Dodov Tuky 1.6 GDI Style

Ukažte ostatním vaše auto a rozšiřte náš fan klub Hyundai. Pokud chcete, můžete napsat i recenzi.

Moderátoři: Farrael, Moderátoři

Odpovědět
dodo_mt
*
Příspěvky: 21
Registrován: 27 srp 2015, 00:22
Bydliště: Martin

Dodov Tuky 1.6 GDI Style

Příspěvek od dodo_mt »

Nieco v kratkosti o nasom Tukym.

Perco Hyndai Tuscon? Pretoze sa nam z manzelkou pacil najviac zo vsetkych aut (ASX, Sportage, Qashqai) medzi kotymi sme sa rozhodovali. Doslova laska na prvy pohlad :)
Preco 1.6 GDI? Pretoze rozpocet, pretoze najazdime rocne cca 15000km, jazdime kratke trate vacsinou mimo mesta trocha po meste.
Preco vybavu Syle? Pretoze nam ju prvu ukazali a nizsia sa nam zdala malo :)
Preco White Sand? Lebo manzelka povedala
Preco LEDky? Lebo boli v “akcii”

Auto sme objednali v auguste po dlhom premyslani studovani for a vseliakych testov. A prislo nam vo stvrtok 8.10 na predajnu zaplatil som teda akontaciu, manzelke som smozrejme nic nepovedal lebo som ju chcel prekvapit a na piatok sme sa dohodli s predajcom ze si ho pridem prevziat rano. Rano som teda odbeho z prace prebral auto natankoval a vyrazil zase do prace. Poobede som sa vybral pre manzelku uz teda na novom. Ked ma zbadala tak mi chcela volat ze videla noveho Tuscona ale ked som prisiel bizsie tak si uvedomila ze to je nase :) Tolko ku kupe a prebratiu auta.


Zatil ak dobre ratam tak ho mame msiac a tyzden takze este nemam nejake velke poznatky ale niektore veci ma uz aj potesili a niektore sklamali. Najazdenych mame cca 1700km vacsinou kratke trate a jednu dlhsiu asi 450km.

- Motor 1.6 GDI na nasu jazdu a pocet km absolutne dostacuje

- zrychlovanie 70km/h na 10km/h na siestom prevodovom stupni celkom svyzne, samozrejme nie je to raketa ale na 1.6ku slusne - prijemene ma to prekvapilo

- Motor tichucky ani pri vyssej rychlosti ho nie je moc pocut

- LED svetla super! mozno by este mohli svietit o par m dalej.

- Navigacia ma velmi prekvapila! adresa v Brne (nastavene aby sme sa vyhli dialniciam a spoplatnenym cestam) a naviedla nas na meter presne pred dvere kde sme chceli ist. V CZ dokonca ukazuje zavrete cesty oracu na ceste kolony na slovensku nie lebo my sme stale za opicami. Zatial s navigaciou len spokojnost

- Pripojenie iPhone cez BT s autom

- Vyhrievanie volantu a sedaciek super !

- Tempomat bomba super spica :)

- Velky uhol otvarania dvery

- Jazne vlastnosti neviem nejako zhodnotit jazdim tak do 100km/h a nic ma nevyrusuje a neotravuje


To su veci ktore sa mi na aute pacia alebo ktore ma zaujali a mam k nim co povedat. Teraz napisem co sa mi nepaci a z coho som sklamany.


- Uplne najviac som nahnevany/smutny z dialkovych svetiel. Tie su doslova katastofalne fakt sklamanie nesvietia vobec dobre niekedy sa mi zda ako keby raz svietili v pravo dole potom zase v lavo dole… Doslovaia kazia zazitok z LED stretavacich svetiel. Katastorfa fakt sklamanie rozmyslam ze dam vymenit ziarovky zanejake belsie musim sa ale na to popytat ci sa to vlastne moze alebo nie.

