Hyundai Sonata NF - koroze - lemy

Moderátoři: Lukino, Moderátoři

Odpovědět
Tad
*
Příspěvky: 11
Registrován: 06 lis 2016, 10:59

Hyundai Sonata NF - koroze - lemy

Příspěvek od Tad »

Zdravím ve spolek,

zanedlouho si domů přivezu Sonátu :-) už poslední doladění koupě.
Ovšem má problém s korozí na zadních lemech, na netu jsem ani tento díl nenašel ke koupi ...
Nemohl by se nějaký zkušený majitel podělit o informace jak si s problémem poradil? Případně jak byla oprava časově a finančně náročná?
Kdyby jste měli tip na někoho šikovného tak jsem z Prahy :-)


Předem díky za reakce :hyu:
Hyundai Sonata NF, 2.4i - LPG
Reklama
 

Tad
*
Příspěvky: 11
Registrován: 06 lis 2016, 10:59

Re: Hyundai Sonata NF - koroze - lemy

Příspěvek od Tad »

Zdárek, asi s tím moc lidí nemá zkušenosti.

tak si odpovím sám :wink: :D

Opravovaly se zadní dva lemy, jako základní díl na opravu se kupoval přední blatník cca 2000,-, který se nařezal a vyspravili se s ním poškozené části. Opravná sada na zadní lemy se totiž nedělá a v originále se kupuje díl s půlkou kufru ... ten ovšem stojí před 10 tis.

Oprava se vším všudy vyšla 12 000,-, (díly, materiál, lakovna, práce ....), auto stálo v servisu 3 týdny ...
Opravu prováděl menší servis, na doporučení, na Jižním městě v Praze, při předání mi pán říkal že už by to za ty prachy nedělal, že to bylo hrozně práce. :-k

Kdyby někoho zajímalo další info klidně mi napište :wink:


PS: za kvalitu fotek se omlouvám, 3 fotky nahoře jsou po opravě, fotky dole jsou před opravou.
Přílohy
sonata lemy, velikost fotky.jpg
sonata lemy, velikost fotky.jpg (163.33 KiB) Zobrazeno 5005 x
Hyundai Sonata NF, 2.4i - LPG
Uživatelský avatar
Leendrix
**
Příspěvky: 394
Registrován: 28 říj 2009, 03:45
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Hyundai Sonata NF - koroze - lemy

Příspěvek od Leendrix »

Ahoj :) netušil jsem, že takhle fest reznou i NF :) Já s tim bojuji u své EF verze 2002. Nicméně já to vždy nechám provizorně zalepit aby to vydrželo tak rok. Jak říkáš tak ani na EF se nedá tenhle zadní díl koupit, ikdyž je to jedno z nejvíce rezavějících míst :) Ta tvoje oprava vypadá docela dobře :)
Hyundai I30 kombi 1,5 DPi r.v. 2022
Hyundai Grandeur 3,3 V6, r.v. 2009 (u nového majitele)
Hyundai Sonata 2.0 16V, r.v. 2002. (RIP)
Tad
*
Příspěvky: 11
Registrován: 06 lis 2016, 10:59

Re: Hyundai Sonata NF - koroze - lemy

Příspěvek od Tad »

Ahoj, kupoval jsem jí nedávno tak moc nevím co se s tím dříve dělo. V servisu říkali že už to tam někdo bastlil, dost neprofesionálně :-/. Nicméně jsem se byl podívat asi na deset aut, cca 2/3 z nich měli někde něco chyceného, buď lemy nebo střechu u čelního a zadního okna :roll: .

U mého povozu jsem si ještě všiml že se začíná divně chytat víko od kufru + mechanizmus otevírání kufru #-o

A co je nejzajímavější tak mi "reznou" plastové kliky od dveří :shock: :mrgreen:

Předtím jsem měl Mazdu 626, ta teda rezla fest :D, když se to podchytí včas tak se proces reznutí dost zpomalí :mrgreen:
Hyundai Sonata NF, 2.4i - LPG
Uživatelský avatar
AlfonzoV6
*
Příspěvky: 18
Registrován: 19 dub 2009, 15:13
Bydliště: Mošnov 209,Nový Jičín
Kontaktovat uživatele:

Re: Hyundai Sonata NF - koroze - lemy

Příspěvek od AlfonzoV6 »

plastové kliky reznou proto,protože ten úzky černý plastový proužek je v té klice zaklapnut a v přední části přichycen šroubkem a ten šroubek po čase rezne a pouští rez ven
Škoda 105L - delete
Hyundai Sonata II - crash
Hyundai Sonata III 3.0 V6
Hyundai Sonata V 2.4 NF LPG

Dimple of Nobotle
petr.gr
**
Příspěvky: 219
Registrován: 29 pro 2016, 20:01
Bydliště: Šternberk

Re: Hyundai Sonata NF - koroze - lemy

Příspěvek od petr.gr »

Koroze je způsobena nevhodným konstrukčním řešení spojování částí karoserie. Koroze vzniká zevnitř působením konzované vhhkosti s spojení několika vnitřních plechů. Opravoval jsem to a za čas opět vylezla rez.
Odpovědět

Zpět na „SONATA“