troubení po připojení baterie

Moderátoři: Lukino, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
plikous
**
Příspěvky: 127
Registrován: 17 zář 2009, 12:15
Bydliště: Prágl

troubení po připojení baterie

Příspěvek od plikous »

Ahoj,
nabíjel jsem baterii a pak ji připojil zpět, nicméně auto neustále troubí a to nepřerušovaným tónem, na DO nereaguje a ani když zkusím nastartovat, tak to nepřestane. Zkoušel jsem vyndat i všechny možný pojistky na HORN atd. nicméně nic nezafunguje a já troubím na celý sídliště. Nějaké nápady, co s tím? Jedině mě napadá klakson odpojit, nicméně to je někde zadeklovaný....
Hyundai Sonata Elegance 2007 2.0 LPG
Obrázek
Reklama
 

Uživatelský avatar
69pavel
*****
Příspěvky: 1711
Registrován: 30 srp 2009, 20:29

Re: troubení po připojení baterie

Příspěvek od 69pavel »

zrejme zustal aktivovan central s alarmem, je treba dat klic do spinacky poloha sviti kontrolky a cca po 20-30 sec to vypne , a pokud dobre vzpominam tak spinace musi byt vsechny zamackle,kapoty dvere zavrene
Hyu ACCENT MCT 1.5CRDi VGT rok: 10/2008 barva: 2X INDIGO BLUEMICA oil: TOTALQUARTZ9000 5W/40
Uživatelský avatar
plikous
**
Příspěvky: 127
Registrován: 17 zář 2009, 12:15
Bydliště: Prágl

Re: troubení po připojení baterie

Příspěvek od plikous »

Tak se mi po delší době podařilo odpojit ten kvičák pro alarm (což nevím, zda je ok), nicméně po připojení baterie, zavření všeho, mi po otočení klíčku na klidně dvě minuty svítí všechny světla včetně bliken, jsou zapnutý stěrače a nic se neděje, auto nastartovat nejde. DO nereagueje. Tak nevím, zda to mám hodit ze skály nebo co.. :(
Hyundai Sonata Elegance 2007 2.0 LPG
Obrázek
Uživatelský avatar
plikous
**
Příspěvky: 127
Registrován: 17 zář 2009, 12:15
Bydliště: Prágl

Re: troubení po připojení baterie

Příspěvek od plikous »

Tak teď vypadám jak naprostej kokot, protože celý problém byl způsobený špatnou baterkou, po připojení nové baterie se po stisknutí DO všechno v pohodě deaktivovalo a auto šlo narmálně nastartovat. Každopádně po tom několikaměsíčním stání se mi do toho zřejmě podívala nějaká krysa/myška, neboť mi po nastartování svítí ručka(aniž by byla zatáhlá), baterka(asi nedobíjí), ABS, ESP a nefunguje rádio a kabinový větrák. Dost věci na to, aby to byla jen nějaká přepálená pojistka. Zkusím zapátrat, jinak asi servis.
Hyundai Sonata Elegance 2007 2.0 LPG
Obrázek
Uživatelský avatar
plikous
**
Příspěvky: 127
Registrován: 17 zář 2009, 12:15
Bydliště: Prágl

Re: troubení po připojení baterie

Příspěvek od plikous »

První, co jsem našel, byla prasklá 150A pojistka od alternátoru, po výměně začalo fungovat dobíjení, kabinový větrák a rozehřívání oken, stále nefunguje rádio, ABS, ESP a svítí ručka.
Hyundai Sonata Elegance 2007 2.0 LPG
Obrázek
oto.sk1
Příspěvky: 1
Registrován: 02 dub 2022, 22:25

Re: troubení po připojení baterie

Příspěvek od oto.sk1 »

Toto se mi stalo taky, moje velká chyba, baterku jsem připojil obráceně + na -, po správném zapojení netroubí.Ale taky nedobíjí, nefunguje ventilace, nehraje rádio, vše je třeba opravit.
Odpovědět

Zpět na „SONATA“