Kontrolka CHECK

Moderátoři: Lukino, Moderátoři

Uživatelský avatar
marekZ
*
Příspěvky: 11
Registrován: 22 bře 2007, 09:32
Bydliště: Valašsko

Kontrolka CHECK

Příspěvek od marekZ »

Ahoj všichni, mám takový problém. Od koupě auta (půl roku) mi svítí kontrolka CHECK. Už jsem byl asi na 6-diagnostikách, nikdy mi nic nezjistili a kontrolka se rožla znova ( pokaždé po zhruba 800km). Diagnostiku jsem dělal pokaždé někde jinde. V Košicích mi s jistotou řekli, že je to vyklepaná indukční cívka na 4-tém válci (3800kč). Vyměnil jsem ji a nepomohlo to. V Pezinku řekli, že tam není žádný chybový kód. V Praze mi zase řekli, že je zanesená lambda sonda. Vyčistili ji a nepomohlo to. V Ústí N./L. mi nedokázali vůbec říct čím by to mohlo být. (Všechno to byly autorizované servisy)
Nevíte o nějakém servisu, kde by mi dokázali pomoct? Ta diagnostika stála pokaždé od 500kč-1200kč. Už to stálo dost peněz a chtěl bych už konečně vědět na čem jsem.
Díky za radu.
Hyundai Sonata, 2.0i, 16V, 2001
Reklama
 

Uživatelský avatar
Felotron
****
Příspěvky: 1004
Registrován: 16 lis 2006, 16:05
Bydliště: KM
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Felotron »

Teda zni to pekne blbe... Kolik ti to zere? Jak se to auto chova?
Tucson TLe 1.6 Crdi 2019
ELANTRA XD 1.6 2006

drive:

Santa Fe DM 2.2AT 2015
i30CW GDH 2016 1.6 Crdi
i30 FD 2.0i 2011
Accent LC
Felicia 1.3
Uživatelský avatar
marekZ
*
Příspěvky: 11
Registrován: 22 bře 2007, 09:32
Bydliště: Valašsko

Příspěvek od marekZ »

No jezdím hlavně po dálnicích a moc to nehoním, tak mám spotřebu do 7,5l/100km. Taky mě to překvapuje, že když svítí kontrolka CHECK, tak že to nežere moc.
Jinak někdy se stane, že to při rozjezdu skáče, a cuká. Ale to se stane jenom sem tam. Když jsem byl v servisu v Pezinku, tak jsem to půjčil technikovi ať se s tím projede a vyzkouší jak to trhá a zrovna to jelo bez problému.
Hyundai Sonata, 2.0i, 16V, 2001
matejicek
*
Příspěvky: 46
Registrován: 15 srp 2006, 10:05
Bydliště: Příbram

Příspěvek od matejicek »

Stejný problém řešil otec se Sonatou 2,7 r.v. 2003. Těsně po záruce se rozsvítila kontrolka. Po napojení na diagnostiku byla hned rozpoznána závada-právě Lambda sonda. Vyčištění nepomůže -to jen na chvíli. Tento pokus táta udělal taky a pak se to objevilo znovu, tak koupil novou. Lambda sond je údajně ve výfukovén systému více, bohužel každá stojí asi 3000,-Kč. Jinak kontrolka CHECK by měla hlásit vždy problém v palivovém a emisním systému. Na diagnostice u RV Autoprofi jsou schopni rozpoznat, která ze sond je vadná.
Pavel
Santa Fe 2,0 CRDi VGT Elegance
Matrix 1,6i
Uživatelský avatar
Felotron
****
Příspěvky: 1004
Registrován: 16 lis 2006, 16:05
Bydliště: KM
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Felotron »

marekZ píše:No jezdím hlavně po dálnicích a moc to nehoním, tak mám spotřebu do 7,5l/100km. Taky mě to překvapuje, že když svítí kontrolka CHECK, tak že to nežere moc.
Jinak někdy se stane, že to při rozjezdu skáče, a cuká. Ale to se stane jenom sem tam. Když jsem byl v servisu v Pezinku, tak jsem to půjčil technikovi ať se s tím projede a vyzkouší jak to trhá a zrovna to jelo bez problému.
Jestli to ma dve lambda sondy, tak muze byt treba v haji katalyzator - vsecko fakci skvele, jen ten kat muze byt ko. Druha lamda je prave pro kontrolu katalyzatoru.
Tucson TLe 1.6 Crdi 2019
ELANTRA XD 1.6 2006

drive:

