blikajuce svetla a pohasinanie za jazdy

Moderátoři: Lukino, Moderátoři

Uživatelský avatar
Maras
*****
Příspěvky: 1693
Registrován: 09 srp 2020, 14:44

Re: blikajuce svetla a pohasinanie za jazdy

Příspěvek od Maras »

Něco podobného jsem kdysi řešil na mé Hondě. Podle mne to bude ukostřením. Těch koster tam je hodně. Zaměř se hlavně na kostru motoru a převodovky a světel samozřejmě. Je třeba je odmontovat, vyčistit, namazat a upevnit. Pak také se dá namontovat relátko na stabilizaci napětí ke světlům. Myslím, že tohle by mohlo pomoci.
Hyundai i30 HB 1.5 DPi 81 Kw Smart
Hyundai i30 HB 1.5 DPi 81kw Comfort
Hyundai i30 GDW 1.6 MPI 88 kW Ambassador
HONDA Jazz 1.4 73kW
Ford Focus II Combi 1.6 74kW
Š.120,Favorit,Fabia...
Reklama
 

Uživatelský avatar
sonataG4KC
*
Příspěvky: 29
Registrován: 12 bře 2018, 22:15
Bydliště: bratislava

Re: blikajuce svetla a pohasinanie za jazdy

Příspěvek od sonataG4KC »

Tak auto 2 dni u elektrikara, ale nevyriesil nic. Vsetko premeral rozobral vycistil (nebolo co lebo vsetko je ako nove) skusal kostry... Nenasiel nic. Podla neho je vsetko ok... Vyjdes zo servisu a bum.. pohasina... Dokonca to vyzera ako keby som to robil nejakym reostatom a stlmoval svetla ako zamerne... proste zhasina to pomaly postupne a potom sa to zasvieti normalne (cize okamzite)... A o chvilu znova... a zaroven vypne radio a aj preblikla pristrojovka teda kontrolky. Tak asi pojde auto do srotu kua.
petr.gr
**
Příspěvky: 219
Registrován: 29 pro 2016, 20:01
Bydliště: Šternberk

Re: blikajuce svetla a pohasinanie za jazdy

Příspěvek od petr.gr »

Je mi líto, že nevíte nic o relé 70A. Protože se původní relé časta vypalovala ( Omron 39160-37110), právě PROTO mi v prodejně dali relépro větší proud, které nemá žádný problém.
Netvrďte kraviny, prosím !

https://www.motora.cz/herth-buss-elparts/75613169.html
petr.gr
**
Příspěvky: 219
Registrován: 29 pro 2016, 20:01
Bydliště: Šternberk

Re: blikajuce svetla a pohasinanie za jazdy

Příspěvek od petr.gr »

Jako první měla proběhnout zkonrolování palubního napětí. Nikde není v příspěvku napsáno, jaké napětí v autě je a jestli nekolísá. Např. opotřebené uhlíky v alternátoru nmebo chyba v regulátoru. Co se týká toho 70 A relé, tak původní jsem měnil už dvě, to nové 70 A běží bez chyby. Že v autě není 70A originál neznamená, že tam nejde namontovat.
Uživatelský avatar
sonataG4KC
*
Příspěvky: 29
Registrován: 12 bře 2018, 22:15
Bydliště: bratislava

Re: blikajuce svetla a pohasinanie za jazdy

Příspěvek od sonataG4KC »

Ja som myslel ze si tu pomahame a nie sa urazame. Ale ok každej jsme ňákej. Neviem aku kravinu som tvrdil, ale podla fotky co som prilozil vidno ze ziadne rele 70A tam nie je. A taktiez som napisal ze v servise vsetko premerali a vsetko je ok... Takze zavadu nevedia identifikovat. A ako som pisal relatka som pomenil a neverim ze by boli od nova nefunkcne.
Kazdopadne som vcera vybral komplet poistkovu skrinku, otvoril co sa dalo, vystriekal cisticom a nastriekal sprejom na kontakty, nechal vysušiť, zapojil nazad a zatial je to ok. Ale to uz som robil a vydrzalo to 3 mes. cca. Tak uvidime.
Uživatelský avatar
69pavel
*****
Příspěvky: 1711
Registrován: 30 srp 2009, 20:29

Re: blikajuce svetla a pohasinanie za jazdy

Příspěvek od 69pavel »

neco podobneho jsme resili u jine znacky bez blikani,snizovala se intenzita svetla ale muzes vyzkouset prepinac svetel potkavaci -dalkove pod volantem, jsou opalene a vyhrate kontakty, pokud si na to troufas rozebrat a vycistit, pokud jsou vyhrate tak vymenit za druhy
Hyu ACCENT MCT 1.5CRDi VGT rok: 10/2008 barva: 2X INDIGO BLUEMICA oil: TOTALQUARTZ9000 5W/40
petr.gr
**
Příspěvky: 219
Registrován: 29 pro 2016, 20:01
Bydliště: Šternberk

Re: blikajuce svetla a pohasinanie za jazdy

Příspěvek od petr.gr »

Jestli jsem urazil, tak se omlouvám. Vycházím z jedné zásady, že když se něco spálí, automaticky se snažím nahradit něčím silnějším. Proto jsem napsal 70 A relé, protože je to vhodnější.
Co se týký blikání, tak demontujte horní část pojistek. Ta je zasazena do spodní části přes podobné ploché konektory jako má relé. Malým šroubovákem napružte kontakty konektorů, vše prostříkněte konkorem. Každý konektor vždy prostříknu Konkorem. Jde to snadno zasunout, zamezí případné korozi. Podobný problém jsem měl na konektoru rychloměru na převodovce. Uvnitř byla měděnka a rychloměr vypadával. Prostě každý konektor nastříkejte nejdříve vně, pak uvnitř a vše je OK. I konektory zapalovacích cívek jdou pak snáze rozpojit.
Odpovědět

Zpět na „SONATA“