motor G4KC klepanie za studena

Moderátoři: Lukino, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
sonataG4KC
*
Příspěvky: 29
Registrován: 12 bře 2018, 22:15
Bydliště: bratislava

motor G4KC klepanie za studena

Příspěvek od sonataG4KC »

Pozdravujem chlapi,
ja mam tu sonatu s par kilometrami - dnes 33.000
kupil som mala 26.000 takze najazdenych 7.000
teraz sa zacalo ozyvat klepanie (kov kov) pri studenom starte a trva asi 2-3 min
potom zmizne a ide ticho. Aj teply start je uplne tichy.
tak neviem ci mi dava znamenie ze menit olej, alebo co to moze byt?
pri tych km sa mi nechce verit ze by to mal byt nejaky vaznejsi problem s retazou olejovym cerpadlom alebo tak...
ale ked to zacalo tak som motor par krat povytacal a zmizlo...
teraz vytocenie uz nepomaha....
co mam skontrolovat? resp cim to moze byt? (okrem oleja toho je dost :D)
Reklama
 

Uživatelský avatar
Leendrix
**
Příspěvky: 394
Registrován: 28 říj 2009, 03:45
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: motor G4KC klepanie za studena

Příspěvek od Leendrix »

Ahoj, no ja bych ty rozvody zkontroloval :) Ono nezalezi jen na najetych km ale i stari, predpokladam ze mas rocnik 2005-2010? Takze ten material uz ma take sve roky.

Me treba chrastil rezet pri studenem startu asi 10 vterin. Auto melo najeto cca 149k km takze bych tez rekl ze mam jeste cas ale bylo treba vymenit komplet rozvody.

Olej jsi menil kdy? To je benzinova verze Sonaty ze?
Hyundai I30 kombi 1,5 DPi r.v. 2022
Hyundai Grandeur 3,3 V6, r.v. 2009 (u nového majitele)
Hyundai Sonata 2.0 16V, r.v. 2002. (RIP)
petr.gr
**
Příspěvky: 219
Registrován: 29 pro 2016, 20:01
Bydliště: Šternberk

Re: motor G4KC klepanie za studena

Příspěvek od petr.gr »

Předpokládám,, že máte olej 5W-20, který je předepsaný. Pokud máte hustější, dělá motor hluk. Dále nepodceňujte stav řetězů - obou a plastových kluzáků. Je to na práci servisu. Je tam špatný přístup z boku. Obrovský problém je u tohoto motoru nesmyslně použité slaboučké pístní kroužky, které doslova pumpují olej do spalovacího prostoru. Leckdo se domnívá, že zakarbonování pomůže častá výměna oleje. Mýlí se. Pomůže jedině změna pístních kroužků za silnější. Je to snadné, bohužel to automechanici nejen neznají ale hlavně neumí udělat. Ale do se to snadno vyřešit.
Zjistil jsem také slabinu v proměnlivém časování ventilů kolem na vačce. Podcenil jsem toto při GO motoru a mrcha mi při studeném motoru klape. Je to taková obdoba dvouhmotového setrvačníku.
Uživatelský avatar
sonataG4KC
*
Příspěvky: 29
Registrován: 12 bře 2018, 22:15
Bydliště: bratislava

Re: motor G4KC klepanie za studena

Příspěvek od sonataG4KC »

Dakujem za rady skusim to dat skontrolovat uvidim co povedia v servise. Ale ako poznam hyundai servis tak pod 1000€ to nebude... nech to bude cokolvek. Ale uplne najprv vymenim olej... aj ked vlastne neviem aky je spravny lebo vsade sa pise iny... jedni pisu ze syntetika 0w30 inde ze 0w40 a v knizke pisu 0w30 alebo 5w30... tak si vyber...
Uživatelský avatar
sonataG4KC
*
Příspěvky: 29
Registrován: 12 bře 2018, 22:15
Bydliště: bratislava

Re: motor G4KC klepanie za studena

Příspěvek od sonataG4KC »

Jo a sonata je 2,4 benzin g4kc 2007 :-)
Uživatelský avatar
sonataG4KC
*
Příspěvky: 29
Registrován: 12 bře 2018, 22:15
Bydliště: bratislava

Re: motor G4KC klepanie za studena

Příspěvek od sonataG4KC »

pridavam foto servisnej knizky s odporucanymi olejmi....
vtipne je, ze na jednaj strane odporucaju / predpisuju 10w40
a potom zase 5w20
ta skala je este sirsia...
co vidíš? tak vidíš...
a teď něco řekni :D
ale v servise mi naliali castrol magnatec 5w30
tak teraz neviem ci dat ten 5w20...
serv kniha1.jpg
serv kniha1.jpg (10.71 KiB) Zobrazeno 4897 x
serv kniha.jpg
serv kniha.jpg (10.3 KiB) Zobrazeno 4897 x
petr.gr
**
Příspěvky: 219
Registrován: 29 pro 2016, 20:01
Bydliště: Šternberk

Re: motor G4KC klepanie za studena

Příspěvek od petr.gr »

Zásadně 5W-20, nic jiného, ať si tvrdí hlavně automechanici co chtějí. Myšlenka, že častá výměna oleje nějak motoru pomáhá je nesmysl. Žádný olej v sobě nemá natolik silné rozpouštědlo karbonu, které by motor od něj vyčistilo. Zažill jsem různé teorie od automechaniků a vždy následky platil zákazník. Vždy !
Uživatelský avatar
sonataG4KC
*
Příspěvky: 29
Registrován: 12 bře 2018, 22:15
Bydliště: bratislava

Re: motor G4KC klepanie za studena

Příspěvek od sonataG4KC »

Tak konecne hotovo. Vymena oleja za 5w20 vyriesila problem. Nic neklepe starty studene uplne super... ale o toto sa v vami podelit musim:
Auto som dal robit v hyundai hodonin. Sok c 1 : nikdy sme take auto nevideli... (sonata) sok c2: olej 5w20 nemame a davame do vsetkych motorov 5w30. Sok c3: olej zohnali a zauctovali cenu pozor : 675czk za liter!!! A to je prosim pekne cena bez dane.... tak vymena 4,5 litra oleja stala skoro 4000korun... super ceny super servis urcite odporucam....
A len pre zaujimavost liter toho oleja stoji bezne 160-180 kc aj s danou....
A to ze neopravili klimu ani nenaplnili a zauctovali si v pohode cez 3000 za kontrolu a odskusanie aby zistili ze nefunguje tak to je uz asi hodno lamparne....
Hyundajaci hura do servisu znackoveho... good luck..
tempest
**
Příspěvky: 453
Registrován: 22 říj 2012, 16:09

Re: motor G4KC klepanie za studena

Příspěvek od tempest »

petr.gr
**
Příspěvky: 219
Registrován: 29 pro 2016, 20:01
Bydliště: Šternberk

Re: motor G4KC klepanie za studena

Příspěvek od petr.gr »

Tento motor je v pohodě. Už jsem to popisoval několikrát a pořád dokola někdo oživuje toto téma. Škoda 1,8 TSi má stejně špatné pístní kroužky a měnila písty s ojnicemi jen se prášilo. A nikdo nepsal pozor na tento motor. To samé i Audi a VW. Kvalita Hyundaie je srovnatelná se všemi ostatními výrobci.Pro mě je Škoda Auto trochu HORŠÍ. Mohu posoudit docela objektivně.
Odpovědět

Zpět na „SONATA“