Sonata 2,7 V6 r.v. 2004 - opraviť čí vrakáč ?

Moderátoři: Lukino, Moderátoři

Odpovědět
petroman
*
Příspěvky: 18
Registrován: 22 lis 2010, 19:53

Sonata 2,7 V6 r.v. 2004 - opraviť čí vrakáč ?

Příspěvek od petroman »

Zdravím, mám Sonatu, už ma najlepšie roky za sebou a rad by som sa opytal na Váš nazor či este do nej investovať alebo dať na vrakovisko.
Auto ma najazdné cez 215t km a kedže v septembri koncí STK bolo by treba vyriešiť minimálne nasledovné veci:
1. výmena predných kotúčov k tomu uz aj platnicky - auto trasie pri brzdení
2. oprava ručnej brzdy - brzdi len 1 koleso a v oboch su zodrate pritlacne mechanizmy
- to by sa este dalo, ale horsie je ze keby som chcel mat spolahlive auto trebalo by poriesit aj nasledovne veci:
3. začína odchadzat dvojhmotny zotrvacník - trasie pri rozjazde na nízkych otáčkach
4. lavy homokineticky klb uz puka
5. bolo by treba vymenit abs kruzok na pravom prednom kolese ale to mozno poskodim aj pravy homokinetak kedze to nejde dobre demontovat...
6. Cidlo klukoveho hriadela - podla diagnostiky je chybne

viete mi niekto prosím tak nahrubo odhaddnut cenu opravy? podla mojich informacii len ceny dielov su nasledovne:
1. kotuce + dosticky: 150e
2. zatial neviem
3. zotrvacnik, lamela lozisko: 430e
4. klb - len origo 300e :twisted: ,
5. kruzok 30e ale ak aj klb tak + dalsich 300e,
6. cidlo: 100e

dokopy je to len za material cez 1000e a pracu orientacne ratam + 1000e to je viac ako ma cele auto hodnotu...
najvacsie obavy mam z toho ze Sonat je hrozne malo a kopec dielov je len origo - ako napr. klby, a vrazim do auta cez 2000e a odide mi nieco za dalsich 1000e...
auto inak sluzilo fajn aj ked by som koli detom uz bral radsej nejake MPV

posledna otazka: kolko za to dostanem na vrkovisku?
vdaka za rady
Reklama
 

slabostka
*****
Příspěvky: 1725
Registrován: 23 dub 2008, 21:00

Re: Sonata 2,7 V6 r.v. 2004 - opraviť čí vrakáč ?

Příspěvek od slabostka »

Asi by si potreboval vymeniť brzdiče vzadu tak asi cca 150e za obe repas... inak 1000e za prácu si strašne prehnal, predpokladám že do 200-300e sa určite garážnik zmestí bohate... nech si vezme aj niečo viac podľa toho čo tam ešte objaví.... na vrakovisku dostaneš samozrejme nulu... ešte je možnosť auto rozpredať ak ti na vrakovisku po známosti dajú pečiatku a auto si necháš... neviem aký je dopyt .... ak by ti tie peniaze čo by si vrazil do opravy chýbali a máš už niečo našetrené tak radšej investuj do základného servisu aita čo si chceš nrchať na dlhšie... moja rada je držať auto tak do 20roku... potom už neinvestovať, až dožije koniec... to nieje žiadne zberateľské auto.. tak podumaj...
Getz 1.4, 04-2006
Nissan Almera Tino 2.0 cvt lpg 2002
Fiat Punto 1.2 16v cvt 2000
Toyota Auris HSD 2012
Suzuki Vitara 1.4 boostrejet 2018
Toyota RAV4 AWD hybrid 2021
V6lado
Příspěvky: 9
Registrován: 25 říj 2017, 18:38
Bydliště: Západ SR

Re: Sonata 2,7 V6 r.v. 2004 - opraviť čí vrakáč ?

Příspěvek od V6lado »

Nazdar, zaujimalo by ma ako skoncila sonata.
Mam taku ale rv2003. Klby budem tiez menit ale ta cena co si dal je dost prehnana. A takisto citim trasenie pri rozbehoch a z jednotky do dvojky. Zotrvacnik tak 300€. Mala by sa zaroven aj spojka menit dalsich 300€. Praca je narocnejsia kedze treba napravnicu dat trochu bokom.
Menim prave teraz zhnitu napravnicu.
Ak este existuje a mas ju na diely, mam zaujem.
Napravnica original v hyundai stoji totiz necelych 700€
Sonata EF 03, 2.7 V6 +LPG
Odpovědět

Zpět na „SONATA“