Podivná opravna

Moderátoři: Lukino, Moderátoři

Odpovědět
petr.gr
**
Příspěvky: 219
Registrován: 29 pro 2016, 20:01
Bydliště: Šternberk

Podivná opravna

Příspěvek od petr.gr »

U Hyundai Sonaty NF je originální dálkové ovládání OKA-311T. Pracuje na frekvenci 433 MHZ. Při používání se stane, že díky technologii SMD není pevnost mikrospínačů stejná jako u zaletovaných součástek v otvorech spoje. Mikrospínač zamykání s označením na destičce "LOCK" mi upadl.
Na internetu jsem našel firmu z Frýdku-Místku s názvem auto-klic.cz.
Zavolal jsem tam, domluvil si obnovu upadeného mikrospínače plus výměnu druhého s označením "UNLOCK" .
Poslal jsem 27.1.2020 díl bublinkovou obálkou doporučeně s pojištěním za 129,- Českou poštou. Do obálky jsem ještě vložil lísteček s popisem opravy tlačítek LOCK a UNLOCK.
Kromě toho jsem desku spojů vyfotil a E-mailem s textem:

Dobrý den,
včera jsem poslal obálku s plošným spojem dálkového ovládání pro Hyundai Sonata NF. Oprava se tedy týká nahrazení mikrospínačů pro LOCK a UNLOCK.
Pošlete mi, prosím, číslo účtu a celkovou cenu.
Děkuji.

i toto poslal do uvedené firmy. 29.1.2020 přišla E-mailem faktura v částkou 499 Kč. Výměna jednoho mikrospínače byla domluvená na á 200,- + poštovné.

3.2.2020 přišla obálka se zřejmě opraveným dálkovým ovládáním.
Omyl.
Desku jsem posla s chybějícím mikrospínačem a přišla opravená opět s chybějícím mikrospínačem.
Přikládám fotky.
Ten podivín nebyl schopen po několikerém E-mailu prozradit, proč mám ovladač stále nefunkční ale velice zdůrazňoval opravu dvou naprosto funkčních mikrospínačů.
Výsledkem je to, že za 129+499 Kč mám stále nefunkční ovladač a firma auto-klic.cz
Ukázka skvělé komunikace:

Dne 4.2.2020 v 5:56 Petr napsal(a):
Posílám Vám fotky před opravou a po opravě.

Datum: 4. 2. 2020 10:02:19
Předmět: Re: Oprava mikrospínače
Dobrý den.
Pošlete klíč zpět, připájím ho tam.
Vy platíte poštovné, já neučtuji tuto opravu.
Pokud bych hned měnil 3 mikrospínače byla by cena 600 + poštovné. Tak budete mít cenu stajnou a ja na posledním mikrospínačí nevydělám.
S pozdravem,

Dne 4.2.2020 v 12:38 Petr napsal(a):
Dobrý den,
měl jste měnit 2 mikrospínače - Lock, Unlock a není vyměněn žádný a jeden není vůbec. Jak jste to mohl poslat bez opravy ? To prostě nechápu. Jedno poštovné je 120 Kč. teď už 240,- s pojistkou.

Datum: 4. 2. 2020 15:59:49
Předmět: Re: Oprava mikrospínače
Dobrý den.
Srovnejte mikrospínače na původni fotce co jste mi poslal, z těmi co jsou na desce a uvidite rozdíl. Jsou vyměněné oba.
Sáček ma cenné zásilky ve kterém jste dostal odemně desku, koupíte za 7kč. Můžete klíč pojistit až na 50000, je to v ceně.
Pak obyčejná obálka + kousek toaletaku na omotaní plošáku 10kč.
Poštovné asi 60kč.

před opravou
27_1_20.jpg
27_1_20.jpg (50.02 KiB) Zobrazeno 2072 x
po opravě
3_2_20.jpg
3_2_20.jpg (75.08 KiB) Zobrazeno 2072 x

Už mi tekly nervy a napsal jsem mu:


Prosím vás, můžete mi vysvětlit, proč jste opravoval něco, co jsem vůbec nechtěl ? Výměnu mikrospínače kufru, který fungoval normálně a nevadilo vám, že tam chybí to hlavní ? Mikrospínač zamykání ?
Psal jsem vám co chci vyměnit a vy jste udělal něco úplně jiného. Tak to je to, na co se pořád ptal dokola a vy nejste schopen sdělit, proč jste to udělal a proč jste mi poslal desku bez naletovaného mikrospínače. Taková oprava je naprosto k ničemu a stálo mě to 620 Kč.
Chápete to ?

Nakonec jsem si to opravil sám:
opraveno.jpg
opraveno.jpg (45.95 KiB) Zobrazeno 2072 x
Reklama
 

Uživatelský avatar
petzl62
*******
Příspěvky: 5091
Registrován: 03 pro 2011, 17:09
Bydliště: Opava

Re: Podivná opravna

Příspěvek od petzl62 »

Neskutečné ](*,) ](*,) ](*,)
KIA XCeed 1,5T-GDi 118kW 7°DCT - GT line
Dlouhodobá spotřeba od 8/9/2023 - 6,72 l/100km-dle tankování. Dle PP 6,0l/100km
Aktuálně 30250 km
palivo: EO N95,pokud možno bez biosložky.
petr.gr
**
Příspěvky: 219
Registrován: 29 pro 2016, 20:01
Bydliště: Šternberk

Re: Podivná opravna

Příspěvek od petr.gr »

Včera mi přišl z Aliexpress nový kompletní ovladač. Jen jej nechat načíst do ŘJ auta.
http://s.click.aliexpress.com/e/_d6mmZDt
Cena 360 Kč až do domu je super.
Odpovědět

Zpět na „SONATA“