Santa Fe DM 2.2AT 2015
i30CW GDH 2016 1.6 Crdi
i30 FD 2.0i 2011
Accent LC
Felicia 1.3
Uživatelský avatar
marekZ
*
Příspěvky: 11
Registrován: 22 bře 2007, 09:32
Bydliště: Valašsko

Příspěvek od marekZ »

Katalyzátor by měl být v pořádku. Jedna sonda má být před kalyzátorem a druhá za ním (Nebo v něm?). V servisu říkali, že kdyby byl katal. KO, tak budou dávat obě sondy stejné hodnoty. Když mi to zdiagnostikovali, tak každá sonda měla jiné hodnoty.
Nevím. Přemýšlel jsem jestli není problém v lambda sondě, kabeláži... Potřeboval bych to vědět přesně ať to neměním metodou pokus-omyl.
Hyundai Sonata, 2.0i, 16V, 2001
Uživatelský avatar
Felotron
****
Příspěvky: 1004
Registrován: 16 lis 2006, 16:05
Bydliště: KM
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Felotron »

Tak pokud obe ukazovaly neco jineho, neni to jeste zaruka, ze je kat OK - jde o to, ze je to "jen" filtr s omezenou zivotnosti a jeho ucinnost pouzivanim klesa. Kdyby byla prerusena kabelaz, tak to neukaze vubec nic...

Ale kdyz jim diagnostika nic neukazala... Tezko rict...

PS: Jezdis nekdy pres Brno?
Tucson TLe 1.6 Crdi 2019
ELANTRA XD 1.6 2006

drive:

Santa Fe DM 2.2AT 2015
i30CW GDH 2016 1.6 Crdi
i30 FD 2.0i 2011
Accent LC
Felicia 1.3
Uživatelský avatar
marekZ
*
Příspěvky: 11
Registrován: 22 bře 2007, 09:32
Bydliště: Valašsko

Příspěvek od marekZ »

No mě to v servisu vystvětlovali, že kdyby dávaly obě sondy stejné hodnoty, tak buď může být jedna sonda špatná, nebo je je špatný katalyzátor. Protože ta sonda před katalyzátorem vyhodnocuje vstupní emise a za katalyzátorem by měly být jiné - pokud je katalyzátor OK.
U mě ale obě sondy ukazovaly jiné hodnoty, tak by teoreticky měly být v pořádku i sondy i katal.

Jinak přes Brno jezdím.
Hyundai Sonata, 2.0i, 16V, 2001
Uživatelský avatar
alda
**
Příspěvky: 108
Registrován: 08 čer 2006, 12:53
Bydliště: HAVÍŘOV
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od alda »

Ahoj kluci, měl jsem teď nedávno trochu podobný problém. Jel jsem dálku a vše o.k. Přijel jsem do Ostravy a tam nechal auto s lidmi nastartované aby neumřeli horkem. Jak jsem se vrátil (cca 10 min) svítila CHECK. Nikdo prý nic nezpozoroval. Druhý den jsem jel do KIA servis v OV a na SCANU zjistili poruchu B sondy. Já mám 4 sondy. Nevěděli jen jestli to byla levá nebo pravá. Hlášku vymazali a zatím to je ok. Jezdím na plyn a tam se občas stává, že se zanese sonda. Prý to stačí protáhnout při vyšší rychlosti a mělo by to být ok. Tak mě dost překvapuje, že ti neřekli co tomu vlastně je. U mne to byla otázka 5 minut. V tom servise jsou fakt borci. Ale upřímně to taky vidím u tebe na vadnou sondu. Auto se chová normálně. Jen emise jsou prý ko. Tak je zkus nechat změřit.
dříve SONATA 2.5 V6 24V LPG
pak KIA Magentis 2.5 V6 24V LPG
a nový přírůstek ATOS 1.0 manželce
nyní SONATA NF 2009 2.0 CRDi
Uživatelský avatar
marekZ
*
Příspěvky: 11
Registrován: 22 bře 2007, 09:32
Bydliště: Valašsko