- Motoru chyba vykon na dlhsie trate to jednoducho nie je tam by som urcite volil naftu a objem 2L. Co som si vsimol ked som bol teraz v Brne tak v kopcoch ked ho clovek neduri tak tam ten vykon znatelne chyba na rovinu je problem (ked motor nedrzite v otackach!) predbehnut v kopci dodavku alebo kamion. Pri predbiehani po rovinkach ak je viac priestoru ze nepotrebujete predbehnut na kratkej vzdialenosti tak predbehnete aj na 6 rychlostnom stupni napr. z 90kmh na 110kmh kamion alebo auto. Ak potrebujete predbehnut na kratsej vzdialenosti tak tak citit ze ten vykon chyba treba proste podradit zo 6 na 3-4 a predbiehat. Na ten pocet km co najazdime my OK ale ak by som jazdil viac km urcite by som sa obzeral po naftovom dvojlitri.

- ani nie chyba ale vyhrievanie sedadiel mohli potiahnut aj na boky sedadiel, v strede vam ide zadok zhoriet :) a po krajoch citite zase ladove opierky ked ste stali napr. caly den von. Nic vazne alebo bolo by to prijemnejsie.

- Trocha mi chyba adaptivny tempomat… nemal som predtym sice ziadny :) ale raz som sa bol previest na mercedese s adaptyvnym tempomatom a je to neskutocna vec! Stacilo by keby len dokazal znizit rychlost a drzat sa za autom. Na tom mercedese to odkaze aj predbiehat mne by stacilo len to udrziavanie rychlosti.

- spolujazdcova sedacka sa neda nastavit vyskovo a manzelka ked sedi v opatkoch a ma nohy pri sedacke tak ma kolena moc vysoko :) ja som si tiez skusal sadnut na spolujazdcovu stranu a tiez bol prvy pocit taky zvlastny ze sedim nizko. ked si vsak date nohy do predu tak vsetko ok.

- skoda ze sa neda urobit “diera” v zadnych sedackach len v mieste stredovej opierky a koli hokejkam musim skladat celu lavu sedacku :)


Toto je asi vsetko z tych plusov a minusov co som si vsimol v tych minusoch su vacsinou iba kozmeticke vady ktore keby neboli tak napisem ze to auto mi uplne sadlo a som na 100% spokojny najhorsie su tie svetla ti su katastofalne a poviem to aj predajcovi ked pojdem menit gumy.


Co som zatial s autom robil?

- najazdil 1700km
- 3x natankoval
- raz som ho umyl :)


Mam teraz v plane prezut na zimne gumy neviem sa ale rozhodnut ci kupit zimne disky alebo kupit v lete nejake ine letne disky. A v najblizsej dobe chcem objdnat este vanicku do kufra videl som ze uz ich robia orginal pre Tuscona.

Tu mozete sledovat spotrebu: https://www.spritmonitor.de/en/detail/714284.html
Tu je galeria: https://flickr.com/photos/64712180@N04/ ... 9309511570

To je tak v skratke nas pribeh… :)


dodo
Přílohy
xxx.jpeg
xxx.jpeg (227.84 KiB) Zobrazeno 3312 x
Hyundai Tuscon 1.6 GDi Style + LED + White sand metalíza (10/2015)
Reklama
 

Martinsp
****
Příspěvky: 1398
Registrován: 25 zář 2010, 09:59
Bydliště: Č. Budějovice

Re: Dodov Tuky 1.6 GDI Style

Příspěvek od Martinsp »

Je to krasavec a gratuluji, ale ten vjezd do garáže se mi zdá tak nějak nedostačující. Motor- no přirovnám to asi jako 1,2tsi 63kw do oktávky. Jede to, ale zázraky se nekonají.
Hyundai I30 kombi, 1.6gdi, weekend. Tucson 2022, 1,6 T-gdi, 110kw, 4x4, smart
Honda Jazz, 1,4, 2008- prodaný
Hyundai Getz, 1.3, 2003- prodaný
dodo_mt
*
Příspěvky: 21
Registrován: 27 srp 2015, 00:22
Bydliště: Martin

Re: Dodov Tuky 1.6 GDI Style

Příspěvek od dodo_mt »

Garáž už bola postavená, na odparkovanie auta je dostačujúca. Ak by som potreboval vačšiu skočím k našim na firmu do haly so 4 montážnymi jamami :wink:

K motoru som napisal svoje pocity hore.

dodo
Hyundai Tuscon 1.6 GDi Style + LED + White sand metalíza (10/2015)
Martinsp
****
Příspěvky: 1398
Registrován: 25 zář 2010, 09:59
Bydliště: Č. Budějovice

Re: Dodov Tuky 1.6 GDI Style

Příspěvek od Martinsp »

