Červená tříválcová bestie - i30 fastback

Ukažte ostatním vaše auto a rozšiřte náš fan klub Hyundai. Pokud chcete, můžete napsat i recenzi.

Moderátoři: Farrael, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Scaild
**
Příspěvky: 381
Registrován: 14 kvě 2019, 12:18
Bydliště: Praha

Re: Červená tříválcová bestie - i30 fastback

Příspěvek od Scaild »

Tak děkuju za tip :) Já měl u předchozí Fabie taky svůj oblíbený servis (spíš člověka s dílnou co tomu fakt rozuměl a spoustu věcí doladil i nad rámec objednávky a jen protože prostě chtěl aby to bylo perfektní) a s Hyundai je to teď moje první zkušenost s autorizákem, takže určitě Zbraslav vyzkouším :)

Na kolik tě vyšla první garančka jestli se můžu zeptat? Respektive jak velký rozdíl tam byl mezi Butovicemi a Zbraslaví?
i30 Fastback - Engine Red, T-GDI 120, Trikolor Komfort
Reklama
 

Uživatelský avatar
Vilda
******
Příspěvky: 3712
Registrován: 15 kvě 2008, 21:26
Bydliště: Praha 5

Re: Červená tříválcová bestie - i30 fastback

Příspěvek od Vilda »

Tak už je to přes 11 let, ale cena za garanci v Butovicích byla tuším okolo šesti tisíc :shock: a v Nubo caru poloviční. Přesně si ty sumy už nepamatuju, ale rozdíl mezi nimi byl značný ....
Ssangyong Korando 1.5 GDI 2024

Fiat Tipo 1.4 T-Jet 2018 Red Amore - prodaný

Yamaha Midnight Star 1300 De luxe

New Accent 1.6i CVVT celadon blue - prodaný
Uživatelský avatar
Scaild
**
Příspěvky: 381
Registrován: 14 kvě 2019, 12:18
Bydliště: Praha

Re: Červená tříválcová bestie - i30 fastback

Příspěvek od Scaild »

Aha aha, to je dost no... Já se na první garančku ptal hned při převzetí auta a pani mě ujišťovala, že do 15k km je to cca za 3700... no tak uvidim, dam pak vědět :)
i30 Fastback - Engine Red, T-GDI 120, Trikolor Komfort
Uživatelský avatar
Scaild
**
Příspěvky: 381
Registrován: 14 kvě 2019, 12:18
Bydliště: Praha

Re: Červená tříválcová bestie - i30 fastback

Příspěvek od Scaild »

Pomalu začínám s úpravami a vylepšováním auta :-D Jako první přišla na řadu kamera. Původně jsem koupil Xiaomi 70mai. Provozoval jsem jí asi měsíc, ale bohužel měla dost špatně řešené uchycení k držáku (pomocí šroubu) a jelikož jsem nechtěl riskovat rozbití okýnka, tak jsem jí pokaždé sundával. Což byl dost opruz :-D Takže nakonec padla volba na nákup TrueCam H5, která má magnetický držák a sundání/nandání je otázka vteřiny.

Držák jsem přilepil na plast pod zpětné zrcátko a kabel vedu pod krytkou pod zpětným zrcátkem a pak pod tapecem nad čelním oknem (překvapilo mě, jak krásně tam šel kabel zasunout, jak kdyby to na to bylo připravené :-D). Bohužel podél přístrojovky a levého sloupku už to tak dobrý neni a ještě to bude chtít menší úpravy :) Níže nějaké fotky instalace.

Co se týče kvality nahrávání - přes den to celkem jde, ale v noci je to tragédie... nechápu kde se vzaly propagační videa od Truecam, ale obraz v noci je plný šumu a SPZ uplně bílé - přepálené...

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek

Obrázek
i30 Fastback - Engine Red, T-GDI 120, Trikolor Komfort
Uživatelský avatar
Stringo
******
Příspěvky: 2641
Registrován: 27 led 2019, 12:54
Bydliště: Plzeňský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Červená tříválcová bestie - i30 fastback

Příspěvek od Stringo »

Taky to mám nalepené na tom krytu, ale zatím nemám natažený kabel. Chtěl bych to napojit do pojistkové skříně, abych nemusel mít napájení v tom kaslíku zapnuté. Ten kabel jsi měl u kamery, nebo jsi nějaký dokupoval?

