bixenon i40

Evropský nástupce Sonaty

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
karelmrak
**
Příspěvky: 385
Registrován: 22 čer 2014, 13:38

Re: bixenon i40

Příspěvek od karelmrak »

Samozřejmě, ale je to ta samá výbojka, jen se uvolní clonka před ní, takže svítí plným kuželem. To mu se pak říká bixenon, žádná výbojka navíc, jen se změní využití.
Reklama
 

karelmrak
**
Příspěvky: 385
Registrován: 22 čer 2014, 13:38

Re: bixenon i40

Příspěvek od karelmrak »

JoKo píše:hyundai i40 nema bixenony. ma xenony pre stretavacie svetla a H7 {ak sa nemylim, ak ano, opravte ma} pre dialkove svetlo...
dost ma to prekvapuje karelmrak, ze si na to neprisiel sam ci auto ma xenony, resp. bixenony najma vtedy, ak ti na tom zalezi. ale to nic nemeni na tom, ze predajcu, ktory ta uviedol do omylu by som......
Ono to není až tak jednoduché na to přijít, musel bych to nejen rozsvítit, ale ještě nějak koukat, jestli v té čočce xenonu se něco mění, tedy padá clonka, od volantu bych to v servisu neviděl. Prodavače ani nedohoním, říkal mi, že končí...
Uživatelský avatar
JoKo
****
Příspěvky: 1468
Registrován: 17 čer 2007, 09:53
Bydliště: BA/KE
Kontaktovat uživatele:

Re: bixenon i40

Příspěvek od JoKo »

heh, reakcia po piatich mesiacoch :)

neviem, vacsinou staci jeden pohlad na svetlomet a mozes tusit, ze ci je to bixenon, alebo nie...
svetlomet z i40
http://familjebilsbloggen.se/wp-content ... 411539.jpg

nejako vela zdrojov svetla ten "bixenonovy" svetlomet ma. uz to mi nieco naznaci.
zlava je ako prvy projektor {klasicky xenon}, druha parabola sluzi na prisvecovanie do zakrut {neviem ci je aj pri natacacich svetlometoch} a posledna parabola {uplne vpravo} je na dialkove...
no a dole je smerovka.

a ako najjednoduchsie zistit ci mam bixenon? :)
1. prakticka skuska
- zapnem stretavacie a vyjdem pred auto a pozriem sa co mi svieti.
- vratim sa do auta
- zapnem dialkove a pojdem sa pozriet pred auto, ze ci mi svieti dalsi zdroj svetla
- ak ano, tak nemam bixenon
- ak nie, tak mam bixenon

ukazka ako na to napr. tu:
http://youtu.be/I11AmcpWxJU?t=8m11s
{vidno stretavacie a potom v 8:21 uz svietia aj dialkove, uplne iny zdroj svetla}

2. vyziadam si manual k vozidlu a nazriem don do prislusnej sekcie...


nemusim si vsimat ziadnu clonu ;)


p.s.: ak by chcel niekto argumentovat, ze mercedes, alebo bmw ma po dve paraboly v pripade bixenonov, tak skuste sa pozriet ze ci su zapojene, alebo na co sa vyuziva:

http://www.bavarianmw.com/guide-3548.html
Obrázek
1 Parking lamps / daytime running lights
2 Low beams/high beams/headlamp flasher
3 Turn signal/side marker light

http://www4.mercedes-benz.com/manual-ca ... base.shtml
Obrázek
Bi-xenon headlamps
1 Cornering lamp: H7 55 W
2 Infrared light (Night View Assist Plus): H11 55 W
seat tarraco 1.4 ehybrid xcellence

hyundai i30 {pd} 1.4t-gdi + dct now! + premium paket - predane
hyundai i30 {gd} 1.6gdi style {cz} - predane
hyundai accent {mc} 1.4 16v elegance - predane
Uživatelský avatar
skuči
**
Příspěvky: 244
Registrován: 22 říj 2014, 19:58
Bydliště: Kolín

Re: bixenon i40

Příspěvek od skuči »

jj přesně jako píše JoKo jsem celou dobu měl na paměti i já, že takto se to označuje... proto i jsem celou dobu žil v tom, že i40 má xenony, respektive moje Premium adaptivní xenony...


níže jsem přidal fotku mého předchozí auta a ten měl bixenony, přidán i popisek světel ;)
Přílohy
p508světla.jpg
p508světla.jpg (211.91 KiB) Zobrazeno 4526 x
Obrázek Spotřeba HYUNDAI i40 1,7 CRDi 100 kW / 136 HP
Premium White Crystal - manuál, černá kůže
karelmrak
**
Příspěvky: 385
Registrován: 22 čer 2014, 13:38