Nemyslel jsem přímo garáž a ani vrata, ale tam kde stojíš a ten příjezd. Tak jak stojíš je přejet trávu a nebo na 10x. Možná je určená spíš na nářadí, kola a pod. Já už jí na auto také nemám(mám 2x kryté stání) a uvažuji i vrata odstranit a dát jen větší dveře. Přes ty vrata zbytečně uniká teplo. Jinak jak jsem psal auto je nádherné. Pro mě asi jen sen.
Hyundai I30 kombi, 1.6gdi, weekend. Tucson 2022, 1,6 T-gdi, 110kw, 4x4, smart
Honda Jazz, 1,4, 2008- prodaný
Hyundai Getz, 1.3, 2003- prodaný
Uživatelský avatar
doktorbartollo
**
Příspěvky: 219
Registrován: 20 črc 2012, 16:04
Bydliště: Bratislava

Re: Dodov Tuky 1.6 GDI Style

Příspěvek od doktorbartollo »

V spritmonitore musis dat ked si prvykrat tankoval "prve tankovanie" - first fueling. Preto Ti to vyhodilo taku spotrebu... ale to si zrejme z opojenia z noveho auta s tempomatom prehliadol.
2018-????? Toyota C-HR Hybrid
2017-2018 Hyundai i30 1,4T-GDi 7-DCT biela
2012-2017 Hyundai i30 1.6 MPI 6-automat biela
2008-2012 Ford Focus 1.8 TDCi
2006-2008 Citroen C3 1.4 16V SensoDrive
2002-2006 Nissan Micra 1.0 16V CVT
dodo_mt
*
Příspěvky: 21
Registrován: 27 srp 2015, 00:22
Bydliště: Martin

Re: Dodov Tuky 1.6 GDI Style

Příspěvek od dodo_mt »

Martinsp: Aha uz ta rozumiem :) Toto je garazova brana zo strany dvora. Auto som tu mal len preto ze som ho umyval. Garaz je priechodzia normalne vchadzam do garaze od cesty.

doktorbartollo: uz som si to upravil neviem preco mi tam skocilo nieco ine ked som tam mal nastavene prve tankovanie. dik

dodo
Hyundai Tuscon 1.6 GDi Style + LED + White sand metalíza (10/2015)
pepe pedro
**
Příspěvky: 426
Registrován: 13 dub 2011, 14:08
Bydliště: Mladá Boleslav

Re: Dodov Tuky 1.6 GDI Style

Příspěvek od pepe pedro »

tiež som ho chcel ale obsah ma odradil ,podla mna je to málo.Neberte te to ,za mna je zlé.Taký obsah na také hebedo je málo.Tam treba vačší obsahl,aj 1,7tdi je slabý -Čo viem spotreba 12-11lit NA-1.7 diesel papal menej 8.8lt.Može sa to líštit o pár deci je to to lenivé,treba to točit.Kdo to čo točí, spotřeba letí do oblak.Mám IX 1.6 motor,ten mi nie kedy nestalí,nemám turbo ale aspon sa mi nemá čo posrat.Nič proti Tusconom,auto je mi líbí!!!
Až na tie prachy,to je cesta jinam
Hyundai IX 20 1.6. 1.4 crystal white-Šemík/+Š Felicia,Š Rapid,Š1203,VAZ2105,VAZ2102,Š100
Uživatelský avatar
Mr. HYUNDAI
*******
Příspěvky: 11579
Registrován: 07 kvě 2008, 12:51
Bydliště: Lázně Toušeň

Re: Dodov Tuky 1.6 GDI Style

Příspěvek od Mr. HYUNDAI »

Co? Měl jsem 1,7 CRDi 85 kW v ix35 přes 2 roky, najel jsem s ní přes 55.000 km a skončil jsem s celkovým průměrem dle tankování 5,15 litru. Ano, Testarossa hrála po stránce jízdní dynamiky jinou ligu, ale na tuhle kategorii pro běžnou jízdu to stačí. I 1,6 GDi pro klidnou jízdu stačí, při předjíždění podřadit na trojku a výkonu je dost. A spotřebu není problém mít pod 8 litrů.
25. (OPEL 2.) Astra PHEV GS line
24. (OPEL 1.) Mokka-e Ultimate
Odpovědět

Zpět na „Vaše auta / Club cars“