K tomu natáčení v noci, prošel jsi nastavení kamery? Já mám sice TrueCam A7s, ale výchozí nastavení bylo na standardní kvalitu a na HDR režim, taky to bylo přesvícené. Vypnul jsem HDR a nastavil nejvyšší kvalitu záznamu a taky vypnul přisvěcování LED (aby to nesvítilo v noci) a obraz je v noci dobrý. Jen musím asi pořídit filtr antireflexní, protože za opravdu slunečného dne se ve videu dělá "krupička", což by měl ten filtr eliminovat.
Hyundai i30 Fastback 1.4 T-GDi 103kW MR.2019 (Polar White, Style, NAVI)
Obrázek
Uživatelský avatar
Scaild
**
Příspěvky: 381
Registrován: 14 kvě 2019, 12:18
Bydliště: Praha

Re: Červená tříválcová bestie - i30 fastback

Příspěvek od Scaild »

Jojo, je to asi nejlepší místo, na sklo se mi to nechtělo lepit :-D S timhle místem jsem měl zatím jen jediný problém, a to že se držák odlepil v těch extrémních vedrech co teď byly, jak stálo auto celý den na slunci, ale to bylo skutečně jen jednou, jinak to tam drží dobře.

Kabel byl 3m dlouhý přímo ke kameře, stačil a ještě mi zbyla nějaká rezerva. Mě to v tom kaslíku nějak nepřekáží - byl k ní přibalený i napájecí adaptér 2x USB, kdy kameru napájí 1.0A kde je zapojená kamera a do díry 2.1A dávám telefon, protože kaslíkové USB mám zabrané flashkou s hudbou :)

Nahrávání mám na nejvyšší kvalitu co tam je, ale zkusim teda ještě vypnout to HDR. Diody to naštěstí nemá :) Ještě jsem přemýšlel, jestli nemůže být problém vzdálenost od skla, jestli to nemůže nějak deformovat obraz... Ale to je asi blbost :-D
i30 Fastback - Engine Red, T-GDI 120, Trikolor Komfort
Uživatelský avatar
Stringo
******
Příspěvky: 2641
Registrován: 27 led 2019, 12:54
Bydliště: Plzeňský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Červená tříválcová bestie - i30 fastback

Příspěvek od Stringo »

Se sklem budeš mít max.problém s odlesky a to vyřeší antireflexní clona co se dá dokoupit k TrueCam kamerám jako příslušenství.

Já mám v USB zapojený telefon s AndroidAuto a ta A7s má napájecí kabel zakončený 12V, takže tam mám 10cm čumět nabíječku a to mi tam hodně vadí, kdybych měl USB vyřešil bych to jako ty.
Hyundai i30 Fastback 1.4 T-GDi 103kW MR.2019 (Polar White, Style, NAVI)
Obrázek
Uživatelský avatar
Stringo
******
Příspěvky: 2641
Registrován: 27 led 2019, 12:54
Bydliště: Plzeňský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Červená tříválcová bestie - i30 fastback

Příspěvek od Stringo »

Tady máš moje videa ke srovnání. TrueCam A7s

za světla: https://youtu.be/NfWTJsN4YH4
za šera: https://youtu.be/efJsVHdHVbA
za tmy: https://youtu.be/VEyPJuzyTXk
Hyundai i30 Fastback 1.4 T-GDi 103kW MR.2019 (Polar White, Style, NAVI)
Obrázek
Uživatelský avatar
Scaild
**
Příspěvky: 381
Registrován: 14 kvě 2019, 12:18
Bydliště: Praha

Re: Červená tříválcová bestie - i30 fastback

Příspěvek od Scaild »

Bohužel ta H5 má odlišnou konstrukci od ostatních Truecam, takže na ní filtr nejde dát.

Ahaa no to je na nic no... Jedině si koupit zvlášť 3m USB kabel a adaptér a zapojit tak jak to mam já, vykašlat se na ten co jsi k tomu dostal :)

Jojo ta A7s má mnohem lepší noční obraz... zkusim si pohrát ještě s nastavením a případně napíšu na podporu a uvidím.

