kontrolka motora - check Hyundai Sonata 2,4 LPG

Moderátoři: Lukino, Moderátoři

Odpovědět
Hasiči
Příspěvky: 7
Registrován: 04 úno 2020, 11:56

kontrolka motora - check Hyundai Sonata 2,4 LPG

Příspěvek od Hasiči »

Ahojte, chcem Vás poprosiť o radu. Mám Hyundai Sonata 2,4 benzín+plyn, rok 2007, výkon 119 kW. Pri dojazde do križovatky sa mi rozsvietila kontrolka motora (check). Vyplo motor a na tretí krát sa mi podarilo naštartovať motor. Od vtedy mi svieti kontrolka motora. Auto zatiaľ štartuje vždy na prvý krát a pokles výkonu nie je zatiaľ viditeľný. Kontrolka svieti aj na benzíne, aj na plyne (LPG). Ak máte nejaké skúsenosti, prosím napíšte. Vopred ďakujem.
Reklama
 

Uživatelský avatar
Leendrix
**
Příspěvky: 394
Registrován: 28 říj 2009, 03:45
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: kontrolka motora - check Hyundai Sonata 2,4 LPG

Příspěvek od Leendrix »

Zdravím, nejrychlejší bude asi napojit to na diagnostiku zda to vypíše nějakou chybu a podle toho dále pokračovat.
Hyundai I30 kombi 1,5 DPi r.v. 2022
Hyundai Grandeur 3,3 V6, r.v. 2009 (u nového majitele)
Hyundai Sonata 2.0 16V, r.v. 2002. (RIP)
Uživatelský avatar
AlfonzoV6
*
Příspěvky: 18
Registrován: 19 dub 2009, 15:13
Bydliště: Mošnov 209,Nový Jičín
Kontaktovat uživatele:

Re: kontrolka motora - check Hyundai Sonata 2,4 LPG

Příspěvek od AlfonzoV6 »

Ahoj,mám taky Sonču s lpg,kontrolka motoru mi taky vyskakovala,někdy zhasla po chvíli sama,někdy jsem to řešil odpojením baterky na chvilku,dělalo mně to,když se mi to přepínalo na plyn,(hlavně v zimním období¨)sonda vyhodnotila jakože odcházejí plyny,které jsou mimo normu,aale možností je víc.
Škoda 105L - delete
Hyundai Sonata II - crash
Hyundai Sonata III 3.0 V6
Hyundai Sonata V 2.4 NF LPG

Dimple of Nobotle
Uživatelský avatar
sonataG4KC
*
Příspěvky: 29
Registrován: 12 bře 2018, 22:15
Bydliště: bratislava

Re: kontrolka motora - check Hyundai Sonata 2,4 LPG

Příspěvek od sonataG4KC »

no ja mam pocit, ze je to sposobene tym novym benzinom (E10). Odkedy ho tankujem, tak sa kontrolka motora rozsvieti, svieti napr 250km potom zhasne aj na 300km, a zase rozsvieti a tak. Ale ziadne ine priznaky nie su, teda motor taha plynule, aj vykon vyzera byt rovnaky.
petr.gr
**
Příspěvky: 219
Registrován: 29 pro 2016, 20:01
Bydliště: Šternberk

Re: kontrolka motora - check Hyundai Sonata 2,4 LPG

Příspěvek od petr.gr »

Kupte si OBD diagnostiku a pak po načtení chybových kódů lze něco řešit.
Např. když se prodával E85 benzín, tak mi to po několika km ukazovalo chybu . Už ale nevím číslo. Motor za jízdy cukl. Na současný E5 nic.
Mimochodem E85 byl naprosto zoufalý pokus EU o nějakou ekologičtější variantu . V Brazílii to používali ale to znamená úpravu motoru. Nechytalo to už na podzim, na palivovém čerpadle pracovala koroze a pokud auto stálo několik měsíců, tak se muselo demontovat a vyměnit. Přestalo fungovat.
Odpovědět

Zpět na „SONATA“