výměna svíček

Moderátoři: Lukino, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
plikous
**
Příspěvky: 127
Registrován: 17 zář 2009, 12:15
Bydliště: Prágl

výměna svíček

Příspěvek od plikous »

Ahoj,
rád bych v mojí Sonátě NF vyměnil svíčky - jde o to, že k tomu vedou zboku kabely - daji se nějak odpojit, nerad bych někde něco urval. Nebo popř. jestli k tomu nemá někdo nějaký návod. Díkes.
Hyundai Sonata Elegance 2007 2.0 LPG
Obrázek
Reklama
 

slimák
Příspěvky: 7
Registrován: 01 pro 2010, 16:32

Re: výměna svíček

Příspěvek od slimák »

Výmněna svíček u naších mazlíčcích z rodu NF je pomerně trivialní záležitost.Určite jsi si všiml,že naše mazlíky
mají nad každou svíčkou svoji vlastní cívku,tudíž ke svíčce nevedou visokonapěťové kabely,níbrž klasické drátky.Dají se sice odpojit od jednotlivích cívek,ale u výměny svíček je to naprosto zbitečné.Každou cívku,která je napíchnuta na jednotlivou svíčku drží tušim nejaka matička nebo šroubek(Nejsem si tímto detailem úplně jist)V každem případe stačí,až všechny cívky spolu s nápíchnutím kabelem uvolníš ze svého místa a všechny čtyři najednou povytáhneš trochu bokem,a můžeš přistoupit ke vytouženému výkonu.
Tak, všem kutilům zdar a měničům zapalovacích svíček a majitelům Soniček NF zvlášť.
Uživatelský avatar
plikous
**
Příspěvky: 127
Registrován: 17 zář 2009, 12:15
Bydliště: Prágl

Re: výměna svíček

Příspěvek od plikous »

Jde o to, že já na tom mám ještě plynový vstřikovače, nebo co to je a tak je tam trochu ten prostor ztísněný, nicméně to zkusim nějak poladit, čili díky.
Hyundai Sonata Elegance 2007 2.0 LPG
Obrázek
Uživatelský avatar
Dextrone
**
Příspěvky: 227
Registrován: 27 dub 2010, 21:46
Bydliště: Praha

Re: výměna svíček

Příspěvek od Dextrone »

Ahoj, taky se na své Sonatě NF chystám měnit svíčky. Přeci jen tam mám původní a po 5 letech provozu už bych je rád vyměnil za nové.
Jakou značku svíček byste doporučili? Zvládnu to sám nebo to mám odvézt do libovolného autoservisu? Klíč na svíčky v garáži mám, tak snad bude pasovat. Ještě nevím jak sundat ten plastový kryt motoru :-k
Hyundai Sonata 2,0i DCVVT-121kW rv 4/2010 výbava Premium, barva šedá metalíza, hodně dobrý a komfortní vůz střední třídy
Ford Mondeo 2005 2.0 TDCi 96kW Ghia - nic moc
Škoda Felicia combi 1998 1.6MPi 55kW GLXi, naprosto spolehlivá a dobře zajetá
Draxx
*
Příspěvky: 59
Registrován: 06 pro 2010, 21:25

Re: výměna svíček

Příspěvek od Draxx »

Vymena svicek na 2.4 je opravdu jednoducha. Hadam ze na 2.0 to bude obdobne. Svicky dej takovy jaky sou napsany v navodu na pouziti. Na 2.4 jsou to NGK BKR cosi co z hlavy nedam. Sada stala tri kila a nejaky drobny tusim. Ale uz se tesim na vymenu svicek na my 3.3 - iridiovy za nehoraznou cenu a jeste se zadni rada meni extremne spatne. Ted mi to budou predelavat do plynu a u plynovych aut se svice meni casteji. No, asi se to budu muset naucit = )
Sonata NF 2.4
Sonata NF 3.3 = )
Uživatelský avatar
Dextrone
**
Příspěvky: 227
Registrován: 27 dub 2010, 21:46
Bydliště: Praha

Re: výměna svíček

Příspěvek od Dextrone »

Ahoj, potřebuji poradit. Na Sonatě NF 121kW motor G4KD bych už konečně rád vyměnil svíčky. Ze čtení na foru jsem tak nějak pochopil že nejvhodnější pro :hyu: jsou ty od výrobce NGK. Když se podívám do různých eshopů, tak dle zadání konfigurace mi na Sonatu svíčky od NGK nenabízí, ale nabízí pouze od Denso, Bosch nebo Champion. Je zajimavý, že na :hyu: ix35 se stejným motorem G4KD jako mám v Sonátě již nabízejí NGK6376, ale na Sonatu nikoli :-k Jaké svíčky byste doporučili na Sonátu NF?
Hyundai Sonata 2,0i DCVVT-121kW rv 4/2010 výbava Premium, barva šedá metalíza, hodně dobrý a komfortní vůz střední třídy
Ford Mondeo 2005 2.0 TDCi 96kW Ghia - nic moc
Škoda Felicia combi 1998 1.6MPi 55kW GLXi, naprosto spolehlivá a dobře zajetá
Uživatelský avatar
Alf6
******
Příspěvky: 4963
Registrován: 26 srp 2013, 23:33
Bydliště: Klatovy

Re: výměna svíček

Příspěvek od Alf6 »

Denso Iridium Power, protože iridiovky si vystačí s mnohem nižším napětím .Ne kvůli iridiu, ale kvuli unikátnímu malému hrotu. Ten zásadní rozdíl mezi iridiovou a obyčejnou svíčkou není ani tak v životnosti (jen kvůli ní se iridiovky nedělají, na to bohatě stačí platinové svíčky), jako v zapalovacím výkonu a z něho plynoucího chování motoru.
Hyundai ELANTRA 1,6 MPI STYLE 97 kw/132hp
Odpovědět

Zpět na „SONATA“