Co se týká kvality videa, mam jen tyhle možnosti:
1920×1080/30fps 16:9
1280×720/60fps 16:9
1280×720/30fps 16:9
i30 Fastback - Engine Red, T-GDI 120, Trikolor Komfort
Uživatelský avatar
Stringo
******
Příspěvky: 2641
Registrován: 27 led 2019, 12:54
Bydliště: Plzeňský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Červená tříválcová bestie - i30 fastback

Příspěvek od Stringo »

Určitě máš nastaveno na nejvyšší rozlišení, zkus to hodin na to nižší s větší bitrate 60fps, možná to bude lepší, chce to zkoušet. Já o té H5 taky uvažoval, je malá a rychle se demontuje, ale A7 měla lepší hodnocení. Ještě jsem přemýšlel o A5 se zadní kamerou, ale u Fastbacka by to nebylo kam inteligentně namontovat, zadní okno je moc lomené. Co mi vadí neskutečně je ten jejich program do PC, ten je katastrofickej "DataCam" tuším že se jmenuje. Je to pomalé a nic to neumí.
Hyundai i30 Fastback 1.4 T-GDi 103kW MR.2019 (Polar White, Style, NAVI)
Obrázek
Uživatelský avatar
Scaild
**
Příspěvky: 381
Registrován: 14 kvě 2019, 12:18
Bydliště: Praha

Re: Červená tříválcová bestie - i30 fastback

Příspěvek od Scaild »

Jojo zkusim uvidim :)

Já právě bral tuhle kvůli demontáži, protože v minulé firmě jsme měli ty A7s a ta pacička co se musí zmáčknout na sundání kamery mi přišla taková... že moc nevydrží :-D

Ten jejich program vůbec nepoužívám, když potřebuju, tak jenom vyndám kartu a strčim do počítače - zase já tam nemám GPS modul, takže nepotřebuju prohlížet profily tras a podobně no..
i30 Fastback - Engine Red, T-GDI 120, Trikolor Komfort
Uživatelský avatar
Stringo
******
Příspěvky: 2641
Registrován: 27 led 2019, 12:54
Bydliště: Plzeňský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Červená tříválcová bestie - i30 fastback

Příspěvek od Stringo »

Ta pacička na A7 ale neslouží k demontáži z držáku :lol:
Z držáku se to sundavá posunutím do strany z buď nalepeného držáku, nebo z přísavky a ta noha má zůstávat v kameře :wink:
Hyundai i30 Fastback 1.4 T-GDi 103kW MR.2019 (Polar White, Style, NAVI)
Obrázek
Uživatelský avatar
Mr. HYUNDAI
*******
Příspěvky: 11579
Registrován: 07 kvě 2008, 12:51
Bydliště: Lázně Toušeň

Re: Červená tříválcová bestie - i30 fastback

Příspěvek od Mr. HYUNDAI »

To Ti musím oponovat - právě ta pacička slouží k sundávání, aby napájení zůstávalo v držáku na skle a nemusel jsi nic odpojovat. je to inzerováno jako jedna z největších výhod tohoto držáku a jeho provedení. Ale já v autech kamery nechávám pořád, takže to nakonec nevyužívám. Ale původně jsem TrueCamy kupoval právě kvůli tomu.
Tady je na fotkách na stránkách výrobce vidět "sundanou" kameru - https://www.truecam.cz/kamery-do-auta-t ... uecam-a7s/
25. (OPEL 2.) Astra PHEV GS line
24. (OPEL 1.) Mokka-e Ultimate
Uživatelský avatar
Scaild
**
Příspěvky: 381
Registrován: 14 kvě 2019, 12:18
Bydliště: Praha

Re: Červená tříválcová bestie - i30 fastback

Příspěvek od Scaild »

Přesně tak, ta pacička je tam kvuli tomu, taky jeden z důvodů proč se to do firmy kupovalo :-D

Já jsem v tomhle opatrnej, snažím se minimalizovat důvody k rozbití okénka :)
i30 Fastback - Engine Red, T-GDI 120, Trikolor Komfort
Uživatelský avatar
Stringo
******
Příspěvky: 2641
Registrován: 27 led 2019, 12:54
Bydliště: Plzeňský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Červená tříválcová bestie - i30 fastback

Příspěvek od Stringo »

Já to taky nechávám v autě pořád, ale ta páčka je teda poser, to bych to hned ulomil. Když už, tak vytáhnu kablík a posunu na držáku.
Hyundai i30 Fastback 1.4 T-GDi 103kW MR.2019 (Polar White, Style, NAVI)
Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Vaše auta / Club cars“