Příspěvek od marekZ »

No v servisu mi taky doporuručili, abych to protáhnul na vyšší otáčky, že když je zanesená sonda, tak se profoukne. Jel jsem trasu ValMez-Praha a docela jsem to vytáčel, ale kontrolka nezhasla. Mám dojem, že v řídící jednotce je ta chyba uložená, dokud se to nerestartuje. nebo nevymaže.
Jinak kolega z práce má podobný problém na služební Fabii. Už s tím chodí přes půl roku po servisech a taky mu nemůžou zjistit čím to je. Jenomže on má tu výhodu, že ji má služební a je mu jedno,že vyměnil součástky za hromadu peněz.
Hyundai Sonata, 2.0i, 16V, 2001
Uživatelský avatar
alda
**
Příspěvky: 108
Registrován: 08 čer 2006, 12:53
Bydliště: HAVÍŘOV
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od alda »

No jasně, ona sama od sebe nezhasne, musí se to vymazat z paměti řídící jednotky. A pak to protáhnout. Zkus a uvidíš.
dříve SONATA 2.5 V6 24V LPG
pak KIA Magentis 2.5 V6 24V LPG
a nový přírůstek ATOS 1.0 manželce
nyní SONATA NF 2009 2.0 CRDi
Uživatelský avatar
marekZ
*
Příspěvky: 11
Registrován: 22 bře 2007, 09:32
Bydliště: Valašsko

Příspěvek od marekZ »

Tak minulý týden jsem byl znovu na diagnostice (v Hyundai Košice) a diagnostikovali 2 chybové kódy na katalyzátoru. Jednoznačně ho označili, jako špatný.
Před chvili jsem si byl ověřit emise na stk a byly naprosto v pořádku. Tady mi technik, řekl, že katalyzátor je OK.
Kontrolka CHECK samozdřejmě svítí vesele dál...
Nemáte s tímto někdo nějaké zkušenosti?
Nemohla by to být i vadná lambda sonda?
Hyundai Sonata, 2.0i, 16V, 2001
Uživatelský avatar
Tommas33
**
Příspěvky: 475
Registrován: 03 pro 2006, 09:51
Bydliště: Křenovice u Slavkova
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tommas33 »

záleží lestli svítila při odjezdu ze servisu.....vymazali vůbec chybová hlášení?......
Accent 1.3 12v 97:Láska se kterou jsem se těžce loučil.Sonata 2.0 16v už taky minulost...nyní Škoda felicia combi 1.9 d provoz na eko naftu 1.30kc km...Citroen xantia 2.0HDi
Uživatelský avatar
marekZ
*
Příspěvky: 11
Registrován: 22 bře 2007, 09:32
Bydliště: Valašsko

Příspěvek od marekZ »

Tommas33 píše:záleží lestli svítila při odjezdu ze servisu.....vymazali vůbec chybová hlášení?......

Jo, ty chybové kódy vymazali. Kontrolka se zase rožla tak po 200 km.
Hyundai Sonata, 2.0i, 16V, 2001
ivan
Moderátor
Příspěvky: 2247
Registrován: 08 srp 2005, 00:10
Bydliště: Domažlicko

Příspěvek od ivan »

marekZ píše:
Tommas33 píše:záleží lestli svítila při odjezdu ze servisu.....vymazali vůbec chybová hlášení?......

Jo, ty chybové kódy vymazali. Kontrolka se zase rožla tak po 200 km.
Mám řešení vyndej žárovku a máš klid!! :lol: :lol: 8)
Ale teď vážně kolik má Tvé auto nalítáno??? :o :wink:
Hyundai Sonata Y3 2.0L Dohc 16V G4CP-DM již miulostí(prodaná)
Odpovědět

Zpět na „SONATA“