Sonata NF - nefunkční otevíraní dveří

Moderátoři: Lukino, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
David PLEVA
****
Příspěvky: 1414
Registrován: 22 lis 2005, 18:35
Bydliště: Ostrava-Poruba
Kontaktovat uživatele:

Sonata NF - nefunkční otevíraní dveří

Příspěvek od David PLEVA »

Dneska mi přestalo fungovat odemykání a zamykaní PZ dveří pomocí centrálního zamykání, manuálně zevnitř pomocí toho jazýčku, co je nad vnitřní klikou to funguje. Chci se zeptat, nemáte někdo ponětí, co se tam podělalo a kolik by stála oprava? Díky moc.
NOW:
Hyundai Azera TG'07 3.8V6 LIMITED US
Hyundai Grandeur TG'09 3.3V6
HISTORY:
Hyundai Elantra XD'01 2.0GLS
Hyundai Sonata NF´05 2.4i ELEGANCE LPG
Hyundai Sonata Y-3B´96 2.0i 16V GLS
Hyundai Lantra J2 ´97 1.6 16V
Reklama
 

Uživatelský avatar
Bolo
*****
Příspěvky: 1598
Registrován: 29 pro 2007, 12:39
Bydliště: Čínský Těšín

Re: Sonata NF - nefunkční otevíraní dveří

Příspěvek od Bolo »

Tak to bude asi motorek.nevím co stojí origo,obyc se dá sehnat za stovku ale pak to dopasovat
Bylo: Hyundai Coupé 1.6 1997
Hyundai Trajet 2.0 CRDI 2005
Hyundai Lantra 1.6 J2 kombi
Uživatelský avatar
Dextrone
**
Příspěvky: 227
Registrován: 27 dub 2010, 21:46
Bydliště: Praha

Re: Sonata NF - nefunkční otevíraní dveří

Příspěvek od Dextrone »

Ahoj Davide, přesně tohle se mi stalo na nebožce Mondeu a zjistil jsem to až po bůh ví jaké době. Zmáčknu centrál a v domění že je Mondeo zamčené jsem v poklidu odcházel pryč. Až pak jednou jsem jen tak ze zvědavosti nebo spíše na zkoušku zkusil zamčené Mondeo obejít a brát za kliky a ejhle jedny ze zadních dveří se mi otevřely. Tak jsem nad tím laboroval, zkoušel centrálem zamykat jak tím dálkovým tak i vnitřní páčkou a problém byl přesně jako tvůj. Na DO centrál zamknul pouze 3 dveře ze 4. Čtvrté dveře jsem tak musel zamykat ručně zevnitř páčkou. Je to tak 3 roky zpátky a už si moc nepamatuju v čem byl problém, vím jen že se mi to v domácích podmínkách nepodařilo rozchodit a tak jsem to vezl do servisu. Stejně jsem tam tenkrát s něčím dalším musel a tak jsme to vzal při jednom. Asi jsem ti moc nepomohl, ale stalo se mi přesně to samé na Mondeu. U mě to motorek nebyl, protože dveře šly zamknout po zmáčknutí páčky a bylo slyšet jak se dveře zamkly stejným zvukem jako při DO. Patrně jsem měl nějaká studený kontakt nebo rozhozenou ŘJ centrálního zamykání.
Hyundai Sonata 2,0i DCVVT-121kW rv 4/2010 výbava Premium, barva šedá metalíza, hodně dobrý a komfortní vůz střední třídy
Ford Mondeo 2005 2.0 TDCi 96kW Ghia - nic moc
Škoda Felicia combi 1998 1.6MPi 55kW GLXi, naprosto spolehlivá a dobře zajetá
Uživatelský avatar
Rybář
*****
Příspěvky: 1615
Registrován: 23 bře 2008, 15:29
Bydliště: Praha

Re: Sonata NF - nefunkční otevíraní dveří

Příspěvek od Rybář »

Zkus to nejdřív několikrát manuálně zavřít a otevřít, třeba se to jenom seklo. Jinak asi motorek v háji
Hyundai Lantra GLS, 1,6i 16V 84kW, r.v.1996
Hyundai New Accent Elegance, 1,6i 16V 82kW, r.v.2008
bylo: 2x Hyundai Accent GLS, 1.3i 12V 55kW, r.v. 1994
VAZ 21011, 1.3 50kW, r.v. 1977
matysekul
Moderátor
Příspěvky: 3020
Registrován: 04 říj 2008, 17:50
Bydliště: Česko

Re: Sonata NF - nefunkční otevíraní dveří

Příspěvek od matysekul »

David PLEVA píše:Dneska mi přestalo fungovat odemykání a zamykaní PZ dveří pomocí centrálního zamykání, manuálně zevnitř pomocí toho jazýčku, co je nad vnitřní klikou to funguje. Chci se zeptat, nemáte někdo ponětí, co se tam podělalo a kolik by stála oprava? Díky moc.
Davide,mám to samé i u stejných dveří.Ale dělá to jen za většího tepla.Teď jak už je chladněji ,tak to normálně funguje.Já budu řešit přes garanci,akorát nevím kdy se tam dostanu.
i30cw 1,6 CRDi VGT comfort,85kW,Vivid blue, 12/2008 bývávalo
Kia Cee´d SW 1,6 GDi,Exclusive,Sand Track,10/2014 bývávalo
Hyundai Tucson 1,6 T-GDi 110 kW, Smart, SUNSET RED Pearl, 06/2021
Uživatelský avatar
mirec
**
Příspěvky: 439
Registrován: 01 úno 2006, 23:09
Bydliště: Košice, Slovensko
Kontaktovat uživatele:

