hyundai Elantra XD'01 2.0GLS
Hyundai Sonata NF´05 2.4i ELEGANCE LPG
Hyundai Sonata Y-3B´96 2.0i 16V GLS
Hyundai Lantra J2 ´97 1.6 16V
Uživatelský avatar
Otakar84
**
Příspěvky: 371
Registrován: 14 zář 2013, 17:05
Bydliště: Praha 9 Černý Most

Re: Farrael's Sonata NF

Příspěvek od Otakar84 »

Super nápad Davide =D> To by bylo moc fajn 8)
SONATA NF 2.4 Dynamic, prestige dark red, r. v. 2007 v provozu od r. 2009, u mě od r.2013
NEW ACCENT 1.4 Elegance, leaf green, r. v. 2006 - prodáno r.2013 - nezapomenu! (hold, první vlastní je první vlastní)
Uživatelský avatar
Farrael
*****
Příspěvky: 2161
Registrován: 01 bře 2010, 21:33
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Farrael's Sonata NF

Příspěvek od Farrael »

Omlouvám se za pozdní reakci chlapci. Jsem teď poslední dobou tak zaneprázdněnej, že jsem tak nějak na forum pozapomněl. Asi už mám holt moc koníčků a to jsem si ještě přibral další (mořská akvaristika) :mrgreen:

Sraz určitě dát můžeme :-) Stačí se domluvit.

No a co je nového se Freyou (Sonátou)? Jo toho je dost. Bohužel mne docela potrápila a tak jsem musel provětrat peněženku. Odešla spojka a tak nějak komplet kolo ní. Hard si asi bude pamatovat co všechno to bylo. Nicméně spojka byla v den rozebrání téměř před smrtí. Němec asi holt furt držel spojku za jízdy. V době nájezdu neměla ani 150tis. Myslím, že měla nějakých 147tis v tu dobu. Nicméně oprava včetně dílů kolem 30tis a děkuju Hardovi z celého srdce, že mi s tím pomohl, věnoval tomu časˇ, neboť to nebyla zrovna snadná oprava už jen kvůli odlišným dílům a stálo to ještě jen tak málo.

Jezdí teď jak za mlada. Akorát bohužel dvouhmotový setrvák co se tam dal z rozstřelené Sonáty na zadek (22tis najeto) začal po chvíli cvakat :-(. No zatím to vyloženě nepokračuje a pokud se dobře vyspí, tak to fakticky ani neslyšim. Jinak je ten kovovej zvuk docela slyšet. Takže se snažim vždy před přeřazením motor víc vytočit, než jsem zvyklej, protože to pak necvaká.

Nyní je na plánu konečně dát do pucu víko od kufru, neboť koroze pomalu a jistě pokračuje. Již jsou zakoupená nová vrata ze stříbrné Sonaty z Reichu za čtyřku a jen to přehodit a přestříkat. Při té příležitosti nechám stříknout i pár odřenin co mi způsobili milí spoluobčané, kteří se ještě nenaučili parkovat a pro jistotu ujedou :twisted:. Akorát musim dohnat toho, kdo to bude dělat.

No a že budou ty Vánoce, tak jsem Freye nadělil nové zimní gumy Nokian WR D3 XL. Akorát ještě jezdím pořád na starých, neboť při přehazování letní sady za zimní jsem zjistil, že pravá zadní je sjetá úplně durch, že ani není vidět vzorek, takže bude v háji geometrie.

A ještě by chuděra potřebovala připravit na zimu co se laku týče. Mytí už delší dobu neviděla a vosk jsem ještě nedával, neboť před tím stříkáním na to nemá přijít chemie. Nicméně zima za dveřma a tak to asi už nestihnu. Bude holt muset stačit nějakej patok z myčky.
Hyundai Sonata NF r.v. 2005 2.4i LPG Dark Elegant Red ;-)
Než založíte další téma, raději třikrát použijte tlačítko hledat (vpravo nahoře), než zmačknete nové téma. + Název nového tématu musí být výstižný. Děkujeme.
Uživatelský avatar
Bolo
*****
Příspěvky: 1598
Registrován: 29 pro 2007, 12:39
Bydliště: Čínský Těšín

Re: Farrael's Sonata NF

Příspěvek od Bolo »

Jaktože ta spojka vyšla tak draho? :shock: Jinak teda klobouk dolů, že se o ní takhle staráš .
Bylo: Hyundai Coupé 1.6 1997
Hyundai Trajet 2.0 CRDI 2005
Hyundai Lantra 1.6 J2 kombi
Uživatelský avatar
Farrael
*****
Příspěvky: 2161
Registrován: 01 bře 2010, 21:33
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Farrael's Sonata NF

Příspěvek od Farrael »

Vyšla tak draho, protože se tam vysypalo úplně všechno okolo. Hard si to bude pamatovat. Klidně to tu může vypsat, pokud se mu bude chtít. Já už si to radši ani nechci pamatovat. Naopak to oproti servisu vyšlo o dost levněji.

No a starám. Ono by to jinak ani nejezdilo. A po tomhle si ji nechám co nejdýl to půjde, pokud nevyhraju loterii :mrgreen:

Jo to jsem ještě zapomněl napsat, že jsem musel měnit čidlo tlaku u LPG. Kvůli němu mi furt blbnul plyn. Nový stálo 3 tis.
Hyundai Sonata NF r.v. 2005 2.4i LPG Dark Elegant Red ;-)
Než založíte další téma, raději třikrát použijte tlačítko hledat (vpravo nahoře), než zmačknete nové téma. + Název nového tématu musí být výstižný. Děkujeme.
Odpovědět

Zpět na „Vaše auta / Club cars“