Re: bixenon i40

Příspěvek od karelmrak »

JoKo píše:heh, reakcia po piatich mesiacoch :)

neviem, vacsinou staci jeden pohlad na svetlomet a mozes tusit, ze ci je to bixenon, alebo nie...
svetlomet z i40

a ako najjednoduchsie zistit ci mam bixenon? :)
1. prakticka skuska
- zapnem stretavacie a vyjdem pred auto a pozriem sa co mi svieti.
- vratim sa do auta
- zapnem dialkove a pojdem sa pozriet pred auto, ze ci mi svieti dalsi zdroj svetla
- ak ano, tak nemam bixenon
- ak nie, tak mam bixenon
Ona to ale není pravda! Mimoto právě Mercedes s bixenony jsem měl, jak píšu výše. Když zapnu u bixenonu dálková, svítí další zdroj světla rovněž, u každého bixenonu se vyskytuje ještě normální žárovka, která svítí na dálku s ním, je tam kvůli světelné houkačce, na kterou bixenon nestačí, a když už tam je, tak svítí rovněž. Doporučuji méně teorie a někdy si koupit auto s bixenonem :)
Uživatelský avatar
skuči
**
Příspěvky: 244
Registrován: 22 říj 2014, 19:58
Bydliště: Kolín

Re: bixenon i40

Příspěvek od skuči »

já auto s bixenonama měl :D
Obrázek Spotřeba HYUNDAI i40 1,7 CRDi 100 kW / 136 HP
Premium White Crystal - manuál, černá kůže
Uživatelský avatar
JoKo
****
Příspěvky: 1468
Registrován: 17 čer 2007, 09:53
Bydliště: BA/KE
Kontaktovat uživatele:

Re: bixenon i40

Příspěvek od JoKo »

ok karelmrak, poprosim vysvetlit, ze kde je v tychto pripadoch halogen sluziacia ako dialkove {aj ako dialkova hukacka}:

Obrázek
{hyundai ix35 bixenon}


Obrázek
{peugeot 508 bixenon}

Obrázek
{mb c classe; ta bocna parabola sluzi na prisvecovanie do zakruty, vid obrazok vyssie}

Obrázek

a ak sa nemylim, tak aj passat b7, octavia 3 a pod. uz nepouziva halogenovu ziarovku pri bixenonoch...

to, co ty popisujes bolo tak okolo roku 2000 a trosku neskor. v sucastnosti automobilky pri bixenonoch uz vynechavaju halogen, nepouzivaju ho uz ani ako svetelnu hukacku...
seat tarraco 1.4 ehybrid xcellence

hyundai i30 {pd} 1.4t-gdi + dct now! + premium paket - predane
hyundai i30 {gd} 1.6gdi style {cz} - predane
hyundai accent {mc} 1.4 16v elegance - predane
karelmrak
**
Příspěvky: 385
Registrován: 22 čer 2014, 13:38

Re: bixenon i40

Příspěvek od karelmrak »

Chápal bych to při LED, ale xenon nemůže sloužit jako světelná houkačka! Nenastartuje dost rychle a navíc by tím zkracoval značně životnost...
karelmrak
**
Příspěvky: 385
Registrován: 22 čer 2014, 13:38

Re: bixenon i40

Příspěvek od karelmrak »

Mám Škoda servis za rohem, asi se tam na tu Octavii půjdu zeptat...
Uživatelský avatar
JoKo
****
Příspěvky: 1468
Registrován: 17 čer 2007, 09:53
Bydliště: BA/KE
Kontaktovat uživatele:

Re: bixenon i40

Příspěvek od JoKo »

pozri, vyskusaj a daj vediet...

Obrázek


podla tohto by chlapci tiez uz nemali pouzivat halogen. ale manual som nepozeral...
seat tarraco 1.4 ehybrid xcellence

hyundai i30 {pd} 1.4t-gdi + dct now! + premium paket - predane
hyundai i30 {gd} 1.6gdi style {cz} - predane
hyundai accent {mc} 1.4 16v elegance - predane
karelmrak
**
Příspěvky: 385
Registrován: 22 čer 2014, 13:38

Re: bixenon i40

Příspěvek od karelmrak »

JoKo píše: to, co ty popisujes bolo tak okolo roku 2000 a trosku neskor. v sucastnosti automobilky pri bixenonoch uz vynechavaju halogen, nepouzivaju ho uz ani ako svetelnu hukacku...
V servisu jsem ještě nebyl, čas je nepřítel, ale k této citované větě uvádím: můj Mercedes byl z roku 2008, to je "trosku neskor"?
Já tedy nechci, aby se tato debata stala nějakým "kdo z koho", mě se mnohem víc jedná o skutečný bixenon do i40, což se snažím řešit v samostatném tématu "Automatické naklápění světel", ale pořád tam zůstávám sám. Potřeboval bych jedno čidlo ze zadní osy, které bych zkusil natočit "za roh", zda tím signálem krokový motor v reflektoru natočí clonu tak, že bude mimo a uvolní celý světelný tok..
Uživatelský avatar
JoKo
****
Příspěvky: 1468
Registrován: 17 čer 2007, 09:53
Bydliště: BA/KE
Kontaktovat uživatele:

Re: bixenon i40

Příspěvek od JoKo »

z roku 2008 myslene ako vyrobeny a nie uvedeny na trh, ze? lebo model mohol byt uvedeny na trh napr. v roku 2002 a koncit mohol napr. v roku 2010. pocas zivota sa nezvyknu menit taketo veci.
nehovorim, ze niekto nemoze v dnesnej dobe este pouivat h7, ale to uz bude rarita. vtedy by som si preveroval vsetky ostatne postupy. hore som dal niekolko modelov, kde sa uz halogen nepouziva a je ich viacej.

inac nieco podobne rozoberali aj na passat fore
http://forum.passat-club.cz/viewtopic.php?f=183&t=1420
je tam aj obrazok dvoch svetlometov {xenon a bixenon pre passat 3c - podla wiki od r. 2005}... pri bixenone uz ziaden halogen na svetelnu hukacku nebol...


co sa tyka upravy, myslis si, ze bude mozne clonu az tak velmi posunut? ja som to rozobrane nemal... a svetelny tok bude dobre umiestneny? nezabudaj, ze parabola {sosovka} bola projektovana na tlmene svetlo a tak pri dialkovom {odsunuti clony} to moze svietit nedostatocne, alebo niekde mimo...
seat tarraco 1.4 ehybrid xcellence

hyundai i30 {pd} 1.4t-gdi + dct now! + premium paket - predane
hyundai i30 {gd} 1.6gdi style {cz} - predane
hyundai accent {mc} 1.4 16v elegance - predane
karelmrak
**
Příspěvky: 385
Registrován: 22 čer 2014, 13:38

Re: bixenon i40

Příspěvek od karelmrak »

Vyrobený.
Jinak mám tu rozebraný náhradní světlomet i40 xenon, v případě zájmu mohu dodat fotky. Krokový motorek nemá žádné viditelné omezení (může mít elektronické, ale to bych chtěl právě vyzkoušet). Čočka je u každého reflektoru ta samá pro klopené jako pro dálkové, navíc jsem to zkoušel a svítí to nádherně.
Mohl bych jistě místo motorku dát padací clonu, to by bylo nejjednodušší, mám ji z Passatu, ale byla by to prasečina, protože bych neměl to automatické řízení výšky při klopeném (i když je to to svérázné, žádné naklápění, jen 3 pevné pozice clony). Policajti by byli spokojeni, protože na světlometu, který je evidentně z modelu, je značka pro xenon, ale protijedoucí by spokojeni nebyli. Něco jako kdybych si tam dal do normálního světla xenon H4.
Kdybych měl to čidlo ze zadní osy, asi bych vymyslel buď simulaci, nebo tam dal ještě jedno pevně nastavené "za roh" a přepínal je signálem z dálkových. Do reflektoru by vůbec nebylo zapotřebí zasahovat, clona pootočená o 90 stupňů do světelného paprsku nezasahuje.
Vybičoval jsem se a připojuji fotku motorku ze světlometu:
Přílohy
DSC03185.JPG
DSC03185.JPG (74.7 KiB) Zobrazeno 4368 x
karelmrak
**
Příspěvky: 385
Registrován: 22 čer 2014, 13:38

Re: bixenon i40

Příspěvek od karelmrak »

JoKo píše: je tam aj obrazok dvoch svetlometov {xenon a bixenon pre passat 3c - podla wiki od r. 2005}... pri bixenone uz ziaden halogen na svetelnu hukacku nebol...
Naivní otázka: A čím se teda houká???
Uživatelský avatar
JoKo
****
Příspěvky: 1468
Registrován: 17 čer 2007, 09:53
Bydliště: BA/KE
Kontaktovat uživatele:

Re: bixenon i40

Příspěvek od JoKo »

pisu to aj v tom fore, ale ak tam nie je ziadna ina ziarovka, tak na prebliknutie {svetelnu hukacku} sa musi pouzit xenon...
seat tarraco 1.4 ehybrid xcellence

hyundai i30 {pd} 1.4t-gdi + dct now! + premium paket - predane
hyundai i30 {gd} 1.6gdi style {cz} - predane
hyundai accent {mc} 1.4 16v elegance - predane
Odpovědět

Zpět na „i40“