Re: Sonata NF - nefunkční otevíraní dveří

Příspěvek od mirec »

Mne to robi tiez...ale paradoxne teraz ked boli tuhsie mrazy cez noc, nastastie sonatka neblikne ked ostane otvorena takze ma toto viac krat uz zachranilo. Ked som par krat otvoril a zavrel dvere manualne v pohode zamklo aj tie posledne. A tiez to bolo PZ no raz sa to uz stalo aj na LZ
Sonata 2,4 2006 Elegance
Accent GLS 1996 1,5 12V 5dv.
Uživatelský avatar
plikous
**
Příspěvky: 127
Registrován: 17 zář 2009, 12:15
Bydliště: Prágl

Re: Sonata NF - nefunkční otevíraní dveří

Příspěvek od plikous »

Ja to měl u dveří řidiče - co se podělalo nevim, tvrdili, že vyměňovali zámek(?) oprava stojí kolem 3500 v servise hyundai, ale měl jsem naštěstí ještě záruku.
Hyundai Sonata Elegance 2007 2.0 LPG
Obrázek
Uživatelský avatar
Dextrone
**
Příspěvky: 227
Registrován: 27 dub 2010, 21:46
Bydliště: Praha

Re: Sonata NF - nefunkční otevíraní dveří

Příspěvek od Dextrone »

Já mám problém u Sonáty NF opačný a to se zavíráním dveří. Centrální zamykání funguje dobře. Nyní v zimě zejména při mrazech už delší dobu zjišťuju, že pokud zavírám dveře u řidiče vždy musím třísknout aby se dveře zavřely a to mi je proti srsti. Pokud dveře zavírám menší silou, vždy se odrazí zpět. Takže musím dveřmi bouchnout aby se zavřely. Pokud je vnitřek auta po jízdě vyhřátý nebo jsou teploty nad nulou, problém se zavíráním není a dveře jdou zavřít z lehka. Dělají to jen dveře u řidiče a to vždy když mrzne. Promazal jsem zámek a těsnící gumy dveří silikonem a nic se nezlepšilo. Na garančku jdu až za dva měsíce. Mám to nechat až na garančku nebo mám jet do servisu nebo seřízení zámku zvládnu sám? Koukal jsem na zámek, ale je tam jen otočný šroub s výřezem na plochý šroubovák, který se natáčí jen o 90st, ale jeho otočením jsem akorát zamkl dveře, ale zámek neseřídil.

Tak dnes ráno jsem to šoupnul do servisu :hyu: s tím, že musím dveře zavírat rázným bouchnutím aby se zavřely a zůstaly držet. Za půl hoďky jsem auto převzal s tím, že vyčistili a promazali zámek a že by to již mělo fungovat. Přijedu do práce na parkoviště a koukám že mi při zamknutí centrálu nebliknou blinkry. Tak to zkusím ještě několikrát odemknout a zamknout dálkáčem a auto se sice zamkne, ale nebliknou blinkry. Vracím se tedy znova do :hyu: s tím že dveře sice zavírat jdou, ale že při zamknutí centrálem mi nebliknou blinkry. Všechny dveře auta zamčené jsou, jen ty blinkry nebliknou. Po asi hodině mi technik řekl, že odešlo servo zámku a že se musí objednat servo nové. Tak mi to nešlo do hlavy jaký vliv má vyčištění a promazání zámku na chod serva, že se servo rozbilo, prý tam jsou táhla od serva, které ovládají zámek. Takže z problému se zavíráním dveří se objevil další problém se zamykáním dveří. Takže dveře řidiče sice jdou už zavřít normálním způsobem nikoliv bouchnutím, ale pro změnu nejdou zamknout. Nechal jsem jim to tam do doby opravy abych nestál s oteřeným autem před domem. Jakmile bude opraveno, dám vědět. Stejně mi furt nejde do hlavy jaký mělo vliv vyčištění a promazání zámku na servo a elektrickou smyčku, která nespínala blinkry při zamknutí. A proč se musí objednávat servo, když ráno zamykání přes centrál ještě fungovalo :-k No nebudu pátrat, je to v záruce. Horší je že doma dochází pivo a jsem bez auta :lol:

Tak dnes jsem po dvou dnech vyzvedl auto ze servisu. Museli měnit kompletní servopohon ovládacího mechanismu dveří u řidiče. Podrobnosti bohužel nevím. Auto je v záruce, výměna bezplatná.
Hyundai Sonata 2,0i DCVVT-121kW rv 4/2010 výbava Premium, barva šedá metalíza, hodně dobrý a komfortní vůz střední třídy
Ford Mondeo 2005 2.0 TDCi 96kW Ghia - nic moc
Škoda Felicia combi 1998 1.6MPi 55kW GLXi, naprosto spolehlivá a dobře zajetá
Odpovědět

Zpět na „SONATA“